Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Panaszok / javaslatok Eplényből, avagy Skyman forradalma

ÜZENETEK (508)Időben csökkenő Időben csökkenő
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2013.01.18. 15:51
Óriási változás történt Eplényben tavaly óta. Egészen megújultak kívül-belül. Végleg megszüntették a felvonóknál a sorbanállást, a vendégekhez való hozzáállást és az éttermi árak is szolidabbak, kedvezőbbek lettek! Elismerésem! Le a kalappal az új tulajdonos és csapata előtt! Csak pozitívumot tapasztaltunk eddig.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.12.24. 08:52
Megszállott sporttárs írta:
"Az étterem teljesen megújult, más belső, ehető ételek , jó áron.
A kinti büfé is más jó a pizza tekercs."
Kíváncsi lennék Skyman véleményére az átalakulásról.
husky21
31 élménybeszámolót írt
31
12 éve tag
2012.01.11. 11:10
Már csak a szélmérő /szélirány jelző is/ hiányzik a hegytetőn ez fontos lenne az ülőlift mükődése miatt is.
Előzmény: (Skyman 130007)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2012.01.11. 02:01
Hó lesz addigra?
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2012.01.09. 20:30
Frissült Eplény honlapja, már működik az új időjárásjelző állomás ( a C-betű fölé húzva az egeret) külön mutatja a hegytető és a völgy adatait, valamint olvashatók már az új 2011/2012-es fejlesztések a "Hírek" menüpont alatt.

http://siarena.hu/menu/53/fejlesztesek

Érdemes rápillantani! :-) Jó lett!
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2012.01.06. 10:54
Erős és eltúlzott a CENZÚRA ezen az oldalon, ebben a topikban. Diszkriminálnak, korlátozzák a szólásszabadságot, értelmetlenül törlik a hozzászólásokat. Szólni kellene miatta a tulajdonosnak WAndreának, de lehet, hogy épp ő utasította admin8-at a beavatkozásra.

Valóban ahogy a Többiek is írták egy a gond Eplénnyel: Hogy a jelenlegi vezetés is magasról tesz a vendégekre, nem kommunikál, nem válaszol, nem érdekli. Ez az, ami mélyen felháborít mindenkit.

Korábban azt közölték, hogy a facebook-ot részesítik előnyben, de ott sincs semmi mozgás. Talán az az utolsó hozzászólásuk, hogy "2500!!!" De hogy mi 2500? azt Isten tudja. Talán ennyi év múlva veszik emberszámba a vendégeiket!

A legszomorúbb, hogy a síelők.hu pedig védi őket valamiért, nem hagyja, hogy a fórumozók elmondják a véleményüket.
Nem az a topic címe kedves Admin8, hogy "Eplényi síelés", hanem csak simán, hogy "Eplény".
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2012.01.05. 21:58
....de azt sokáig nem felejti el ! :)
Előzmény: (csabor 129656)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.01.05. 21:43
Ha Lesz időm elmenni Eplénybe értesítelek, s megbeszéljük.
(csak legyen már hó!)

Csabor aki idén még csak egy napot síelt
Előzmény: (Skyman 129620)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2012.01.05. 15:24
Köszönöm Csabor!
Én is sokra tartalak Téged, mert a véleménykülönbségek ellenére sugárzik belőled a bölcsesség, az emberség és a jóindulat.

(Maci Lacit is hasonló "jó embernek" képzeltem el, de talán csak a neve miatt, meg azért mert mindketten egy maci előtt voltatok lefényképezve.)

Az útitárskereső rovat melyik topic-jában van/volt a balhé?
Csak hogy tudjam milyen határt nem szabad átlépni.
Meg, hogy lássam: nálam is van rosszabb.
(Annyi topic van ott, hogy nem találom.)

Macinak írom még, hogy nem akarom/tam az észt osztani, csupán leírtam a valóságot úgy, ahogyan én láttam, gondoltam. Erre való a fórum, hogy mindenki elmondhassa a véleményét és utána megbeszéljük.

Talán szombat éjjel már bekúszik a hőmérséklet 0 fok alá és indulhatnak újra a hóágyúk!
Előzmény: (csabor 129567)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2012.01.05. 15:09
Maci, neked nem volt még "egyéb fontos elfoglaltságod" az életben, ami miatt nem tudtál elmenni egy találkozóra?
Azt gondolod, ha ott vagyok előadást tartok személyesen is az ötleteimről? Leírtam mindent világosan, részletesen, minden felmerülő kérdést megválaszoltam. (többször is)
Maximum a személyembe lehetett volna beleköti, (mint bárki másba is) a mondanivalómba aligha.

Közben megtudtam, hogy nagyrészt egy síegyesület tagjaival vitatkoztunk. Nem csoda, hogy nagyon hasonló véleményen voltatok. De természetesen nem neheztelek, hiszen tudom: név és arc nélkül szabadon sokkal könnyebb igazat mondani.

Megható, hogy felolvastátok a levelet, amit Csabornak válaszoltam a meghívásra. Egész jó kis levél volt, remélem tetszett! (most visszaolvastam én is.) :-)
Előzmény: (maci-laci 129474)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.01.05. 07:38
Skaymant én hívtam meg Fótra, s komolyan gondoltam.
Mondhatunk rá bármit egy egyéniségnek tartom, s ezért igyekszem meg is ismerkedni vele. Senkit nem kell eltaposni a véleményünk érdekében. Ő mondja a magáét, én vagy elolvasom, vagy nem, vagy reagálok vagy nem. Tevékenysége nem lép át egy bizonyos határt, amit pl. az útitárskereső rovatban szerintem többen megtesznek.
No oda többet ezért nem írok semmit, s lehet, hogy az Eplény topic is ebbe a kategóriába fog tartozni.

Csabor aki jobban szeret síelni, mint vitatkozni
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.01.05. 07:15
Micsoda dolog más aláírását koppintani ! Légy kreatív, ha középszerű leszel senki nem fog veled vitatkozni.
Előzmény: (Skyman 129253)
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2012.01.04. 22:42
Rendesek vagytok :D:D:D

Ezt ő is így gondolja?Legalább itassátok le előtte...
Előzmény: (PEDRO 129497)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2012.01.04. 21:24
Tényleg nem akartuk megverni.
Előzmény: (Kamperos 129488)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.04. 21:13
Persze, még az sem utolsó szempont, hogy sokkal több (alacsonyabban fekvő, de megfelelő meredekségű, domborzati viszonyokkal rendelkező) helyszínekre lehetne így telepíteni pályát még hazánkban is.

Továbbá ezeket a pályákat nem is kellene olyan intenzitással, energia igénybevételével kezelni, mint a mostani (mű)havas pályákat, amely szintén nem utolsó szempont, bár az anyagok elhasználódása miatt rekonstrukcióra azért folyamatosan áldozni kellene.

A következő lépcsőfok pedig már a liftek üzemeltetésének zöldebbé tétele lehetne megújuló természeti erőforrások igénybevételével.
Előzmény: (Kis Kovi 129486)
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2012.01.04. 21:09
Ilyen előzmények után te odamennél egy szépszámú társaság elé,aki issza a szavaidat?Attól még lehet jó fazon.Hozzáállás kérdése...:D

Hétvégére már mínuszodik.Talán javul a helyzet.Jólenne,mert a bérletemet eddig jégkaparónak használtam :-(
Előzmény: (maci-laci 129474)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.04. 21:06
Sajnos egyre gyengébb telek várhatóak összességében, ami persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy-egy évben azért ne legyen még komolyabb téli periódus, de átlagban a havas napok száma tovább fog csökkeni, a hóhatár tovább fog emelkedni a magasabb hegységekben is.
Bár még (sajnos) az sem kizárt a következő évtizedekben, hogy drasztikus olvadás esetén, a Golf-áramlat gyengülése/eltérülése folytán Európa a globális felmelegedés ellenére akár hűljön (ez nem Hollywood kizárólagos agyszüleménye:) is egy darabig a többi térséghez képest (mondjuk egy yellowstone-i szupervulkán kitörés estén a forgatóköny jelentősen átíródna, törölve az ilyen problémákat, hogy hol síeljünk:).

Szerintem a fentiekből adódóan a következő évtizedekben - mint az élet számos más területén - a "mű (szintetikus) anyagok" irányába tolódunk, azaz a mai műanyag pályák egyre "hóközelebbi" élményének, illúziójának megteremtése lesz a fő csapás irány. Szerintem ez már csak azért is reális alternatíva, mert a használat (síelés) nem szezonfüggővé válik és ez által gazdaságosabbá tehető a működés. Amennyiben az élet úgy hozza, hogy természetes hó is kerül a pályára, az tényleg már csak hab lesz a tortán:)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.01.04. 20:43
:D
Ez egy igazi szájkaratés aki csak a neten keresztül tudja az észt osztani. Tavasszal meghívtuk a fóti síelős majálisra ahol igen szép számmal jöttünk össze de nem volt vér a pucájába eljönni, és kifejteni fantasztikus ötleteit. Oda is csak egy levelet fogalmazott amit természetesen felolvastunk.
Megint off az egész topic, hogy on is legyen jöhetne más valami havazás és hideg, hogy a pályáról is tudjunk már beszélni.
Előzmény: (Kamperos 129472)
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2012.01.04. 20:30
Nem értem miért maceráljátok?Szeretné megmenteni Eplényt!-tök jó ötletei vannak.Ha elmondaná a parlamentben még akármi is lehetne belőle pl.miniszterelnök és akkor az nekünk is jó lenne.Minden pályázatot megnyerne és beforgatná Eplénybe.-hűtött pálya,fűtött felvonó stb.
Valljuk be most ez kellene nekünk.Talán még beleférne az is,hogy hordanak rá pár 100 métert,hogy magasabb legyen.
Megmondom az őszintét nekem tetszene!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.01.04. 18:38
Most olvasom csak a bemutatkozásodat! Nemes cél önzetlenül megmenteni Eplényt a teljes csődtől! Az üzemeltetők ismerik a szándékaidat? Hol jártok? Bevonnak már a komolyabb döntésekbe, vagy még csak tanácsokat kérnek?

Más: csak sícentrumok válságkezeléséhez értesz, vagy bármilyen vállalkozási formában/modellben járatos vagy?
Előzmény: (Skyman 129418)
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.