Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.05. 14:03
Sziasztok újra! Tegnap azaz szombaton kipróbáltam az új síbakancsot. Amin állítani lehetett, azon kellett is. A legfelső csatot kissebre vettem - vékony a sípcsontom úgy látszik. Az alatta lévőt is át kellett csavarozni eggyel szűkebbre, a bokához közeli a lábfejemet fogó csat pont jó és a lábfejemet is jól tartja a legelső csat. Így egyik csat sem kell, hogy tökig rá legyen húzva, vagyis még mindíg van vagy 2-3 fog szabadon. Gondolom ahogy a szivacsbetét egyre jobban a lábamhoz igazodik úgy kell majd egy kicsit utána húzni. Lehet állítani szárak szögén, aszerint, hogy valaki X vagy O lábú, én egyik sem vagyok, de lehet mégis döntenem kell majd rajta - a cipőim sarkát is a külső oldalon enyhén jobban koptatom... Ehhez nem nyúltam - még. A cipőt egy HEAD AR Instict léchez használom, Tyrolia sx kötéssel. A tapasztalatom az, hogy nagyon jól fog és nem csóvál benne kicsit sem a lábam, mégis van helye a lábújjaknak mozogni. Könnyű, ennek folyományaként sokkal jobban ment a fordulóknál mellé zárni a hegyoldalra kerülő lécet. Nálam fontos szempont, hogy mekkora szenvedés felvenni a csukát, hát szerencsére, mivel "jól van vágva" a nyelv és nem túl kemény a bokát és a lábszárat fogó műanyag így ez viszonylag egyszerű és kényelmes művelet. A régi cipőmnél meggizzadtam mire felhúztam, pedig az irreálisan nagy méret volt a lábamhoz képest. Nem utolsó sorban pedig, nem egy hivalkadó, de azért nem is csúnya a bakancs és még illik is a piros csat a fekete-piros lécemhez. Na jó, ez a síelés szempontjából tökmindegy. Mindenesetre a 119 Eurós árához viszonyítva ez a cípő nagyon is jó, kiváló anyagokkal és jó beállítási lehetőségekkel. Minden kezdő és kezdő-haladó sporinak merem ajánlani, egy hátránya azért van: mikroállítási lehetőség csak az egyik csaton van, nem is értem miért spóroltak ezzel. Szóval Head FX GT a kezdő síelők kiváló cipője! (A helyesírási hibákért bocsánat, ha vannak.)
Előzmény: (PeterGati 194691)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.03.01. 18:35
Köszönöm szépen a választ, ez igazán megnyugtató! Majd vasárnap este megírom, hogy milyen!
Előzmény: (Ró 194686)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2017.03.01. 07:25
Ez egy jó kezdő, középhaladó cipő, nekünk van a kölcsönzőben vagy 50 pár belőle, nem szoktak rá panaszkodni, bevált modell.
Előzmény: (PeterGati 194680)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.02.28. 23:31
Ne haragudj, ezen hátul annyi állítási lehetőség van, hogy a szoba egyik vagy másik sarkába állítod e be.

https://https://www.sportisimo.cz/head/fx-gt/144945/

Ugyan abból a márkából felpróbáltál egy bakancsot, bocs, de ez olyan mintha egy Wolkswagen Pasatba beülnél, majd megrendelnél egy Polot

Ezt a bakit a Head 2016/17-es modelljei között nem találod meg, lehet valami SMU tipus, van aki szerint ezzel nincs semmi baj, de szerintem ezekben mindig van valami csapda. Még talán a Next Ege 75-re hasonlít.

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,16-17,head.html
Előzmény: (PeterGati 194683)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 21:17
:-) 71 kg vagyok és 176 magas. A döntés azért nem úgy történt, hogy ez tetszik oszt hajrá! A felx indexet, a méretet is ellenőriztem. Felpróbáltam ugyanabból a márkából egy bakancsot, rajtam volt vagy 15-20 percig stb., csak a tapasztalataitokra lettem volna kiváncsi illetvevan rajta valami hátsó állítási lehetőség is...
Előzmény: (gaboca 194682)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.02.28. 20:59
Te tudod, a betétek nem javítják a síelés élvezetét, a képed alapján nem 40 kilónak tűnsz, én biztos nem ezt a bakit ajánlottam volna...
Előzmény: (PeterGati 194680)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 20:29
Megmértem, 104-es, zokni nélkül mérve illetve lehet hozzá kiegészítőket kapni, betétekre gondolok.
Előzmény: (gaboca 194678)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.02.28. 20:23
Remélem jó széles lábfejed van, 106 mm szélességet írnak, 60-as flex.
A sorrendet kicsit megfordítottad, előbb kell olvasgatni és utána rendelni! :-)
Előzmény: (PeterGati 194675)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2017.02.28. 20:17
Hát én nem vennék látatlanban bakancsot. Ha nem passzol jól, hanem lötyög vagy szorít, akkor nagyon meg tudja keseríteni az életet. Nálam okosabbak már sokat írtak erről bakancsvásárlás témájában. Én januárban vettem egy Atomic Hawx bakancsot és kb. fél órát álldogáltam és sétálgattam benne. Sízokniban és rendesen becsatolva. Miután minden stimmelt, utána vettem meg. Nem is volt gond aztán egész nap síelni benne.
Szerintem feltétlenül próbálj ki egyet a saját méretedben. Ha nem jó, inkább küldd vissza. Inkább veszítenék egy kis pénzt, mint hogy elrontsam a síelésem.
De persze a döntés a tiéd.
Előzmény: (PeterGati 194675)
PeterGati
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.02.28. 19:51
Sziasztok! Most rendeltem egy HEAD FX GT síbakancsot az Amazon-ról. Felpróbáltam előtte egy 27-es méretű HEAD síbakancsot. Nagyon várom, hogy megjöjjön, megvettem volna azonnal, de a méretemben már nem volt. (Bécsben nem Magyarországon - ott nem is láttam a kínálatban.) Esetleg van valakinek valami tippje, hogy hol tudnék róla többet olvasni? MIt tud, milyen a keménysége, vagy van-e valamelyikőtöknek tapasztalata vele kapcsolatban? Kezdő vagyok, nem kell még a csúcs mindenből, de azért szeretnék minőségi cuccokat az új hobbimhoz! :-)

https://www.amazon.de/Head-FX-GT-BLACK-RED/dp/B01LZKKRO0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1488307828&sr=8-1&keywords=head+fx+gt+skischuh
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.