Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Semmering vagy Donovaly?

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2010.12.18. 22:51
Pár éve, szinte minden 1 napos terepet bejártam. Érdemes volt, de a tapasztalatokat majd egy másik topicban osztom meg.
Sokféle érvet lehet felhozni Donovaly mellett, de van egy fontos tényező: az oda-vissza út.
Az nem lehet, hogy az ember már korán reggel elfárad a vezetésben. Stresszel a kátyúk, a jégbordák, a túl óvatos vasárnapi sofőrök és nem utolsó sorban a kamionok miatt. Fokozottan igaz ez a visszaúton, hiszen jó esetben, kellemesen elfáradva ülünk a kormányhoz, és szeretnénk kényelmesen hazaérni.
Út szempontjából Semmering verhetetlen.
Másik (nekem)fontos tényező, hogy mit kapok a pénzemért? Elköltök 10-20ezer forintot üzemanyagra és kifizetek majd'10ezret a bérletért, legalább annyit síeljek amennyit a lábaim bírnak.
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.12.10. 17:48
Én még javaslom Hebalmot.
Üres pályák,szélesek és ha szerdától szombatig mész, akkor este kilencig van pálya, Én többször is voltam már családdal és a fenti faházakban laktunk saját szaunával.
Tökéletes választás 4-5napra is.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.05. 21:54
4,5 óra alatt értünk mi is Semmeringre pénteken (Bp-ről), a 3 óra helyett.

Nekem egyébként meg sem fordult a fejemben, hogy máshová menjek. Az 1 euró tömeget sejtetett Donovaly-n, az osztrákokat viszont nem hatja meg egy ilyen szezonban, hogy kinyit Semmering, amikor gyakorlatilag az egész országban lehet már síelni. Ebből sejteni lehetett, hogy alig lesznek. Be is jött, és nagyon nem bántuk meg!

Az eddigiek alapján főleg anyagi és földrajzi okok látszanak, bár Huligannál éreztem némi szubjektív tényezőt is.
Előzmény: (Krampusz 96217)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2010.12.05. 13:11
Nekem 10,5 litert eszik a kisbuszom.

Donovaly oda-vissza 348Km ami 12500 Ft útiköltséget jelent.
Januártól a napijegy 24 Euro ami 6672 Ft.
Összesen: 2 fővel 25844 Ft egy napra.

Stulek oda-vissza 670Km ami 23919 Ft benzin.
Januártól a napijegy 35,5 Eur ami 9869 Ft.
Autópálya matricák: 3466 Ft
Összesen 2 fővel 47123 Ft egy napra.

Az árak önmagukért beszélnek.
Természetesen, ha többen megyünk úgy egyre kisebb
a különbség, de azért jelentős.

Azért szoktunk menni Stulekre is mert más kategória,
de az egynaposok inkább Szlovákia.
A félnaposok meg Visegrád :)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.12.05. 08:54
Az egész csak Budapest és környékén kérdés, mert aki Dunántúlon lakik egyértelmű Ausztria. Nekem Mönichkirhen km-re ugyanolyan távolságra van, mint Budapest (164 km)Aki Kelet-magyarországon lakik az egyértelműen Szlovákiába megy.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.04. 23:24
Minden évben karácsonykor megosztva Mariborban (18-24) és Plejsyn (25-26) vagyok. Donovalyn utoljára 2004-ben voltam. Nem tudom mi történt azóta, de akkor olcsó volt. Plejsy mai napig nagyon olcsó euró ide vagy oda. De akkor ezek szerint Rockeinsten kérdésére a válasz: Semmering!

Egyébként vállalom: Ausztria párti vagyok, keményen!
Előzmény: (Krampusz 96219)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.04. 23:11
Ha egynapos síelésről van szó, akkor Donovaly. De csakis a távolság miatt. Budapestről indulva viszont egyértelmű, hogy Semmering.
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2010.12.04. 23:06
Huligan!
Az EURO bevezetésekor a Donovaly topikban levezettem Pattyski részére, hogy miért lett drágább Szlovákia, miért olcsóbb Ausztria. A válság, az elmaradt magyar vendégek miatt áttértek Donovalyban az osztrák árképzésre. (Gyerek, ifjúsági, felnőtt azelőtt nem így volt, egy 15 éves gyereknek felnőtt jegyet kellett venni) Az elveszett vendégeket nem lehet egyik napról a másikra visszaszerezni.
Ha tehetem, akkor inkább Ausztria.
Előzmény: (huligan 96216)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2010.12.04. 22:54
Donovalyban voltam a nyitó napon. Tudtam, hogy csak kék pályák lesznek, amik alapvetően nem hatnak meg,
de a szezon első havas napjának megfelelőnek tartottam. Donovalyban a tegnapi napot megelőzően tíz évvel ezelőtt voltam. Gondoltam kipróbálom az ülőliftet. Nem tudom miből csinálták az ülőlapot, de fázott az alfelem rendesen és lassú is volt. (Így gondolkodtam az út előtt.)


Donovaly 1 EUR ára verhetetlen volt.


Az odaút a tervezett 3 óra helyett 4,5 óra volt. Ez hmm finoman szólva nagy szívás.
Ennyi idő alatt oda értem volna Semmeringre is.

Megérte? Vidáman jöttünk haza, kellemesen elfáradva. Így igen, Donovaly.

Hiányzott a piros pálya? A Gyerekeimnek, Nekem igen, de a páromnak nem. :)

Útviszonyok... Ez egy érdekes kérdés. A t...köm tele volt azzal a bal...sz sofőrrel, aki miatt egy 10 km-es
útszakaszt 35 perc alatt voltam kénytelen megtenni, péntek reggel hat óra után pár perccel. (maximum 30km/h volt, ahol biztonságosan lehetett volna haladni 60-70km/h-val)

Autópálya díj AT:7,9 EUR SK:7EUR At:majdnem végig autópálya, SK: 30km ami kikerülhető.

Így összehasonlítva sem bántam meg Donovalyt, de egy napra egyik helyre sem mennék.

Huligan!
Gyöngyösi vagyok! :))
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.04. 22:48
Komolyra fordítva a szót!

Szerintem Szlovákia jóval olcsóbb, és a ki nem magányos farkas, hanem családos ember, annak baromira nem mindegy az árszínvonal!

Én lettem volna a legboldogabb gyerek gyerekkoromban, ha a szüleimnek lett volna lehetőségük Szlovákiába elvinni engem síelni!

A Tátra azért mégsem a Zemplén hegység, de még a Mátra se...!
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.04. 22:30
És mégis, valamiért nagyon sokan választják Donovalyt, és nem csak az ingyenes napon. Egyébként Hirschenkogellel szemben már nem ilyen látványos a különbség, a hasonló adottságokat is erre az összevetésre értettem.
Előzmény: (huligan 96204)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.04. 22:09
https://sielok.hu/siterep/donovaly/
https://sielok.hu/siterep/stuhleck/

Ide orvosi papír nem kell, a tények magukért beszélnek...

Mi folyik itt Gyöngyösön!

:)))
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.04. 22:08
Innen Győrből nézve nem kérdés. Tömegtől függetlenül.
Donovalyval a megközelítésen kívül az a bajom, hogy ketté van vágva, a két rész meg külön-külön elég kicsi.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.04. 22:05
Valóban, ezért nem is a Donovaly-i tömeg okait keresném, hanem inkább azt, hogy ki miért választja (úgy általában) akár az egyik, akár a másik terepet. Jópár magyarral találkoztam tegnap Semmeringen, érdekes lehet például az is, hogy ők miért ide jöttek a kvázi ingyen síelés helyett? Két hasonló adottságokkal rendelkező pályarendszerről van szó, tehát érdekesek lehetnek a motivációk, ki miért szereti inkább az egyiket, mint a másikat. Hajrá!:)
Előzmény: (Stani 96195)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2010.12.04. 21:52
Az egy ajrós jegy elég ok a tömegre, nem ?:)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.04. 21:48
Érdekes helyzet volt tegnap, hogy Semmering és Donovaly, a két legnagyobb magyar kedvenc egyszerre nyitotta meg az idei szezont. Donovalyban 1 eurós napijegy és tömeg, Semmeringen teljes áras jegyek és ürességtől kongó felvonók és hütték fogadták a síelőket. Kíváncsi lennék a véleményetekre az okokat illetően, főleg azokéra, akik kint voltak a nyitónapon tegnap valamelyik pályán. Tehát Semmering és Donovaly: pro és kontra!?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.