Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2018.02.27. 16:31
Ahogy írták lentebb: először nézzen meg egy oktató.
Aztán ha kell valamit változtatni a felszerelésen, akkor menj el egy olyan síszaküzletbe, ahol foglalkoznak felszerelés alakítással-módosítással. Lehet hogy talpbetétet is tudnak mutatni vagy pl régebben a kötésemelő platnit csiszolták ferdére a megfelelő szögben (manapság az integrált platnik korában nem tudom van-e ilyen alakítási lehetőség), stb.
Az biztos, hogy ha magad kísérletezel, akkor az hosszadalmas és költségesebb is lehet, mint ha szakember segítségét veszed igénybe.
Arra is készülj fel, hogy a tökéletes eredmény eléréséhez cipőt kell cserélned, akármennyire is nem szeretnéd :)
Nekem pl 2 szezonnyi próbálkozás után a harmadik sícipő lett igazán jó.
Előzmény: (petja40 199766)
petja40
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.20. 09:46
Köszi a tippet. Jövőre tervezek oktatást, csak úgy fogok jól fejlődni, az biztos. Nem viccnek szántam az állításról a kérdést. Láttam cikkeket "cuff alignment" címszóval, ahol pl a síbakancs belső oldalára felraknak egy betétet mondjuk hogy egy-két fokkal döntse a baki felső részét. Tehát ilyesmire gondoltam. Mindegy. Lehet valóban egy kis oktatással és a baki betörésével megoldódik. Ha van mást tipp, szívesen veszem. Pl talpbetét, tényleg sokat számítana? Vagy ez az általám vízionált állítás totál zsákutca? Köszi, Üdv Péter
Előzmény: (maci-laci 199743)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2018.02.19. 21:12
"Vagy van olyan hely ahol egy kis feszítéssel ezt meg tudják oldani, vagy utólagos canting csavarral?
Ugye ez vicc volt.
Szerintem próbáld meg egy oktató segítségét kérni. és könnyen előfordulhat, hogy az okítások után jó lesz a a baki ;)
Előzmény: (petja40 199721)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
petja40
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.19. 14:06
Sziasztok. Már régóta olvasgatok, de most írok először... Persze tanács kéne :) Idén beruháztam egy hervises atomic hawx-ba. Előtte próbáltam pár modellt (Rossignol Alltrack – amit igazából meg is vettem, de nekem széles volt így visszavittem), Headet meg pár decathlonosat, mégis a hawx nyert. Tudtam, hogy a hervisesek régebbi „újrahasznosított” modellek, gyengébb belsővel stb. Olvasgattam itt előtte, ennyi átjött. Írtam is az atomicnak akkor, persze megírták, hogy amit a hervis rakott fel a honlapra róla az nem úgy van (memoryfit meg customshell, ha-ha) Igazából tetszik is, kényelmes, meleg, 100as flex. 5 napot használtam eddig. Inkább merevebb cipőt vettem, mivel inkább sebesen szeretek haladni és reményeim szerint fogok fejlődni. Viszont: nincs rajta canting állító és most úgy látom, hogy a jobb lábamon a léc a belső ívre dől és erővel kell a talpon tartanom pl tanyéros közben, nem természetes, fárad is a jobb lábam. A bal tök jó. A carvingnál, a jobb kanyarok nehezebbek mint balra menni. Tehát állítani kéne, mert valószínűleg gondolom picit X lábam van, vagy akármi más defekt amiről nem is tudok :) Olvasgattam utána, de nem tudom mit tegyek. Tetszik a cipő, szeretném megtartani. Fog ez még jobban a lábamra alakulni? (úgy érzem egyre jobb) Vagy van olyan hely ahol egy kis feszítéssel ezt meg tudják oldani, vagy utólagos canting csavarral? Vagy csak egy egyedi talpbetét és minden oké? Köszönöm, üdv
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.