Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Eplény Intersport Síaréna síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola értékelés, élménybeszámolók

Szállásakció: Szépalma Hotel - Március 15-18. Retró hétvége
Érvényes: 2018.03.15 - 03.18. között, 3 éjszakás foglalás esetén

A csomag tartalma:
- 3 éjszaka kétágyas szobákban vagy lakosztályban
- retró üdvözlőital
- bőséges reggelik
- csütörtökön és pénteken teasarok házi készítésű süteményekkel
- exkluzív svédasztalos vacsorák
- szombaton élőzene a vacsorához a Feeling Partyzenekar jóvoltából
- retró játékok bemutatója
- retró autószimulátor pénteken
- retró vetélkedő - animált program szombat este
- GPS-es kincskeresés
- 1 óra bowlingpálya-használat
- a wellness részleg korlátlan használata

A csomag ára
Kétágyas szobában: 125.000 Ft / 2 fő / 3 éj
Lakosztályban: 139.200 Ft / 2 fő / 3 éj-től 179.000 Ft / 2 fő / 3 éj-ig, szobatípustól függően*

Egyágyas elhelyezés: 80.900 Ft / 3 éj

Gyermekek elhelyezése szüleik szobájában 6 éves korig ingyenes, 12 éves korig 22.750 Ft / 3 éj, 18 éves korig vagy további felnőtt pótágyon vagy fotelágyon történő elhelyezése esetén 44.500 Ft / 3 éj.

*Az aktuálisan elérhető szobatípusokról és azok pontos árairól kérjük érdeklődjön lekérésben!

Az árak nem tartalmazzák az idegenforgalmi adót, melynek összege 400 Ft / fő / éj.

Szerda és vasárnap éjszakára 50 % kedvezménnyel biztosítunk hosszabbítási lehetőséget (szoba & reggeli).
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 6792, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  NorceaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.21. 17:39
(Üzenetazonosító: 199842)
Norcea Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2013.01.22.
1 síterepet értékelt

Köszi.
Előzmény: (Rossi 199836)
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2018.02.21. 16:12
(Üzenetazonosító: 199837)
tothlevente Hozzászólások: 328
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nagyon sok pálya zárva van. 3,4,5,7,8. Miért?
Feladó:  RossiFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.21. 16:11
(Üzenetazonosító: 199836)
Rossi Hozzászólások: 237
Regisztrált: 2004.12.16.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most simán le lehetett menni a régi parkolóba, nem volt semmilyen terelés.
Előzmény: (Norcea 199808)
h i r d e t é s

Feladó:  NorceaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.21. 09:32
(Üzenetazonosító: 199808)
Norcea Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2013.01.22.
1 síterepet értékelt

A normál pályaközpontnál lévő parkolót lehet használni? Tud erre valaki adekvát választ adni ? Lentebb írta valaki, hogy hétvégén? az új "pályaközponthoz" terelték. Én 3 kisgyerekkel mennék, ez az opció nálam nem játszik. Nem rakom fel a gyerekeket egyedül egy kettes ülőre amivel még én sem mentem előtte soha.
Feladó:  RossiFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.20. 22:50
(Üzenetazonosító: 199805)
Rossi Hozzászólások: 237
Regisztrált: 2004.12.16.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma voltam kint, sok hó van erdőben pályán mindenütt, a 3-as csákányos már járt is (persze csak üresen). A 4-es 5-ösön lejöttem deszkával próbaképp (senki ne csinálja utánam...), van még rajtuk mit dolgozni, én élveztem így is, de persze veszélyes, a vízelvezető vápák nincsenek betemetve még, az 5-ösön kint a növényzet itt-ott. Szerintem a havazás, valamint a várható mínuszok miatt hétvégére megnyílhat a teljes pályarendszer (végre). A bekötőutat délutánra letolták, a felső parkolók viszont még nincsenek kitakarítva (ott ma nem állt egyetlen autó sem).
Feladó:  Konrád LeoFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.20. 18:28
(Üzenetazonosító: 199790)
Konrád Leo Hozzászólások: 79
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Tegnap már szerelték a 4- es melletti vonszolókat és beszéltem egy ott dolgozó sráccal, aki természetesen még nem tudta, hogy mikor nyit a 4- es, de a várható havazások (ami most is zajlik éppen) és az érkező hideget követően, remélhetjük, hogy néhány napon belül.
Előzmény: (Szpeti11 199774)
Feladó:  Szpeti11FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.20. 12:28
(Üzenetazonosító: 199774)
Szpeti11 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.02.16.

Nagyon örülök a két utolsó hozzászólásnak! Szerintem mindenki tisztában van a hiányosságokkal (remélem az üzemeltetők is), biztos vagyok benne, hogy sokan leszűrik a tanulságokat. Az új pálya alját sokat kritizálták, nyilván ők nagyon jól síelnek, viszont én sok boldog családot láttam, akik részére teljesen ideális. Mindenesetre jobb mint a tanulópálya, ami szerintem nagyon rövid. Volt szerencsém síelni Mönichkirchenbe, ott az egyik pálya kb. 1 km, és pont olyan lankás mint a mi 7-ünk. Azon gondolkodtam, hogy vajon ott is így állnak hozzá, vagy csak mi vagyunk folyton elégedetlenek? Viszont az új parkoló az tényleg messze van. Pénteken voltam (azóta lehet, hogy jobban ki van táblázva), de nagy volt a tanácstalanság, hogy meddig lehet menni autóval. Kis iróniával írhatnák, hogy egy kék pálya vezet a pénztárhoz, mert én vagyok olyan hülye, hogy felcsatoltam a lécemet és síeltem egyet az erdőben. A megállással voltak gondjaim. Hazafele már nem örültem annyira. De nem volt gáz, de ha nincs hó, akkor viszont sár van...egészen a bekötőúttól. Ennek az autósok se fognak örülni. A honlapról annyit, hogy mindennap figyelem, sokszor van "másol-beilleszt" érzésem. Nagyon örülnék, ha olvashatnék terveket a közeljövőre nézve, például "terveink szerint azon vagyunk, hogy a 4-es, 5-ös (a kedvencem) pályát megnyissuk". Már olvasni is élmény lenne róla.
Egyszóval, szerintem az eplényi pálya egy jó adottságú pálya, örüljünk, hogy a mienk, mindenki találja meg rajta a saját ízlésének megfelelőt.
A vasárnap sajnos tényleg egy fekete nap volt.
Csak pozitívan!!
Feladó:  sneeuwFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.19. 22:58
(Üzenetazonosító: 199755)
sneeuw Hozzászólások: 28
Regisztrált: 2016.03.02.
2 síterepet értékelt

Én is voltam ma. A szezon legjobb hazai síelése volt. A 2-es pálya felső szakaszát még a délelőtt során lezárták, nem tudom miért. Meg lehetne az R8-as feketét is csinálni, ami csak a térképen létezik (ha már egy új erdei pályáról írsz :)). Láttam én is a furcsa "hátvédősöket", de nekem úgy tűnt, hogy inkább az ülepükön volt. :) Ezen a héten már nem érek rá, de a jövő héten, ha bejön az időjárás-előrejelzés, akkor mindenképpen megyek még 1-2 napra.
Dátum: 2018.02.19. 21:05
(Üzenetazonosító: 199740)
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Az utóbbi időben inkább negatívumokat olvashatunk Eplényről és dicsérő szavakat alig. Azért ez nem teljesen igazságos. Nyilván a hétvége az katasztrofális, de ez mindenhol így lehet ezen a néhány havas hétvégén. Láttam vasárnap a Mátrában (Szentmiklóson!) még a fán is parkoltak, és kilométer hosszan az út mentén is. Galyatetőre nem is lehetett behajtani… Aranyszabály, hogy csak hétköznap lehet élvezni a sízést! Persze, kinek mire van lehetősége. Azért el kell ismerni, hogy ma hétfőn nagyon jók voltak az Eplényi pályák, én 13.30- ig csúsztam, addig biztosan. Összesen 3 pálya ment: 1; 2; 7, (+7 összekötve az 1- el) meg a tanpálya. Jó állapotú, reggel kemény, később kissé puhult. A 4 ülésest megjavították, így az is ment és az új 2 üléses is. Csákányosok sajnos nem mentek. Nyilván a csalódás oka az új projekt, bár ma hallottam egy kisfiút, aki örömmel kiáltotta apukájának, hogy milyen jó- igen mert volt rajta néhány kis bukkanó. Mindenesetre a régi 7- es pálya egy nagyon jó lejtő, talán kéne egy alternatív erdei pályát építeni az új szakasszal párhuzamosan, úgy már izgalmasabb lenne. A fapados ülőszékre meg jól jönne már egy burkolat. Láttam ma síelőket hátukra gumizott párnával- gerincvédő az ülőszékhez. Szép napsütés volt, reggel -2 fok, délután 1 körül, Eplény fölött havas a Bakony.
Feladó:  zoli11FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.19. 13:05
(Üzenetazonosító: 199713)
zoli11 Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2009.10.14.
16 síterepet értékelt

Menjetek Dobogókőre, ha Pest környékiek vagytok. Úgy látom ott nincs sorbanállás. Szerintem az ország egyik legjobb pályája, ha van rajta hó.
Előzmény: (Deni11111 199676)
Feladó:  ViriFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.18. 21:25
(Üzenetazonosító: 199686)
Viri Hozzászólások: 590
Regisztrált: 2003.09.26.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem, én nem voltam, a webkamerán láttam mindezt.

Elég szomorú, ha igaz, hogy az új üzemeltetők nem úgy állnak állnak hozzá mint a korábbiak! Honlapukon bezzeg tömjén, tömjén hátán!

Hát nem is tudom!

http://siarena.hu/
Előzmény: (Deni11111 199677)
Feladó:  Deni11111FérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.02.18. 19:57
(Üzenetazonosító: 199677)
Deni11111 Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2016.11.21.
4 síterepet értékelt

Te is ott voltál ? Sajnállak .
Előzmény: (Viri 199661)
Feladó:  Deni11111FérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.02.18. 19:55
(Üzenetazonosító: 199676)
Deni11111 Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2016.11.21.
4 síterepet értékelt

Soha többet Eplénybe!!! Hétvégén csak egy napom van síelésre.Megnézem szombat éjjel, Epénybe 5 lift műkszik és majd minden pálya. No ez jó lesz mivel csak 130 km hozzánk.18-án vasárnap 9-re ott vagyunk.Nem mehetünk a megszokott parkolóba, mert oda csak akik oktatást foglaltak. Irány az új kék parkoló . Személykocsival közel járhatatlan havas út. Két szembejövő kocsi esetén csak egy nyomvonal. Parkolóból két három száz méter gyalog egy erdei úton a 2 üléses állomása. (síelni tudok de sajnos a gyaloglás nem igazán) Mindegy, vállra síléc, snowb,sícipő vágjunk neki. Pénztárnál sehol kiírva a pálya díj, mindenki morog,az ablaknál egy kis cetlin a díjak, persze,hogy hosszú a sor.Végre fent vagyunk az "új" kétülésesen ami borzasztóan lassú ráadásul ötször megállt útközben. Végre csúcson . No majd le az Audihoz,de az már leállt mondják . Nem baj van csákányos . Szóval második csúszás. Lent már látom ,basszus legalább 40 méteres sorban állás. mire a rajthoz érünk a sor már kanyarodik és kb duplája (80m). Fent leszállunk az 1-es csákányosról aminek a végét lejjebb hozták, hogy a lefelé haladókat nehogy zavarjuk, így síléccel vagy megyünk emelkedőnek felfelé kb 40 métert vagy lecsatolunk. Le a 2-es csákányosig. Ott újra beszállás. Olyan borzalmas a beszálló talaja, hogy minden 5-6-ik ember elesik,tehát meg kell állni csúcsig 3-4 szer. Egyik alkaalommal műszaki hiba miatt 10-percig szerelő az oszlopon. Nem sorolnám tovább lényeg,hogy max fél perc csúszás után 15-18 perc sorban állás. (már a lejtő közepéig érő sorok) Délben egy újabb műszaki hiba miatt 8 perces várakozás után a csákányosról félúton kiszállás és irány haza, nem érdekel , hogy egész napos jegyet váltottunk. Gyalog vissza a parkolóhoz,Közben valaki mondja ,hogy a múlt héten áramszünet miatt álltak. Itt már többekből is kitör "SOHA TÖBBET EPLÉNYBE ".
Feladó:  Geza81FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.18. 17:08
(Üzenetazonosító: 199668)
Geza81 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.02.18.

Eplénybe gyakran járunk a családdal. Idén sajnos nagyon megváltozott. Nem azért, mert nem volt hideg és kevés a hó. Eddig is volt már ilyen tél. Csak akkor volt hozzáértés.
A régi főnököt kirakták /biztos volt oka/, de akkor minden logikusan és az én szempontomból tökéletesen működött. Ment az egyes csákányos, így ha leállt az ülős lift, volt mivel felmenni.
Először fújták az egyest, aztán a hetest, aztán a 4-est. Megvolt az összekötés a hetes és egyes között (q3). Most meg ha le szeretnék jutni, mindenképp az egyesen tehetem meg. Sokan vannak ott, késő délután nagy sebességgel jönnek a buckás pályán. Féltem a gyerekemet.
Nem bántani szeretném a fiatal srácokat, akik most viszik a dolgot, de nem jó az irány. Családbarát pálya van hirdetve, de ilyen egyáltalán nincs. A hetesen a csákányos hétköznap nem megy, amiből ott szállok ki a gyerekekkel, ahol szeretnék. Vagy az új két ülésest használom, aminek a teteje meredek, azán az egyik irányba dől, az alja pedig lapos és a másik irányba ferde. Ráadásul a felvonó az alsó szakaszon a pálya közepén megy keresztül. Senki se nézte meg, hogy ez így nem jó? Nem is tudom, hogy ez hogy kék pálya.
Írták előttem, hogy nincs sor a büfében. Igaz, hogy tavaly kicsit kisebb volt a hamburger és nem volt hozzá sültkrumpli, de ha jól emlékszem, csak 650 Ft-ba került. Most 1650. Nem csoda, hogy nincs nagy sor.
Elvesztek a szakemberek? Vagy senki se kérdezi meg a vendégeket, vagy azokat akiket évek óta látok dolgozókat, hogy szerintük jó e, ha már a vezetőség láthatóan nem ért hozzá, csak a szuper reklám van?
Rászántam egy kis időt és bámészkodtam a tanpályán. Kíváncsi voltam, mi igaz abból amit itt az eplényi oktatás topicban írnak. Nem vagyok egy profi síelő, de szemem nekem is van. Amikor egy mellényes oktató maga mellett síelteti a gyereket és ő nyomja össze a kisfiú lécét a saját hóekéjével, már nem kételkedtem :(
Remélem lesz még olyan a hely, mint régebben volt.
Feladó:  ViriFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.18. 14:10
(Üzenetazonosító: 199661)
Viri Hozzászólások: 590
Regisztrált: 2003.09.26.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mi történt, nem megy a 4 üléses Eplényben? A kétüléses viszont fullon jár!

https://www.idokep.hu/webkamera/epleny_hegy
Epleny-A7-palya-volgy-13-58-kor.jpg
Feladó:  sneeuwFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.17. 23:29
(Üzenetazonosító: 199640)
sneeuw Hozzászólások: 28
Regisztrált: 2016.03.02.
2 síterepet értékelt

„Szerintem egy fahíd építése lenne a megoldás, pár millióból megoldható lenne.” Erre én is gondoltam (külföldön több helyen is így oldják meg), de egyszerűbb lenne a T1-es és T3-as tanulópályát is áttenni (a gyerekliftekkel együtt) a 7-es alsó felére. Van ott bőven hely.
Előzmény: (syorg58 199621)
Feladó:  syorg58FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.17. 16:53
(Üzenetazonosító: 199621)
syorg58 Hozzászólások: 93
Regisztrált: 2008.01.21.
19 síterepet értékelt

Csak azért látogatok el évente egyszer-kétszer Eplénybe, mert mazochista vagyok, most meg kíváncsi voltam az új liftre. De ez volt az utolsó (sajnos). Igen, a Mátra közelebb van, többnyire oda is járok, ráadásul az ifjú koromat a Mátra aljában töltöttem. A 4-es lift megközelíthetőségét évek óta nem tudják megoldani, talán várnak az első súlyos balesetre. Szerintem egy fahíd építése lenne a megoldás, pár millióból megoldható lenne. Az egyes pályán lecsúsztam 3x, de hála az éjszakai műsornak (hajnalig nyitva tartás + hóágyúzás), 11-re már nagyon buckás volt, a népsűrűség pedig a balesetveszélyesség határát súrolta. Érdekes, hogy a 7-es pálya még kora délután is sokkal jobb állapotba volt, és jóval kevesebben is voltak rajta, így azt használtam. Ha a csákányos is ment volna, még jobb lett volna. Összegzésképpen a (papíron) 2 km nyitvatartó pályából 400 m-en lehetett élményszerűen síelni - hát ez igen kevés ezért a pénzért.
Pá-pá Eplény.
Előzmény: (sneeuw 199570)
Feladó:  mkisziNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.17. 16:12
(Üzenetazonosító: 199619)
mkiszi Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.02.17.

Persze lehet, csak így az A7 pályát nem lehet teljes hosszában kezdő pályaként feltüntetni. Pont a pálya alsó része való kezdőnek, ahhoz a felső csákányos nem segít. De a fő gond, h a gyereket a végén az A1 en kell levinni. Az új parkoló , mint jeleztem kicsivel használhatatlan:(
Amúgy a gyerekek tényleg nem félnek a meredek pályától, hiszen nincs félelemérzetük..Ezért van mellettük felnött:)
Dátum: 2018.02.17. 15:47
(Üzenetazonosító: 199614)
BEMUTATKOZÁS

Az új 7- es alján van egy kis tolókaros lift- most is megy. Vagy azt lehet még tenni, hogy lecsúszni a csákányos aljáig és csak félig felmenni vele. Különben a gyerekek nem félnek a meredekebb részen sem- egyszer le lehet jönni még a kisebbekkel is.
Előzmény: (mkiszi 199609)
Feladó:  mkisziNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.17. 14:51
(Üzenetazonosító: 199609)
mkiszi Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.02.17.

Azért erős túlzás, hogy az új parkoló az A7 pálya "alján" található....Reggel telefonon azt a tájékoztatást kaptam, h néhány méter a parkolótól a pálya. Nos ez a néhány méter kb. 300, erősen lejtős út. A baj csak az , h azon a végén fel is kell gyalogolni, cuccal, kisgyerekkel, aki addigra elfárad. Kisgyerekkel az új parkoló felejtős... De nem lehetne ezt telefonon, közölni ha valaki infot kér?!
Az A7 pálya régi, felső szakasza nem kezdőknek való. Csak az alját, nem lehet használni, mert ugye a székes felvonóból kugrani nem tudsz. Nem lett volna ésszerűbb, olcsóbb egy csákányos az alsó szakaszra is? Csak az a rész a valódi kezdő pálya!
Akkor talán maradt volna keret egy húzós liftre, ami vissza visz az új parkolóhoz, h ne kelljen a végén hegyet mászni!

következőutolsó laponként: összesen 6792, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 348 vendég és 18 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...