Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Túrázás Svájcban topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2017.08.18. 10:08
Szia István, Nem utaztam a helikopterrel rákerestem a neten és ezt találtam:220,320 és 420CHF-be kerül a 20,30,40 perces repülés. Lásd https://www.zermatt.ch/en/Media/Tickets/Helicopter-Sightseeing-Flight

Nem biztos, hogy ezt a céget láttam amit a neten találtam mivel akkor nem repültek 10 percnél többet: felszállt a gép, elment a Matterhornig, megkerülte majd a Dufourspitze felé ment, fordulás vissza megkerülte a Gornergratot és leszállás Zermattba. Ez elég gyorsan történt szerintem nem volt 10 perc. Elég gyorsan pörögtek mert utána jött a következő kör ugyanazzal a helikopterrel.
Előzmény: (varia2000 195741)
varia2000
56 élménybeszámolót írt
56
16 éve tag
2017.08.18. 09:39
Hello ,Nagyon jók a beszámolók ,természetesen svájc csodálatos,kiváncsi lennék,hogy mennyi a helikopter túra,további jó időt és turázást,üdv,István
Előzmény: (TibiF 195739)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2017.08.17. 20:49
Néhány napot Wallisban túráztunk. Az első nap az Aletsch gleccser környékén kezdtük, felmentünk az Eggishornra ahol friss hó fogadott. Az elmúlt napok csapadékos időjárása 2500 méter felett hó formájában esett le. Az idő szép volt, napsütéses fenn az Eggishornon 5C. Onnan lesétáltunk a Maerjelenseere, majd onnan a felvonó középső állomásáig. Következő napokban Zermattba mentünk a Matterhorn környékén túráztunk. Itt sokan voltak hiszen nyári főszezon van, illetve ez a hely Svájc egyik leglátogatottabb helye. Itt bárki megtalálja a neki megfelelő kikapcsolódási lehetőséget: rengeteg jelzett túraútvonal van, aki nem akar túrázni az kerékpározhat a környéken, vagy ha kedve van síelhet, a gleccser ugyanis nyitva volt. Ezen kívül helikopterezni is lehet akinek pénztárcája engedi Zermattból felvisznek az olasz határig és a környező 4000 méteres hegyeket bemutatják. Elég gyakran járt a helikopter napközben. Amíg ott voltunk az idő csodálatos volt, ragyogó napsütés, fenn a hegyen 5C 3100 méteren. A Gornergrat hegyi vasút (Svájc második legmagasabb hegyi vasútja), 3089m magasra megy fel. Onnan 29 db. 4000 méter feletti hegycsúcsot lehet látni. Érdekes volt mert már láttam többször légi felvételről a környező hegyeket valóságban azonban sokkal kisebbek voltak a távolságok(a TV csal). Pl. a Gornergrathoz valóságban nagyon közel van a Dufourspitze Svájc legmagasabb hegye olyan karnyújtásnyira volt tőlem. A TV-ben ez jóval távolabb látszott. A Gornergratról láttuk a Monte Rosat amely a Nordend(4612) illetve Dufourspitze(4638m) csúcsokból áll. Tőle jobbra következik a Lyskamm(Ostgipfel és Westgipfel csúcsokkal). Van egy csomó más csúcs is de a legtöbbet fényképezett hegy a Matterhorn (4478m) amely külön áll a többiektől. Ez az a hely ahol idén megfogadtuk, hogy ide jövőre is visszamegyünk. Néhány nap alatt nem lehet a környéket bejárni. Teszek fel pár képet.
A vadászgép leparkolt a reptér mellé. Kép az Eggishornról.
A Matterhorn a GGB(Gornergrat Bahn) ablakából
bal oldalon a két csúcs közül a jobb oldalon látható a Dufourspitze
P8140094.JPG
Gornergrat gleccser
P8140150.JPG
P8140156.JPG
olasz részről a felhők a Metterhornt le akarják tolni
a Mattehorn Zermattból
P8150239.JPG
P8150251.JPG
P8150252.JPG
P8150254.JPG
P8150262.JPG
felvonó sípályával
P8150284.JPG
utolsó közeli kép a Mattehornról
GGB (Gornergrat Bahn)
Zermatt nyugati oldalán gleccser húzódik a hegyen
Zermatt vízesés
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.