Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szauna Ausztriában

ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.03. 18:00
Nahh irány a szauna. Megnéztem de nincs kiírva hogy kell szaunázni.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2014.03.03. 16:11
Irritáló egy pofa, látom, a többi topikban is "alkot".
Előzmény: (csabor 170784)
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.02. 21:11
Akik azért nem mennek be a szaunába mert hogy ausztriában az a szokás hogy meztelen kell lenni,hát közlöm hogy a szálloda nem fog szólni, max egy két osztrák furán néz. Eddig akárhányszor voltam még soha nem szóltak hotelben, kivéve az aquapark ban. Oda meg nem kell menni, az van itthon is. Pedig voltam már tirol tartományban is, és ott sem szólnak. Az aquaworld ben is persze ki ment panaszkodni :) természetesen egy német old di..... és nem is a szaunában volt a fürdőnadrág hanem a medencében.
Ami meg a szokásokat illeti, én nem kezdek el neki itthoni szaunában beszólni hogy ugyan vedd már fel a fürdőnadrágot mert itt az a szokás. Engem nem zavar.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2014.03.02. 18:36
Jól szórakozom rajtad. Közben az jár a fejemben, hogy szívatnánk szét a többiekkel a 100. km környékén. Egy dolog zavar: a helyesírásod. Na az is csapnivaló.
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.02. 13:38
Ha tudnátok hogy mikről beszélnek a németek egymás közt a szunázásokkal kapcsolatban, hát nem vagyok biztos hogy levetkőznétek elöttük. A legpervezebb nép. Sajnos ill nem sajnos ismerem őket, a szexuális szokásaikat. A legtöbb perverz sztori tőlük jön :) Csak ennyit erről. És az a legkisebb gond ha egy szottyad nyanya kukkol, de amikor már a szottyadt kövér pali nyomja a hájjas seggét a fejembe fuuuuuuuuu hánynom kell. legalább takarná el, de nem teszi.
Szóval kellemes szaunázást mindenkinek ausztriába :)
Amugy meg annyit hogy kimondott szaunavilágokba nem megyek, De ha a hotelembe vagyok, és 3an vagyunk a szaunába, én és a párom, meg bejön egy 3. nép Hát ott a jelenlévő többség dönt a szaunázási szabályokról. Többség dönt egység nyal....
God Bless You
porszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2014.03.01. 18:42
Szerintem te még villával se tudsz enni.
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.01. 15:21
Remélem az orosz társaság nem is fizetett ezek után. Mert én biztos nem fizettem volna, és még a szállodát is elhagytam volna. A magyarokat meg van mi miatt szégylni, nem ez miatt.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2014.03.01. 15:08
Kaprunban 4csillagos szállodában láttam, hogy amikor a wellness-alkalmazottnak nem sikerült, a szállidaigazgató jött le személyesen kitessékelni egy orosz társaságot a szaunából. Próbáltak azzal védekezni, hogy nem értik a német szöveget, de közvetlenül alatta oroszul is ki volt írva. Szóval igenis kiraknak a szaunából ha kell és szerintem igazuk is van.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.03.01. 15:04
Te kb pont ahhoz a csoporthoz tartozol akiket a síelők (magyarok is ) többsége szégyell és messze elkerül.
Ez a ki ha én nem stílus meg enyhén szólva is undorító !
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.01. 15:00
100% pamut akár csak a nadrág
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2014.03.01. 14:53
A fürdőnadrág viselete önmagában nem egészségtelen, 90 fokos finn szaunával kombinálva már az. Nézd meg, hogy milyen színű egy szauna lepedő és nézd meg a fürdőnadrágodat, plusz az anyag összetételét.
mr.steve77
21 élménybeszámolót írt
21
13 éve tag
2014.03.01. 14:19
én mindig fürdőgatyában szaunázok, de főleg azért mert tilos. Lázadni jó :) Főleg mikor egy hotelban kiperkálok 150euro/éj per fő. Megnézném hogy ki basz ki a szaunábol mert fürdőgatya van rajtam. Azt meg nehogy már bemagyarázza nekem valaki hogy a fürdőgatya viselete egészségtelen, mikor ott a szaunalepedő is.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2014.02.27. 13:55
Az osztrák szaunázáshoz én is írnék pár sort.
Imádok szaunázni, de itthon, Magyarországon sajnos az embereknek nincs meg a szaunázási intelligenciájuk hozzá. Ez egy kicsit furán hangzik, de amit értek ezalatt az a következő:
- Meztelenkedésnek veszik a szaunázást, s nem értik meg, hogy a textíl elhagyása higéniai okok miatt van. Sokkal jobban levegőzik a bőröd egy egyrészes fürdőruha nélkül, mint azzal.
- A "magyar tulajdonú" szállodákban, vagy ahol nagyon sok magyar megfordul (pl. Murau) nem képesek betartani a szabályokat (melyeket a cikkben is olvashattunk). A legdurvább, amikor le is van rajzolva, hogy ne menjél be fürdőruhába, de a "kedves" wellness rajongó tocsogó gatyában puffan melléd törölköző nélkül a kabinban. S mikor szóvá teszem, hogy legalább egy törölközőt maga alá csaphatna, még ő van felháborodva.
- Amit utálok, amikor felügyelet nélküli gyerekek (14 év alattiak) rohangálnak ki-be a szaunába.
- Szinte minden osztrák szaunában vannak a héten koedukált napok (csak női, illetve csak férfi). Ha valaki szégyenlős, akkor ezeket a napokat részesítse előnybe.
-Sőt pl. Kaprunban egy olyan szauna is található a fürdőrészlegben, ahol fürdőruhában lehet bemenni, s főleg azért készült, hogy a gyerekek is tudjanak valahol felmelegedni. De viszont az a szauna, ami a különálló részlegben található, ott a fürdőruha viselése nem engedélyezett!

Szerintem, illene szomszédaink szaunázási szokásait tiszteletben tartanunk! Ha valaki nem akarja a textilt Ausztriában a szaunákban ledobni, az maradjon a magyarországi fröcskölős,(amikor a melletted ülő-bőrfrissítés okán- az izzadságát rád fröcsköli) fürdőruhás változatnál. Igaz most már egyre több, szép, minőségi szaunával találkozok itt Magyarországon is szerencsére.
S idővel, minden magyar megismeri és megszereti az "igazi" szaunázás élményét.
További szép wellness élményt mindenkinek!
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2014.02.24. 07:22
Idén már többször belefutottunk ezzel kapcsolatos vitákba ausztriai wellness helyeken, ezért utánajártunk, hogy is van ez. Olvassátok el Fekete Ági cikkét!

https://sielok.hu/rovat/wellness/cikk/te-ledobnad-a-textilt/

"Az osztrák szaunákban komoly önismereti teszten vehetünk részt egy fárasztó síelés után, hála a Freikörperkultur hagyománynak, ami lényegében annyit tesz: meztelenkedni kötelező..."

Várjuk a cikkel kapcsolatos véleményeket, egyéni tapasztalatokat itt vagy a cikk alatti kommentben.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.15. 22:05
Oké!
(és mi is jót úsztunk:))
Előzmény: (Tiborh 115165)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 22:01
Ha bántóan fogalmaztam akkor elnézést! Nem kívántam senkit megbántani! A felszólítás az ajtókon azért van kitéve és esetlegesen személyesen emberektől azért jön megjegyzés, mert sokan figyelmen kívül hagyják a "játékszabályokat".
A tájékoztatás sohasem felesleges, végül is tudja mindenki hogy mire számíthat!
De az Ő aspektusukból meg érthető lenne ha nem írnák ki kötelezően azt ami már náluk sok sok éve így működik..
Az hogy az uszodai részre is szól, azt sem tartom isten elleni véteknek.Úszni is jobb meztelenül mint fürdőgatyiba! :)
Egyébként hölgyeknél fokozottan gondot szokott okozni a vizes fürdőruha! Úszás utáni törölközéssel egészségesebb és praktikusabb.
Még egyszer elnézést! nem építő jellegű hozzászólásod akartam kritizálni! :)
Előzmény: (hómacsek 115162)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.15. 21:46
Félreértettél. Én tudtam hogy mit veszek és jól is éreztem magam.
De lejjeb egy fórumtárs panaszkodott, hogy felszólították hogy "vetkőzz vagy távozz:))", és pont ezért írtam, hogy az ajtón nagy betűkkel ki van írva hogy Naturista részleg, tehát jogos volt a felszólítás.
Végülis lehet hogy igazad van, hogy a pénztárnál felesleges lenne a plusz tájékoztatás? Lehet hogy Ausztriában a wellnesshez az is hozzátartozik hogy a medencében pucéran ússzunk?
Egyszóval: a hozzászólásomat építő jellegűnek szántam, hogy aki odamegy, tudja hogy mire számíthat.
Előzmény: (Tiborh 115160)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 21:04
Az osztrák szaunák szerintem 99%-a normál "pucis" szauna!
Nem gondolom jogosnak hogy elvárjuk tőlük hogy ezt külön ki is írják, mert egyrészt szerintem csak mi magyarok vagyunk (legalábbis ebben) az átlagosnál prűdebbek, másrészt a normál szauna kultúra az megáll a szaunatörölköző használatánál, és fürdőruha használata az ott vétek! Amúgy ezt teljes mértékben pártolom.
Mivel a szaunázás kultúrája legkevésbé a nemiség irányába tolja el a használóit egészséges esetben, így csak rossz beidegződés azt gondolni hogy az ilyen szaunákban minket fog bámulni a fél világ!
Magyarországon, Sárváron van a fürdőben ilyen szauna! Szerintem az ország egyik legjobbja!

A csúszda király lehet! A You Tube-on nézve is erősen meredek...:)
Előzmény: (hómacsek 115158)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.15. 20:30
Volt alkalmam kipróbálni az új Amade Therme fürdőt Altenmarktban, ahol nagyon kellemes estét töltöttünk, kulúrált környezetben. Csúszda remek (félősöknek nem ajánlott).

A félreértések elkerülése végett írom le, hogy az ottani szaunavilág nevezetű komplexum ajtaján nagy betűkkel ki van táblázva, hogy ez a részleg naturista (FKK) részleg, ennek megfelelő öltözet (-lenség)kötelező.Ez vonatkozik nemcsak a szaunára, de az ottani pezsgőfürdőre, úszómedencére, pihenőtérre is.
Az más kérdés, hogy ezt miért nem írják ki a pénztárnál, ahol az esetleges "gyanútlan" kuncsaft egy szimpla szaunázás reményében jegyet vált.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.09. 22:00
Sziasztok. A hosszú hétvégét Ski Amade régióba töltjük.
Azokat kérdezném, akik voltak már az új altenmarkti fürdőben, hogy a honlapjukon látható rafinált csúszda milyen a valóságban? Próbálta valaki innét?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.