Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Utazási irodák vagyoni biztosítéka topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2017.10.12. 20:16
Szia Zoli,

Bingo! Egy csoportszervező ismerősöm ma mondta nekem, hogy anno kapott szlovák előlegbekérőt a SkiLines-tól, kb 2013-ban.

Összefoglalva tehát ott tartunk, hogy:

"A" ember (utas - csoport tagja) odaadja a pénzét "B" embernek (csoportszervező), aki ezt a pénzt odaadja egy másik cégnek, mint akiről "A" ember gondolja. "A" ember erről papírokat nem kap, azt hiszi, hogy a SkiLines-szal utazik. Mindezt úgy, hogy a cégnek nincs engedélye a tevékenység folyatására az adott országban, ahol pénzt gyűjt, gazdasági tevékenységet folytat.

Egy jogász viszonylag gyorsan megmondja, hogy mire bünteti a mai magyar jogrend a cégvezetőket, a cég alkalmazottjait és a csoportszervezőt egy ilyen esetben. Kíváncsi leszek.

Tehát van olyan 3000 szerencsés, aki legálisan van utaztatva SkiLines által, és van úgy 5-6000, aki azt se tudja, hogy valami szlovák céggel utazik és velük "szerződött".

Daddy, Egér, kedves SkiLines mi a véleményetek erről?

Dobrá noc,

Gábor
Előzmény: (bkonyi 196096)
bkonyi
7 élménybeszámolót írt
7
6 éve tag
2017.10.12. 19:21
Szia Egér,

Ahogy írtad, megkérdeztem az összes többi irodát mit szólnak ehhez. Megtettem emailben.

Van, aki be is írt ide nagyon korrekt módon.

Van, aki meg privátban írta azt közülük, hogy évente pár százmillió kitalicskáznak valami szlovák cégbe...

Leírták, hogy 2500-3000 fő utaztatásához elég ez a kaució, ennyire van engedélyük. Én megnéztem, a SkiLines már 2012-ben több ezer téli utasról beszélt és akkor indították csak a nyarat, ahol is 2 buszt pörgetnek folyamatosan: http://hellas.holidaylines.hu/animacio.php

Kedves SkiLines, még mindig nem akartok érdemben megszólalni?

Szép világ, mondhatom.

Zoli
Előzmény: (Egér 64 196078)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2017.10.11. 14:23
Hú itt már tényleg lejáratás kezdődik. A többi irodát is kérdezd meg és tedd fel ide a válaszokat. Felettéb gyanús, hogy tegnap regisztráltál...
Előzmény: (bkonyi 196076)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
bkonyi
7 élménybeszámolót írt
7
6 éve tag
2017.10.11. 14:11
Kedves SkiLines,

Köszönöm, hogy végre szóba álltok velem. Nem tudom miért nem lehetett akkor, amikor be akartuk foglalni az utazást nálatok.

Tegyétek meg, hogy a kérdésemre válaszoltok, arról amiről szó van és amit szép hosszú leveletek sehol nem magyaráz. 5 perc google keresés + a saját weboldalatok kiadja:

- nyáron görög buszos utak
- télen sok ezer franciaországi utas (benne pár nagy tábor)
- emellett ausztriai
- svájci síelők

Itt kb 1mrd FT-os átbevétel után kéne a biztosítást fizetni. Miért csak 275 millió után fizettek???

Ha a felsoroltakból csak a weboldalatokon hirdetett francia buszos utakat összeadjuk, (vagy akár csak a felét, mert a többi mondjuk nem indul el létszám hiány miatt), már akkor is rég több pénzről van szó, mint amire biztosítást köttök!

Mi a garancia arra, ha bemegy hozzátok egy utas, akkor az ő pénze legálisan lesz kezelve? Számításom szerint itt minimum 5-700.000.000Ft-nak nyoma vész. Hogy meritek ezt megtenni a magyar sítársadalommal?

Ha már Ti akartok/vagytok a legnagyobb iroda az InterSí óta és ezt büszkén hirdetitek, akkor nem éreztek némi felelősséget?

Mi már lettünk megkárosítva és akkor senki sem segített. Akkor ki is esett a síelős csapatunk fele az éves sítúráról, ami összetartotta a csapatot.

Várom megnyugtató válaszotokat, sok sok síelő nevében.

Zoli
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.