Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Túrasí felszerelés topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
azimi
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.10.26. 06:40
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Akkor a felszerelés rendben, már csak a síterepeket kell megnéznem és kiválasztani :)

Üdv.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.10.24. 14:21
A Diamir sarokemelője világbajnok, féket is rakhatsz rá, illetve az orránál is old. Ezek az előnyök, ettől függetlenül a Silvretta is egy teljesen jó kötés, egyszerű, nem túl kényes. Mondom ezt úgy, hogy sosem volt a lábamond, de túráztam már pár emberrel, aki ilyennel ment.
Tech kötést legegyszerűbben az Ebayről, Willhabenről, illetve német webshopokról lőhetsz. A használt régiek 70-150 között mennek, 200-230 egy új Speed Turn, ami technikailag megegyezik az öregekkel, egy használt Radical 200+, a Radical 2 és a Beastok pedig 250+ árban mennek, a Fritschi Vipec meg inkább 300-tól indul.
Ahogy Atosz mondja, minden gramm számít, ettől függetlenül máig ezrek fókáznak Fritschi Diamir, Silvretta, Hagan és hasonló kötésekkel abszolút elégedetten. Szóval, ha tetszik a túrázás, bármikor beruházhatsz egy tech kötésbe, mindig előrelépés lesz, de boldogan eltúrázhatsz a következő 10 évben az öreg Silvrettával is.
Előzmény: (azimi 196208)
azimi
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.10.22. 17:14
Sziasztok!

Az idei szezonban szeretnék elkezdeni túrázni. Eddig csak alpin sieltem. Elméletileg a következő felszereléssel fogom kezdeni:
GPO túraléc, Gecko fóka és egy silvretta 500-as kötés.

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi a különbség a silvretta és a diamir titanal 1-2 között. Kezdésnek megfelelő-e a silvretta vagy inkább ruházzak be még a titanal-ba, mert annyival jobb és érezni fogom a különbséget?

Bakancsban sikerült szereznem egy dynafitot, de sajnos nem találtam hozzá pin-es kötést elérhető árban. Mikor érdemes beruházni egy pin-es rendszerbe? Tudom, hogy a súlya kevesebb, de kezdőként ez mennyire fog befolyásolni?

Köszönöm és várom a hozzászólásokat!

Üdv!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.