Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tudásszint besorolása!

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.01. 15:25
OFF nem szemrehányás gyanánt említettem, csak érdekességként legalább négy biztosítással foglalkozó topic van. Nem tudom megoldható-e ezek összevonása.
Előzmény: (klaci 95445)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.12.01. 15:14
Mert tele vagyunk mazsolákkal!

Csabor

ui.: bejelentkezem "zavarkeltő" nicknéven is
Előzmény: (klaci 95445)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 15:08
Hát igen, bár én más aspektusból vetettem fel...
De ez nem mentség...
Előzmény: (maci-laci 95440)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.01. 15:02
Látod, látod, erről beszélunk.
Előzmény: (maci-laci 95440)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.01. 14:59
Lapozgatom a topicokat és döbbenet, hogy mennyi duplázás van.
Klaci úgy látom nincs új a nap alatt, a fene sem gondolta volna, hogy egyszer már nekifutott a fórum ennek a sítudás témának csak akkor hamar lefulladt.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.01.19. 17:07
Hát, igen!

Nagy élmény nagy rádiuszú léccel száguldani. Ha teheti az ember, és tart legalább 2 pár lécet a boxban.

Sok amatőr síelő azonban nem gondolja végig a dolgot. És a bolti eladók sem szokták említeni. Szeretsz gyorsan menni? Vegyél Rs - Gs lécet.

Hogyan is gondolja az amatőr síelő amatőr combokkal és amatőr technikával a nagy rádiuszú léccel történő rövidlendület tanulását - kivitelezését?

Vagy eleve lemond róla?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.01.19. 13:48
Érdekes most, hogy mentem először az új (188 cm) 27-es rádiuszú Gs lécemmel, megint tetszik a nagy rádiusz. Hát bevallom kínszenvedés volt az első kör. Nagyon nehezen fordult. De, egy-két kör után és fokozott tempónál, nagyon tetszett. Azért döntően a kis rádiusznál maradok.....
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.01.10. 22:14
Megoszlanak a velemenyek... :-)

En annyit tennek hozza, hogy kezdöknek ajanlott sit ne vegyel. Az gyakran penzkidobas. Gyengecskek, nem birjak a terhelest, faradnak, törhetnek is. Inkabb egy jo allapotu hasznaltat, de haladobbat.
A habitusod ismerete nelkül kimondottan felsö kategorias, kemeny sit nem ajanlanek.
Biztosat tenyleg csak oktato tudna ajanlani neked, ha mar latott lecen allni.
Replaci jol irta, a nagy sugaru lecek nem valok neked. Legyen kis radiuszu, hadd segitsen a kanyarodasban. A 80-nal huzott nagy ivek meg azert odebb vannak.:-)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.01.10. 09:38
Szervusz Tibor!

Hagyományos felfogás szerint haladó szintű síelővé akkor válik egy "aspiráns", amikor már az ívbe történő befordulást is párhuzamos lécvezetéssel tudja megoldani.
Sajnos ezzel aztán meg is szokott állni a további érdeklődés, a síelők elég nagy hányada megelégszik ezzel a tudásszinttel.
Pedig, a haladó oktatás csak itt szokott elkezdődni.
Hogy a piroson lassabban tudsz menni, az az én szememben inkább erénynek számít. Már az, hogy tudsz a piroson lassan (is) menni. Ez feltételezi, hogy ismersz néhány sebességszabályozási módszert a síelésben.
Több, mint 20 éves síoktatói gyakorlatomban még sosem okozott problémát, ha a léc többet tudott, mint a gazdája. A modern carving léceknél kifejezetten hasznos ez a fajta hozzáállás.
Igaz ehhez szorosan kapcsolódik, hogy a képzett síoktató nem a sebességet, hanem a technika tanítását tartja fontosabbnak.
Természetesen nagyon hamar előkerül a sebesség is, de már együtt azzal a technikával, amit a tanuló addig már elsajátított.
Szerintem nyugodtan vásárolj meg egy középhaladónak való lécet. De a rádiusza semmiképp ne RS (Riesen Slalom) legyen.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2008.01.10. 08:52
Legjobb lenne, ha a következő alkalommal egy oktató megnézne síelés közben. Így ezt nem lehet megállapítani.Nagyban függ például a súlyodtól, életkortól, fizikai állapottól is, hogy milyen keménységű lécet kell választanod. A nagyon "alap" lécet sokan kinövik akár egy szezon alatt is.Viszont a számodra túlságosan kemény és nagyobb sebességre való lécekkel, pedig csak bírkóznál, hisz alacsony sebességnél, kisebb terhelésnél nem mutatkoznak meg a léc előnyös tulajdonságai, hisz nem erre a célra tervezték. Szerintem azért, a leírtak alapján inkább sorold magad a kezdők közé.
T.
Tibor5
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2008.01.09. 18:20
Kék pályán hagyományo léccel le tudok menni a piros lassaban megy. Carvingot akarok venni, milyen szintű léc kell: kezdő, középhaladó?
Milyen bosorolás vagy tudás alapján lehet a szintet megállapítani?
Meddig kezdő a kezdő?

Előre is kössz.
Tibor




h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.