Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Koralpe topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2016.03.14. 22:28
Ahogy Dave, én is 10-11 éve és azt követően pár évben nem egyszer voltam Koralpén (Lackónak hála és az oktatásának):)
A mindig rossz idővel nem tudtam összefutni. Volt mikor 2 m hó volt, volt mikor 60 cm (finom felkerekítéssel):), volt szeles nap is. Voltam -16-18 fokban a hátsó csákányos tetején a radarállomásnál, és a 8c piros aljánál nyomtam a latyakos, vizes havat +10 fokban. De igazából tipikus Karintiai síterep, azaz napsütésben egyik leggazdagabb. Nyugodt, csendes síterep. Valószínűleg azóta se nyomták tele hóágyukkal, így nem árt megvárni egy-két adriai-észak-olasz ciklont, ami itt tud jelentős havat adni.
Előzmény: (Dave 188642)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.03.13. 16:18
Ezen én is meglepődtem, a rántotthúslobbi lehet az oka.... :D
Koralpén_mindig_rossz_idő_van: Ugyan 10 éve nem voltam, de láttam ott mindenféle időt. Volt jó idő és napsütés is bőven. Volt részem olyan szélben, hogy a 4-es pályán felfújt a lejtőn kitárt karral, de inkább a kék ég és napsütés volt a gyakori.
A pályarendszer rövid a nagypályákhoz képest, de eszméletlenül élveztem ahányszor kijutottam.
Rántotthús: Mivel minden alkalommal síelni voltam, így hüttébe "sajnos" nem jutottam el, így nem tudok a lokális rántotthús iparágról nyilatkozni, de a Friesacherhoff(így írják???) és a bécsiszelet kifejezésektől 10 év távlatában is beindul a nyáltermelésem. A síidőben kulinarizáljunk mozgalomból én sajnos(szerencsére) teljesen kimaradtam, ill. pályán az alkoholt abszolút nem odavalónak gondolom, így lehet hogy a véleményem nem mindenkinek mérvadó.
Amiről tudok nyilatkozni, azok a pályák egy kezdőből kezdő-haladóvá váló síelő szemével:

1/2a: hm, ez létező külön pálya?
2b: Haladóbbként mentem rajta. Durván jó volt, de ha gyenge(rossz) a technikánk, akkor combgyilkos.
3: Mint a 2b
4: Tulképp egy átvezető a 2-es és 3-as pályákhoz. Vigyázni kell, mert néhol elvész a lendület, aztán lehet botozni.
5. Rövid fekete, sose mentem rajta. Egyrészt tartózkodok a feketétől egyelőre, másrészt 15-20 percet kell érte csákányosozni, aztán átrollerezni a 4-esen. Ha lenne saját liftje, akkor talán kipróbáltam volna. Így 20-30 perc felvonózást nem ér meg nekem, pedig izgatta a fantáziámat.
6: kék pálya, csákányossal. Lassú, széles, tanulni szuper. Bal felén megy egy mélyebb út, amire le-fel lehet csúszkálni, hogy az ugribugri érzés meglegyen. Tök ideális kezdőként.
7: Rendesen meg lehet neki ereszteni. A végén átcsúszva a 8c-re végig piroson maradhatunk, összesen kb. 2km-en. 6-os kék kinövése után ez a favorit.
8b: a 6-os csákányosától indul, szuper erdei pálya, végefelé van egy letörés, aztán bevezet a piros 8c-re ahonnan buborékos 4-es visz fel. Hangulatos, kevés emberrel, a kanyar viszont hajlamos jegesedni.
8c: Széles klassz piros pálya a buborékos 4-es ülőlift mentén. Néhol inkább kék, a végén van egy kellemes piros meredekebb szakasz.
8d: Szűzhő, fák, buckák, erdőben csúszás, adrenalin. Legalább egyszer ki kell próbálni. Ha hóekében is, de csakazértis. Kezdként olyan bumm-bumm-kicsikocsi-bumm-bumm-kicsikocsi-százzal-tép feeling tud lenni.
9a/9b: nememlékszem... Fent volt, a többitől szeparáltan, annyi rémlik, hogy nem volt rossz és a tetejéről szépen látszott a radarkupola, de miért kell ide ennyit felcsákányozni?
10: Nem sípálya, inkább ilyen átcsúszós út, hogy hosszabb legyen a pályarendszer kilométerszámlálója. Amolyan e-pénisz növelő, csak sípályában.

A Kedvenc kombináció a 6-os kinövése után a 7-es, aztán 8c volt, utána fel a buborékossal, le a 6-oson és onnan vissza a 7-es tetejére a csákányossal és előröl az egész.
Azt le kell szögeznem, hogy amikor én voltam, akkor mindig volt természetes hó, tehát minden pályán lehetett menni. Mostanában nagyon sok elégedetlen véleményt olvastam a pályaüzemeltetésről. Sajnos nem tudom megmondani, hogy ebből mennyi igaz, a hómentesség gondolom rányomta a bélyegét az egészre.

UI: tökre szeretem azokat az értékeléseket a sípályatapasztalatoknál ahol kevesebb a rántotthús&forraltbor és több a sípályás tapasztalat.
Előzmény: (Lackó 188614)
8c alja
100-5310.JPG
7-es teteje
100-5304.JPG
100-5307.JPG
8c
100-6565.jpg
100-6564.jpg
8d
100-6574.jpg
100-5376.JPG
100-6645.jpg
100-6646.jpg
100-6647.jpg
100-6648.jpg
100-6649.jpg
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.03.12. 11:40
Tényleg kiemelt lett Viktória hozzászólása, miből azt tudtuk meg, hogy már háromszor is rosszkor volt ott, és szegénynek soha nem volt szerencséje az időjárással, viszont hogy ehetett egy rántott húst 3 ezerért ami minden baját feledtette? :-D

Én inkább az előzőt emeltem volna ki, amiből kiderül, hogy például van magyar síoktató is (Judit) a helyszínen, aki ráadásul remekül bánik a gyerekekkel.

Egyébként természetesen volt jó idő és működő ülőlift is a szezonban :-), én még le is fényképeztem, és bár vacak a minőség, de a hangulat talán "átjön".
IMG2001A-ret.jpg
IMG2046A-ret.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.