Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hochkar topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 16:53
Köszönöm! Nagyon jó ötletnek tűnik! :)
Már csak szállást kell találnunk...
Előzmény: (RM 188424)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.03.07. 15:34
Szerintem kis sítudással Lackenhof + Hochkar lehet jó választás. Ha nem ragaszkodtok a pályaszálláshoz érdemes Göstlingben lakni (ott fürdő is van).

Rossz időben és az első napon menjetek inkább Lackenhofra (közös a síbérlet). Síeljetek pár kört a 8-ason, aztán ha az már uncsi 6-os és 7-es is jöhet. (7-esen van egy letörés, de ott nagyon széles a pálya). Hochkarra próbáljatok meg korán felmenni, ha lehet a felső parkolóban álljatok meg. (Kék pálya variációkat korábban leírtam. 5b egy síút, azon is le tudtok jönni gond nélkül.)

- Murau is teljesen jó, csak kicsit messzebb van.
- Chopok Északon is vannak jó kék pályák, de ott nem elképzelhetetlen a tömeg, főleg szombaton. (Mi oda megyünk,de szombaton útközben, máshol pl. Donovaly-ban fogunk síelni, vasárnap lehet átnézünk Tátralomnicra is.)
- Semmeringet is meg lehet nézni,de Szombaton szigorúan Hirschenkohgelre kell menni, a többi napon talán már Stuchleck is használható.
- Kezdőknek szerintem Kraliky (Királyka) is ideális. Az gyakorlatilag csak egy széles kék pálya, 4 napra lehet unalmas.
Előzmény: (tibma 188406)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.03.07. 12:25
Nyilván nem mindegy, hogy ki az oktató...

De a fokozatosság is sokat segít. Először olyan pályákon szoktam menni, ami könnyen megy, élvezhető. Amikor már nagyon biztosan megyek ott, akkor egy fokkal nehezebbre váltok. És így tovább...

Én 40 felett kezdtem, "örök" kezdőnek tartom magam, de tudom a pirosakat és a feketéket is élvezni ezen a fokozatos módon.

Remélem, hogy Ti is eljuttok még a hétvégén az öröm fokozatig.

Szombat-vasárnap amúgy szinte mindenhol sokan vannak, de mindig lehet olyan pályarészeket találni, ahol nem olyan nagy a tömeg.

Érdekes, hogy ez egy napon belül is hullámzik. Pl. ezért szoktunk 13h45-14h15 között ebédelni, mer 12-14h között kisebb a tömeg a pályákon.
Előzmény: (tibma 188409)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.07. 11:42
A félelem a bizonytalanságból adódik, amin oktatással tudsz segíteni. Budapesten elég sok műanyag pályás sííiskola van, akik október elejétől március végéig oktatnak. A fejlécben van rájuk link. 10 óra alatt jellemzően pikkpakk rendbeteszik az ember alapjait. Nekünk 3 főre 7500 ft lenne a magánóra(2 felnőtt+1 kamasz), de kaptunk belőle kedvezményt, mert a kicsiket beirattuk a kiscsoportba. Oktatóval haladni fergetegesen jó, nagyon tudja gyorsítani a dolgokat.
Az oktatók nagyon szeretik a családból összeállt csoportokat, mert egyszerűbb az oktatásuk álltalában. Az iskolák adnak lécet meg bakancsot is, sok esetben az óra árában. Heti két-három órát nyugodtan lehet venni, így másfél hónap alatt redukálható a bizonytalanság & félelem. 75.000 ft elsőre soknak tűnhet 10 óra/3 felnőttre, de ha belegondolsz, hogy egy családi sínap költsége 60-90.000 ft, akkor már nem is vészes. Ha a pályán az első napok botladozással telnek, aztán meg félve síel a család, nem kihasználva a terepet, az kidobott pénz.
Egyébként Visegrádon is vállalnak oktatók 10 órás csomagban oktatást, egy fő 25.000ft/10h körül jön ki, amit 4-5 alkalom keretében össze lehet hozni. Egy "műanyagos" alapoktatás, meg 3-5 nap Visegrád nagyon jó lehet egyben.
Szvsz megéri még itthon rendbe tenni a síbiztonságot, hogy kint a nagypályán már csak élvezkedni kelljen a kezdőnapos botladozások helyett.
Előzmény: (tibma 188406)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 11:38
Nem a magyarokkal van a baj, hanem a tömeggel :)

Én műanyag pályán kezdtem, majd voltam oktatónál is. Sajnos nem sikerül legyőznöm a félelmet... Lehet, hogy ez az átka annak, hogy nem gyerekkoromban tanultam...
Előzmény: (nyugiba 188407)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.03.07. 10:55
Hochkar-on biztos sokan leszünk magyarok. Nem tudom, miért féltek ettől. A Kreischbergen sem láttam, hogy a magyar síelők rosszabbul viselkedtek volna, mint az osztrákok.

Az nagyon nem jó, ha síelés közben féltek. Szerintem épp a szabad siklás élvezéséről kell, hogy szóljon.

Ehhez szakértő oktató közreműködését javaslom igénybe venni. 1-2 nap is már sokat lendíthet.

Ha megnézitek az info oldalt, van ugyan pár kék pálya (ld RM felsorolása) de a többség piros. Széles kék pályákban Kreischberg sokkal jobb.
Előzmény: (tibma 188406)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 10:49
Köszi!!! Főleg a gyorsaságot!

Igen, én nem fogalmaztam teljesen pontosan... Annyira vagyunk kezdők, hogy az utóbbi 2-3 évben 1-1 hetet síelgettünk a szezonban. A csajok inkább félelemmel mint tudással megáldva :)
A hosszú hétvégére keresünk olyan helyet, ahol nem hemzseg a magyar síelő, és a képességeinknek is megfelel na meg lehetőleg nem messze Bp-től.
Ha esetleg ilyen helyet is tudsz ajánlani, akkor azt is megköszönöm :)
Előzmény: (RM 188403)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.03.07. 10:42
Mennyire kezdő?

Teljesen kezdőnek:
A Joschi körbár fölött vannak varázsszőnyegek. Egyik ingyenesen is használható. A hosszabbra már kell bérlet.
Joschi körbár alatt a nagy parkolóban érdemes megállni.

Már hóekézgetőnek:
- 2-es pályán szoktak gyakorolni, ott elég sokan szoktak lenni, ez egy nem túl hosszú pálya 4-es ülős lifttel.
- 1-es egy hosszú kék pálya, de elején és végén van egy letörés, ami a kezdőket zavarhatja.
- Lehet hosszan csúszni az 1-3-5 kombináción. A 3-as igazából egy síút. Így az 1-es alján lévő buckás részt ki lehet kerülni.
Érdemes felvinni már hóekéző kezdőt a felső parkolóba. Mert "lentről" feljutni macerás lesz neki. Piros 4-es vagy piros 6-os alja gondot okozhat.
(Ilyen sítudással szerintem a lackenhofi 8-as pálya jóbb, ha jó rajta a hó. Egy bérlettel sízhető mindkét terep.)
Előzmény: (tibma 188400)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 09:23
Sziasztok!
Kezdőnek mennyire ajánlanátok ezt a pályát?
Köszi
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.