Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

All mountain?

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
madda
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2013.01.20. 18:47
Hehehe, én nem szólnék be a Bartus családnak sí ügyekben! Ha jól tudom, Peti apukája (Mikibá) :) örökös Magyar bajnok! :))) Ezzel foglalkoznak 1000 éve. Biztos vagyok benne, hogy volt lehetőségük kipróbálni mindenféle sílécet! Én most rendeltem náluk egy 2010-es Nordica HR Jet Fuelt amire 2 éve vágyom, de eddig nem tudtam kiköhögni 190ezret érte! :))) Ez 84-es csípővel rendelkező darab, és egy kicsit félek is a kezelt pályáktól, de annyira élveztem a HR nitroust pályán, hogy bevállalom ezt a +6 millit a pályán kívüli bohóckodásért! :) Azt bánom, hogy csak a 162-es volt választható, mert a súlyom (98kg) igényelne egy picit hosszabbat a vadonban a roppanókon, de csak 177cm magas vagyok, tehát pályára meg pont tökéletes lesz. :))) Jó havat mindenkinek! Balesetmentes síelést! Éljen a tél!!! :)))
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.03.08. 19:42
Tudom én azt Laci!
Csak azért írtam, hogy nem lehetetlen!
Előzmény: (klaci 86841)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.08. 09:34
Ki is estél vele párszor a pályából... :-)))
Viccen kívül, a 60-as flex, az kevés. Neked is, Pedro, hidd el, ezzel nem igazán fogsz fejlődni. Szerintem azért fáradsz el olyan hamar. Próbálj ki egyszer egy keményebb bakit. Amikor én a Salomon softy bakimra (az a madzag-húzós kivitel, amiben rollkázok) állíttattam a kötést a frissen vásárolt Atomic SX 10 lécemen, a szervizes srác csak hümmögött. A pályán hamar megértettem, miért. Utána vettem azt, amiben síelek. Ez 90-es flexű, de a következő olyan 100-110-es lesz...
Előzmény: (PEDRO 86793)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.03.07. 18:45
Laci!
Én is 60-as bakival nyomom!
Előzmény: (klaci 86562)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.03.04. 09:01
Bár az eddig abszolvált 40-50 óra sízés miatt a piros ikonod gondolom inkább még rózsaszín, de ha gyorsan fejlődsz, akkor a súlyod miatt a 60-as flex hamarosan kevés lesz...
Szerintem keményebb bakit kellett volna venned. Erre magad is rá fogsz jönni, ha kemény lécet veszel...
Előzmény: (Tjan 86544)
Tjan
30 élménybeszámolót írt
30
14 éve tag
2010.03.03. 21:58
Üdv. supersport_dude

Köszönöm a beírásod , mindnenképp hasznos információkhoz jutottam. A bakancsvásárláson már túl vagyok, egy 60 flex index-ű Tecnicá-t vettem még tavaly. Leírásod csak erősíti eddigi lécválasztással kapcsolatos elképzeléseimet. Néhány léckeresőt meg is néztem és ez alapján, valamint az általad leítak alapján ki is választottam egy pár tipust. Most már csak a hirdetéseket figyelem, remélem előbb-utóbb találok egy szuper akciós árat.

Mégegyszer köszi segítséged.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.03.02. 11:44
Hi;

Nehéz lenne felsorolni azokat a léceket, amik ezeknek a paramétereknek megfelelnek (van sok).

Egy fontos dolog van amire sztem figyelj, és ez a bakancs és a sí összhangja, én előbb néznék bakancsot, és ahhoz lécet. A paramétereid alapján egy sportos komfort bakancs látszik ideálisnak (70-80-as flex).

Amit tudok tanácsolni: minden gyártó honlapján van léckereső, ami a megfelelő paraméterek alapján kidobja, hogy a kínálatból mi felel meg neked.

Pl. : http://www.head.com/ski/advisor.php?region=eu

Én személy szerint májusban vettem lécet; ekkor ki tudod használni azt a fixa ideát, hogy a következő évi modellek fényében senkinek nem kell az adott évi; árban ez sokat tud jelenteni.

Érdemes az e-bay-n intézkedni, főleg, ha már van típus ami tetszik.

A léc legyen 160-165 cm körüli és famagos, nem baj, ha van valamilyen high-tech anyag, ami a torziós képességét javítja (karbon, titánium).

Remélem ez segít valamit.
Előzmény: (Tjan 86054)
Tjan
30 élménybeszámolót írt
30
14 éve tag
2010.02.25. 21:44
Köszi a segítséget, Én is éreztem, hogy nem nagyon kell erőltetni a dolgot.
170/75-78 vagyok, úgy gondolom középhaladó szinten síelek, a gyors, nagyívű, főként pályán történő (bár ez később még változhat) csúszást kedvelem. Mindenképp hosszútávon és közép árszinten gondolkodom lécvásárlás ügyben. Mivel úgy kb 40-50 óra síeléssel jutottam erre a szintre, úgy gondolom inkább haladó szintű léc lenne a jó választás.
Ha ehhez valaki(k) hasznos tanácsokat esetleg valami jó szezovégi ajánlatot(kat) tud(nak) adni azt előre is köszönöm.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.02.25. 11:10
Sztem közelíts másképpen.

Hány kiló a testsúlyod? Mennyire vagy tapasztalt síző? Milyen a stílusod, nagypapás, hiperagresszív?; milyen lendületeket sízel szívesen (sok pici, vagy 4 nagyból megvan az egész lejtő?), mennyit szánsz a felszerelésedre? hosszú távon gondolkozol vele (5 év +)? etc.

Ha ezeket megadod itt a fórumon sok hozzáértő van aki javasol neked lécet, akár Head-et is.

Az említett léc egyébként egy belépőszintű modell az Icon sorozat egyik sportszerlánc részére gyártott szériája; ha hosszabb távra gondolkodsz, szerintem felejtős.

Üdv.
Tjan
30 élménybeszámolót írt
30
14 éve tag
2010.02.25. 10:32
Üdvözlet Mindenkinek!
Segítséget kérek ismeri-e valaki a Head Icon TT Heat lécet, van-e tapasztalat róla, érdemes-e vele foglalkozni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.02.19. 20:27
Még annyit, hozzátennék, hogy a pályán kívüli léceket odakinn jó néhány gyártó 3 részre teszi: all mountain, back country és big mountain. Az all mountainek közepe 80-90es odaát (is). A big mountainek nagyon mély hóra (és/vagy heli síre) vannak kitalálva, ezeknek nem egyszer 130 feletti a közepe.
Ezeket pályasíre nem is használják, de ha rámész vmelyik gyártó (pl armada) oldalára, akkor többnyire ott van, hogy hova mennyi százalékban ajánlják. a big mtn pályasí indexét nagyon alacsonyra tették.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.02.19. 20:05
http://www.epicski.com/products/atomic-arc-team-bionic-sl

Ez a lec pl nagyon elokelo helyet foglal el.

Bocs az off-ert, bar akar meg allmountain is lehetne, regebben nem voltak igy szetdimenzionalva a dolgok. :)
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.02.19. 19:49
Nyilvan nem objektiv, de nem is ez a lenyeg nem ezert irtam, hanem h az amerikaiak milyen derekszelessegnel gondoljak az egyes kategoriakat pl. az allmountaint, mert lentebb volt vita errol. Ez persze a gyartok marketing kategoriaival azonos kb. (Melyik volt elobb, a tyuk v a tojas).

Nyilvan ez is csak egy forum (episki), de az azert jellemzo, hogy az elso ket helyen 100 cm koruli derekas palcika van.

Ez osszefuggesben van nyilvan a Stani altal emlitetekkel fura, h mennyire sokfele ho letezik.

Bocs az ekezetert, haverom nemet billentyuzeten irok.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.02.19. 19:27
Kanadában és USÁ-ban teljesen más a helyzet, ott síugrólécekkel porhavaznak :)
De az ottani száraz és levegős hóba, különösen nagy mennyiségnél kell a felület. Mondjuk ez elsősorban CO és UTAH és egyéb beljebb fekvő US államokra igaz. BC-ben pl. sokkal nehezebb a hó az Óceán közelsége miatt, legalábbis a parton és annak közelében.
Mélyebb friss és kevésbé levegős friss hóba a zenith és társai már kissé fárasztóak, b5 is.
Én egy 162es B5-el megyek pályán kívül. Nyilván heli síelni nem ezzel mennék :)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.19. 16:45
Hi SupiD!
Nos +néztem! Ha akkora a fórum, mint mondod, érdekes, hogy hány tulajdonos (használó) véleménye alapján állt össze a sorrend! Engem nem győzött meg. 3-8 vélemény alapján összeállt sorrendet én nem tudok komolyan venni, hacsak az összes lécet nem próbálta az illető és az alapján állítja fel a sorrendet. Persze ehhez "kifogástalan" sítudással kell rendelkeznie a tesztelőnek.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.02.19. 15:31
Az EpicSki fóruma (ami - bocsi sielok.hu, tényleg a legkomolyabb fórum ott kint) így közelíti meg a kérdést:

http://www.epicski.com/products/category/alpine-skis

Van szavazatok alapján kategória-független sorrend is, érdekes megnézni.
Előzmény: (deckard 84755)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.17. 21:24
:-D
Az mind semmi!! Néha úgy is szuszogok!!
A sötéttel ne konfrontálódj!!! A sötétben inkább matass!:D
(persze legyen ott egy női személy, mert csak úgy van értelme!!!)
Előzmény: (maci-laci 84972)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.02.17. 20:28
Magam is ezt írtam egy kicsit burkoltam.Viszont már nem tudom megállni,hogy Bukfenc profilképéhez ne fűzzek hozzá egy kis szösszenetet.Kedves Bukfenc bocs de ezen a képen(profil) úgy nézel ki mint Darth Vader.Remélem nem veszed a szívedre mert a sötét oldal veled van és nem szeretnék vele konfrontálódni.
Előzmény: (Bukfenc 84949)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.17. 17:59
Igazad van Péter! Hagyd magad! Előbb szabadulsz!! :)
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2010.02.16. 21:56
Allmountain = mindenre jó = semmire sem jó...

Hozzáteszem, h a profilképem egy Völkl Grizzly, ez már az amerikaiaknak is allmountain. :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.