Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard kabát topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.09.16. 20:22
hát a franc se tudja... én már rég nem nézem ezeket a varázsszámokat. Kb olyanok mint a Wv szoftvere :-).
Most pl 20/15 van de régebben volt 3/3 is mégse éreztem nagy különbségeket. Marketing maszlagnak tartom mert ott van a HH melóskabátom amire nem aggatnak ilyen számokat viszont meg kell felelnie különböző EN szabványoknak és abban tényleg kint vagyok 10-12 órát a legmocskosabb időben ellenben a síelőkkel akik a 20/20 cuccukkal molyankor már a hüttékbe menekülnek vaagy messze elkerülik a pályákat. Nekem egy síkabátnál a jó szellőzés a lényeg nem a páraáteresztés. Legyenek könnyen kezelhető és elérhető cippzáros szellőzök és én majd beállítom magamnak a komfortot :-)
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2016.09.16. 19:56
Ellenben a windstopperről ezt írják:
WINDSTOPPER® garments are windproof and breathable. While water resistant, they are not waterproof. GORE-TEX® garments are waterproof, breathable, and windproof.
Érdekes, hogy a szélállóságot nem nagyon láttam sehol feltüntetve mérőszámmal.
Előzmény: (minerel 189544)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.09.16. 16:18
A Gore-tex önmagában nem jelent szélállóságot. Annak van páraáteresztő- és vízálló képessége amit ugye szép laborban mért számokkal illusztrálnak. A teljes szélálló anyag pl a Gore-től a windstopper.
Előzmény: (golo 189542)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.09.16. 00:35
Lélegzőképességben nem nagyon, de szélállóságban lehet érezni a különbséget. Ezért, aki fázós, az inkább vegyen teljesen szélálló anyagú kabátot (pl. GoreTex), aki pedig ontja magából a hőt, mint én, annak egy HyVent Alpha megfelelőbb lehet. Viszont van olyan zord idő (szezononként 2-3 nap), amikor abban már én is fázom, mert átfúj rajta a szél.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.