Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Túrasí felszerelés topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.05.22. 15:09
Nekem sem teljesen világos a kérdés. A léc és a fóka között nincs olyan kompatibilitási probléma, hogy csak saját márka a jó. A rögzítés elve az, hogy a fóka egyik végét beakasztod a léc megfelelő végére, és a másik végét ráfeszíted. Az egyik megoldás az hogy a fóka végén van egy fix kampó, ezt rögzíted. Az ilyen fókának elöl gumis a beakasztója, ezért tudod ráfeszíteni. Itt az a lényeg, hogy az orrész olyan széles legyen, hogy rámenjen a léc csőrére. A másik megoldás az, hogy a fóka eleje fix, azt ráakasztod a csőrre, és hátul egy kis racsniszerűséggel feszíted meg, ami belefekszik a léc végébe. Nem igazán számít az, hogy a léc végén van-e ehhez egy kis erre kialakított profil. Az én gekkó fókám ilyen. Ha jól látom, amit te linkeltél az a 3. fajta, hátul akaszt, és elől feszít, de ezt nem igazán tudtam a képről eldönteni.
Előzmény: (skalipat 195609)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2017.05.22. 09:33
Nem nagyon értem, hogy mi a kérdés.
...régi egyenesről sikerült a kötést áttennem... ez azt jelenti, hogy már volt egy túrasíd, ami párhuzamos léc?
Ha teljesen passzentos fókát szeretnél vásárolni, akkor a saját méreteinek megfelelő a jó. Ha ezt rendeled, amit belinkeltél, akkor teljesen mindegy milyen márka, úgy is hozzá kell igazítani, mert ez egyformán 125 mm széles mindenhol. Ahogy nézem a képet, adnak mellé vágó eszközt, amivel ki tudod szabni a formát.
Elvileg a síléc hátulján kéne lenni egy bevágásnak, ahová a kampó illeszkedik, de ilyen nem volt a régi túra léceden?
Ezen a linken nem látom, hogy az elejére hogyan kell rögzíteni.
A 168 cm nem egy ritka méret. Budapesten az Almássy tér 1. alatt van a SíFarm bolt, ahol láttam jó pár használt, de jó állapotban lévő fókát, ilyen hosszban is. Szerintem vidd be a lécedet, hogy erre szeretnél fókát, és lehet, hogy találsz rá valót.
Előzmény: (skalipat 195609)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.05.19. 14:44
Tanácsot kérnék. Vettem egy 168 cm-es Black Diamond túrasít. A régi egyenesről sikerült a kötést áttennem, már csak egy rávaló fóka kellene. E-bay-en nézegetem, de nem tudom, hogy csak a saját márka jó-e nekem, vagy más márkák is megfelelőek-e? 120 cm széles kéne, gondolom az újat nekem kell kivágni, nem tűnik ördöngősségnek. Elől nekem nincs semmi bevágás, gondolom ez fontos. Nehogy olyat rendeljek amit nem tudok feltenni! Az alábbi jó méret, de lehet, hogy nem illeszkedik a símhez?
http://www.ebay.com/itm/Gecko-Tourenfell-zu-Fruhjahrspreisen-hierr-nur-125mmx-169-179cm-Fellmesser-/382024831915?hash=item58f27453ab:g:jocAAOSwSlBY3nKO
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.