Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard soft kötés szerelése

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.09. 19:24
a l4ynak legalábbis... na mind1, legalább "észrevették" magukat, és más nem jár pórul! Hogy nem lehet azt észrevenni, hogy rászerelem a kötést és hopp nahát átüt?!
(amúgy miért is? vékonyabbak a lapjaik a szabványnál? akkor ezért törnek el annyira híresen könnyen! mellesleg vékonyabb lap, kevesebb anyag, olcsóbb előállítás:D)
csgy
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.09. 18:36
Kiderült a turpisság!
Az L4Y kötéseket 16mm-es csavarokkal adják. De ez a méret minden L4Y deszkánál hosszú alátét nélkül. Ehhez képest a kötés nem tartalmaz alátétet, így be kell szereznem 14mm-es csavarokat, ami nem egy szabványos méret. Csak a komolyabb csavarboltokban kapható, esetleg sí szervízekben. Összességében sikerrel jártam, mert a Hervis-ben kicserélték a deszkát egy másikra és levonták a tanulságot, hogy ezekhez a deszkákhoz be kell szerezniük 14mm-es csavarokat. Az előre szerelt L4Y deszkákon mind látszott a csavar helye a talpon. Kiverte őket a víz, mert csak mos vették észre!
Remélem az első csúszásnál nem lesz újabb gond.
Elgondolkodtató, hogy gyári deszkához ilyen gyári kötést adnak...nagy árengedménynek híg a leve?!
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.09. 10:45
na jó, de ugye az insertek alja fém... és szerintem ha szabvány csavarokkal dolgoznak akkor elvárható lenne, hogy szabvány tárcsavastagságokkal is dolgozzanak, vagy legalábbis a kettő együtt pont a szabvány insertekhez passzoljon. én semmit nem vettem észre a deszka alján, h hol vannak az insertek, se a waxolásnál, se a felcserélésnél, de ha a blokk megvan még, ezt tuti kötelesek kicserélni! pláne, h azonos "márka" a kötés és a lap...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.12.08. 22:01
Amikor én vettem a boardom, ott helyben szerelte a srác fel a kötést ami úgyanígy kinyomta az alját.
Én kicseréltettem a lapot.
Másodszorra a kötést alátét segítségével rögzítette, akkor nem volt gond. Gondolom számít a kötés anyagvastagsága. A fémkötések laposabbak mint a müanyag.
Azóta kötést cseréltem, de az alátét maradt.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.12.08. 13:54
Ez azért érdekes, mert az insertek általában fenekük van, tehát azon nem mehetne át a csavar. Az én előző lapomon (F2) inkább azt figyeltem meg waxoláskor, hogy az összes (16) dűbelnél kis mélyedés van, kicsit jobban meg kellett nyomni a lehúzót, hogy lejöjjön a fölösleges wax. A mostani még 0 km-es :P , kíváncsi leszek ennél hogy alakul a használat során.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.07. 18:22
nem! a csavarok többnyire szabványok, de előfordulhat, h nem. szerintem ha vatta új a szett, akkor vidd vissza, az én deszkáimon bármilyen eszetlenül is húzom meg a csavarokat, nem dudorodnak ki! a l4y deszkákról és kötésekről nem vagyok jó véleménnyel. azért szurkolok h jó legyen! ;)
csgy
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.07. 16:18
Segítséget kérnék!

Felszereltem egy új soft kötést az új deszkámra.
A kötés és a deszka is egy márka, L4Y.
Miután meghúztam a csavarokat, a talpon enyén kidudorodik mind a nyolc. Normális ez? Nagyon észel húztam a csavarokat.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.