Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Korcsolyázás

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bencee
29 élménybeszámolót írt
29
16 éve tag
2012.02.19. 23:34
Szombaton voltunk az Omszki tavon. Bár 7-8 fok volt és olvadt minden, mint M&M-s a szájban, de így is 4-5 csapatot láttunk megfordulni, s hokizni a tavon. Mi du. 2-től voltunk du 4-ig hokizni. Fergeteges volt :) Bár a jég felülete kicsit kásás volt, viszont a szép napsütés és a kellemes idő kárpótolt minket :)

Legközelebbi fagy esetén és a jövőben következő szervezések részletei itt:

http://www.facebook.com/groups/232259266864302/ -korcsolya, hoki közösség, minden ami korival, a tavakkal kapcsolatos
Jobb oldalt kérelmezhetitek a csatlakozást :)

Valaki volt még a hétvégén máshol? Esetleg tud valami biztatót mondani a tavak állapotáról?

Üdv :)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.02.13. 11:34
Vízből nincs hiány...:)
Előzmény: (PEDRO 106536)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.02.13. 11:14
Gerlitzentől nem messze Feldkirchennél van egy kis tó. Ott a következőképpen zajlott a téli időszak. Miután rendesen befagyott hozták a karintiai amatőr korcsoláyzók a gépeket. Egy bogárhátúból átalakított hókotrót éls egy ősrégi jégpálya karbantartót. A bogárral kialakítottak egy nagy kört ahol kényelmessen lehetett örömkorcsolyázni, mellette két hokipályát utána a karbantartó géppel tükörré varázsolták a felületet. A partra kiraktak egy nagy műfüves szőnyeget cipőfakkos szekrényekkel ahol át tudtad venni a cipődet. Felállítottak reflektorokat az esti korizáshoz illetve x napokon jégszínház és -tánc előadás volt. Természetesen ezekért egy fillért nem kértek. kitelepültek a lacikonyhások melegítőgombákkal és fergeteges hangulat uralkodott mindig a kicsi tó partján.
Nem is sírnak az idegenforgalom miatt arrafelé...
Előzmény: (pokmalac1 134186)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2012.02.13. 08:42
Mi Dunakeszin voltunk a lakópark közepén lévő kis tavon. A helyzet hasonló volt, mint Velencén. A helybe lakók kupacokba összekotorták a havat, a hómentes "utakon" lehetett korizni, 3 kisebb hokipálya "került kialakításra". Itt ütöttük a pukkot, bár én csak kapus voltam.
Előzmény: (minerel 134177)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.02.13. 00:18
Gárdonynál a nádasig nem jó. Letaposott hóval van fedve. A nádas utáni nyílt részen viszont csak porhó fedi a jeget ami ott valóban tükösrsima és jól lehetett menni rajta. Odáig viszont be kell evickélni.
Előzmény: (triglav 134170)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2012.02.12. 23:53
Üdv! Ma Siófok - Széplakon koriztunk kb. 200 ember társaságában. Egy szép nagy területen le van takarítva a hó, főként családok csúszkáltak. "belépés" ingyenes, 1dl tea 100 Ft, más nincs :))

A helyszín pontosan: http://maps.google.hu/maps?q=46.90485,18.030763&num=1&t=h&gl=hu&z=18

Képeket teszek fel párat.
GOPR0001.JPG
GOPR0004.JPG
GOPR0005.JPG
GOPR0008.JPG
triglav
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2012.02.12. 22:57
Sziasztok, ma du kint voltam a Naplás tavon (Cikota és Rákoscsaba között), bár havas a jég és néhol repedezett is, több százan voltunk kint.
A havas felület jó részét szerencsére mára már több hokicsapat lekotorta...
A Velencei tó tényleg tükörsima? Akkor lehet, hogy a jövő hétvégén érdemes lenne lemenni, bár hétközben havazás várható...
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.02.12. 21:48
Ma voltunk a Velencei tavon. A parti rész a nádasig silány. Letaposott hó mindenhol, korizni csak az önkéntesek által ellapátolt placcokon lehett volna ha nem megy el az ember a nádason túli nyílt részre. Ott a sima tükör jégen kb 10 centis porhó amiben igazi jeges freerideolás volt:-) Nagyon szuper volt bent. Nem tudok annyira jól korizni de ezt nagyon élveztem.

Köszönet a önkormányzatnak is, hogy ennyire szarik a sportolási lehetőségekre és nem alakítják ki az egész öblöt a korizóknak. Vendéglátosokat csak nyomokban lehetett látni pedig nagyon sokan voltak a tavon illetve a parton korcsolyázok, szánkos családok és csak sétágatók.

A tó környéki önkrmányzatok magasról tesznek a kerékpárosokra, vizisportolókra és most télen a korcsolyázok seregére de a rinyálás részükről, hogy milyen rövid a nyári turisztikai szezon..az megy.
4.0
93 élménybeszámolót írt
93
14 éve tag
2012.02.06. 22:14
Mi voltunk tegnap egész délután. Volt olyan 10 centi hó a jégen, de attól még kitűnően lehetett hasítani. Ritkán sima ennyire a jég felülete nem volt szél szerencsére fagyáskor. Körbe mentem a nádasok körül, rendkívül jó érzés volt órákig csak hajtani a jégen. Annyira el is fáradtunk, hogy a gyerek vadi új - akkor volt elözsőr a lábán - koriját ott is felejtettük.

Ugyanitt a becsületes megtaláló jutalmúl kap egy hálás pillanatást a 8 éves lányomtól amikor visszakapja, vagy ha nem lesz meg akkor legyen átkozott a kori és az eltulajdonítója is.
Előzmény: (Taormina 133035)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2012.02.02. 19:41
Valakinek nincs véletlenül kedve lejönni a Velencei tóra korcsolyázni? Szerintem tíz évente egyszer van ilyen jég tükörsima csöndes csapadékmentes idöben fagyott be. ha rájön a hó, megette a fene az egészet.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.01.28. 17:22
Szia Peti ! Át tudnád nekem ezt küldeni nagyobb méretben ?
Előzmény: (PEDRO 106536)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.01.28. 14:54
Ezt a képet már többeknek ígértem, legjobb hely a teljesítésre:
karpatmedence.jpg
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.01.28. 13:28
Leszögezem, hogy nem akartam senkit lebeszélni az adakozásról. A dolog egy másik oldalát kívántam felvillantani, azt, hogy sajnos sok hanyagság, hozzá nem értés, lustaság, szándékosság, stb. hatását kivédeni úgy néz ki egyre inkább csak a civil adakozástól várják olyanok is, akiknek pedig dolga, munkaköri kötelessége lenne a problémákat megoldani.
A felhívással kapcsolatban nem ellendrukker vagyok.

Csabor
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.01.28. 12:51
Csabor szívemből szóltál a probléma gyökereit magam is így látom, sok helyen a természet visszaköveteli ami az övé. Sok esetben az úthálózat ész nélküli bővítésével(a híradásokban most is szó van róla) egyéb építkezésekkel is elvágták a csapadék útját az a hülye víz meg mindig utat talál magának. A termőföldeknél is beszántották az árkokat a településeken is egyre kevesebb helyen lehet látni( vagy ha van nincs takarítva) elvezetőárkokat és ehhez még most jön ez a rengeteg csapadék. Az elmúlt néhány évtized most megbosszulja magát aminek sajnos sok ember issza meg a levét.
Előzmény: (csabor 106480)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.01.28. 11:56
én sem akarok népszerű lenni. Akinek a kertjében áll a víz, javaslom, hogy most törje a jeget, lapátoljon és hordja el, mert ennél alkalmasabb időjárás nem is lehetne. Mi is ezt tettük a nyaralóban.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.01.28. 11:02
Tudom, hogy most nem leszek népszerű, de felvállalom.
Nagy örömmel üdvözlök minden nemes kezdeményezést, de meggyőződésem, hogy nem lehet minden problémát azokal megoldani.
Mi a belvíz oka, túl az időjáráson?
Egyrészről termelésbe vonunk olyan területeket, amelyek a régi térképek tanúsága szerint évszázadokon keresztül mocsarasak voltak. Végül csodálkozunk, ha a természet visszaköveteli a magáét. Kicsit más, de a régi emberek tudták, hogy hova építkezzenek, s nem is vitte el házaikat egy kis patak áradása. Nem szabadna környezetünket semmibe vennünk.
Másrészről az ügy sok szereplője nem végzi el munkáját. Autózásaim közben szinte elvétve látok kitisztított, rendbetett árkokat. Szinte sehol nem oldották meg a földekről a víz elvezetését. Kiépített (?) vízelvezető rendszereink szinte tökéletesen alkalmatlanok a csapadékvizek, vagy a hóolvadásból keletkező vizek elvezetésére.
Az időjárás csak segít nekünk környezetünk tönkretételében.
Adakozzunk, de próbáljunk meg racionálisan élni, harmóniában a természettel.
Csabor
Előzmény: (molgabo 106456)
molgabo
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2011.01.28. 09:56
-- Hónapok óta látjuk,halljuk az ország,rémes belvíz helyzetét,és a kárvallotjaik,életét.
Hetek óta élvezzzük sokad magammal,a belvizes jégpályák nyújtotta korizás örömét.
Úgy gondolom a hazai téli sportokat űző társaimmal ki tudunk préselni magunkból egy ezrest,segítve az adott települést aszközvásárlásra,NEM KAJACSOMAGOKKAL,attól nem megy le a víz!!
Kérek mindenkit aki az ilyen településen lakik,jelezze a fórumon,esetleg vegye fel a Polgármesteri hivatallal a kapcsolatot,aki
megadja a számla számot.

AZ ELSŐ EZREST ÉN ADOM! Mindenkinek jó sportolást,üdv Molnár Gábor Szekszárd
Dzsavesz
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.