Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Skócia

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.03.25. 17:11
Idei szezonzáró csúszásunkat Glencoen tartottuk, alapvetően jól sikerült, ugyan a parkolóban kicsit kétségbe estünk, nem lehet rálátni a síterepre, onnan egy ülőlift visz fel de félúton már megnyugodtunk, hó volt bőven a honlapjuk szerint 60 cm volt ahol volt is annyi :) A pályák nyitva voltak, szinte mind, ember alig, hétköznap érdemes menni hétvégén iszonyat tömeg van.Fent köd volt , azért bevállaltuk, pár száz méter után kiértünk belőle, a legmagasabb pontja a terepnek 1108 méter.Ami csalódás volt, a térképükön van egy új ülőlift, oda is van írva hogy 2017 től, még száma is van, 9 es és neve is Rannoch ...sehol sem találtuk, ahol lennie kellene ott a legkevésbé, majd lefele jövet meglett... a székek ott voltak egy kupacba lent a parkolónál feltornyozva, rákérdeztem azt mondták talán jövőre.... múlt évben olyan rossz szezon volt hogy nem maradt rá keret...

http://www.glencoemountain.co.uk/piste-map-2/
29020090-1380242262122302-799628842-n.jpg
29134435-1380243512122177-2109397046-n.jpg
29134136-1380242868788908-1216108072-n.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2015.01.18. 02:49
és végre igazi síelni való idő :D hétfőn megyünk is fel Glencoe-ra hó van bőven, lecsitult a viharos szél, ez a terep a legjobb per pillanat
glencoe.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2014.12.17. 01:21
Azért otthonról csak síelés miatt nem éri meg idejönni :) közelebb sokkal jobb terepek vannak, ez kb a szlovák szint, mi azért járunk fel mert itt élünk és pár óra autóval mindegyik terep,reggel megyünk este jövünk max pár éjszaka fent alvás mert a meterológia maximum 3 napra megbízható errefelé, de az éves igazi síszabadságunkat mi is inkább a franciáknál töltjük, innen az a legközelebbi alpok.
Előzmény: (WéberF 175713)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2014.12.16. 13:41
Csábítóan indul a szezon Skóciában, biztosan jó lesz a következő néhány hónap. Kár, hogy nem egy reális uticél innen Mo.-ról. Azért a hírek mindig érdekesek akár egy számomra elérhetetlen terepről is. WFeri
Előzmény: (Fidosan 175698)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2014.12.15. 23:46
Végül Cairngorm és Glenshee nyititt ki, de csak a zöld pályák, Glencoe 19-edikére igéri, sajnos még kell hó, eseget, haladóknak addíg nem érdemes felmenni míg a teljes síterepek nyitva nincsenek, ezek a zöld pályák olyanok kb mint az alpokban a falvakba levezető nagyon enyhe lejtésűek, tele vannak mindíg gyerekekkel meg kezdőkkel, A legjobb pályák szerintem Glencoe-n a Main Basin, Thrombosis,Rannoch Glades, Cairngormban a White lady(szerintem a legjobb skót pálya piros, elég meredek és széles , igazi carving pálya )az M1 , Glensheen pedig a Glas Maol szintén nagyon jó piros, és a Cairnwell.Nevis Range még nem jó, nagyon sziklás oda sok hó kell, The lecht pedíg nagyon alacsonyan van olyan 6-700 m körül , ugyan ott az alapja füves föld de amikor fent már havazott ott még havas eső meg hó váltotta egymást.
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2014.12.12. 21:40
Hétvégén kinyit 2 skót síterep, cairngorm és glencoe nem teljesen csak pár pályával, ha marad az idő ilyen, lassan a többi is, szinte minden nap esik fent valamennyi hó de kell bőven mert köves az alja a sípályák nyáron mtb pályák
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2014.03.02. 20:43
Igen, ott is hatalmas, a vonat sem ment darabig mert van a közepén egy alagut ahova a szél befújta a havat, napogig tartott mire kiásták, gyakorlatilag minden terepen keresztül kasul lehet síelni, ott is ratrakoltak ahol nincs is pálya de a terep megengedi, ennyi embert nem láttam még fent, ha nem lesz szélvihat csüt, vagy péntek felmegyünk,csinálok és teszek fel képeket :)hétvégeken minden parkoló tele van már reggel, a környékről buszok viszik az embereket :)10-11 után esélytelen kocsival felmenni, de a buszok összeszednek mindenkit.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.03.02. 20:28
igen, a héten láttam a BBC-n egy riportot egy skóttal, aki 1946 óta ott él, de még ő sem látott ennyi havat:)
Egy kép az aviemori ülőliftről...
Előzmény: (Fidosan 170847)
aviemore.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2014.03.02. 19:47
:) 8 éve élek itt, és ez a legjobb tél eddíg... hatalmas hó mindenhol, Glencoe-n 5 méter !!!!! csak a nagy széllel vannak bajok néha,szinte minden nap havazik, a ski patrol-os srácok szerint idén nyárig kitart a szezon :)))))))
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.03.06. 17:56
Újabb szuper nap Cairngormban, minden pálya, minden húzólift nyitva volt, hétköznap lévén elviselhető embermennyiség, reggel kicsit jeges volt, de 11 körülre szépen felpuhult, a hóágyúk mentek egész nap,a legtetejéről a parkolóig le lehetett szépen pirosakon jönni, így nem kellett tárcsáson, csákjáson bohóckodni,elég volt csak a sívonatot használni. A White lady, és az M1 mint mindíg a legjobb volt, a west wall is összekapta magát,egy negativum volt csak hogy felmentek az áraik, az egész napos felnőtt 32 font 50 penny, annyiért csak nem felfelé síelünk már....még jó hogy ott az a gleccservasút :P
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.01.21. 22:51
Végre megérkezett Skóciába az igazi tél, tegnap egy klassz napot töltöttünk Glenshee-n, 13 pálya nyitva volt, mind a 2 ülőlift működött a harmadik csak dísz lehet, sosem láttam még üzemelni... nyitástól zárásig toltunk, szokás szerint ... felkuncsorogtuk magunkat, még egy uccsóóóó pleaseeee :) utánunk le is zárták a liftet :)A hó elég jó volt, -6 fok, előtte napokig esett szépen, le is volt a pálya kezelve, mondhatni itt ritka jó volt...egy gond volt csak, hogy vasárnap lévén iszonyat tömeg volt, a parkolóhelyet kb 6-800 m re találtunk a jegypénztártól, és a lifek is onnan indulnak...kb 20.25 perces várakozás szinte egész nap, a végén volt jó az utolsó 1,5 óra amikor csak az igazi hóbolondok maradtak már, akkor ment az ökörködés, már zárni akartak de kb fél órát ráhúztak, nekik mindegy éjjel úgy is maradnak pályát karbantartani, elég rugalmas és barátságos a személyzet. Péntek indulunk 3 völgybe, kiváncsi vagyok, akik voltak már ott skótok azt mondják ne akarjam hasonlítgatni, kb mintha a szamarat akarnám a versenylóval... :D
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.01.03. 01:03
Szívesen, és amint sikerül feljutni a Nevis Range -re arról is írok beszámolót, eddíg csak nyáron voltam ott, kiváló túrázóhely, télen mindíg vihar volt mikor oda mentünk volna és a gondola olyankor nem üzemel, inkább mentünk biztosra, az alacsonyabb Glenshee re ott a völgyek kevésbé szelesek vagy Cairngorm ra.Glencoe az egyik kedvenc egyébként, a cikkben szerepló main basin szerintem a legjobb pályája, és a spring run az "öreg" felvonóval sem rossz :) de ahogy írják is lenne bőven mit rá költeni,de ha nincs hó nincs bevétel... sajnos tegnap is egyedül glenshee volt síelhető állapotban és nyitva....tavaly volt hogy télen hetekig nem tudtunk síelni csak Glasgowban a fedettben mert januárban elolvadt minden, és március végétől volt hó május elejéig, ezért megyünk idén jan végén 3 völgybe.Ma 12 fok van, a hétvége is rizikós, fent is esett hol eső hol a hó...meglátjuk :D
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2013.01.02. 15:23
Köszönjük a jó kis beszámolókat!

Láttátok Skócia legöregebb liftjét?

http://www.scotsman.com/lifestyle/heritage/scotland-s-first-ski-lift-60-years-on-1-2714495
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.01.01. 23:23
:) ma 2013 jan 01 én újabb csapást mértünk Glenshee-re :) Hirtelen ötlettől vezérelve orosz haverom felhívot 31 én délután, mi lenne ha az új évet síeléssel indítanánk, amúgy is jan végén megyünk 3 völgybe, kell edzeni rendesen.....nehéz volt megfűznie, elsőre rávágtam Okééééé :D reggel megnéztem a neten a hójelentést, hát....hmmm 7 pálya volt nyitva,a kb 15 ből felmentünk, 160 km autókázás, 11 re felértünk, kb 20 autó volt a máskor fullra tömött parkolóban.A 7 pályát végígnéztük,volt 3 kék, 4 piros, mind jó jeges, néhol kilógtak a kövek, néhol a fű, kilőttünk magunknak egy jó hosszú (600 méteres, az itt skóciában már hosszú) pirosat amelyiken volt 2 elég betyáros szinte függőleges naná jeges rész :) de ott nem voltunk többen csak 4-5 en egész nap.Miután suttyomban meglestük egymást ki hogy muzsikál, meg volt a kölcsönös tisztelet, mi voltunk a májerok a placcon :D egész jót bandáztunk.Volt egy kb 45 körüli skót tanárnő, snowboardon nyomta fiatalokat megszégyernítő módon :D :D A nap is kisütott, szélvihar is volt, de jóóóóó volt :D találkoztunk a hüttében franciákkal, meg is lepődtünk mit keresnek itt ???? de azt mondják, ott mindenki tud síelni, mert jó havon konnyű :D szeretik a kihívásokat meg a skót whiskeyt azért jöttek ide :D :D
jan-01-Glenshee-7.jpg
jan-01-Glenshee-8.jpg
jan-01-glenshee-3.jpg
jan-01-glenshee-2.jpg
jan-01-Glenshee-6.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.12.04. 04:31
na megtaláltam a gondola balesetet,lusta vagyok végígfordítani, a lényeg a felső állomás közelében a gondola visszacsúszott és elkuglizta az alatta következő gondolát, ami lepottyant, 5 ember sérült de nem halt meg senki, a dolog másik rossz oldala, hogy ott gyakorlatilag a parkolóból a pályákra csak a gondolával lehet átjutni egy völgy felett, így ha a gondolával gond van, mindenki a síterepen reked :) De sebaj, eddíg nyáron voltam csak ott túrázni, idén azt is meghódítjuk síügyileg, állítólag elég jó ha van rajta hó :P Eddíg hanyagoltuk a gondolás megoldás miatt....de a kíváncsisááág :)))
Előzmény: (Fidosan 144956)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.12.04. 04:24
Last Updated: Thursday, 13 July 2006, 23:31 GMT 00:31 UK

E-mail this to a friend Printable version
People injured in cable car crash

Five people were inside a gondola car which fell to the ground
Five people, including a three-year-old girl, were injured after a cable car derailed and crashed to the ground.
The accident at the Nevis Range, near Fort William in north west Scotland, involved a collision between two cars.

One is reported to have slid back down a cable near the top of the gondola system on Aonach Mor, hitting another below it, on Thursday afternoon.

The girl, her parents, a 52-year-old man and his son, 24, were airlifted to Belford Hospital in Fort William.

The three-year-old and her parents were then transferred to Raigmore Hospital in Inverness by helicopter and ambulance.

It is thought a number of those injured were thrown from the car.

At one point, 75 people were trapped due to the failure of the gondola system.

All were later freed and the gondola system reopened following what has been described as an "isolated incident" within one of the cars.


Staff slide down the cable, land on top of the gondolas, prise the door open and put in an emergency rope ladder to get people out
Ian Ferguson
Reporter

'We could feel the car swinging'
In Pictures: Cable car accident
Police said the 52-year-old man and his son are from Totnes, Devon.

One of the casualties suffered a chest injury, another face and spinal injuries, one was walking wounded and the fourth is still being assessed.

The girl is believed to have suffered injuries to her legs in the accident.

It is believed one man may be taken to the Southern General Hospital in Glasgow for treatment.

'Recognised risk'

About 50 people were left stranded at the gondola's top station and 25 others in cars suspended on the cable following the incident.

An RAF helicopter ferried about 40 from the station, while 10 others walked down the mountain themselves.

Emergency services said as well as the five confirmed injured, there were reports of other people walking down from the scene with injuries.

Trevor Johnson, Highlands and Islands Fire and Rescue Service divisional officer, said firefighters trained for an accident on the gondola line only a month ago.

He said: "On this occasion it really proved worthwhile."


People were stuck inside other gondolas on Ben Nevis
Describing the scene faced by the first fire crews to arrive from Fort William and Spean Bridge, Mr Johnson said: "It was very controlled.

"Obviously it is a recognised risk within the area."

In a statement, the Nevis Range said the incident happened 500m from the top station at 1530 BST.

Marian Austin, managing director of the Nevis Range resort, said four of the injured needed a stretcher and one was "walking wounded".

She said: "The main cable has not been affected. Damage has been confined to the gondola involved.

"Our thoughts are with the people who have been injured and we wish them a speedy recovery."

Miss Austin said an investigation has been launched into the accident.

New cable fitted

The Doppelmayr gondola system is made up of 80 six-seat closed cabins running on a continuous 4.6km steel cable.

They carry mountain bikers, climbers, walkers, paraglider and hanglider enthusiasts from 300ft up to 2,150ft on the north face of Aonach Mor, Britain's eighth highest mountain.

Two military helicopters, an air ambulance, four ambulance crews, police, fire brigade and a mountain rescue team were sent to the scene.

Reporter Ian Ferguson, talking to BBC Scotland from Aonach Mor, said the accident happened near the top of the gondola system where the fall to the ground was "not very great".

One of the cars had slid back down the cable, colliding with the other at Tower 14.


Mr Ferguson continued: "I've been to emergency exercises here before and people are told to stay in the gondolas and not to move.

"Staff slide down the cable, land on top of the gondolas, prise the door open and put in an emergency rope ladder to get people out.

"The mountain rescue team take part in that as well. But that process only starts once casualties have been dealt with."

A local mountain expert said a new cable had been fitted to the system this year.

The gondolas are suspended from the cable and are held on by large clamps. As the gondola enters the base or top station, the clamps open, releasing the car.

The journey up and down takes between 12 and 15 minutes each way.

The system is the only one of its kind in Britain and was originally built 12 years ago to transport skiers up Aonach Mor.
-41884336-nevis-close-3-203152.gif
-41885116-accidentscene203.jpg
cablecarPA140706-228x184.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.12.03. 04:49
Hurááá ma elsőként a Skót terepek közül kinyitott Cairngorm, esegetett esegetett de az idén olaszból vásárolt hóágyúk adták meg a löketet, a felső állomástól a kozépsőig szépen megcsinálták a pályákat, alatta még sziklakert jellege van inkább , de ma is havazik, és írja még a bbc weather egész hétre :D Nevis Range is ígérgeti, Glencoe is dec 15 re, Nevis Range eddíg kimaradt a csapatnak mert megszeppentünk mikor a helybeliek mondták hogy évekekel ezelőtt leszakadt a gondola tele emberekkel, de elvileg teljesen felujították utána, szóval mielőtt elkopik és megint leszakad megnézzük :)))
-41884800-peopleincar203.jpg
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.11.26. 02:21
https://sielok.hu/siterep/glenshee/
Most nézem, a térkép fordítva van (mármint nekem) mert mi Perth felől jovünk és itt Aberdeen van allul, érdekes.... mert hogy valójában pont fordítva van :)))) szóval a keleti oldal az a nyugati a térképen :)))
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2012.11.26. 02:11
Bepótolok egy lemaradást :) Tavaly voltunk többszörn is itt, de most van időm írni beszámolót.. ( mégsem írhattam hogy öregszem és elfelejtettem :))) szóval, Glenshee....nagyon hófüggő, ha van szép nagy hó, szuper, ha nincs akkor elég rossz de mikor szerencsénkre idén (2012 márc ) valami csoda folytán 40 cm hó esett olyan tereppé tette amilyennek még nem láttam, nagyon jó volt. Voltak is rengetegen de elég jól eloszlott a tömeg, 3 völgy van, minden pálya, lift, felvonó üzemelt, egész más mint mikor mindenki a pár síelhető pályán nyomorog, hétvégén volt hogy ha későn értünk fel, akkor már csak 1 km re volt parkoló. Legközelebb van a 2 nagyvároshoz Glasgow, Edinburgh) ez az oka a hétvégi sok embernek...a középső völgyben van a parkoló, a kölcsönző, étkezde, mosdók,és onnan el lehet mind két másik völgybe jutni ülőliftekkel, csákjásokkal, tányérosokkal, onnan tovább le a túl oldalon pályákon, és vissza pedíg megint csákányosokkal a gerincig.A pályák...itteni viszonylatban sok, a kedvencünk a keleti völgy túlsó gerincéről egy jó széles elég meredek piros,gyakorlatilag a terep legmagasabb pontjáról indul, nagyon élvezetes,van minde ami kell, kanyar, meredekség,szélesség,ami nem kell néha az is, pl jég, bucka a délutáni órákra, de itt akkor is a jobbak közt van :) szinte egész nap ott voltunk a többit csak kipróbáltuk ami útba esett.Kiváncsian várjuik az idei szezont, dec 1 re írtak nyitást de hó még eddíg semmi, és ma van nov 25....tavaly dec 20 volt Cairngormban az első csapás, de akkor itt még szintén elég karcsú volt a helyzet... mindenesetre hajrá Holle Anyó :))))
Photo0109.jpg
Glenshee-7-2-12-012.JPG
Glenshee-7-2-12-021.JPG
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2012.11.10. 18:36
Szintén, bár Skócia inkább a kellemetlen időjárásról híres és az óceáni éghajlatnak köszönhetően a hó sem olyan kiszámítható, mint pl. az Alpokban.
Ettől függetlenül szépnek szép :)
Előzmény: (hu1zam 142290)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.