Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Nagy-Hideg-hegy topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.27. 10:54
Na, ez az ami nekem drága.
Leszázalékolt lettem, de nincs ellátásom a biztosítatlan munkahelyek miatt. Havi 5.000.- Ft az önkormányzattól, ez a fix "jövedelmem". Már 1 éve.
Az erdőből, mezőből gyyűjtögetek, eladom, túrákat szervezek ... csak a tél nem könnyű így nekem.
Előzmény: (bouquetk 200138)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.02.27. 10:01
Ilyen távra már érdemes felkötni egy hátizsákra, szinte bármilyenre fel lehet. És persze nem a lesikló bakancsban célszerű menni. Egyébként nagyon olcsón lehet most már kapni régi túrasi szettet (egyenes léc, silvretta kötés stb.) Én is használok ilyen hulladék holmit, ezt nem sajnálom a 20-30 cm hóban.
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.26. 18:59
Ha nagyon unom a taposást, meredek, akkor vállra kapom ... nincs nekem spéci zsákom, sem serpám - csóró az eklézsia. XD
Leszázalékolt Vaksi Hapsiként nemigen jutok az "igényes" terepekre - néha, ha elég a hó, gyerekkorom lejtőivel is beérem, csak csússzak párat.;-)
... aztán elmúlik majd a hideg ...
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2018.02.26. 15:03
1976-ban már 31 éves voltam. Nagyjából 3 évvel korábban tudtam meg, hogy létezik felvonó (meglátogattam a Bukarestben állami ösztöndíjjal ott tanuló öcsémet és elmentünk Sinairára síelni), addig én is csak azt ismertem, hogy leérkezvén a pálya aljára, az oktatónk kiadta: léc vállra, futólépés a hegytetőre! /De ezt már annyiszor leírtam!/ WFeri
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.26. 13:24
1976-ban nem is tudtam, létezik felvonó - ötödikes voltam.
Teljesen természetes volt, hogy a pályáig (faluközeli lankák) a vállamon vigyem a cuccot, hátamon a zsákom.
Amikor lecsúsztam, csúsztunk, egyértelmű volt, hogy léccel a lábon kell visszamászni
1980-81 telén először engedtek el egy kis barátommal NHH-re.
Kisvasútig is gyalog itthonról, aztán Királyrétről ugyancsak fel a hegyre vállon, háton a motyóval.
Volt kampós felvonó. De fogalmam sem volt arról, hogy a síterepek nem csak gyalog közelíthetők meg.
A ratrakolásról sem hallottam még akkor ... nos, mi a gond?! XD
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.26. 11:30
Szívesen - bármikor!
Ha jelzed, jönnél, szólj, és ha elvisztek, vezetlek! ;-)
Salomon John
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2018.02.26. 10:12
Kedves Gyula!

Köszönöm a kimerítő választ! Remélem még idén sikerül!
Hajrá Nagyhideghegy, hajrá Börzsöny!
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.25. 05:11
Üdv!
A Cseresznyefa parkolóból csak erdészeti behajtási engedéllyel lehet tovább menni az erdei úton.Nálunk mindkét autó rendelkezik ezzel, illetve a két tulajdonos.
Nekem nincs túra lécem, fókám, tehát a carvinggal járok.
A parkolóból gyalog az erdészeti úton indulva a balkézre eső sorompó alatt átbújva egyenesen a Vasfazék patakhoz vezet a lankás út. A patakon átkelve (a régi hidunkat már nem ajánlom) vagy egyenesen fel a meredeken az erdészeti útig, vady balra a feltáró úton, amin majd jobbra kell fordulni (ez nem oly meredek) szintén ide jutni.
A széles úton kicsit jobbra a bánya felé (50 m) és ott látszik az ösvény balra fel az erdőbe. Ezen ismét végig, amíg újra eléritek az erdészeti utat, amit egyenesen keresztezve kell menni.
Ez egy meredekebb rész után ismét eléri az utat. Amin szintén szinte szemben átkelve megy az ösvény felfelé és a villanypásztánál ér a gerincre, Innen már egyenesen a déli pálya alsó állomásához juttok.
Amennyiben elég a hó a parkolóban (15 cm) akkor ugyanezen le is lehet sízni.
Salomon John
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2018.02.24. 23:55
Kedves Gyula!

Gratulálok ehhez a nagyszerű csapathoz! Én is többször találkoztam Jeszenszky úrral, a Börzsönyben és Dobogókőn is. Szeretném kérdezni, hogy "sima" lesikló szereléssel is fel lehet jutni a hegyre, vagy túrasí felszerelés ajánlott? Melyik ösvényeken érdemes felmenni, ill. lesiklani? Egyszer kb. 10 éve már lesiklottam, de akkor többnyire a gépkocsi úton jöttünk le. A jegyváltás a cseresznyefa parkolóig érvényes, vagy tovább lehet menni gépkocsival?

Köszönettel és üdvözlettel: Gábor
Hegyiember
56 élménybeszámolót írt
56
10 éve tag
2018.02.23. 18:08
Üdv Hideghegy Kedvelők!
Tegnap voltunk fenn, a képes beszámoló itt:

https://www.facebook.com/gyula.kirschner/media_set?set=a.1573730792662163.1073741885.100000757732005&type=3&pnref=story

Az album elején egy kis leírás is olvasható.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.