Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2017.10.29. 18:57
Tehát a "régi" mozgasszerkezet szerint kifordulva, hokeval lenne helyes és "kész" a hosszúlendület?:)

Ozsi, le tudnád írni pár szóban, hogy ezekkel a demonstrációs képekkel mi a fő problémád?

Maga a frontal helyzet szerintem sem oldaná meg a problémát (más kérdés hogy az lenne a helyes). Ha Soma bemenne frontalba ugyan a hoke eltűn(het)ne de "beesne" a kanyarba, elveszítené a külső sit, ugyanis hokeban gyakorlatilag az ivbelso sarkán áll az ember.

Én erre a hokera iszonyat sokat ruccsolnek lefele (esesvonalra merőlegesen, aztán varialva +-10 fokban szűk labtartassal, nagyon figyelve arra, hogy a hegysi ne legyen a másiknál 5-max10 cmel elorebb! Illetve törekedni ra, hogy a terhelést ne a sipcsonton keresztül add át (hanem talpon), alapvetően főleg a volgysire. A felsőtest enyhén nyitva a völgy fele, térd nem betörve. Lényeg egy laza pozíció megtalalasa a sín. Így sokkal könnyebb odafigyelni rá mint menet közben, kemény pályán könnyebb kezdeni, utána lapos, puhább havas, de figyelni kell h a völgy felőli él ne akadjon le, mert nagyon nagyot lehet esni:), nekem jót tett). Ha nagyon jól megy esetleg lehet a léceket előre hátra mozgatni. Ha a ruccsolas megvan utána simán alaptartasban (ne kövezzetek meg pls) egyszerűen enyhén esesvonalban megindulva az elozoleg begyakorolt pozícióba beállva, lazan, felkormanyoznam a sit amíg meg nem állok magamtol, nagyon odafigyelve arra, hogy ne legyen hoke és tulzott kifordulas. Ezt először kéken utána meredekebben (jégen is!). Utana talán girlandoznek is párszor, illetve ruccsolasbol inditanam a meroleges, felkormanyzos siklast, aztán időzítés és bekormanyzas, aztán mehetne a kanyarba.
Előzmény: (Lackó 196307)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.