Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Balesetbiztosítás

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2023.03.06. 09:46
Köszönjük az észrevételeket, továbbítjuk a biztosítás kalkulátorokat üzemeltető partnereinknek.

Több céggel is kapcsolatban vagyunk ami részben üzleti részben szakmai jellegű. Cikkeket, szaktanácsot is kapunk tőlük, ha felmerül valamilyen konkrét kérdés. Itt is feltehetitek és továbbítjuk a döntéshozóknak.

Megköszönjük, ha az oldalunkon indítjátok a biztosítás kötést, mivel mi ebből nem titkolva jutalékot kapunk, amiből a portál működését, fejlesztését finanszírozzuk. (a következő nagy lépés éppen a fórum fejlesztése lesz :-)

Biztosítás.hu kalkulátora:
https://biztositas.hu/sielok

Bank360 utasbiztosítás kalkulátora:
https://sielok.hu/sibiztositas/

Mondial biztosító kalkulátora:
https://sielok.hu/rovat/utasbiztositas/cikk/mondial-utasbiztositasok-covid-19-fedezettel/

Szakcikkek a témában
https://sielok.hu/rovat/utasbiztositas/cikkek/

Balesetet okoztam síelésnél: miből fizessem ki? (felelősségbiztosítás téma)
https://sielok.hu/rovat/utasbiztositas/cikk/balesetet-okoztam-mibol-fizessem/
alitta ygan
7 élménybeszámolót írt
7
2 éve tag
2023.03.06. 09:21
Sziasztok.
Én a biztositas.hu oldalt használom. Csak példa!!!!!!
Az ilyen helyeken sok biztosítási lehetőség fut össze. Próbáljátok ki.
Meg lehet keresni a felelősség-biztosítást is.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2023.03.05. 20:50
tényleg nem találtunk sok ajánlatban vagy nagyon de nagyon eldugták mert most fontosabb a covid ami már gyakorlatilag alig létezik.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.03.05. 09:35
Felelősségbiztosítás gyakorlatilag minden termékben van. Ami nincs mindenhol, az a többnyelvű igazolás.
Előzmény: (minerel 218405)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2023.03.05. 08:35
tegnap keresgéltünk biztosítást és meglepett, hogy alig találni olyan ajánlatot ami tartalmaz felelőség biztosítást. Ellenben covid és karantén van dögivel. Ennyire rugalmatlanok ezek a biztosítók vagy nem néznek ki az ablakon?
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.01.15. 05:26
Nem kívánom a Sihu üzletét rontani de a biztosítási ajánlatok nincsenek a toppon!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2023.01.09. 08:45
Azert aki ilyet szeretne alaposan olvassa el az aprobetus reszt mert nagyon becsapo h mi minosul freeridenak a biztosito ertelmezeseben!
Előzmény: (RM 217127)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2023.01.08. 17:39
Nézegettem az UNION biztosító "Hóbarát" csomagját. Lehet választani pályán kívüli síelésre is érvényes opciót (kb. 1,5 szeres ár). De aki ilyet csinál (freeride nem versenyszerűen, versenyzés pályán), annak lehet megéri ...

https://utasbiztositas.union.hu/ ( Extrém téli sportolással)

Ilyen opciót régebben máshol itthon nem nagyon láttam ...
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2022.11.24. 22:27
Nézzük meg mibe kerül a síelésünk összköltségvetése, felszerelés ,ruházat, kölcsönzés/saját, waxok, utazás élelmezés ,szállás ,shopping, hütte , bérlet, autópályadíj! Egy ebéd áráért igen ígéretes biztik köthetők, felesleges hazárdírozni. Pár példa:
-egy ügyfél keresett meg, hogy használt spyder nadrágra ki tudom e visszamenőleg nyomtatni a nehai számlát, ( amit nem tartott meg) mert a gyermekéről balesetnél, (csak zúzódás volt némi vágással) levágták a mentősök a nadrágot, de a biztosító fizeti számla ellenében/ vagy becsléssel ami soványabb.(a pénztárgépem nem volt alkalmas rá)így maradt a ,,B” verzió
- másik eset, ügyfél kislánya, ráment a buckás pályára, tetszett neki, majd besokallt. megütötte a gerincét ,agyrázkódást kapott, tört a léc.Specko szállítás ,korházi kezelés, és a sílécet is térítették.( ehhez a léc nyilvántartásból, már amelyik kölcsönzőnek van ilyen, mivel új volt, második bérlő, a csere darabot beszer áron térítette) egyéb esetben kárkori értéken térítette volna, amit a szakértő, hirdetési oldalakról informálva térít. Informálódni kell róla, melyik biztosító mit ajánl.
- egy nyári élmény, szintén ügyfél,fiatal baráti társaság, ,,korzika” egyik kis hölgy szikláról ugrálva balesetet szenvedett, helikopteres mentés , bizti nélkül 10 millió mínusz, mivel lóvé sem volt a családjának, így hitelből rendezi. Ne sajnáljuk a biztonságunkra azt az alkalmankénti, összköltségvetés 0,5-1,5% biztosítást.
-Telente beszokott fagyni a közeli dunaholtág, jönnek családok sínadrágért/kabátért! Szoktam kerdezni sisakot visznek e korizáshoz ( van pár használt szép sisak 1500-2500Ft ért) -nem kössz nincs szükség rá, csak pár napot megyünk a gyerekek miatt!
Másnap csörög a telefon!
- nyitva vagytok
- nem ,vasárnap van miért kérdezed?
- csak azért kérdezem, mert tegnap elestünk, korházba mentünk a gyerekkel agyrázkódás , koponyatörés gyanújával. ( hála a jó égnek csak felrepedt a bőr semmi komoly) mégis kellene a sisak. ESSŐ UTÁN KÖPÖNYEG. Ez rendre így történik!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.02.27. 06:46
Igen! Újabban divatba jöttek a síbaleset utáni kártérítési perek! Ennek következménye, hogy sokan nem állnak meg segíteni, ha balesetet okoztak, hanem igyekeznek eltűnni a helyszínről
Előzmény: (minerel 207848)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2020.01.27. 11:33
Na és a másik fontos dolog a felelőség biztosítás. Nagyon gyorsan belefuthat az ember akár önhibáján kívül is egy több tízezer eurós történetbe.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.01.27. 10:14
Amit írtál azért az barokkos túlzás. Sajnos volt már szükség a biztosításra, és a kártyához járó abszolút jó volt. A biztosító lebeszélte a kórházzal, ahol vártak, és egy fillér nélkül minden működött.
Amire tényleg figyelni kell, hogy a pályán elvégzett mentés úgy tűnik nincs benne. Egy friss eseménynél pár száz méteres szállításnál 1800 eurós számlát adtak. Nyilván azért ilyen durva, mert a biztosítónak szánták, de ha ezt ki kell fizetni..
És ugye alap, hogy mindig nálunk van az EUB-s kártya, a biztosítási papír, és telefonszám.
Előzmény: (Lackó 207838)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.01.27. 06:38
A biztosítás annyit nyújt, ami a biztosítàsi feltételekben van. Pl a Budapest Banknál az Unión csomagja teljesen korrekt és 11e egy évre az egész családnak az egész vilagra- 2felnott + 3 gyerek. Én csak azt akartam jelezni, hogy érdemes utána nézni a biztosítási feltételeknek.

A bank nem "ingyen" adja a csomagokat, csak ôk a "nagybani" piacon veszik ... :-)

Sajnos pár éve volt balesetünk, akkor a Vienna Life nagyon korrektül intézett mindent, pedig "csak" kártyás biztosítás volt.
Előzmény: (Lackó 207838)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.01.27. 04:00
Ez miért döbbentett meg? Sajnos sokan nem hajlandóak megérteni, hogy ezek a kártya mellé adott biztosítások gyakorlatilag xart sem érnek. (Te szerencsére elolvastad, de ez nagyon ritka. )

Épp egy bankról feltételezi bárki, hogy ingyen ad bármi valóban értékes dolgot? :-D
Előzmény: (RM 206659)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2019.12.09. 09:04
Egy barátom MKB banknál van, mondtam neki, hogy lehet érdemes lenne megnézni az éves Bankkártyához tartozó biztosítást, Allianz a partner. Erre EZ van a feltételek között:

"Nem minősül veszélyes sportnak a kijelölt pályán történő síelés és a snowboardozás, azonban a biztosító kockázatviselése nem terjed ki az e sporttevékenységek során bekövetkező balesetek esetén a hegyi illetve a helikopteres mentés költségeire."

https://www.mkb.hu/sw/static/file/AHE-21424-1__MKB_Kulfold__utas_UT_ASZF.PDF

Ez komoly? Az egészségügy ellátás nagy részét fizeti az OEP is Európában, erre ennyit vállall az Allianz? Megdöbbentett! :-(
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.30. 22:21
ne legyen rá szükség... de szerintem is, biztosítás, úgy a tuti.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.30. 19:16
Nekem az OEP-nél mikor igényeltem az EU-s egészségügyi kártyát azt mondták, hogy ez külföldön az alap egészségügyi szolgáltatásokra vonatkozik. Pontosn mi tartozik bele az alap egyészségügyi ellátásba azt nem tudom. Azonban javasolták, hogy emelett kössek balesetbiztosítást mert a pályák, szállodák magán kézben vannak és nem mindenre vonatozik ez a kártya. A napi 3-400 forintos költésgen nem fogok spórolni. Úgy tudom egy helikopteres mentés 4000 euróba kerül ami szerintem nem kis összeg.
Snow-angel
32 élménybeszámolót írt
32
17 éve tag
2007.12.30. 16:34
Hi!
Mi 8 napra, 3 főre 11.000 Ft-ért kötöttünk interneten az AXA-nál utasbiztosítást. Síelésre érvényes kivéve verseny, edzés.
Pussy
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.30. 16:21
ez a eu eü kártya megérne egy misét, nagyon érdekel a téma. elvileg úgy tudtam, h ez feljogosít arra, h olyan ellátásban részesüljek ugyan olyan anyagi térítés mellett, amire az adott ország polgárai jogosultak. nekem nem világos, hogy a kórházba szállítás miért nem számít bele a szükséges ellátásba.
Pl ugye itthon a fogászati kezelés részben támogatott államilag (kórházban stb), Németországban szinte minden fogászati dolog támogatott, Spanyolországban pedig nudli. úgyh bármelyik uniós tagállam polgára a kártyával ugyan annyiért veheti igénybe az ellátást, az mind1, hogy meik ország polgára, de az nem mind1, hogy épp melyik országban van. Én biztos kötök biztosítást, míg ilyen kusza a rendszer, márpedig szerintem az, mert még a kártya mindig nem terjedt el egységesen....
erci002
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.12.30. 12:04
Csak annyit az eu kártyáról hogy sok mindenre nem jó.Külön kell fizetni a mentőért meg ezért azért.Nekünk egy szallag szakadás Kb 120 euroba volt
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.