Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.01.10. 21:29
Szintén 10-es a baki és 74 kg vagyok.

Már csúsztál egy nehezebben kezelhető lappal, mint amilyen a következő lesz.

Legyen minimum 162-164cm hosszú. A leírt céljaidhoz kell ennyi, hidd el nekem, akkor is, ha mások szerint nem.

Az orra minimum legyen 30cm széles (ehhez középen minimum 25,6), de az sem baj, ha szélesebb a lap, de akkor lehet puhább is egy kicsivel.

A 6-os keménységű elég, elől legyen az első kötésig rockeres, kötések között pedig camber. Van még sokféle, de ez a legjobb kompromisszum. Tehát legyen egy kicsit direkcionális, de ne nagyon, azaz "all mountain", vagyis a kimondottan "freeride" lapokat hagyd későbbre. A "fullrocker"-t is kerüld el messzire!

Minél kisebb az ívsugár annál fordulékonyabb lesz, de lassabb is a deszka. A 7,5-8,5m közötti mindenhova elég lesz.

Milyen márkájú legyen? Ez már szubjektív. iPhone vagy Android? Nekem inkább az utóbbi. Szeretem a kicsi, kevésbé felkapott, innovatív márkákat. Konkrét példát most inkább nem mondok. Olvass sok tesztet, fórumokat, térj be üzletekbe, ha jó helyre mész be, akkor ott adnak tanácsokat is, és lehet, hogy beleszeretsz majd egybe.
Előzmény: (tudomo 198105)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.10. 19:00
6 nap csúszás után én javaslom, hogy térj vissza a kék pályákra technikát csiszolni.
Előzmény: (tudomo 198105)
tudomo
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2018.01.10. 18:53
Sziasztok!

Snowboard lap és kötés vásárlása ügyében szeretnék tanácsot, véleményt kérni, hogy milyen típusút ajánlotok nekem (típus, kialakítás, keménység, méret), márka terén kinek mi vált be..
Múlt évben kezdtem snowboardozni egy ismerős segítségével. Eddig 6 alkalommal csúsztam és mindig az ő egyik régebbi lapját használtam kötéssel együtt, viszont méretben sem jó nekem a lap (166-170cm körüli) és már elég leharcolt állapotban van, ezért szeretnék sajátot venni a közeljövőben.

Én 180cm és 78kg vagyok, a bakancsom 10-es (43,5). Mivel még bőven gyakorló fázisban vagyok így leginkább kezelt pályán fogom használni. Jelenleg a piros pályák az élvezetesek számomra, a feketékhez még nincs meg a tudás hogy haladni is tudjak rajtuk. Freeride részen is csúsztam már, ami nagyon tetszett, ezért ha olyan helyen járunk mindenképp lesz ott is használva a deszka.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, minden kis infónak, tanácsnak nagyon örülnék :) Előre is köszi a segítséget.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.