Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2018.02.21. 20:41
Az 1m havat meg 0-ra lehet tömöríteni nem, vagy lemarták a fölösleget?!Igaz van hómaró is de azzal max. a hófogó kerítés mögül szokták a havat visszafújni a pályára hószegényebb időben, ha sűrűn megfordulnál itt még talán tudhatnád is.Esetleg Luckynál 50cm a hó föntebb csak több aki nem hiszi meg járjon utána kár vitázni róla.
Előzmény: (százas 199850)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.02.21. 20:05
A kulcsszó: tömörített hó, vagyis jég alap. Nyitás óta ennyi. Ennyi kell egyenletesen a pályára. Pályán kívül régen nem látott nagy hó van.
Előzmény: (Attis777 199840)
Attis777
10 élménybeszámolót írt
10
6 éve tag
2018.02.21. 17:36
Igazad van,lehetlen,hogy 20és 50cm hó legyen,2hete voltam donovalyban,remek hóminőség és kb.1m hó,és azóta egyfolytában esik a kékesre 1m havat írnak,akkor szlovákia legyjobb sípályáján nincs hó...ez blődség,sztem egyszerűen,csak nincsenek frisítve az adatok....
Előzmény: (nógrád 199750)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.20. 20:20
OK, megnyugodtam. Szerintem most ill. a következő hétvégén is megyünk, tehát részemről is rendben. Majd egyeztetünk.

KKy
Előzmény: (százas 199797)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.02.20. 19:51
Szia Károly!
Nem te írtál ilyesmit, hanem solti feszegette a témát. Egyébként az “én korponai kátyumnál” két kocsit kellett kikerülnöm, akik defektet szereltek. Most nem tudok menni, de a jövő héten beszélgethetünk egyet.
Üdv, Zsolt
Előzmény: (KKy 199780)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.20. 13:39
Szia Százas!

Én csak azt próbáltam leírni, hogy Miskolcról indulva a szlovák útszakaszok jók, legalább is a magyar utakhoz képest. Kassa felé autópályán tudunk közlekedi gyakorlatilag végig. Bánréve után a Dobsina - Poprád vonalon is kátyúmentes a közlekedés. A magyar szakaszon, a 3-as főúton van olyan rész Encs után, ahol 20 km/h-val !!!! tudok menni, mert félek a defekttől és még ennyivel sem mindig tudom kikerülni a kátyúkat. A kamionok 80-90 nel előznek meg. Legutóbbi utunk alkalmával is egy szegény autóstársunk javitotta a defektjét és mellette ezerrel hasítottak el a kamionok mind a két irányból. Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam , de nem gondoltam és most sem gondolom, hogy "fz" az írása alapján utálná a szlovákokat.

KKy
Előzmény: (százas 199775)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.02.20. 12:30
Aha! Köszi!
fz megállapításaival szinte mindenben egyező tapasztalataim vannak az elmúlt négy év s különösen az idei 23 sínapom alapján. Ez az egyetlen valamire való síterep a Tátrában. Egyre elviselhetetlenebb a tömeg, 4-500 km-es vonzázkörzettel, ukrán, belorusz, lengyel, cseh, magyar, szlovák vendégkörrel, olcsó szezonbérlettel. fz nem a magyar utakról írt, az egy másik, sajnos igen hasonló történet lenne. Abból, hogy fz jogos kritikával illeti a jelenleg szlovák fenntartású utak siralmas állapotát, a sípályák lassú megközelíthetőségét, még nem következik az, hogy utálná a szlovák népet. Övéké, tartsák is rendben! Decemberben fogtam egy kátyut Korpona előtt, több, mint húszezerbe került a felnicsere. Tavaly Rétság előtt csak a dísztárcsámat törte szét, hasonló áron vehettem volna eredetit.
Előzmény: (admin3 199773)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2018.02.20. 11:32
Szerintem megnyomhattad véletlenül az offtopik gombot. Mi nem állítottuk át, mert nem offtopik.
Előzmény: (százas 199771)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2018.02.20. 11:23
Tisztelt admin3!
Írtam tegnap pár megjegyzést fz beszámolójához, de csak akkor látom, ha bejelentkezek, egyébként nem. Vajon mi az oka? Várom válaszod, tisztelettel: százas
Előzmény: (admin3 199726)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.20. 09:23
Szia, üdv mindenkinek!

Gratulálok, szép teljesítmény -főleg egy kezdőtől- :), természetesen láttam az adatokat.

KKy
Előzmény: (százas 199761)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.02.20. 06:38
Szia KKy!
Minden alkalommal újra kezdő! Így értendő. 😀Többnyire Pesten alszom, onnan 3 óra Krupova. Decsről több, mint 4 óra, az már fájósabb, de néha csak szombat reggel tudok indulni. A hasonló távolságra található osztrák és délszláv terepek Stuhleck kivételével nem tudnak annyit, mint Chopok. Nekem hétvégére minimum ennyi pálya és szintkülönbség kell. 12 szombat és 11 vasárnap alatt Gopass bácsi szerint 1057 km-t csúsztam az idén. A GPS 5-10 százalékkal többet mér.
A pályán levő hóvastagsághoz: nyári műhold felvételeket betáplálják a ratrakok GPS-ébe és ez alapján terítik el és tömörítik a havat egyenletesen. Így nap végére is ritkák a talaj egyenetlensége miatt kialakuló kopások, kövesedések
“Hitvallásoddal” teljesen egyet értek,
üdvözlettel: Zsolt
Előzmény: (KKy 199749)
nógrád
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2018.02.19. 22:22
Kedves Admin! Köszönöm az utánajárást! Bár nem igazán értem továbbra sem. Chopok Dél vonatkozásában végképp nem. 1984 óta síelek a terepen, van összehasonlítási alapom, de logikailag sem jön össze, hogyan lenne lehetséges, hogy a pályán 20-50cm a hó, azon kívül 150-200cm, és mégis a pálya és a rajta kívül lévő rész szintben van. Vagy közelítsük meg onnan, hogy ha a pályán kívül 150-200cm természetes hó van, akkor hogy lehet, hogy a pályán, ahol hóágyúznak is, mindössze 20-50cm?
Én sokkal inkább arra gyanakszom, hogy a hómérce valahol lent a völgyben van északon és azt adják meg az egész terepre vonatkozóan, ami igen megtévesztő. Régen látott nagy hó van Chopok délen, gyakorlatilag nincs törpefenyő és szikla egy sem kint. Természetesen nem jó, ha eltúlozzák a hómagasságot, de az sem szerencsés, ha ennyire alábecslik. 20-50cm hóért nem érdemes kimenni Chopokra, mert alig lehet sielni a sok szikla és törpefenyő miatt, max a hóágyúzott kezelt pályákra lehetne rámenni. Ezzel szemben most gyakorlatilag az egész déli oldal egy nagy sípálya.
Azért is szembetűnő ez a torz hójelentés, mert korábban azért ennél nagyobb volt a pontosság. Mondom, szerintem az lehet az oka, hogy az északi oldalt korábban üzemeltető társaság vette át a déli oldalt is és most már csak a hószegényebb északi oldal valamelyik völgyállomásának értékét közlik, ami jócskán félrevezető.
Előzmény: (admin3 199726)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.19. 22:20
Kedves Százas!

Minden tisztelet a tiéd, hogy Decsről "Chopokista" lettél. Eddigi életemben Decsről a sakk csapatotok jutott eszembe.
Tolnából ezt hogy csinálod? Hozzátok közelebb van Ausztria, vagy Szlovénia. Egyébként minden kezdő síelőnek ilyen teljesítményű napokat kívánok, ilyen csúcssebességgel. Viccet félretéve, az én "hitvallásom" az, hogy inkább síeljek, mint a Tv-ben nézzem, vagy a Tv-t nézzem és ezt Szlovákiában tudom megtenni. Miskolcról Chopok-dél 170, Lomnic 180, Csorba-tó 190, Chopok -észak 220 km, és ezt megpróbáljuk a szezonbérlettel kihasználni. Remélem egyszer a pályán is találkozunk.
tisztelettel: KKy
Előzmény: (százas 199730)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.19. 21:56
Sziasztok!

Tudjátok mit gondolok? Hétvégén megnézzük. A déli oldalról támadva. Remélem friss hó lesz, és délen talán a tömeg is elviselhető. A parkolást valahogy majd csak megoldjuk.
üdv: KKy
Előzmény: (százas 199730)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.02.19. 18:38
Jó a hójelentés, a kezelt pályákra vonatkozik. A hegyen máshol hatalmas hó van, szinte naponta esett hó november óta, teljesen be vannak fedve a törpefenyők.
Előzmény: (admin3 199726)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2018.02.19. 16:06
Nagyjából egy hete felmerült néhány fórumozó hozzászólásánál, hogy a hójelentés valószínűleg kevesebbet mond, mint amennyi ténylegesen van a pályákon. Nyilván ezt nincs módunkban személyesen ellenőrizni, de felkerestük az illetékest, akitől (igaz némi késéssel) megérkezett most a rövid válasz:
A hójelentést ellenőrizték és a 20-50 cm megfelel a valóságnak. A pályákon kívül előfordulhat, hogy jóval több hó gyűlik össze, de mivel ezt a pályákon leratrakolják és tömörítik, nem feltétlenül hízik ez a hótakaró a természetes havazástól.

Nyilván ez kisebb probléma, ha valaki esetleg "lefelé téved", mintsem ellenkezőleg, indokolatlanul magas hómennyiséget írna be.
Előzmény: (nógrád 199259)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2018.02.11. 23:24
A hójelentés a sípályán található hóréteg vastagságát mutatja, amely annyit mutat, mint a szlovák oldalakon. Kb. 20-50 cm.

Pályán kívül értelemszerűen több a hó, a csúcson most 210 cm, a hegyoldalakban ennél is több lehet, ahol összegyűlt a hó.
Előzmény: (nógrád 199259)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.02.11. 17:50
Kedves "Nógrád" !

Köszi a beszámolót. A szezon nagy részét eddig a Magas-Tátrában töltöttük (egyetlen nap volt Chopok és a barátaink miatt abból is a déli oldal), de ha ilyen jó a "Juh" akkor a következő utunk oda vezet.
Ja, és igazad van a hójelentéssel kapcsolatban, sokszor én sem értem.

KKy
Előzmény: (nógrád 199259)
nógrád
9 élménybeszámolót írt
9
10 éve tag
2018.02.10. 20:18
2018. február 8-án voltunk a fiammal egy napra Chopok délen. Krupová előtt 300m-re fel kellett tenni a hóláncot, mert valamelyik kocsi megállt, ami megakasztott pár autót. Lendületből simán fel lehetett volna menni, de álló helyzetből már nem lehetett elindulni hólánc nélkül.
A felvonó aljában lévő síkölcsönzőnél béreltem egy sílécet. Minden pikk-pakk ment, sor nem volt, gépen kellett megadni az adataimat, majd kiválasztottam a lecet. Nem szoktam bérelni, de most a fiam síelt az én lécemmel, úgyhogy gondoltam, ha már lúd, legyen kövér, így egy top sí kategóriás Völkl Racetiger SL-t béreltem. Biztosítással egy napra 31€. Elvileg 200€ kauciót is le kellett volna tenni ezért a lécért, de ennyi készpénz nem volt nálam, így megdumáltam, hogy a személyimet hagyom ott kauciónak. A bérlést egyébként már lehetett kártyával is fizetni.
A boltban korrektek voltak, bár van, ami a Chopokon 30 éve változatlan. A gépen, ahova az adataimat kellett beadnom vagy nyolcféle nyelv közül lehetett választani. Még spanyol meg holland is volt, de magyar persze nem. Biztos nem találtak senkit, aki magyarítani tudta volna a menüt. Azért udvariasan megjegyeztem, hogy éppen magyarul is tudhatna az a gép.
Szóval elindultunk és egész nap a déli oldalon síeltünk. Én az északi részt nem szeretem.
Nagyon jó hó volt, friss 20-30cm hóval. Rég láttam ennyi havat a Chopokon, a törpefenyők teljesen el voltak lepve, gyakorlatilag ott síelhettünk, ahol akartunk, az egész hegyoldal a miénk volt.
Itt jegyzem meg, hogy a hójelentés a sielok.hu-n elég furcsa számokat ad Chopokra. 20-50cm havat írnak hetek óta, nem tudom, hol mérik, de délen Kosodrevina fölött biztos volt 150-200cm hó.
Sor sehol nem volt, gyorsan lehetett pörögni, sokkal inkább az erőnlét volt a szűk keresztmetszet. A Krupová-Kosodrevina kabinos simán elbírt a csütörtöki forgalommal, a Sdriecko-Kosodrevina négyüléses gyakorlatilag üresen ment egész nap. Ennek talán az is volt az oka, hogy a Krupová-Sdriecko húzós liftek mind le voltak szerelve, akárcsak a 33a melletti húzós. A Deres húzós lift még megvan, de aznap nem működött.
Egyszer álltunk meg teázni, GoPass kártyával nagy kedvezményt kaptunk az árból.
Felvonózárásig maradtunk. Klassz nap volt!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.