Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.29. 23:18
Nincs bajom velük, hogy is volna, nincs belőle egy sem! :-)
Előzmény: (Fuxos 198793)
sik-002.JPG
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.29. 14:10
Kedves Gabóca,

Úgy érzem a szavaidból, hogy nem csipálod a rockeres léceket. Miért?

P.S. Én is idegenkedtem tőlük, addig még ki nem próbáltam az SLX-et. "Kényelmesek" a rövid, gyors íveknél....és ez lesielt, meredek (esetleg jeges) pályán nem hátrányos. Nem fárasztanak.....talán ez jobb szó, mint a kényelmes.
Előzmény: (gaboca 198790)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.29. 13:40
Jó bakancs nagyon fontos, pariban kell legyen a léccel, hőre formázott talpbetétem van, nagy királyság, bakinál a külső héj van nyomatva mindkét lábasnál.
Előzmény: (Fuxos 198788)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.29. 13:37
Kérj kölcsön végig élezett camberest, úgy teszteld.
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.29. 13:12
Kedves Attila,

Majd jövőre, ilyen időben lesz a beszámoló a lécekről.
Pénteken Zauchenseeben (intersport) volt 3 sonderangebotos sícipő amit fel is próbáltam, de a nagyon jó ár ellenére sem mertem megvenni egyiket sem. Itt ott egy pici nyomást, kényelmetlenséget mindháromnál éreztem. Erősködött az eladó, hogy beteszi a betétet a kemencébe és minden a helyére kerül.....de én nem hittem neki. Tapasztalat...esetleg Gabóca részéről is?

P.S. Mindhárom középkategoriás pályacipő volt (Eredeti ár 299-399 €, Salomon és Atomic)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.29. 09:52
Szia Fuxos!

A mondásod tetszik, én is arra törekszem, hogy "uraljam" a pályát és a lécet a körülményektől függetlenül, de sokszor(talán néha feleslegesen) a léceimet is nézem/figyelem síelés közben, hogy miképp reagálnak a mozdulataimra.
Emellett nagyon várom a véleményed a GSX-ről ill. a Redsterről is.

Egyébiránt a síbakancs számomra a legfontosabb elem. Sajnos erős lúdtalpam van így megszenvedek jómagam is, a felvonózás előtt mindig kicsatolok, s az ülőlifteket részesítem előnyben.
Megfelelő lábra-melegítős lúdtalpbetéttel síelek, a sícipőm pedig egy Salomon Race Xmax 120, amit egyébként nagyon szeretek.
Előzmény: (Fuxos 198734)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.29. 09:35
Szia Gaboca!

Arra jutottam, hogy ha stabil hideg lesz a Mátrában, akkor Szentistvánon mielőbb rászánok egy hétköznapi magányos síelést az SLX-re, s megpróbálom csak magamra figyelni és eldönteni, hogy a "rocker él" vagy a lábam a "bűnös".
Valószínűleg mindkettő.
Bár nézni fogom az "aprókat" is és lehet, hogy egy "hagyományos" SL vagy GS lécet még begyűjtök.
Előzmény: (gaboca 198706)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.29. 08:51
Igen camberes, a verseny modell most is az.
Előzmény: (Fuxos 198734)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.28. 11:18
Szia Attila,

Én is autodidakta vagyok. :) Két-három éve azért már nézegetek videókat a youtubon. A Bergfexesek egész jók.

Őszintén szólva, én nem igazán foglalkozom a finom technikai részletekkel. Ami számomra fontos az az, hogy tartósan gyorsan (50-70 km/óra) és vizuálisan szépen menjek. Ha a lábaim időnként nem egyformán terhelődnek, nem zavar. Ami a pályaviszonyokat illeti, ez szoktam mondani: Nem félem a pályát, a pálya féljen engem. :)

Szia Gabóca,

Ha jól értem, a Racetiger camberes? Nézegettem a honlapot és az idei RC modellek már rocker lécek.

P.S. Úgy döntöttem, hogy folytatom a próbálgatást, tesztelést. Az Elan GSX és az Atomic Redster X7 a következő két célpont.
P.S.2 A cipővel vagyok inkább bajba....most már az a szűk keresztmetszet....de olyan kényelmesek a mostaniak. Nagyon lazán csatolva sielek, nem tudom van-e értelme egy profi cipőnek?
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.27. 08:24
Szia!

Régi vágású camberes a Stöckli is, csak épp nem egy ligában játszik a Völkel, illetve még este jutott eszembe, mikor előnyugdíjba tettem a Stöcklt, volt talpcsiszoláson, élezésen, lehet a szervizes letörte az élt elől, ellenkezőleg mint kértem, ezt ma még megnézem...
Amit előző hozzászólásodban írsz, hogy nem érzed igazán az ívbelső lábat, nem lehet az öszvér megoldás miatt, mármint a rockeres külső él kialakítás miatt?
Amennyiben nagyon bátor vagy, van az apróban egy verseny Völkl fent, verseny tigris, na az biztos harapós jószág.
Ha összefutunk Tálén, rá állhatsz az enyémre, feltéve, ha a bakid talphossza 338 mm környékén van, természetesen szigorúan csak saját felelősségre! :-)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.26. 22:14
Szia Gaboca!

Ha jól sejtem a Stöckli már "rokkeres" léc... és a Völki a hagyományos camberes.
Remélem nem "offolunk" nagyon e hozzászólásokkal, de pl. jómagam továbbra sem tudom eldönteni, hogy milyen irányba induljak vagy éppen maradjak. Reméltem, hogy az elmúlt négy nap választ ad, hogy maradjon az SLX Amphibio + a pályán kívülre a "pocokrakéta"(ld.:lentebb) avagy vegyek egy Atomic Nomad vagy immáron Vintage lécet 90-es derékkal, s hajtsam azt pályán és kívül egyformán...Brrr....
Vagy szerezzek egy használt "régivágású" kemény SL vagy netán GS lécet rokkertelenül, s mellé maradjon egy Freeride léc...és csak így marad meg pályasíelés közben
az élre harapás tényleg brutál fincsi érzése?
Persze ennél komolyabb dilemmám az életben ne legyen...:)
Előzmény: (gaboca 198690)
pocokraketa.jpg
pocokraketa---Salomon.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.26. 21:59
Szia Fuxos!

Örömmel olvastam soraid, s szerencsére néha belőlem is felszínre hozta ugyanazt a két szót: "mocsok jó...":).
Szinte bizonyos, hogy az SLX(egyébként tényleg amphibio) egyszerűen még túl sok jelen sítudásomhoz.
Szinte 100%-ban autodidakta módon fejlődött a síelésem és az elszántság néha sajnos kevés, főképp meredekebb, keményebb sípályán.
S nekem éppen az hiányzott az utóbbi néhány délelőttön, hogy az ívbelső lábam is dolgozzon szépen/folyamatosan, azaz érezzem, hogy én irányítok, nem pedig a léc.
Pirosabb pályákon néha semmit nem éreztem a belső lábammal, ellenben néha én is "elszálltam", de ehhez meg terhelni kellett rendesen.
A régi SLX-nél(nem rokker) is dolgozni kellett, de ott végig éreztem az ívekben mindkét lábam ill., hogy miképp adagolom a terhelést. Pedig az jónéhány éve volt.
Nos szinte bizonyos, hogy valamiféle oktatóra vagy legalábbis avatott síszemekre szükségem lesz, hogy rendbe tegyen...
Előzmény: (Fuxos 198700)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.26. 21:04
Update

Tapasztalatok 6 nap után: Meghajtottam minden létező körülmény között. Friss ratrakolt pálya, 30 cm friss hó, kemény jeges pálya, olvadt pálya, ilyen bucka, olyan bucka had ne soroljam végig. Mocsok jó.....harap, megbízható, nem igazán zavarják a körülmények. Legjobban a rövid és közepes íveket szereti, de a hosszúak is jó sielhetők. Miután hozzá adaptáltam a sielésem, már dolgozni is kevesebbet kellet. Nem erő kell hozzá, hanem állóképesség. Ma Zauchenseeben 11,6 km szintkülönbséget mentem és érzem a kilométereket, de nem vagyok fáradt.
Az elhangzott dicshimnuszok ne tévesszenek meg senkit. Nem kezdő sí....sőt még haladóknak sem ajánlanám. Kemény léc, profi és magabiztos sielőknek. A megingást azonnal bünteti. Egyszer nagyon elszálltam. :)

P.S. Attila.....én 52 éves vagyok.... ránézésre te egy SLX amphibiót hajtottál, amivel én mentem, az egy rocker SLX
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.26. 12:44
A múlt hétvégén nekem is érdekes tapasztalat volt, a friss hó miatt kivittem a Stöcklit, régen nem síeltem már vele, hát a combizmom le akart szakadni, nem tudtam eldönteni ez most a szombat esti 1 óra magas pedálfordulatos görgős bicó edzés miatt lehet e így...
Könnyebb volt vele síelni mint a gyári Völkl-el, de annál nem éreztem ezt a leszakadós érzést, a puding próbája az evés, alapon kivettem a boxból a Völkit, bár némileg aggódtam a puha hó miatt.
Nem a bicó edzés miatt volt az érzés, meglepő módon a tárcsás felvonóban is éreztem, hogy könnyebb a Völkel, nem olyan fárasztó a felmenetel, lefelé dettó más érzés volt, ettől is érzem a combom nem kicsit, de nem az a leszakadós.
Amiben nagyon más volt az az élre harapás, a beterhelésre való reagálás és az ívre meghajlás volt, ahhh, fülig ért a szám tőle, a Stöckli nem akart úgy harapni, nehezebben indult meg íven, és az volt az érzésem nem hajlik olyan egyenletes ívre, az eleje és a vége igen, de a kötés emelő alatt, mintha egyenes lett volna.
A konklúzió az lett, valószínűleg az instabilabb Stöcklin több/másabb izmokat is használni kell, az atom stabil Völk-ön meg ,,csak" bele kell állni.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.25. 20:18
Szia Fuxos!
4xfélnapot "nyúzogattam" én is egy 2015-ös 165cm-es SLX-et, bár néha ő nyúzott engem. A délutánokon pályán kívüli lécre(és terepre váltottam), bár tegnap a Csorba-tónál végig az SLX volt a talpam alatt és javarészt kemény "talajon".
Puhább hóban valóban "kezesbárány", de ahogy az aljzat és a meredekség keményedik, a léc is kibújik a bőréből.
Az ügyetlenebb(bal) lábammal nem mindig tudtam a megfelelő terhelést "ráadni", ilyenkor "megrázta" magát(ahogyan ezt kábé 6-7éve is tapasztaltam már egy korábbi SLX-nél), egyszerűen "ficereg az eleje".
Jó eséllyel ez bizony terhelési, sítechnikai hiba nálam, sokat mérgelődtem miatta.
Aztán tegnap néha sikerült "szépen megtaposni" a balost is, jobban kiengedtem oldalra és nyomtam a "pedálokat".
No akkor a kemény alappal is szépen jöttek az ívek, de nagyon munkás az tény.
Gondolkodóba ejtett, hogy ezt meddig lehet majd hajtanom, így negyven felett...:))
Előzmény: (Fuxos 198586)
elan-race-slx-amphibio-2015.jpg
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.22. 20:40
Két napja egy Elan Race SLX-et nyúzok. Még nem mentem vele frisshó nélküli ratrakolt pályán. Minimum 5 de inkább 10-30 cm új hó volt mindkét nap. Tapasztalatok:

1. Nagyon szereti a rövidebb íveket, de a közepes hosszúságú ívek is jól sielhetők.
2. Folyamatos koncentrálást követel, állandóan melózni kell.
3. Kemény léc, viszont két nap után sem érzek semmilyen fájdalmat a térdemben. (Ennek nagyon örülök, csak nem értem)
4. Jól lehet vele menni a 30 cm-es friss hóban is.
5. A nem összeállt buckák nem zavarják.

Nagyon beleszerettem. Nem lesz könnyű döntés. Ez (SLX) vagy az aphibio 14?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.