Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síkötés topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.02. 20:56
És mennyivel frappánsabban leírtad két mondattal, amivel én hosszasan bajlódtam! ;-)
Előzmény: (Ró 191821)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2017.01.02. 20:55
Szia, a középértékre állítsd , valószinű a kötés rosszul van felfúrva! 1-2 centit nem veszel észre egyébként, picit próbálgathatod is előre, hátra mi jön be jobban.
Előzmény: (Bigmafa 191819)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.02. 20:53
Szia!

Lehetőleg jelhez igazítsd, bármit is mutatnak a jelzések a kötésen.

Kis eltérés a sín lévő jeltől nem fog érezhető különbséget okozni, kb 1-2 centi bőven belefér. A 4 már sok, ott eléggé megváltozik a léc viselkedése, és nem biztos, hogy ez jó.

Egyébként nem kell ettől az egésztől annyira rettegni, nyugodtan ki lehet próbálni, hogy milyen, ha kicsit el van állítva. Még az is lehet, hogy jobban fog tetszeni.
Például az én egyik oktatgatós símen kb 2.5 centivel előbbre van állítva, és nekem így a legkellemesebb.

Még egy: ha már valamerre muszáj eltérni a jeltől, akkor az inkább előre legyen, ne hátra.

"A családban van 5 léc, és mindegyiknél a bakancs picit hátrébb van a kelleténél"
Ez viszont nem az igazi, ha több 1-2 centinél. A kezdő-középhaladó sík amúgy is sokszor "hátulterheltek", hátra tolják a közepüket, és nem szerencsés még jobban hátramenni a lécen.
Előzmény: (Bigmafa 191819)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2017.01.02. 20:06
Sziasztok,

eléggé kezdő síelő vagyok - olvastam itt az egyik hozzászólásban, hogy fontos, hogy a bakancson levő "közép-jel" egybeessen a lécen szereplő jellel.
Mekkora eltérés számít még "normálisnak"? A családban van 5 léc, és mindegyiknél a bakancs picit hátrébb van a kelleténél - az eltérés 1-4cm közötti. Ez soknak számít, vagy nem, illetve kezdőknél mennyire vehető ez észre?

Az én lécemnek az orr és sarok részénél is skála mondja meg, hova kell állítani adott bakancsméretnél. Függetlenül állíthatóak. Ha aszerint állítom be, akkor a bakancs kb 3cm-rel kerül hátrább mint kéne a jelölések alapján. Jól teszem, ha inkább úgy állítom a kötést, hogy a jelölés passzoljon? (tehát mindkét részt előrébb tolom, ugyanannyival, hogy a beszorítóerő megmaradjon?

A többi léc vagy központi állítású, vagy az orr-rész fix - ott tehát mindenképp szervíz kell, ha azt mondjátok hogy az a pár centi igenis sokat számít.

Köszönöm
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.