Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Franciaország

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.16. 20:01
Pont a kellős közepén laktam Alpe d'Huez-nek. :) A Telecentre a szálló mögött ment el, a másik oldalon pedig a külső medence. ;) Pusztán kora reggel mentünk ki és a Marmottes-val mentünk fölfele. Ott azért volt tülekedés becsülettel, akár napközben is. Ha csak tehettük napi egyszer használtuk az aljánál! :D

szerk: A Royal Ours Blanc-ban egészen pontosan: http://www.hotel-royal-ours-blanc-alpe-huez.federal-hotel.com/page_en_1.html
Előzmény: (Bélapó 98493)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.12.16. 19:52
Tuti, hogy nem Alpe d'Huez-ben laktál, hanem valamelyik kapcsolódó faluban!
Előzmény: (Xero 97937)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.14. 08:10
Elhiszem. Mondom én még csak most megyek másodszor és eddig nem tapasztaltam ilyet. De az tényleg kicsi terep Alpe D'Huez-hez képest.
Előzmény: (Xero 97937)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.13. 20:09
Azért a nagyobb rendszerek aljánál reggelente be lehet Fro-ban is szopni a lécre taposósdit. :) Tavaly Alpe d'Huez-ben kapott hideget-meleget szegény Atomicom reggelente! :D
Előzmény: (turbogabor 97897)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.13. 15:09
Sziasztok!
Egyetértek az előttem szólókkal, bár én még csak egyszer voltam Franciaországban, illetve januárban megyek másodszor.
Ugyanis.
Előtte Ausztriában voltam néhány helyen, na meg Jasnán csatoltam életmben először, és zongorázni lehet a különbséget szerintem!
Pedig tavaly egy francia viszonylatban "kicsi" és olcsó (55.000,- volt a busz, szállás, síbérlet!!!!) helyen voltam: Chamrousse. Magyarok által nem túl preferált, de én marha jól éreztem magam, mindenben felülmúlta az addigi síeléseimet!
Úgyhogy én ott döntöttem el, hogy többet max egynapos síelésre megyek Ausztriába. Így idén is Franciaországba vesszük az irányt január 14-én Val d' Allos-ba.... immáron kocsival vagy 20-an:). Ami a legnagyobb különbség (és szerintem ez a lényeg)marha sok pálya van, és NINCS SORBAN ÁLLÁS!!!! Semmeringen voltam az új lécemmel először, ne tudjátok meg hogy összetaposták a 30 perces sorbanállások során....
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2010.12.13. 14:04
Hatodik év lesz az idei, hogy a családdal Franciaországba megyünk síelni .Első alkalommal rájöttem, hogy ár-érték arány itt a legjobb. Hatalmas pályarendszerek elérhető áron. Nekem Puy is elég nagynak tűnt, pláne a bérlet adta lehetőségnek, mert át lehetett menni több nagy pályarendszerre is(Alpe D'Huez, Les Deux Alpes, Briancon, Montgenevre )Idén St Gervais-re esett a választásunk.Itt még nem jártunk, de biztos vagyok benne, hogy nem fogunk csalódni.

Ha a hosszabb utazás nem okoz gondot, akkor a francia síelést mindenkinek nagyon javasolom !
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2010.12.12. 18:03
Decembertől áprilisig bárhol jól érezheted magad, és seggig érő hó is nagyon valószínű, mi januárban Risoulba szervezünk utat Márciusban Puy-ba Briaconi Alpe d:huezi átsíeléssel, ez eleve három típusú terep egy hét alatt A https://www.pizolit.hu oldalon találsz bővebbet, meg képeket az eddigi útjainkról. Márciusra még helyünk is van busz szállás síbérlet kaja és teljes itthoni-kinti ügyintézés.--
Szép telet jó havat Yeti53
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.12.12. 06:16
A következő üzeneted ez legyen: Többet nem leszek rossz.
Írd le 200-szor az üzenőfüzetedbe. Most meg mars, aludni!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.11. 17:39
Voltam én 80e-ért Les Arcs/La Plagne-ban ami több mint 400km plusz 1-1 nap 3 völgy és Tignes, ami így együtt több mint 1000km. :)
Vagy tavaly Alpe d'Huez+1nap Les Alpes ami 240+225km szintén 80e körül! :)
Előzmény: (Bingo982 97631)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.11. 17:34
Erősen pénztárca függő. Ha az embert nem zavarja a kicsit szűkösebb hely akkor szinte bárhova el tud jutni 100e alatt. Egyszer került nekem többe a busz+szállás+bérlet mint 100e, de az 3 völgy volt és nem nagy társasággal hanem családdal voltunk.
Amiket ismerek és ajánlok az minden francia terep amit értékeltem. Nem hiába adtam 5 csillagot rájuk! :) Mindenhol szinte mindíg hibátlan pályák és nagy változatosság.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.12.11. 17:13
Szia

Én még nem jártam be Franciaországot hogy kijelenthessem hogy ott csak jó helyek vannak,és bárhová mész jól jársz,csak gondolom hogy így van.
Saját nyomozásaim alapján úgy látom hogy Ausztria/Olaszo./Franciao.közül Francia a legolcsóbb,és amivel kevesebbet kapsz az a szállás,annak sem a minőségével hanem a méretével vannak gondok,na de 1 hetet mindenki kibír.
A pályákra idáig egyedül volt egyszer egy kisebb panaszom,de akkor is már csak a kései időpont (március) miatt,meleg volt és latyakosak voltak a pályák.
De azon kívül csak jókat tudok mondani.
Úgyhogy bármit is választasz szerintem nyugodt szívvel indulhatsz utazni,nem fogsz csalódni,hacsak nincsenek extra nagy igényeid.
Az meg hogy merre mész a pénztárcától függ,tudsz menni már 60-e től is egy hétre,meg tudsz menni 140 e Ft-ért is...
És az olcsóság nem jelenti azt hogy az rosszabb is,csak valószínű hogy 100 Km körül van a pálya rendszer,ami nem biztos hogy kevés.

Mi idén Puy-ba megyünk,habár ott is igencsak kevésnek számít a pálya,de nem aggódok hogy kevés lesz vagy rosszul érezném magam,vagy utólag megbánnám.

Nyugodt szívvel ajánlom Franciao.-t,tuti hogy kellemes emlékekkel jössz haza
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.12.11. 15:04
röviden,tömören mindenhova:)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.