Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bébi sízés avagy gyerekkel utazom!

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.12.02. 07:29
Mi Grossarl-ba voltun a 16 hónapos unokánkkal. Majdnem pályaszállás (a helység lagtávolabbi pontja max 800 m a felvonótól.) Mi hátonülőben vittük fel a bébit, a lányom többszőr lecsúszott vele, hihetetlenül élvezte.
Előzmény: (szeleste 196247)
szeleste
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2017.10.25. 13:32
Sziasztok! Síelni szeretnénk menni jövő februárban. Akkor lesz a lányunk 1,5 éves. Olyan pályát keresünk, ahol - amíg valamelyikünk éppen siklik - ő is elvan (bébirész, ami havon csúszó körhintát, hó - homokozót és mini szánkópályát jelent - vhol már láttunk korábban, csak nem emlékszem, hogy ez Szlovénia vagy Svájc volt, de most Ausztriába szeretnénk ismét menni). Valaki tud ilyenről?
Illetve addig már fejben eljutottam, hogy mivel alszik dél körül, a szállás nem lehet 5-10 perc gyalogtávnál messzebb (különben nem megyünk vissza délután). Jól gondolom? Ki hogy és hol oldotta meg a síelését ekkora gyerekkel?
Köszönöm a válaszokat.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.03.16. 17:58
10 hónap / másfél év
Nem ugyanaz!
Születésétől fogva vittük mindenfelé, keresztül-kasul az országon, de az ausztriai síeléseket áttervezem!
Előzmény: (Robin 115251)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.03.16. 17:33
Gyereke válogatja ! Nekem a 10 hónapos gyerekkel semmivel sem hosszabbodott meg az utunk Bibiónéba, a 8 órás és 750 km-es út során. Szinte végig aludt ,persze ebben lehet hogy szerepe volt a júniusnak. Amit megálltunk azt amúgy is megálltunk volna .
Előzmény: (AAron 115236)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.03.16. 15:07
Az elveimből engedtem egy kicsit!
Sosem gondoltam volna, hogy ezen a téren engedékenyebb leszek, de a körülmények a szőrős szívemet meglágyították!
Síeltem a kislányommal, háti hordóban (nem kenguru)!
Imádta, röhögött, kurjongatott!
Ehhez három dolog kellet, a gének, ne legyenek sokan a pályán és, hogy egy hat főből álló csapat védje a „seggünket”.
Magamnak nem, de jól síelőknek ajánlom, hogy próbálják ki!!
CSC-0383.JPG
DSC-0249.JPG
DSC-0268.JPG
DSC-0296.JPG
DSC-0304.JPG
DSC-0353.JPG
DSC-0354.JPG
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.03.16. 14:49
Kedves barátaim!

Érdekelne minden, ami a topikcímmel kapcsolatos.
Mennyi idősen, milyen messze, mennyi és mekkora megállásokkal?
Hol van jó Landzeit/Rosenberger/Marche vagy bármilyen olyan megállóhely, ahol van gyerek játszóház vagy játszótér.
Mi most vagyunk túl az első hosszabb utazáson, habár, amit gyerek nélkül 7 óra alatt illet volna megtenni, az 9 órába tellett.
De a másfél éves kislányom parádésan vette az „akadályt”!

----

Minerel, figyelj!!!!! :)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.15. 20:38
Ja, a sisakot nem volt hajlandó felvenni, csak a sízés után a Hüttében, akkor viszont egyfolytában rajta volt, mutogatta boldog-boldogtalannak, meg otthon sem akarta levenni...

Bartus Péter - Slalom Sport
DSCN5761.jpg
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.15. 20:33
Helló Győzelem!

Speciel én sem ajánlom 3 év alatt, de azért nem bírtam ki, és a múlt hét hétfőn Eplénybe levittem a kisfiamat (22 hónapos, 98 cm, 15 kg, 25-ös láb), szándékosan előbb én mentem két kört, ő meg amikor meglátott csúszni a Hütte-ből, már kaparta az üveget hogy ő is akar, levittem a kölcsönzőbe, ott MP 15,5-től vannak csukák, 70 centis lécem volt. Bakancsban voltam, felvettem a kölcsönzőben a lécem is, lihegett az örömtől úgy akarta felvenni a csukát, aztán a lécet is. Először láb között csúsztam vele kettőt, de a legjobban akkor sikoltozott, amikor hátrafelé csúsztam előtte, és fogtam a kezét.
Mondjuk 15 perc múlva elege lett, mert nem tetszett neki, hogy felfelé felvettem az ölembe, és halszálkában mentem felfelé vele.

Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (gyozelem 97416)
DSCN5751.jpg
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.11. 00:10
Lehet! Bocsi, késő van!
Előzmény: (gaboca 97562)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.12.10. 23:54
Szerintem félre olvastál valamit! :-)
gyozelem
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.12.10. 13:34
köszönöm szépen a válaszokat.
féltem is, hogy azt mondjátok, korai. nem szeretném erőltetni, csak kipróbálni,úgyis szól ha nem tetszik neki, de akkor ezek szerint marad a szánkózás. csak az nem az én világom.

a kengurus síelésről annyit, hogy tavaly donovalyban voltunk, és rajtunk kívül sehol senki (írtam is beszámolót a síterephez), lassan mentem, hóekében, ami nálam esésbiztosabb mint a gyaloglás, nekem jönni meg nem tudott senki, mert nem volt senki. amúgy még a normafánál sieltem a kölökkel igy, jó sokat, szintén kihalt terepen. (csak apuka vigyázott ránk szárazlábon)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.10. 10:04
Erre több válaszom is van!
Szülőként.
Síoktatóként.

Megpróbálok egyszerre válaszolni.
Abszolút megértem, hogy minél hamarabb szeretnéd sílécre állítani a babát, de ez a visszájára is elsülhet.
Annyira fejletlen még a „vázrendszere” az ilyen picinek,hogy ártalmas lehet, hogy pl. sícipő van a lábán. A csontok, izmok még rendkívül fejletlenek, nem is beszélve az aránytalan kar és lábhosszról, arról, hogy még „fejnehéz”.
Megértem, hiszen az én picilányom 14 hónapos.
Gondolj bele, milyen szempontok szerint választasz neki kiscipőt vagy hótaposót (gondolom már tud járni)?
Minél inkább jó legyen anatómiailag és a lehető leg könnyebb legyen, hogy a járást megkönnyítse.
Na, hát a síbakancs mindennek az ellenkezője.
Megértem, hiszen a mi családunk lassan 30 éve él meg a hóból, a síelésből és három testvérem van, nálunk (is) elég meghatározó a síelés szeretete, de két és fél, három éves kor alatt senkit sem állítottak komoly felszerelésre. Piciként sokat voltunk havon, szánkóztunk, hógolyóztunk aztán megkaptuk az első hótaposóra csatolható, műanyag „slécet”.
Ebben mi is tudtunk csiszi-csuszizni,mint apa és anya.
Nagyon sok esetben találkoztam azzal, hogy túl korán állították sílécre gyereket, annyi rossz emlék halmozódott fel, hogy mire komolyabban el lehetett volna vele foglalkozni, már hó látványára is sírni kezdett.
Persze ennek a másik oldala is fontos, találkoztam olyan gyerekkel, aki az oktatás megkezdésénél volt a lábán először bakancs-síléc, az is egy kínszenvedés volt.
Semmi esetre sem ajánlom, hogy ilyen korán elkezdj vele síelni, sokat kell lenni vele havon játszani, miegymás, hogy szeresse.
Azt meg pláne nem ajánlom és a hátam borsódzik, hogy kenguruban (síeltél is így?) állsz egy sífelvonónál, ahol valami b@rom bármikor elüthet, a bukósisak hiányáról meg nem is beszélek.
A síbot hiányáról meg annyit sem.

Megbántani nem akartalak, de így gondolom.

Á

Szánkóra karfát, mi a Pr@ktikerben vettünk
Előzmény: (gyozelem 97373)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.09. 23:32
Oktatók 3 éves kor alatt nem szokták ajánlani a sízést!!!
Több okból sem. Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Előzmény: (Stani 97374)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.09. 23:25
Ebayen próbáld. Másfél évesen még iszonyat korai véleményem szerint, inkább még építsen hóembert (nem rosszindulat, csupán jótanács).
Előzmény: (gyozelem 97373)
gyozelem
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.12.09. 23:02
szeretnék 22-23 as lábméretre (nem sícipő méret)
síbakancsot, 1,5 éves kölöknek. tud valaki segíteni hol találok ekkorát? köszönöm szépen.
(szánkóra állítható karfát is keresek, hátha nem menne még neki a sízés)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.