Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Martigny-Chamonix utvonal

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.02.11. 12:07
Breez! Mikor mentek Chamonix felé, vagy már voltatok?
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2009.01.24. 20:25
Szerintem km-ben valóban több, de időben rövidebb ha kikerülöd a Genfi(leman) tavat. Benzinben szerintem egyforma.
Mi arrafelé kerültünk mert siettünk, visszafelé jöttünk az említett hágokon Chamonix-en keresztül, mert a Mont Blanc-nál megáltunk pár órára nézelődni (megéri, ha már arra jársz).
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.24. 18:57
Hi,

Az első postban a link hasznos, nem tudom ki, mikor akar erre jönni, de most biztos nyitva van.

Az a hágó azért nem vészes...nem kell Furkapass-ra gondolni.

Másik, hogy mindenképp Lausanne/Montreux felől jönnétek, és az autópályán több helyen is van Martigny felé tájékoztató tábla a hágók állapotáról.

Ha le van zárva, akkor kerülni kell Genf felé, de nem olyan vészes erre sem. Időben talán valamivel több de nem sokkal (autópálya Lausannetól Chamonix-ig), benzinben persze több ha kikerüljük a Léman tavat...

Üdv

MM
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2009.01.24. 18:37
Valóban szép környék.
Ez a kép 2002 januárjában készül. Szkenelt, mert akkor még nem volt digitális fényképezőgép elérhető közelségben. Mi is úgy csináltuk, hogy lestünk minden infot, hogy nyitva van-e a hágó. A letérési lehetőségeknél egyébként ki van írva, hogy zárva vagy nyitva van-e a hágó.
Fr-botildel-at-Svajcba-lent-Martigny.jpg
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2009.01.19. 09:18
Helló! A Tignes-3 völgy topikban is megválaszoltam, de ide is beírom.

A svájci oldalon a Forclaz-hágó (1527m) a francia oldalon a Montets-hágó (1461m) jelenthet gondot. Mindekettőről úgy tudom, hogy csak extrém időjárási körülmények esetén zárják le, egyébként nyitva vannak télen.
De ezen a svájci oldalon fent van a hágók állapota napi frissítéssel:

http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=609001

Jó utat, szép környék lehet!
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2009.01.19. 08:08
Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni:
A 3 völgybe ha Svájc felöl megyünk, és a Lausanne-Montreaux-Martigny-Chamonix utvonalon szeretnénk menni az lenne a kérdésem:A Martigny-Chamonix hágo télen járható ut-e vagy le van zárva?
Valahonnan nekem ugy rémlik hogy zárva van csak nem tudom pontosan.
Köszi ha tud valaki segiteni!
breez
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.