Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sícipő canting beállítás

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.01.17. 11:47
Úgy értve egyidejűleg, hogy külső-belső legyen kilazítva az előre-hátra terhelgetés előtt, majd utána szépen komótosan meghúzod őket. Nem kell egyszerre, lehet egymás után is, a lényeg, hogy húzás közben már ne mozgasd el a baki szárát.
Az előre/hátra terhelgetés arra szolgál, hogy a canting csavar alatti excentrikus lapka felvegye a normál/X/O láb szerinti megfelelő pozíciót, a csavar meghúzásával pedig ezt a helyzetet rögzíted.

Gondolom legjobb a középállás. Ez akkor garantált, ha más húzza meg a csavarokat. De a lényeg, hogy ilyenkor már ne mozdítsd el a baki szárát - ebbe azért némi sípcsontmozgás még belefér...
Előzmény: (Kovati 104032)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.01.15. 16:11
Kösz,akkor megpróbálom így!
És ugye külső és a belső csavarokat egyidejűleg meglazítva, majd megszorítva csináljam?
Illetve a csavarok meghúzásakor a sípcsont előretolt, hátrahelyezett, vagy középállásban legyen?
Előzmény: (klaci 103880)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.01.14. 11:06
1.) Ebben bizonytalan vagyok, de a becsatolatlan rémlik.
2.) Tuti, hogy előre-hátra. Igy idomul az O/X lábhoz.

És persze fontos, hogy a canting csavar legyen kilazítva... és a legjobb, ha utána másvalaki húzza meg, nehogy elmozdítsd a beállítást a lehajlással.
Előzmény: (Kovati 103711)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.01.13. 15:34
Még mindig a Tecnica Icon Alu sícipőm canting beállításához kérnék segítséget!

1.)Végülis lazán becsatolt, vagy becsatolatlan állapotban legyen a bakancs beállításkor?
2.)Biztos, hogy előre-hátra kell mozgatnia lábat? Mivel O vagy X lábállás korrigálásához való, nekem logikusabb lenne a jobba-balra történő mozgatás.

Előre is kösz, ha valaki tudja a megoldást!
Előzmény: (klaci 87195)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.01.01. 22:18
Kösz!

Többszöri nekifutásra még fel is fogtam tompa agyammal, amit írsz! :-) (Szóval ez csak a külső-belső oldalon is állítható cipőkre vonatkozik.)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2011.01.01. 20:45
Még egy technikai rész: 2-2 fokot lehet ezzel állítani oldalanként (persze lehet hogy csak egyik oldalon van), de mivel a forgáspontot viszed lejjebb vagy feljebb, ha mindkét oldalt véletlenül ugyanabba az irányba tekered, akkor nem 4 fokot állítottál, hanem ugyanúgy hagytad, csak pár mm-t feljebb /lejjebb van a forgáspont...

Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Lackó 100348)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.27. 23:35
Köszönöm, hogy így összeszedted!

Egyébként egyáltalán nem hülyeség a helyes szög, viszont valóban nem bokából, hanem térdből, ahogy Ozsi írta.

Nekem is volt egy olyan emlegetett Dalbello SGS cipőm. Helyesen beállítva rettentően kényelmesen lehetett vele síelni, és a normál cipőkhöz képest én úgy éreztem, sokkal kevésbé terhelte a térdeket. Sajnos leálltak vele, bár meg kell hagyni, a cipőtalp billegő mechanikája nem volt egy 100%-os konstrukció.

Egyébként ha valakit érdekel, guglizgatva a témában ezeket az oldalakat találtam:

http://www.cantology.com/

http://skiing.about.com/od/skigear/ss/skibootcanting.htm

Nekem a második kicsit primitív beavatkozásnak tűnik, az első szimpatikusabb.

Szerintem egyébként előbb-utóbb előáll valamelyik gyár valamiféle "szög állítós", de frappáns megoldással.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.27. 22:07
Én három év alatt még nem tudtam eltalálni a megfelelő beállítást. Idén úgy döntöttem beállítom középre és pont. Nem fogok tovább bohóckodni vele. Mondjuk nekem csak a külső forgás ponton lehet állítani, de ez is többnek tűnt mint a semmi. Számomra eddig nem hozott nagy megváltást a dolog.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.27. 20:19
Sícipő canting beállítás.

Szívesen olvasnám valóban hozzáértők véleményét a helyes beállításról.

(ha már lenne ilyen totyik, akkor szóljatok rám, és töröltetem, ha lehet olyat)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.