Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Piancavallo
síterep infó oldal
ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2024.01.24. 08:17
2024 január közepén jártunk itt egy hetes síelésen a Sítanoda szervezésében. Szállásunk a Hotel 1301 volt, amit nagyon tudok ajánlani: szobák kulturáltak, étel is korrekt, egyedül a szauna lehetne melegebb, de na, minden nem lehet tökéletes:) Viszont van síléctároló és síbakancs szárító is. A pályáktól gyalogtávolságra van még síbakancsban is a szállás (a koripálya meg közvetlen szomszéd).
A pályák jól karbantartottak voltak, bár kijutott nekünk mindenből is: napsütés, eső, hóesés. Mindegyik pálya és felvonó üzemelt, jókat lehetett síelni (ha éppen nem ázott el mindened..de ez nem a hely hibája).
Két gyerkőccel mentünk, mindkettőt befizettük oktatásra, nagy élvezték. Ezt is a Sítanoda szervezte/végezte, ezúton is pacsi nekik, szuper csapat, kiváló oktatókkal.
Felnőtteknek azért a pálya rendszer korlátos tud lenni, vannak ennél bőven nagyobb rendszerek de családdal tökéletes ez is. A felvonóknál sohasem volt sor, és a hüttékben is kezelhető volt a létszám, igaz, ez mind hétköznapra igaz, hétvégén a parkoló autók számából kiindulva sokkal rosszabb lehet.
Síelés után lehet szánkózni jókat (Nevelandia) vagy akár korizni. Szerdán pedig fáklyás síelés van, érdemes megnézni vagy részt venni is.
Ennél sokkal többre sajnos nincs lehetőség, nem nagy település, és mikor mi voltunk nagyjából minden zárva volt leszámítva egy textilbolt szerűséget és szuvenír boltot. Szóval aki síelés után vásárolni akar, ne ide jöjjön... Viszont a Sítanoda csapata mindig csinált valami programot a gyerekeknek, így vacsoráig sem unatkoztak, sőt:)
Szerintem visszajövünk még, megéri, tetszett
20240118-113950.jpg
20240116-101512-EFFECTS-1.jpg
20240115-113110.jpg
20240117-174019.jpg
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.01.13. 11:09
A Gazdagréti iskolák szervezésében voltunk Piancavallon. Szállásunk a 1301 Inn szállodában volt, a Sítanoda gondoskodott programokról, a síoktatásról, és a kölcsönzésről is. Profi munkát végeztek, mind a szervezők, mind a sítanodások. Köszönet érte!
A többnapos szakadó eső sajnos elmosta az egyik napunkat, viszont ezután bőven kárpótolt az időjárás, a maradék 3 napunk csodás napsütésben telt. A pályák tetejéről az Adriáig elláttunk. A síterep környéke nagyon változatos, ezért különösen szép és látványos környezetben lehet síelni. A lombos erdőktől- a magashegyi katlanig, fehér mészkősziklák, völgyben futó sípályák, merész nyomvonalon haladó ülőszékes felvonók gazdagítják a síterepet. A többnapos eső és a meleg idő sem tudta elmosni a korábban lehullott jelentős havat. Némi karbantartás után jók lettek a pályák. Délutánra a letörések kissé buckásodtak a napsütésben- itt kellett némi óvatosság- az árnyékban pedig végig kemény maradt a felület. Tömeg nem volt. A sok ülőszékes felvonó kényelmessé teszi a pályák használatát, viszont kevés a hütte. A sör 4,5, a fanta 2,7, a kávé 1,1, a pohár bor 2,5, a mini pizza 3, az óriás bécsi szelet sült krumplival 9,5 euróba került a pályán. A síléces csendőrség jelenléte fokozta a biztonságérzetünket, mind a pályákon, mind a hüttében- már csak Don Matteo hiányzott az idillből:-) Esti zenés- fáklyás síelést is szerveztek nekünk. Ritka nagy élmény volt a százszámra pislákoló fénypontok kígyózó sorát látni. Az esőnapon korizhattunk a hatalmas Palaghiaccio- ban és meghallgathattuk Zoli síoktató- és hegyimentő félelmetesen jó előadását a lavinaomlásban átélt élményeiről.
A Hotel 1301 Inn kissé extravagáns megjelenésű épület, belülről sem okoz csalódást, minden jó állapotú, a fürdőszobák különösen- nincs penészfolt, elsárgult ülőke. Az étkező hangulatos, van gyereksarok, a dekoráció is egyedi. A személyzet kedves és segítőkész, az ételek finomak. Vizeskancsó az asztalon!!! 15- 20 euró egy üveg bor. Egy negatívum, az ablakunk alatt zúgó konyhai elszívó zaja volt. Az épület alagsorában működött a Sítanoda által üzemeltetett kölcsönző és szerviz is. A sísuli nagyon hatásos volt, gyereknek, felnőttnek egyaránt.
Útközben Celje és Ljubljana között kb. félúton Trojane településen van egy óriás fánk lelőhely + kávézó, mosdó. Autópályától csak pár percre- ki van táblázva. Kihagyhatatlan!
P1390644.JPG
P1390677.JPG
P1390726.JPG
P1390692.JPG
P1390810.JPG
P1390842.JPG
P1390854.JPG
P1390866.JPG
P1390895.JPG
P1390915.JPG
P1390918.JPG
P1390621.JPG
P1390624.JPG
P1390634.JPG
P1390645.JPG
P1390646.JPG
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.09.10. 17:30
Kedves Feri!
A mai fiatalok életeleme az élménymegosztás. Méghozzá azonnal. Viszik az okostelcsit, fszbuk vagy valami más, kép rögtön közétéve, lájkolva stb... Ehez meg internet kell.
Van aztán az endomondo meg a mindenféle sporttracker. Pályadatok, térképek, GPS-szel kombinálva. Értékelve sebesség, megtett km, kalória stb... Ez meg a korosabbak játéka. Ehez is folyamatos internet kell. De lehet, hogy ez utóbbi működik WiFi nélkül is. Nem tudom. Csak azt tudom, hogy lassan már WiFi nélkül nem fogunk tudni sielni sem.
Meg azt, hogy Steve Jobs-ról, az Apple alapítójáról azt mondták, hogy olyan igényeket elégített ki, amik még nem is léteztek.
Előzmény: (WéberF 173044)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sítanoda
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2014.09.10. 17:07
Van akinek fontos... Egyébként nagyon sok síterep fejleszti magát ebbe az irányba. Ilyen világban élünk...Viszont nekem tényleg van egy fontos hírem! A síbérletek eddig 8 éves korig voltak ingyenesek, az idei szezontól pedig 10 éves korig lesznek ingyenesek Piancavallo síterepén.
Előzmény: (WéberF 173044)
Réczi Attila
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2014.09.10. 15:04
Kedves Ferenc!
Én nem mondtam, hogy fontos, csak egy információt osztottam meg!
Előzmény: (WéberF 173044)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2014.09.09. 22:28
Síelni akar a kedves vendég, vagy internetezni a felvonón, a hüttében, a szálláson, meg akárhol, ahová a balszerencséje viszi? Mitől fontos ez az információ? WFeri
Réczi Attila
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2014.09.09. 21:19
Vezeték nélküli internet érkezett Piancavallora! Ingyenes mindenki számára!
A wi-fi már jelen van számos területen, köztük a Piazza Del Puppo, RV parkoló, Neverlandia, Funk Park és a Buca del Sauc.
Az internet-hozzáférés egyszerű: elég csatlakozni a wi-fi hálózatra "Wireless-Naonis" és egy kattintással lehet szabadon navigálni.
A szolgáltatást a NCS Group biztosítja.

http://www.sitanoda.hu/csaladisi/hir/Ingyen_Wifi_Piancavallon

Sítanoda
Sítanoda
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2013.11.22. 13:17
Két havazás között, egy kis napsütés Piancavallon. A szezon hamarosan indul!

http://www.promotur.org/code/15217/Piancavallo
piancafunpark.jpg.ashx.jpg
pinaca-tremol2monte.jpg.ashx.jpg
peferenc
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.09.15. 21:24
Amennyiben valakit a részletes útibeszámoló érdekel
a peferenc@t-online címről kérhető.
zaszti13
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.02.14. 08:32
Sziasztok!
Én most tértem vissza Piancavalloból, ahol csodálatos 6 napot töltöttünk el. Jelenleg hatalmas mennyiségü hó van fent a hegyen (még ekkorát soha nem láttam), még kisebb lavinákkal is találkoztunk. A pályák tökéletesen karban vannak tartva és nagyon kevesen vannak így sorban állni még hétvégén sem kellett. A terep valóban besíelhető egy nap alatt, de a táj szépsége (főleg a csúcson- "habcsókrengeteg") megér mindent! A pályák legtöbb része könnyű, lankás szakazból áll, ami tökéletes a technika csiszolásásra. Nálunk sok profi síelő és snowboardos volt, de mégsem unatkoztunk. Free rideolni csak óvatosan, nagyon erős a kontroll! Ha elkapnak, 50 euro a bírság, de azért meg lehet játszani :). Esti szórakozásra meleg szívvel tudom ajánlani a Iglo bárt és Gatto Nero discotechat akár hétköznap is! Mi első nap 5 perc után már az asztal tetején táncoltunk a helyi személyzettel együtt! Mind attól függ milyen hangulatot csináltok, de hálátlanok nem lesznek, az biztos!
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2009.02.02. 18:23
Kedves Adelka!
Bocsi, de csak hétfőn este tudok válaszolni a kérésedre, de valószínűleg számotokra már későn. Az autópálya matrica beszerzésével csak annyi volt a gond, amit zárójelben jeleztem, hogy le kellett térni az autópályáról. Ugyanis a Shell kutak nem forgalmaznak matricát, Mol kutak igen, de az pedig nincs az új M7-sen, (a Balatonboglári még nincs kész). Lesz valamikor még egy Ina kút is, de hogy forgalmazni fognak-e matricát azt nem tudom.
Jó síelést kívánok!
adelka8616
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.30. 13:40
Kedves Klára!

Elmondanád mi volt a gond az autópálya matricával?Hétfőn hajnalban indulunk,jó lenne céltudatosan haladni!Mikor eljöttetek esett a hó?

Köszönöm előre is a segítséget!
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2009.01.24. 17:25
A mai nap érkeztünk meg Piancavallóból. A forumon kicsit le van becsülve a síterep, de meglátásom szerint jobb sorsra érdemes. A pálya leírásnál szépeket írnak a síterepről és én is osztom ezt a véleményt. Igaz, hogy egy nap alatt simán besíelhető a terep, de nagyon változatos, szép, és egyáltalán nem volt unalmas egy hétre. A haladók részére is vannak megfelelő nehézségű pályák. A 6 székes felvonóból 3 lift melletti 4-5 pálya igenis csak haladóknak ajánlott.
Ami nem tetszett, az a pályák jelölése, illetve annak hiánya. Az osztrák pályarendszereken megszokott nagy, kerek észrevehető táblák itt egyáltalán nincsenek, néhány nagyon kicsi sárga táblával talákoztam a felvonó tetején, amit csak azért vettem észre, mert kifejezetten kerestem, nem akartam elhinni, hogy semmi jelölés se legyen. Mivel az első napon ködös időben sieltünk, az orrunkig is alig láttunk, bizony kinlódás volt a tájékozódás. Szép időben nem gond, mert a félkörívben elhelyezkedő pályrendszert könnyű belátni, nem is ilyenkorra kellenek a jelölések.
Rengeteg hó van, nagyon jól karban voltak tartva a pályák, csak szerencsétlenségünkre rossz időt fogtunk ki. Hétfő estétől szerda délig ömlött az eső, én ilyen trópusi felhőszakadást síterepen, január közepén még nem éltem meg. Csütörtökön még enyhe havazás volt, pénteken kemény hideg lett, és szerencsére a pályák nem is sinylették meg a kétnapos esőt.
Hétközben semmi sorbanállás sem volt, ellenben nagyon sok diák tanulócsoporttal találkoztunk, megkülönböztető neonsárga mellényben. Az oktatók narancssárgát hordtak. Egy csoporttal sohasem csak egy oktatót láttam, mindig volt legalább egy felnőtt is a sor végén. Lehet, hogy ők nem profi oktatók voltak csak kisérő tanárok, de ilyet én az osztrák terepeken nem tapasztaltam, vagy csak nem vettem észre, mivel az oktatók és kisérői nem voltak megkülönböztető mellényben.
Piancavallót mi a déli oldalról közelítettük meg, szinte végig autópályán. A Balaton déli oldaláról indulva az M-7-esen, Tornyiszentmiklós, Maribor (újonnan átadott autópályán), majd Ljubljana, Trieszt, Pordedone, Avianón keresztül mentünk fel a fennsíkra. Odafele több megállással és szlovén pályamatrica körülményes beszerzése miatt (Nagykanizsánál le kellett jönni az autópályáról), 7 óra volt az út, vissza csak 6 óráig tartott.
Mindenkinek szívesen ajánlom a síterepet, ha valakinek egyéb kérdései lennének szívesen válaszolok.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.01.22. 15:04
Szia!
Nem kell aggódni. Nem a legnagyobb olasz pályát választottátok, az biztos.
Azonban ami nagyjából tuti, hogy minden reggel tökéletesen karbantartott pályákra ébredtek. Sorbanállás valószínűleg csak hétvégén lesz. A pályák nehézsége felnőtteknek is tökéletes. Persze az olyan profik, akik a 150 km-es francia terepekhesz szoktak, azok lehet, hogy fanyalognak majd, de hát amit mindenki biztosan tudhatott előre, az a síterep nagysága.
Én már régen jártam arra, és nem emlékszem annyira, főleg, hogy akkor még a piros pályák is nehézséget jelentettek számomra.
adelka8616
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.22. 10:12
Üdv mindenkinek!

Mi egy többségében gyerek csoporttal megyünk február 2.-án. Kicsit aggódom a fórumokon olvasotak miatt, mert sok felnőtt is jön, akik között akad profi és haladó síző. A gyerekek (átlag 8-13 év) biztosan élvezni fogják, de remélhetőleg mi felnőttek is élményekkel gazdagon jövünk haza.
Tavaly Szlovákiában Chopok-Jasna játunk, de igen rossz tapasztalatokkal tértünk haza(sorbanállás, rossz minőségű hó, stb...)
Bizakodó vagyok Piancavallo-va kapcsolatban
Balla Gyula
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2009.01.02. 15:49
Sziasztok!
Köszi az információkat! Ha valakinek vannak friss tapasztalatai, akkor várom azokat is!
Üdv:
Gyula
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2008.12.31. 14:28
Szia Gyula!
Mi is ezt a síterepet választottuk januárra, szintén ennél az utazási irodánál (mi is először megyünk ide). Ugyan eleinte Ravasclettót néztük ki, de ott a partner iroda nem volt a helyzet magaslatán így más lehetőséget kellett keresnünk. Annak tudatában döntöttünk e mellett a síterep mellett, hogy elég kicsi, és nem túl erős pályákkal rendelkezik, de ezt az utat inkább besíelésnek tekintjük, mivel március elejére egy jobb kvalitású helyre foglaltunk szállást (Ausztriába Katschbergbe).
Én már végig böngésztem a hely mindenféle térképeit, rétegvonalas és műholdfelvételeit, web kameráit, fényképeit, útvonalterveit, így remélhetőleg nagy meglepetés nem vár ránk.
Mi a déli oldalról Aviano felől akarjuk megközelíteni a terepet, mivel a Balaton déli oldaláról indulunk és ha minél több utat autópályán szeretnénk megtenni, akkor Horvátországon, Szlovénián és Trieszten keresztül érdemes mennünk. Azon még vacillálunk, hogy lemenjünk-e egész Zágrábig és onnan fel Ljubljanáig, vagy Csáktornya Ormoson keresztül vágjunk át a Szlovén A1 autópályára. Az előbbi ugyan 40-50 km-el hosszabb, de végig autópályán megyünk és nem kell kb. 80 km utat alsóbbrendű utakon megtenni. Rossz útviszonyok között egyértelmű a választás az autópálya mellett, de januárban mindenféleképpen ennek van nagyobb esélye.
Most a férjemmel kettesben megyünk, nálunk a gyerekek már felnőttek, az unokák meg még kicsik (2,5 és 1 évesek), de alig várom már, hogy velük együtt síelhessünk majd.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2008.12.29. 00:21
most látom, hogy már előtte is hozzászóltam, lehet hogy a látószög csak 270 fok:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2008.12.29. 00:18
Szia!
Én 2004-ben voltam itt. Azt kell tudni a helyről, hogy nem a megszokott olasz síterep, mivel Piancavallo nem egy falu, ahonnan a síliftek elindulnak a pályákra, hanem egy hegy tetején lévő üdülőfalu szerűség, ahol sok hotel található, jégcsarnok meg ilyesmi, de maga a hegyi falu feeling hiányzik és lakóházak mint olyanok nem nagyon vannak. Ha minden igaz, akkor Aviano a legközelebbi helység, de Pordenone is egy közeli aranyos város, amit érdemes meglátogatni. De az, hogy minden este leugorjatok Avianoba, az kicsit húzós lehet, mert egy kacskaringós út megy fel a hegyre, és hosszabb ideig tart az út, mint amekkorának tűnik. Nem nagyon emlékszem arra, hogy fent Piancavallon milyen üzletek vannak, az emlékeim megkoptak, és az is lehet, hogy azóta teljesen átalakult, és mondjuk shopping centerek tömkelege vár. Mi mondjuk félpanziós ellátásra szoktunk beiratkozni, ezért egyéb kajaigények nem nagyon merülnek fel. A tömeg valószínűleg csak hétvégén nagy, mivel ez a terep vonzza a közeli városok síelőit. Egyébként kellemes terep. Főleg a tetőn lévő étterem terasza, ahonnan szinte 360 fokban látsz el rettenetesen messzire.
jó síelést.
Balla Gyula
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2008.12.27. 19:13
Sziasztok!
Életünkben először megyünk Piancavallóra januárban az Intersível. Írtak már jót-kevésbé jót erről a helyről. Ha valakinek van friss (esetleg előző szezoni) infója a helyről, akkor az írjon már néhány sort, ha megtenné. Két kisgyerekkel megyünk, mire számítsunk? Üzletek, zsúfoltság, napközbeni klíma (szél, stb) milyen?
Köszönettel: Gyula
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.