Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.10.06. 09:25
Szerintem, ha ilyen széles a paletta, több léc kell. Én is valami hasonló cipőben járok, és jelenleg 4 pár van használatban. (AMC GS, freeride, túra) Ezekből min 2 pár,de inkább 3 pár mindig velem van. A GS kiváló a kompakt pályán, de szenvedős a buckás széttúrton. Egy széles min 95-ös jó a kinn, de a elpattog a keményen. Jó öszvér talán egy szélesebb 80-85-ös derekú AMC léc, bár a súlya miatt kinn nem az ideális, és egy GS-el sem egy kategória. De azért lehet vele szépen íveket húzni és túrt buckás pályán is jó.
Előzmény: (Observer 196010)
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2017.10.05. 22:55
Ez attól fugg elsősorban, hogy milyen síelést preferalsz. Akkor jársz a legjobban, ha elmégy valami sítesztre, vagy kint egy kölcsönzőben kipróbálsz pár különbözőt egy napon.

Általánosságban elmondható, hogy a hosszabb, nagyobb rádiuszú lécek magasabb tempót igényelnek, nagyobb kanyarokat lehet velük élen húzni (ez természetesen sok egyéb dologtól is függ). De ez nem jelenti azt, hogy szalomsível nem lehet veretni.

Viszont ha esetleg egy olyan sít veszel ami paramétereiben (itt rádiuszra gondolok elsősorban) nagyon különbözik a mostanitól, nem árt egy-két óra oktatás sem. Sok problémát meg tudsz spórolni.

Ugyan nem a "palettáról", de én a helyedben megnézném a Völkl Codeot is. Egyébként egy R=16-18m, közepe 70-75 sível pályán nem nagyon lehet melléfogni
Előzmény: (Observer 196010)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2017.10.05. 16:10
Jó "kerek" kérdés! Eddig mivel síeltél? Milyeneket próbáltál? Ha nagyon egyszerűen kellene válaszolnom (60 év nem kezdő, sőt néhány versenyeredménnyel rendelkező síelés után) akkor a GS-t javasolom. WFeri
Előzmény: (Observer 196010)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2017.10.05. 15:32
Sziasztok,

Hozzávetőlegesen 25 éve síelek hobbiszinten, de ha van rá alkalom szeretek kapukat kerülgetni. Főként jelzett pályán megyek jellemzően tempósabban, de ha időnként van rá mód, az se baj, ha mélyhóba kerülök a pályákon kívül. Tehát összességében egy elég stabil sítudásom van, bár a technikámon nyilván lenne még mit csiszolni.

Völkl léceket nézegettem, ti melyiket ajánlanátok egy hozzám hasonló tudásúnak a GS, SL, RC, SC palettáról?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.