Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Készülés a szezonra

ÜZENETEK (674)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.10.04. 19:53
Készülődik az emberfia a szezonra.
Én speciális módszert választottam.
Mint tudható, tavasszal egy kis faluba költöztem. Ez teljesen tönkretette a szezonom, konkrétan alig síeltem, s szerintem még idén is alig fogok.
A ház egy 2006-ban épült parasztház, aminek a paraszt jellegét odaköltözésem még markánsabbá tette. Úgy gondoltam, hogy a szépítésre rászánok egy évet. (atomreaktor még nincs a házban, de azon kívül...) A napokban a ház falára felkerült x négyzetméter téglaszelet. Az x egy tetszőlegesen nagy pozitív szám. Mivel Első szereti a téglaszeletet (is) a méretek a tetszőleges miatt elég terjedelmesek lettek. Öles léptekkel jön a tél, ezért a mai munkám a téglaszeletek impregnálása volt. Egész nap álltam a létrán, feküdtem a fal mellett és kentem azt a nyavalyás impregnálót. (a hírek szerint hosszú tél lesz, mert a falusiak nagyon kenik a falat)
A nap végére körbeértem (egyszer).
Eddig kicsit slampos volt a botkezelésem. Most biztos remek lesz. Legalább is jobb kézzel. Hogy a balra mit találok ki...

Csabor az élvezeti síelő és impregnálóművész
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2015.09.08. 09:25
Sziasztok!

Tavaly indítottuk a portálon a Felkészülés rovatot.
https://sielok.hu/rovat/felkeszules/cikkek/

Legújabb cikkünkben láberősítő gyakorlatokat ajánlunk videóval:
https://sielok.hu/rovat/felkeszules/cikk/laberosito-gyakorlatok/

Ti hogy készültök a szezonra?
Várjuk az otthoni és szabadban végezhető edzés tippeket.
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2015.01.28. 22:48
És nem elhanyagolandó a folyadék utánpótlás, igen alattomosan ki lehet száradni és akkor görcsöl az izom.
Amióta odafigyelek rá ez megszűnt.
A gyárival végig síelem a napot, haza vezetek, kipakolok és utána jön a KO, világomat nem tudom. :-)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.28. 21:14
A jelenlegi téma indítóhoz visszatérve, a négyfejű elfáradása nagyon szoros kapcsolatban van a nem megfelelő medence stabilitással, ami a sísportnál (meg úgy mindennél) a helyes testtartás alapja. Aztán ott van még egy jól megerősített hasizom, ami alkalmas tehermentesítésre a lábak emelésnél...

Persze csak szerintem... ;)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.28. 21:03
"A tapasztalatom az edzésekkel, hogy ami nem a síelés az nem sokat segít." Ezzel a mondattal nem értek egyet. Rengeteg olyan gyakorlat van, ami azokat a törzs (core) izmokat erősíti, amit a síelésnél használunk, vagy használni kellene, de sajnos "nincs". Abban igazad van, hogy ezek az izmok síelés alatt edződnek, fejlődnek, de nem koncentráltan. Pl ilyen izom fejlesztő edzés, bármilyen instabil egyensúly fejlesztő gyakorlat. A síszimulátor, amit próbálgattam régebben (gumis), nem győzött meg. Ezt az újat (motoros) még nem próbáltam, de kifogom... A többivel egyet értek... :)
Olasz Gergő
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2015.01.28. 20:07
A tapasztalatom az edzésekkel hogy ami nem a síelés az nem sokat segít. A kerékpározás, a futás teljesen más izomzatot mozgat, ami tényleg jó és hasznos az a síszimulátor. Van közös ismerős aki maratont fut le meg naponta tíz kilométereket fut és bizony síeléskor délutánonként az életéért könyörög. :D Jómagam a busz után se futok, majd jön a következő. A technika sokat számít lehet alibízni viszont egy idő után visszaüt a sítudás mert minél jobban élen van vezetve annál nagyobb erők jelentkeznek, na azt meg ki kell állni. Egy 50-60 fokra felhúzott sínél nincs alibi, 2-3 óra síelés és irány az oxigénsátor.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2015.01.28. 12:22
Szia!

Charlie Firpo nagyon jókat írt, én csak hozzáfűznék pár dolgot:

Minden izomerősítés csak jót tehet a kondidnak és a síelésednek.

Edzőterem is jó persze, de (szerintem) otthon is végezhetsz ugyanolyan hatékony gyakorlatokat.

(A felsorolt kilókhoz én nem tudok hozzászólni, szerintem nem is a kg a lényeg.)

Amit viszont keveslek, az a heti 1-2 edzés, illetve a heti egy lábazós edzés. Én ezt heti 3-ra emelném, ha nem is mindet teremben, de ennyi edzésnap kell szerintem. (Ha fogyni is akarsz, nem csak combosítani, akkor a többi napon is lehet valami könnyebb edzés.)

Otthonra, lábra ötleteim:

-guggolás súly nélkül, de szépen, lassan, nagyon szabályosan (ez mehet többféle szélességgel, nyitással)
-egylábas guggolások
-statikus erősítés guggoló helyzetben (falnál vagy anélkül)
-vádlierősítés

És erősíts törzsre is, ne csak combra! Erről ugyan nem kérdeztél, pedig ugyanolyan fontos, mint a comb!
Kiváló erősítő eszköz pld. a "haskerék", ami bár kicsit kemény, de piszok jó!

Kinti mozgásként meg gyaloglás, bringa, futás.

Na meg persze tényleg a sok síelés a legjobb felkészítés a síelésre... :-)
Előzmény: (lroberto 178767)
Charlie Firpo
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2015.01.28. 11:38
szia!

egyetértve az elottem szolokkal, de inkabb "javasolt edzes / gyakorlatok" oldalrol megkozelitve:

disclaimer: hobbisielokent, es semmilyen felelosseget nem vallalva az esetleges serulesekert.

Mindenfajta edzés hasznos, de talán a súlyzós lábedzésnél vannak hasznosabb/ fontosabb /előnyösebb gyakorlatok is.

én a következőkre helyezném a hangsúlyt inkabb:
- futás, mert kell a cardio, es jol megmozagatod a labizmokat
- gyorserő, ill motorikus képességek fejlesztése, egyensúly gyakorlatok lábbal
(ezekben ugyanúgy el lehet fáradni, és sokkal hasznosabbak a síeléshez)
- törzs izmok erősítése

pl.:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

ez egy egész komplex gyakorlatsor, sztem szinte minden van benne.

Van törzs erősítő planking Lindsey-vel is a YT-n:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


irodai láberősítésnek pedig a "falhoz guggolás" (ntom hogy hívják) javaslom (nem helyettesiti a tobbi gyakorlatot):

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:



note: kezdo sielokent nekem is egtek a combjaim (sot remegtek a faradtsagtol) a nap vegen, pedig heti rendszeresseggel jegkorongozom. nekem a megfelelo technika elsajatitasaval teljesen eltunt a combizom faradas (igaz nem is vagyok 100kg).

jó edzést!
Előzmény: (lroberto 178767)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2015.01.27. 18:48
Valamit rosszul csinálok, élen megyek mégis nyomom a havat, piszkosul nyomom...
Előzmény: (csabor 178799)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.01.27. 17:35
Most nagyon sarkos leszek.

1./ Ha sokat síelsz elmúlik a combfáradás. A síelés egész más izmokat mozgat, mint az egyéb sportok, ezért különleges felkészülést igényel. A szezon végére belejön az ember. Vagy mint mondtam sokat kell síelni.
2./ A másik legegyszerűbb mód, hogy az ember megtanul síelni. Ha nem nyomod a havat, hanem élen hajtasz sokkal kevesebb energiát használsz. Mindenki magának is kikísérletezheti, egy kis odafigyeléssel, hogy mitől fárad a legkevésbé. Ha rájössz a helyes mozgásra eltűnik a combfarkas.

Persze nem szólom le a drága edzésterveket sem. Én szerényen, nem tudományosan, csak saját tapasztalatból beszélek.

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (lroberto 178767)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2015.01.27. 10:50
Sok gyakorlatot tudok. Én nem használok gépeket, inkább instabil eszközöket és gumiszalagot, gumikötelet, szabad súlyokat.

A legegyszerűbb módja, egyébként felkérni egy személyi edzőt, aki megmutatja a megfelelő gyakorlatokat és azok pontos kivitelezésének módját. És itt tényleg fontos a hogyan, akár semmit sem ér egy egyszerű guggolás, ha nem jók az adott szögek és határok...

Elsőre nem tűnik egy olcsó mulatságnak, de többszörösen megtérül.
Előzmény: (lroberto 178767)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2015.01.27. 10:34
Sziasztok,

folyamatosan küzdök a combok fáradásával, így gondoltam síelés előtt eljárok edzőterembe erősíteni.

Tudtok esetleg komplett síelést felkészítő edzéstervet?

Szeptembertől járok heti 1-2 alkalommal és az edzésekbe heti egyszer van combfeszítő/combhajlíó, illetve lábtoló gyakorlat is.
Személy szerint 100kg körül mozgok, a combfeszítő/combhajlító gépen általában 4/4x20-as szettet csinálok 40-45-50-55kg súlyokkal, a lábtolón 3x15 100-110-120kg súlyokkal.
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.07.24. 08:48
Nem futok, mert nem szeretek, de nyáridőben sokat és intenzíven gyalogolok. Tárnoktól messze. Eztán azzal a tudattal teszem majd, hogy a síelésre (is) készülök!

"Sajnos futni tudni kellene..." Ezt már a síelésről is sokszor olvashattuk itt! :-)
Előzmény: (ozsi 159936)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.07.20. 23:18
Szoktak sokan kocogni is arrafelé, de a 90%-uknak kifejezetten rosszat tesz szerintem. Sajnos futni tudni kellene... Persze látok erre is példát - magamban általában jól meg is dicsérem - de nagyon ritka.

Szerintem az a jó edzésterv, hogy a futás megkezdése előtt legalább egy hónapot gyalogolni kell, egyre intenzívebben. Majd a futás közben is be kell iktatni rendszeresen gyaloglótréningeket.

Ennek az oka az, hogy minden edzést - még az erőfejlesztést is - jó technikával, mozgáskoordinációval kell végezni (ebben semmi új nincs, az összes jó edző ugyanezt mondja). A gyaloglás pedig az ezekhez szükséges mozgáskoordinációt fejleszti reflexekké.
Persze emellett erősít, nagyon jó a keringésre, zsírégető - és nem mellékesen a síelésnél még az ízületeket védő, balesetmegelőző hatása is van.
Előzmény: (minerel 159935)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.07.20. 21:40
Egy tárnoki ismerősömnek szajkózom mindig, hogy csatlakozzon hozzátok, sajnos eddig sikertelenül. A gyaloglást sajnos sokan lenézően kezelik.
Pedig talán sose sportolt még de egy futó barátnője unszolására most elkezdett futni de szerintem a jelenlegi fizikumával lehet, hogy többet árt vele mint használ de nem értek hozzá csak gondolom.
Előzmény: (ozsi 159934)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.07.20. 20:34
Tudva, hogy sokan nem hiszik el, hogy mennyire hasznos, de mégis megkockáztatom: mi rendszeresen megyünk gyalogolni edzés jelleggel, nagyjából esténként, Tárnokon. Szabad program, be lehet csatlakozni.

Aki nem hiszi el, hogy igazam van, az eljön, és edzés közben elmesélem, hogy miért lenne elengedhetetlen mindenkinek, edzettségi szinttől és űzött sportágaktól függetlenül alapozásként.

Kb. háromnegyed óra egy kör, akinek gyenge a bokája, hozzon olyan cipőt, ami fogja. Ez ugyanis egy kaszáló a maga természetesen egyenetlen talajával. Én egyszerű edzőcipőben megyek, hogy trenírozzam az ízületeket védő stabilitási reflexeket.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.03.19. 22:44
Tényleg nem rossz ez a gyalogoskodás, jól esik utána sör!
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.11.20. 14:05
Ideális módja a testi lelki, felkészülésnek.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=4lJQz1COEWI&feature=endscreen
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.11.11. 13:35
A manoba....nem erek oda. Lanyomnak versenye van.
Előzmény: (ozsi 143100)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.11.11. 13:20
Három körül lett a vége.
Előzmény: (ozsi 142991)
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.