Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Oroszország
Üzbegisztán - Kaukázus
síterep infó oldal
ÜZENETEK (35)Időben csökkenő Időben csökkenő
uzb
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.10. 21:26
hahó
üzbegisztánban már síeltem, de nem helisí, csak normál
uzb.jpg
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2005.09.01. 10:13
Elkészült a beszámoló - köszönet érte - itt találjátok:

"Megpróbálom leírni a leírhatatlant. Gondolom mindenkiben, pusztán a szó hallatán "Kaukázus", megjelennek képek a vad és ismeretlen vidékről, a félelmetes hegyekről, az antropológiában oly sokat emlegetett kaukázusi embertípusról, a kefirről, stb. Kinek mi. Senki sem téved, aki egy különleges, egzotikus mesevilágot képzel el magában."
Folytatáshoz kattints ide:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/kaukazus-helisi-2005/
Heliski
37 élménybeszámolót írt
37
19 éve tag
2005.03.27. 18:06
Sziasztok

A túra összejött, 19-en megyünk és leigázzuk a kaukázusi lejtőket.
Ha hazajövünk élve, akkor írunk beszámolót.
Addig is üdv mindenkinek,
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.03.11. 19:36
még el sem indultak (majd áprilisban,lásd fenn), így az élménybeszámolóval még kicsit várni kell:) mindenesetre egy képes, esetleg videós beszámolót szívesen olvasnék/néznék;)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2005.03.09. 17:55
Láttátok a vasárnapi James Bond "a világ nem elég" c. filmet? Na a síelős jelenet hasonló tájakon zajlott, a 007-est és a nőjét is helikopter vitte fel. :)
Engem is érdekelne, hogy sikerült a túrátok, ha egyátalán összejött...
bothattila
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.02.23. 19:19
Csa fiuk.E pilanat kicsit messze vagyok a havas lejtoktol,de marc 10en erkezem.Ezert is nezegetem az oldalt mert szeretnek elmenni valami extrem snowbordozasra,es latom a leveleiteket es szoami szo nagyon felizgatott a tema.****jolenne ha sikerulne es persze ha befernek a csapatba.Magamrol< nagyon rajta vagyok az extrem oruleteken snowbordozason kivul,hegyi bicikli,ejtoernyo,sorf,ami izgat.De lenyeg kezdek kioregedni ezert elkeztem tanulni extrem filmezest sisakra szerelt kameraval.A baratommal csinalunk egy verseny filmet,a vagabond film fesztivalra.O sieles kozben vesz engem,enis ot ahogy vagtazunk a hegyeken,nagyon alat.Attila varom valaszotok hogy mi a paja atilahung@freemail.hu

*moderálva
Heliski
37 élménybeszámolót írt
37
19 éve tag
2004.12.22. 00:17
Sziasztok!

Itt van egy szuper és biztonságos KAUKÁZUSI sítúra!

Kaukázus/Elbrus,2005 április 02 – 12.

nap Napi program:
1 Indulás Budapestről-Moszkvába. Transzfer a moszkvai szállodába, városnézés majd vacsora.
2 Indulás Moszkva - Mineralnye Vody/Nalchik járatra. Érkezés a repülőtérre, transfer Prielbrusye-ra (Baskan valley) .Szállás a Chegeti oldalon lévő "Asen" tisztáson található szállodában.
3 Akklimatizálódás.
Fel a sífelvonón Mt Cheget (2750 m) az"Ai" kávézóhoz és onnan síelés egész nap, majd vissza a szállodához.
4 Akklimatizálódás.
Kabinos felvonóval, majd űlő felvonóval felmegyünk a Gara-Bashi állomásra és elfoglaljuk a 3800 m-en lévő szállásunkat. Itt aki nem akarja megmászni a Mt. Elbrust az csak egy éjszakát tölt el, majd a továbbiakban a lenti szállodában alszik.
Aki bírja a klímát és a ritkább levegőt az már síelhet is.
5 Akklimatizálódás
Mászás a "Priut 11" menedékházhoz, majd Pastukhov's rocks (4800 m)-hoz aztán vissza a hotel "Gara Bashi"-hoz.
Vagy egésznapos sielés és helisí program.

6 Akklimatizálódás
Egész napos sí illetve helisí program.

7 Hegymászás az Elbrus csúcsra (5.642m) kb. 5000 méterről, vagy egész napos síelés illetve Helisi program.

8 Egész napos sí illetve helisí program.

9 Egész napos sí illetve helisí program.

10 Transzfer Mineralnye Vody-ba, majd onnan utazás Moszkvába. Utazás Moszkvából-Budapestre érkezés 20h 20perckor.

Ár tartalmazza:
-vízumköltség
-repülőjegy Budapest-Moszkva, oda-vissza
-repülőjegy Moszkva-Mineralnye Vody, oda-vissza
-szállás
-teljes ellátás (reggeli, ebéd, vacsora)
-magashegyi vezetők díja, MINDEN PROGRAMRA HELYI VEZETŐKKEL MEGYÜNK !!
Jelentkezni: heliski@vipmail.hu
adil.jpg
adil0.jpg
adir4.jpg
Elbrus.jpg
Elbrus1.jpg
adilsu-helipan.jpg
Shkhelda-Ushba03.jpg
adilsu-panorama.jpg
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2004.11.15. 21:14
Hát ha fizetnének érte esetleg engem is meg lehet dobni egy mailel :-)))

A komoly szponzorkereséshez két út van,
1. ismerős (aki ki tud diobni egy rakat pénzt az ablakon a privát bulitokra)
2. Valamilyen előzetes eredmény felmutatása: úgy mint versenyeredmények, illetve legalább egy-két amatőr videó.

Fizetett pro ridernek kevesen születnek, email címre pedig ritkán küldenek pénzt...

Idehaza szerintem már az is komoly szponzorációnak számít, ha valaki ingyen kap felszerelést.

Mondjuk a Vokl vörös csillagos lécei jól néznének ki egy ex-szovjet helikopterből kilógatva :)))
stogiakos
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.15. 17:48
Hopp, jajjj... Az ímélcímem: stogiakos@axelero.hu, ha a lap valamiért nem árulná el. :)
stogiakos
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.15. 17:47
Sziasztok!
Ha valaki meg tundá mondani nekem Zede ímél címét, nagyon hálás lennék. Naggyon érdekelne egy ideihez hasonló Grúziás Üzbegisztános kiruccanás, ha beférnék egy csapatba! Ha bárki ilyesmire vetemedne v. csak tud róla, és nem kerül 10exp9 forintba (tehát esetleg olcsóbb, mint egy osztrák síelés) :), akkor plz, írjon nekem egy ímélt. Előre is köszi
Ákos
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.10.30. 11:19
hmm

hát heli, cat és snowmobile skiingről már sokat hallottam, de ez a moto cross még új nekem:) érdekes lehetett. Japánról még kb. 1 éve láttam az extrémen egy nagyon jó skimoviet, nem tudom pontosan hol vették fel, de egy biztos tengernyi hó volt, szinte állig ért, amikor porhavaztak, utánna meg ilyen melegvízű kis tavakba ültek be, körülöttük meg szakadt a hó, nagyon feelinges volt
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.10.20. 10:44
utóbbi, azaz Libanon (lebanon), ahogy tetszik, elképesztő milyen helyek vannak ott is
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.10.19. 21:00
Ez szerintem Lebanon. Ha szerencséd vagy reggel csúszol a hegyekben, este pedig fürödhetsz a tengerben.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
20 éve tag
2004.10.19. 19:14
Irán?
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.10.16. 00:15
kiváncsi lennék,hogy ki mit mond, ki mire tippel..
az alább csatolt képek szerintetek honnan származnak, annyit elárulok, mind 1 helyről, mármint egy országból, na de melyikből..?
030205.jpg
030310.jpg
030408.jpg
031208.jpg
040118.jpg
roller
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.04.13. 02:31
sziasztok,
mint a többiek, én se tudom mivan ezzel zede csoporttal, de most hirtelen felébredt bennem valami hirtelen jött dühroham, hogy csak most jövök ide először, néha néha felnéztem erre az oldalra, de aszittem hogy ez is csak egy nyugdijas, pálya search engine...-a fórumig nem jöttem be sose:)-
szóval mivel látom sokan jelentkeznek itt össze vissza az ötletetekre, én be is szeretnék állni a sorba meg nem is.
23 éves vagyok és 18-19 éve volt először lábamon sí, bár azokból az időkból csak a "siratófalas" kálváriáim ugranak be néha néha, azóta váltottam 6 éve board van rajtam.

Baz... tényleg nem hittem volna hogy rajtam kívül vannak még ilyen megszállott emberek kis országunkban, akik ennyire oda lennének az igazi helyekért, hegyekért...

Szóval nekem ugyan se GPS se TGV :), kis lavinaismeretem van, bár erre nem alapoznék szívesen, eddig mindig kijöttem elóluk :)...
Az "extremebb" ismerd meg az örmény ízeket ötlet bennem 4-5 napja fogant meg, így akadtam rátok...
Most a boardos tudást nem firtatnám, mert nem lennék itt, ha még mindig azon izzadnék, hogy micsináljak egy sziklaszélen 1-2m szüzhóban, hát "megyeget" :))), szóval ezt most hagyjuk...
lényeg hogy most hogy idetaláltam, azonnal vagy én szervezem össze a következő turnust -persze a beszámolok után- vagy beugrom a következő csapatba...nemhiszem el hogy itthon a "foci" országában, találok ilyen embereket...!!!
Mostanában fontolgatom egy komolyabb felépítésü, extrem board/najo si is:) túrákkal foglalkozó oldal felállítását, de kezdtem elbizonytalanodni, hogy itthon majd max 2-en lexünk akiknek több kell az "osztrákoknál" :), erre ittvagytok...

ha bárkinek bármi ötlete lenne egy következő örmény tipusu nomádabb túrára, vagy csak szeretné jelezni hogy ő is legalább ennyire szomjazza e fajta "túrázgatásokat" :) az írjon a :
roller@estmail.hu -ra
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.02.17. 08:57
Nem, de annak is örülök hogy Te jól vagy! /komolyan!/ :)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.02.16. 16:54
ha nekem szólt, akkor én még élek :DDD
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.02.13. 09:01
Hahó!
Éltek még? Epekedve várjuk a képeket!
Ani
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.02.07. 16:49
http://www.skifed.ir/photos7.asp
klikk erre, a Linkre, ez pedig Irán, 2003/2004-es képek Dizin síterepről
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.