Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
La Grave
síterep infó oldal
ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
sg
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2013.02.21. 00:37
Sziasztok!
Egy hetet töltöttünk l2alpes-ban, és sikerült 1 napra átjutnunk L Graveba is.Némi csalódást okozott a kirándulás,mert a havazás után egy nappal /kb40cm fent/ már alig találtunk szűz négyzetnétereket/több száz méter oldalazás után/.Havazás utáni napon a gleccser felől próbálkoztunk, de nem mentek a felső liftek, így másnap autóval támadtunk alulról./Ekkor sem ment a fenti lift./
A 6napos bérlethez lehet venni La Grave kiegészítőt napi 20ért,de csak Les 2 Alpesban lehet megvenni!!!!!!
Az idő jó volt, így vezető nélkül próbálkoztunk,és nem is jelentett problémát. A helynek varázslatos a hangulata,hatalmas a tér, távol az hangoskodó tömegektől,helyenként akár hosszú perceken át nincs ember látótávolságon belül, ennek ellenére jobb porhavas lehetőségeket találtam a gleccser túloldalán.
Bár, ha több időt tudtam volna itt tölteni biztosan találok klassz részeket.
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2013.02.19. 17:15
tudsz helyben is kölcsönözni a helyi sportboltban La Grave-ban a cukrászdával szemben. :)
Előzmény: (podizs 155441)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2013.02.19. 17:07
Én náluk vettem, de kölcsönözni is lehet:
http://kaland-sport.hu/hegymaszo-felszereles-kolcsonzes
Előzmény: (podizs 155441)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
podizs
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2013.02.19. 16:43
Úgy néz ki, hogy megvan az off-piste biztosítás, csak feltételként kérnek lavina csipogót. Hol tudok ilyet szerezni?
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2013.02.18. 16:54
Szívesen. Annyiban pontosítanék, hogy a fenti glecccserlift mellett van jelölt pálya, de gondolom nem azért a pályáért mentek át.
Egyébként ha már La Grave, feltöltöm amerre mi jártunk (a zöld-kék színes vonal), sajnos csak kétszer csúsztunk le az alsó-középállomásig, dehát az is majd' 2000m szintkülönbség. Találtam egy nem hivatalos térképet is rengeteg útvonallal, azt is feldobom ide.
La-Grave-palya.jpg
La-Grave-terkep.jpg
la-grave.png
podizs
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2013.02.18. 15:47
Köszi az infót!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2013.02.18. 06:35
Én itt kérdeznék rá, hogy belefér-e:
http://www.allianz.hu/extrem-sportok-utasbiztositas.html?utm_source=AdWords&utm_medium=Utas_Kampany&utm_campaign=Extrem&gclid=CNyCrJ2Rv7UCFUkd3godLDgAVg

Mondjuk szerintem bele kell, hogy férjen, ha a mászás és ugrás belefér.
A Platina csak 2000 Ft körül van egy napra.

szerk: Mondjuk ha odafigyel az ember annyira nem zúzhatja össze magát. Én lényegesen jobban tartok a kijelölt pályáktól. Mióta belém jöttek és csattantam a jeges pályán, azóta pláne nagy ívben kerülöm az embereket. :)
Előzmény: (podizs 155283)
podizs
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2013.02.18. 06:20
Akkor milyen biztosítást kössek La grave-re?
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2013.02.17. 21:19
Szerintem nem terjed ki, csak a normál, pályán történő síelésre. A szabályzat legalábbis kiemeli, hogy a pályán kívüli síelés kizáró ok. Találtam direkt freeride biztosítást is (online köthető), amely különbséget tesz, hogy 500m-en belül maradsz a jelölt pályához képest, vagy azon kívül. A La Grave azon kívül van, mert a tetején tábla is jelzi, hogy nem jelöltek a pályák.
podizs
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2013.02.17. 21:05
Infó!

Aki tud, segítsen! Tudja valaki hogy az EUB, sí stár biztosítása jó-e La grave-re, az az pályán kívülre?!
Előre is köszi!
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
11 éve tag
2013.02.16. 22:56
Szia

Gratulálok a bátorsághoz és az így szerzett hatalmas élményekhez. 5ször vágtam neki La Grave-nak idén, de csak 2szer sikerült átjutni. Rengeteg szél volt eddig idén, és emiatt nem sokszor megy a legfelső felvonó, ami a Les 2 Alpes-ról átcsúszáshoz elengedhetetlen.

Azért 50en már voltunk ott idén, reméljük márciusban sokan megyünk, illetve most alakul az április közepi túra is.

100főt ígértem a szezonbérletért cserébe a La Grave-i liftes fickónak, remélem összejön :)

Üdv, Ádám
Előzmény: (Quarius 155110)
Quarius
63 élménybeszámolót írt
63
16 éve tag
2013.02.16. 16:20
Les 2 Alpes-on voltunk egy hetet és utolsó napra jöttünk át LaGrave-ba. Bár vezetővel akartunk menni, de ez végül elmaradt, ugyanis a túra napjára lezárták a hágót. Sőt utána minden nap le volt zárva, de az interaktív térképen láttuk, hogy jár a felvonó, így aztán úgy döntöttünk, hogy utolsó napon átkocsizunk LaGrave-ba és felmegyünk magunk a hegyre. Így vezető nélkül 4-en vágtunk neki a túrának. Kicsit aggódtam, hogy jó ötlet-e ez vezető nélkül, főleg amikor a kabinoknál megláttuk, hogy itt bizony az emberek többsége ABS-el és kötéllel szaladgál, de mindenkit meg kell, hogy nyugtassak a hely messze nem annyira veszélyes, mint ahogy azt ez a fórum sugározza. Ha valaki rendszeresen jár a pályákon kívülre, akkor itt sem fog lehetetlen feladattal találkozni.
De térjünk a helyszínre. 1350-es alsó parkolóba érkeztünk, ahonnan könnyedén bejutottunk a felvonóba, ami 2400-ig vihet fel, itt a felvonó épületén belül lehet átszállni a második felvonóba és az visz fel egészen 3400-ig. Fent gyönyörű idő, hangulatos hütte és hihetetlen kilátás fogadja az ide érkezőt. Lefelé jobbra és balra lehet indulni és az irányon a későbbiekben nem is nagyon lehet változtatni, ugyanis egy hegy gerinc fut végig középen. Mi mindig balra indultunk, de egyszer átmentünk a másik oldalra is. Azon az oldalon kevesebben járnak, cserébe ha rossz irányba csúszol sétálhatsz. Viszont ha szépen kiszintezed a szélét akkor fergeteges porhóban síelheted meg a hegyoldalt. Szerencsére a másik oldalon is lehetett friss részeket találni. Nekünk a bal oldal jött be jobban, ott találtunk több útvonalat is ahol le lehetett csúszni és az erdő is nagyon élvezetes volt a maga kis zegzugos részeivel. Én a magam részéről mindig az érintetlen területek kerestem és szerencsére találtam is, bár sokkal jobban le volt járva, mint amire számítottam. A felvonónál sor nem volt maximum egy 5-ös kabin ment el a másodikba mindig bejutottunk. A helynek egyébként van egy sajátos aurája. Egyetlen felvonó van. Nincsen nyüzsgés, táblák, pályák, úgy egyáltalán azt az egyetlen felvonót kivéve semmi sincs mint ami egy pályán van. Csak a hegy. Nekem nagyon megtetszett a hely hangulata. De ennek a bejárásához sokkal több idő kell egyetlen napnál. Remélem még visszatérek ide.
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
11 éve tag
2012.04.03. 19:40
Vallée Blanche is nagy király. Sajnos a meredeksége nekem kevés volt. A látvány persze elragadó, karnyújtásnyira a Mont Blanc. Vezető nélkül nehezen engednek le, és a napijegy több mint 50Eur.. Talán ez a két legjobb free ride/off piste hely Európában/világon.
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
11 éve tag
2012.04.03. 19:37
Sziasztok

Ha valakit jobban érdekel La Grave írjon nyugodtan. Kint vagyok 2-3 hónapot, ismerem, mint a tenyeremet. Legutóbb 03.23-án csúsztunk méteres szűzhóban, mivel előtte 5 napig nem ment a lift. (ezer éves alkatész elromlott és beletelt pár napba míg a kovácsok újat csináltak). Jövő csütörtökön megyünk ki megint.

A legjobb hely La Grave, évente 100-150 ember jön oda velünk.
Szívetek ott marad... Egyszerűen nincs jobb.

Üdv, Ádám
adam@travelex.si
20/9427-280
0033637600308
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2012.03.20. 13:13
egy videó la meije-en töltött napunkról.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


ide azért nem árt minimum 2-3 méter hó, van kő gazdagon.
nekem személy szerint vallee blanche jobban tetszett.
LRobert
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2011.03.08. 16:20
Sziasztok!

Mi 2011.03.12-19-ig leszünk Alpe D Huez-ben. Visalp bérletet váltottunk ami érvényes 2 napra Les 2 Alpes-ra.
Kérdezném, hogy ez érvényes-e a La-Grave-i pályákra is?
Illetve, hogy tudunk átmenni a hegytetőn s felső nagy kifeszített csákányos tetejébe ratrakkal 3600-ra. Ez benne van a bérletben vagy fizetős? Milyen gyakran visz fel Les 2 Alpes-ból La Grave tetejére?
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2010.02.19. 14:03
Hali,
írtam 1 beszámolót La Grave-i kalandomról az egyik spanomnak. Megosztom veletek is hátha kíváncsiak vagytok rá. Ime:

"...na szóval az volt a helyzet hogy kiértünk Puy-be szombat este és már az úton eldöntöttem hogy idén nem balfaszkodok és tutira elmegyek La grave-ba ha törik ha szakad. találtam a neten 1 csapatot akik azzal foglalkoznak h vezetnek LG-ba. nemkell ecsetelnem h miért van ott rájuk szükség. vasárnap csúsztam puy-be és hétfőn reggel kocsiba pattantam és elmentem LGba felmérni a terepet és bejelentkezni a vezetőkhöz. kicsit beszoptam mert dél körül értem oda de csak reggel és este 4-6 ig vannak az officeban. úgy döntöttem ha már ez a nap erre van szánva akkor visszajövök 4 re h tudjak velük beszélni. csavarogtunk 1 kicsit és 4re visszamentem és lebeszéltem h csütörtökön jövök csúszni. visszamentük puybe és elkeztem ****re edzeni hogy legyen kondim. csináltam minden nap, csak a fekete pályán, pálya mellett hosszukat és sokokat csúsztam.

és akkor eljött a csütörtök. persze előtte beparáztattak h pont csütörtökön lesz szeles és hideg idő és készüljek -20ra, nagy szélre és -30as hőérzetre. természetesen nem a franciák hanem a magyarok voltak. de aztmondtam pont leszarom milyen idő lesz. megyünk az úton és tényleg volt szél meg hóátfúvás az úton de ezért már nem fordulhattam vissza. szóval reggel 8.45 kor volt jelenés LGba, én és 1 másik snowboardos kaptunk 1 vezetőt, csipogó fel, Galaxy bérlet intéz és indultunk fel 3200re. elsőre tényleg hideg volt de ezután már egész nap nem éreztem hideget se a pályán se a hegytetőn és nagyon szép időnk volt. csatolás és indultunk az első körre. készültem rá h a pálya nehéz lesz így nem ért meglepetésként a kb dupla fekete szerű pálya. sajnos gyorsan egyértelművé vált h, mivel 15 napja nem esett hó, sok púder nemlesz. kemény volt a hó néha jeges, köves és nagy buckák. ennek ellenére zseniális volt, marhára élveztem. mentünk árkon-bokron, erdőbe és a végén durva buckás rész a felvonó előtt. de nem csúsztunk le az aljáig csak P1 1800ig és ott újra beszáltunk a liftbe. indultunk a második körre egy másik útvonalon de itt nagyon hosszan kellett a végén 1irányba csúszni fákközt buckás úton és ez nagyon odabaszott. ezután ebéd a fenti hutte-ben és irány a harmadik kör. és eljött a igazi kíhivás ideje. megint új útvonal egy átjáróval neve Patu. az átjáró kb 1 úttestnyi széles volt 2 sziklafal között és durván meredek. sok hely nem volt a fordulóra. félig jutottam le és ki is ment a deszka alólam és hason csusztam le majdnem az aljáig. mentünk tovább és a vége megint ugyanaz mint a második körben és ez teljesen kikészítet. kivette minden erőmet. úgy elfáradtam mint még soha. legszvesebben nem mentem volna fel a 4dik körre mert már éreztem h nemlesz elég erőm lejönni úgy elfáradtam 3 csúszásba. de mivel 4 volt betervezve, nem mondtam nemet. mondom nemlehetek annyira puhány, hogy még 1szer ne tudjak lejönni. utolsó körön középen jöttünk és kellemes volt a pálya nem volt különösebben nehéz de úgy kellett koncentrálni minden kis mozdulatra mint még soha. a fáradság miatt. néha egy egyszerü forduló, vagy él emelés nehézséget okozott és hülyeségek miatt is elestem. sok pihenővel és megállóval lecsúsztunk teljesen a hegyről és szerencse nem volt sok erdős, egy élen menős rész.



szóval ennyi volt. összeségében annak ellenére is ,h nem volt púder, ****JÓVÓÓT!! csodálatos feelnig a total off-piste érzés, h akármerre nézel nincs egy kezelt pálya se. nagyon kevesen voltak a hegyen így szinte egyedül csúsztunk, sziklák, jégfalak közt, erdőbe, hegygerincen, átjárók közt. leírhatattlan élmény. ha lehetne csak itt bordoznék és sehol másol.
..."
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2010.02.08. 08:29
Kedves Honfitársak!

ésszel La Graveban, mert múlt héten is egy kedves snowbís spori leesett egy szikláról azt a spanja utána ugrott eltévedtek és helikopteres segítséggel tudtak csak le jutni a hegyről.

Tehát ésszel, reggel beszéljetek az info pultnál a hegyimentőkkel, mindenre kézséggel válaszolnak!

Bár a fent említett urak már egy nappal korábban is elégtelent kaptak amikkor velünk jöttek szűzhavazni a Col du Balra.

Tessék mán a hegyeket tisztelni föleg ha magas!

La Grave még mindig fantasztikus, csak kerüljétek hogy a hegyimentő kutyájával utazzatok egy gondolában mert akkor végig nyitva a gondola ajtaja:-)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.17. 19:19
Én is írtam Zolinak, nekem azonnal válaszolt s fölajánlotta a segítségét, melyet ezúton is köszönök!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.