Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rocker sílécek - tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2017.02.22. 08:48
Nem Redster Edge Gs az a léc véletlenül?
Előzmény: (bouquetk 194485)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2017.02.22. 08:44
Szerintem kissé eltúlzod az árakat 300-400 euróért kiváló léceket lehet venni, igaz inkább nem itthon, bár erre is tudnék példát. Egy-két évvel ezelőtti 600-700 eurós léceket lehet rendelni interneten. Pl. nemrég vettem egy Atomic Redster Age GS lécet 300 euróért, vagy ennek a slalom változatát 400-ért.
Az alsóbb kategóriákban is ez a helyzet, csak az engem nem érdekel. (Egyébként a sihun szinte mindenki középhaladó aki már egy hetet síelt.)
Előzmény: (Vid 194468)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.02.21. 22:49
"A versenyzők lécein sem látom az általad hiányolt kötésemelőket mégis brutál szögben tudna dönteni.
Szerintem egy jó oktató téged is megtanít :-) "

Köszi!:)
A kötésemelő elsősorban az élbevésődés erőkarát határozza meg. Jeges pályán rengeteget számít. Nem véletlenül emelgetett mindenki régebben a versenyeken. Amit Lackó itt belinkelt, na az már valami elfajzott szerkezet, olyannom nekem sincsen :) De maradjunk inkább csak a rokkerek kitárgyalásánál, a kötésemelő külön topikot érdemel.

És még valamit keskesonka üzenetére:
"minden sportnál úgy van, ha az ember egy bizonyos szint fölött van, akkor cucc is kell hozzá, hogy élvezetes legyen, annak meg ára van. a régi szar lécek semmivel se tudtak többet, mint a mai szar lécek. "

Itt nem minőségről van szó, hanem felépítésről.
Azontúl jelenleg nagyon nincs semmi a versenysík, meg a semmi között, ha jó pályasít akarsz. Márpedig ha könnyű vagy, vagy nem tudsz mindig lezáratni magadnak egy egész pályát, akkor kifejezetten jók voltak a közepes keménységű pályageometriájú lécek. A tanuláshoz szintén jók... voltak.
Ráadásul ha nem túl kemény a léc, frissebb hóban jobb vele menni.
Egy középhaladó nem fog magának egyből egy 150-200 ezres lécet venni, mert hátha megtanul vele menni. Meghízni meg pláne nem fog senki ezért. Na meg más gond is van a nagyon drága lécekkel: A lopásveszélyen kívül egy ilyennel nem szívesen vág le az ember valami ismeretlen szakaszon.

Lényeg a lényeg, a pályaléceknél ez egy óriási visszalépés, és lehet hogy összességében az élensíelés oktatásában(meg művelésében is) is.
Előzmény: (minerel 194237)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.02.21. 22:39
"egyébként rockeressel is ugyanúgy meg lehet tanulni pláne carvingolni mint camberessel, ugyanazt meg lehet síelni, csak kicsit könnyebb."

Nem könnyebb, hanem nehezebb, lásd Ozsi idézett írását. Valakit pedig a csúsztatott lendületről rávezetni ilyennel az élen vezetésre kifejezetten nehéz, hacsak nincs épp 10-20 centi síma friss hó. Pont erről szól a beszélgetés. Lazán, kevés bedöntéssel élen vezetni kezelt pályán meg alig lehet velük.
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.18. 13:06
Nem volt ez ritka eset, a faltól-falig carving időszakban, a ,,szép" az benne akik nem vettek részt benne, kívülről már pár kanyarral előbb látták, ebből találkozás lesz!
Előzmény: (gyf 194262)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.18. 12:14
:-)
Előzmény: (gyf 194262)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.18. 11:02
igen tényleg! Arra én is emlékszem. A celebkorszaka körül volt :-)
Előzmény: (gyf 194262)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.18. 10:00
Emlékszem ebből az időből egy másik fotóra Lackóról, ahol úgy nézett ki, mintha egy kocsmai verekedésből jött volna. Ja, nem , csak karvingolt egy haverjával és a színuszgörbék szembetalálták magukat.... :-(
F
Előzmény: (Lackó 194251)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2017.02.17. 22:19
Body carving! :-)
Na ott tényleg nem lehetett maszatolni!
A ruhagyártók találták ki, ette a nadrágot! :-D
Előzmény: (Lackó 194251)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.17. 22:04
Persze, gyilkolja a térdet, nagy az erőkar.
Mondjuk ifjú koromban tettem én magasról az ilyesmire, egymásra csavaroztam két platnit, plusz az emelt cipő, mondjuk dönteni azt lehetett, ami a csövön kifért. :-D

https://sielok.hu/fotoalbum/extrem-carving/kep/4/

Mentségemre: legalább élen síztünk ezekkel, nem maszatoltunk.
Előzmény: (gaboca 194250)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2017.02.17. 22:01
Valami olyasmi rémlik, a túl magas emelő gyilkolja a térdet...
De minden ki lehet bekkelni, hétvégén láttam egy oktató tanerőt, extrém magas emelővel és olyan Normafai vajkenegető stílussal síelni, hogy csak na!
Ami még inkább gáza volt, ezt a stílust is oktatta...
Előzmény: (Lackó 194238)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.17. 22:01
Ha versenysí, akkor nem is lesz magas, csak amennyire azt engedik, és eléggé erősen lekorlátozták.
Előzmény: (minerel 194241)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.17. 20:27
Én a főnököm lányának a léceit néztem egyszer de nem tűnt szokatlan magasságúnak az emelése.
Előzmény: (Lackó 194238)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.17. 20:17
A versenyzőknél más dolog, a cipő és a kötés is FIS szabályok által korlátozott, épp, hogy ne emeljék túl magasra.
Amúgy nem tudom, mennyire emelnék meg, ha nem lenne korlátozás, ezt érdekes lenne tudni. Szerintem amúgy túlzottan nem, de a most engedélyezettnél biztosan magasabban állnának.
De az tény, hogy valaki vagy nagy élszöggel síel, vagy nem, lehet akármilyen magasra épített cucc alatta.
Előzmény: (minerel 194237)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.17. 19:50
A versenyzők lécein sem látom az általad hiányolt kötésemelőket mégis brutál szögben tudna dönteni.
Szerintem egy jó oktató téged is megtanít :-)
Előzmény: (Vid 194221)
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2017.02.17. 19:06
hát 100 kilóért lehet venni pl tavalyi fischer rc4-et (az idei olyan 300k), az pályarocker. de bármely felsőkategóriás márkától a pár évvel korábbi modelleket simán meg lehet kapni 80 körül (újonnan!). de használtan meg olyan 50 körül aztán állati jó lécek vannak.

minden sportnál úgy van, ha az ember egy bizonyos szint fölött van, akkor cucc is kell hozzá, hogy élvezetes legyen, annak meg ára van. a régi szar lécek semmivel se tudtak többet, mint a mai szar lécek.

egyébként rockeressel is ugyanúgy meg lehet tanulni pláne carvingolni mint camberessel, ugyanazt meg lehet síelni, csak kicsit könnyebb.

átlagos síelőnek meg tök fölösleges a kötésmagasító, az életben nem fog akkora élszöget még carvingolva sem elérni ahova az kéne. akinek meg kell az rak rá.
Előzmény: (Vid 194221)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.02.17. 09:59
Na, ahogy elnézem a piacot bejött amire gondoltam pár éve.
Emberi áron pályalécet venni, ami nem versenyléc már nem lehet, vagy csak kivételesen. Minden rokker, még a 100 ezres kategória fölött is sokszor, így egy haladóbb síelő nem tudja megtanulni az élen vezetést, pláne nem kissé jeges pályán.
Aki meg jól síel, vagy szeretné megtanulni az élen vezetést, az meg vegyen 200 ezerért lécet. (Merthogy ott, nem véletlenül megtartották az eredeti szerkezetet-a la versenyrokker vagy mi a frász) Gratulálok a síiparnak!

Természetesen pályalécekről beszélek, mélyebb hóban jó a felhajtott léc, de mélyebb hóban meg a széles, és igencsak felhajtott lécekkel jó siklani, amikkel a pályán csak szerencsétlenkedni lehet.
A pályarokkarek csak arra jók, hogy a szerencsétlenkedést bebetonozzák, és a carvingoktatást lehetetlenné tegyék.

Hogy a léctesztelők, meg ebből élők nem siránkoznak azt megértem, hiszen nem vágják maguk alatt a fát.
Amúgy meg az élen vezetést különösen élvezetessé tevő kötésmagasítások is eltűntek a piacról az egybe szerelt lécekkel együtt.

Mindegy, ennek is van előnye, így már nem 100 ból egy, hanem 1000-ből egy ember fog csak tudni szépen, és élvezetesen síelni,(Aki a korábbi lécekkel tanult meg) és annál nagyobb lesz ilyenkor mindig az ámulat és az értetlenség a pályán. :)

Nem, nem vagyok az újítások ellen, csak hát ez esetben visszalépésről van szó.
Bár ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor megjegyzem, hogy talán mire telítődik a piac ezekkel a szarokkal, ismét megjelennek mint fentebb írtam, a "különleges élreálló" lécekkel, hogy legyen (és akkor tényleg lesz) értelme lecserélni a rokkereseket.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.