Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.02.23. 11:48
Szívesen. :-)

A linkelt "kisszótár" nem rossz, de néhány pontatlanság akad benne.

Pld. "Flatter=pivot" Ez nem igaz. A síszlengben fletternek hívott megoldás egy tipikus amatőr -általában önképző sízőknék látható- sítechnikai hiba, a pivot ezzel szemben egy versenytechnikai elem, amelyet szándékosan alkalmaznak bizonyos helyzetetkben. A kettő egészen más, és nem keverendők, végképp nem azonosak.

A flatternek csúfolt megoldás egyébként a nem megfelelően megkezdett és felépített kanyarra vonatkozik, amikor is a síelő az esésvonalat gyorsan átfordulva, rendszerint törzsből, sokszor karokkal is megrántva magát a kikormányzásba sodródva érkezik, és ott élesen, íven vezetett kanyar helyett gyakorlatilag rézsútosan sodródik lefelé.
Az ilyen kanyarnak nincs eleje, sem vége, nem alkalmas sem a korrekt ív meghúzására, sem a következő kanyar előkészítésére, megkezdésére.

Többit is majd megnézem, ha lesz időm...
Előzmény: (TZoli 199888)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2018.02.23. 09:28
Köszi!
Tisztult a kép!
Előzmény: (sneeuw 199929)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2018.02.22. 22:17
Itt megtalálod a szakkifejezések magyarázatát:
https://sielok.hu/rovat/szotarak/cikk/ertelmezo-szotar-sieloknek/
Én nem "haránt terpesz"-nek nevezném a hokét, mert ez így első olvasatra nehezen érthető. Arra utal, hogy a normál terpesz síkjára haránt. Úgy tudom, hogy azt értik alatta, hogy a síelő kanyarodás során a "hegylábát" vagy "ívbelső lábát" előre tolja, így ennek a lécnek a csőre (elülső része) előrébb kerül, mint a másik. A síoktatók egy része rossznak tartja, megpróbálja leszoktatni a tanulókat. Én nem vagyok profi (mellékesen nálam nem fordul elő hoké), ezért nem foglalok állást abban, hogy hiba-e vagy sem, de megfigyeltem néhány profi sízőnél (pl. Lara Gut), hogy alkalmazza.
Előzmény: (TZoli 199888)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2018.02.22. 10:04
Nekem ilyen ikonom van, az én kedvemért azért elmondod?
A ruccsolás, flatterolás azt sejtem, hogy még a régi párhuzamos lécekkel történő síelésből megmaradt nem élen, hanem "lapon" történő keresztben sodródásból lehet. A hokére csak tippelni tudok, hogy az valami síelés közbeni rossz test tartás?
Előzmény: (Lackó 199787)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.02.20. 17:17
Csak szórakozol velünk! A fekete ikon lebuktatott. ;-)
Előzmény: (Fuxos 199762)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.02.20. 08:01
Tisztelettel szeretném megkérdezni, mit takar a ruccsolás, hoké, flatterolás stb. Nem oktató tanított, nem ismerem a kifejezések tartalmát.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.