Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Biztosításkötés, de kivel topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.12. 19:08
4000Eur-tól
Előzmény: (- Marky - 198190)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.01.12. 14:29
Ausztria: egy 10 perces repülés lehet 4000Eur (repült perceket számláznak). Ennek csak egy részét (átalánydíj) téríti az egészségbiztosító, de nem mindig:
“Bei Freizeit- und Bergunfällen gibt es grundsätzlich keine Leistungspflicht der Krankenkassen. Diese besteht nur dann, wenn der Transport auch notwendig gewesen wäre, wenn das Ereignis im Tal stattgefunden hätte.“ azaz, ha olyan helyre mész, ahova nem kellett volna, akkor nincs térítési kötelezettsége az egészségbiztosítóknak.
Forrás: http://kaernten.orf.at/news/stories/2619138/

Egy komolyabb mentőakció lehet akár 22.000Eur vagy még több is.
Forrás: http://www.hauptverband.at/cdscontent/load?contentid=10008.620829&version=1435559764

Ezek Google-keresés eredményei.

A OeAV biztosítás az egyik legmagasabb értékhatárú, de úgy tudom, hogy csak a hegyi tevékenységekre nyújt fedezetet, tehát kell mellé utasbiztosítást is kötni (én szoktam). + kell hozzá az EU-s TB kártya!
Az Allianz téli sport biztosítása fedezi a helikopteres és hegyi mentést is, az Arany fokozat 15M Ft-ig, a Platina korlátlanul.
Előzmény: (- Marky - 198190)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.01.12. 13:44
Más téma

Van valakinek tapasztalata (bár jobb lenne ha nem lenne), mennyibe kerül egy helikopteres kutatás/mentés mondjuk Ausztriában, vagy Franciaországban?

Ugye nagyjából ez lehet a legdrágább dolog baj esetén, és jó lenne tudni milyen szintű biztosítást kell kötni erre, hogy tutira le legyen fedve az ember..

5m Ft-os értékhatár elég erre, vagy többel kell számolni?

köszi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.