Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mikrosütő

ÜZENETEK (35)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.03.30. 15:29
Csabor,

ez egyszerűen csúcs, amit most pl. a horgászásból kihoztál!!!
Írj egyéb aktivitásaidról is, pl. sakkozás, napozás - nem hiszem, hogy unalmasak lennének...

Mottó: Még, még, még, még, még, ennyi nem elég!
Előzmény: (csabor 116665)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.03.29. 11:17
Óriási!:-D Hát van mit mesélned az utókornak....
Mi barlangászni indultunk mindig oly módon, hogy én elcsórtam anyám sütőjéből a rácsot a sütendő húst előre pácoltuk aztán lefagyasztottuk mert az hűtötte a sört az úton.
Mindenki elővette az esti tábortűznél kis konzervjeit mi meg kikotortunk némi parazsat, négy kőre rátettük a rácsot és fejedelmi kajálást csaptunk. Mára modernizálódott a helyzet annyival, hogy Devecserben guberáltam egy egész kicsi diplomatata táska szerű tartóba rakható mini grillsütőt.
Raxon a kaiserbrunni vadkempingben mindig óriási sikere van.
Előzmény: (csabor 116690)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.29. 09:13
Azért ez a peca dolog nem volt olyan egyszerű dolog. Úgy éreztem magam, mint egy volt egyetemi évfolyamtársam. Hogy legyen pénzünk, néha eljártunk a Lenin Kohászati Művekbe éjszakai salaklapátolásra. A haver (mellesleg a felvételin az volt a kívánsága, hogy játszhasson az egyetemi beatzenekarban. Mikor megkérdezték, hogy milyen hangszeren játszik, a válasz mandolinon volt.) egy ilyen éjszakai lapátolás során tájékoztatta a martinászokat, hogy nem tartja embernek azt aki nem tud megoldani egy másodfokú egyenletet. Érdekes látvány volt, ahogy a csarnokban körbehajkurászták a szívlapátokkal.
Szóval a pecázás során volt némi félelem bennem, de szerencsére rettenetesen berúgott az egész tó. Többet oda nem mentünk, mert féltettük a májunk.

Csabor a félős
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.28. 23:06
Ferikém!

Te tudod a legjobban, hogy aki sokat élt annak nagy a merítési lehetősége. Ez nem dicsőség, hanem állapot.
Nagy örömmel olvasom a "vitairataidat", s remélem így lesz ez még vagy 30 évig. (akkor tervezem elindítani a túrasí projektet!)

Minden jót Neked!

Csabor a másokat is örömmel olvasó
Előzmény: (WéberF 116678)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.03.28. 23:00
Annyira OFF, mint az enyém (bár a halakat nem hoztad össze a síelésel, mint én a túlterhelt kajakkal).
(És hol van itt a Mikrosütő? Majd csak kiderül.)

Csabor! Biztos voltam, hogy elővarázsolsz egy még jobbat!

Vannak tartalékaid, vagy csak úgy "spontaine" írogatsz - már amikor éppen nem sítalpak koptatásával foglalatoskodsz?
Nekem talán még összejön egy négynapos kiruccanás a Nejemmel sítalpon, aztán elkezdem írogatni a "vitairataimat, versenydolgozataimat" - bár nem a versengés a cél, hanem a közösség szolgálata.
(Hú de fennkölt vagyok!!!)
WFeri
Előzmény: (csabor 116665)
LRobert
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2011.03.28. 22:37
Sziasztok síelők!

Király az összes hozzászólás!
Jó kis anyag gyűlt össze.
Akinek van kedve vegye fel az iwiwen: Síklub balatonlelle.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.28. 22:25
Bár nincs kombim, s a történet is off ide, de elmondom.
Van két barátom, akikkel közösen évente egy-kétszer pecázunk. Kimegyünk délután, peca egész éjszaka, reggel elmegyünk a halboltba, délben jönnek a nők halászlére.
Azért kellünk hárman a dologhoz, mert aki pecázni tud az nem fogja meg a halat. (mármint nem nyúl hozzá) A másik haver szúrja fel a gilisztát a horogra, s én mint fő lusta a legkevesebb melót választottam, én veszem le a halat a horogról. Viszont az én dolgom a kaja rendezése is.
Múltkoriban egy olyan tóra mentünk, ahol még nem ismertek bennünket.
Megérkeztünk, megvettük a jegyet, s elkezdtünk kipakolni. Levittünk a partra egy asztalt, négy széket, két zsák faszenet, egy saját készítésű mezőgazdasági tárcsás sütőt a házilag hegesztett állványával, természetesen szélárnyékolóval. A népek nézni kezdtek.
Tüzet raktunk, a haver lehozta a pecákat. Kicsit lankadt a figyelem.
Egyikünk elővett egy asztalterítőt, négy vágódeszkát, s én hozzátettem 12 kést. Kivettem egy hűttőtáskából a sütnivaló kaját. Két kiló pácolt pulykaszeletet, hasonló mennyiségű tarja, lapocka keveréket, némi sonkát, újhagymát, uborkát és egyéb zöldségeket. Kezdetnek vágtam némi füstölt sajtot.
Már senki sem a pecáját nézte.
Kiraktunk néhány tányért, evőeszközt, sót, szalvétát, ecetet, piros aranyat, erős pistát, s némi egyéb fűszert. Persze szeltem némi szalonnát, sonkát, paprikát és paradicsomot is.
Már mindenki leplezetlenül felénk fordult.
A tárcsa jól átmelegedett, rászórtam a szalonnát, s kezdtem a pácolt pulykával. Felvágtunk vagy két kiló kenyeret.
Kezdett a sült hús illata terjengeni a tó körül. Néhányan felálltak.
Barátom ekkor a fejéhez kapott. Elővett egy hűtőtáskát, s elkezdte előszedni belőle a kristálypoharakat, Józsi, Gábor, Csaba felirattal.
Többen elindultak felénk.
A haver belenyúlt egy másik hűtőtáskába és kezdte előszedni a jégbehűtött (34 fok volt árnyékban!)Pilsner Urquellt (így írják? én csak iszom).
No ekkor szabadult el a pokol.

S mi volt a megoldás?

Amikor közel értek hozzánk elővettünk a hűtőtáskából 12 db Jóbarát feliratú kristálypoharat, s megkérdeztük, kér e valaki egy sört?
Aznap nem nyúltunk a pecához. Én sütöttem a húst ezerrel, mindenki ivott, mint a homok, előkerültek a pálinkák, még a boltba is átugrottunk, de annyi halunk, mint akkor soha sem volt. Mindenki nekünk adta a halát, s hazafelé azzal volt tele a kocsi.

Csabor a pecakirály
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.03.28. 21:21
Megduplázom a díj-felajánlást!
Lehet, inkább a bringás, vagy egyéb nem síszezoni topikba való lenne, de magas a labda:
Evezős túrán voltunk a Dunán(nem a Sobieski Emléktúrán Esztergomtól Bp-ig, ahol teherautóval hozzák a cuccot kikötőtől-kikötőig, hanem valódi, magánszerveződésűn).
Nekünk, első menyasszonyommal egy túra-kajak jutott, jól megterveztem, mi, hogyan fér bele a látszólag nem is olyan kicsi hajócskába. Sátor, hálózsákok, váltóruha, mi is kellene még? Minimális konyhaeszközök. Nejem kiegészítette.

A Mosonmagyaróvárról induló túra harmadik napján, nem tervezett, vihar-kényszerítette kikötésnél - utolsóként érkezvén - segítséget kellett kérjünk társainktól a kajak patrahúzásához (valahol Győr és Komárom között).
Zuhogó esőben volt képük megjegyezni, hogy értik már, miért vagyunk olyan lassúak a vízen: a kajakból a sátor helyett elsőként egy reggeliző-asztal, két székecske, komplett konyhai tálaló-készlet, meg egy csomó rendkívül fontos dolog - pl. napozógyékény, napernyő - kerültek elő.
Aztán a sátor is, mire felvertük, az eső is elállt.
A legnagyobb baja a társaságban a Nejemnek volt: kinél van "lélekmelegítő"? Falu(kocsma)közel s távol nem elérhető, viszont mi fel vagyunk szerelkezve vendégfogadásra alkalmas tálalóeszközökkel, asztallal, terítővel ... nem mertem kinyitni a számat (hoztunk volna inkább két félliterest).

Azóta tervezem a síeléseinket pályaszállásos félpanziósokra. Megszerettem a kényelmet.
WFeri
Előzmény: (pokmalac1 116490)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2011.03.27. 20:14
Más biztosítást szokott kötni, mi a biztosítós ügynököt szoktuk magunkkal vinni. Egyszer a fél irodát is magunkkal vittük.
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2011.03.27. 18:27
Bár úriember (hol vagyok én ettől?) biztosban nem fogad, kb. ezt a választ vártam. Azért mertem ilyen bátran ajánlgatni a készletet. :-)
Előzmény: (Viri 116491)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2011.03.27. 17:56
Szerintem rajtad maradnak a felajánlások :-)
Előzmény: (pokmalac1 116490)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2011.03.27. 17:54
Akinek a felesége nem tud telepakolni egy középkategóriás kombit, jelentkezzen nálam (díj: 1/2 ágyas vagy 1sör) :-)
Előzmény: (Viri 116488)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2011.03.27. 17:39
Nekem is mindig bent van a "kis lapos" a hátizsákomba. Igaz a végszükség. Még újraéleszteni is lehet vele.
A létra nekem is elkelne néha, a box ki- és bepakoláshoz, de ha felteszem a tetőre, akkor azt sem tudom levenni!
Ja, még a feleségem viszem magammal, ő tele tudja pakolni a kocsit rendesen.
Előzmény: (Koty 116225)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.25. 21:50
Dolgozom az ügyön!

Csabor a sorvadó
Előzmény: (mitro 116340)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2011.03.25. 20:40
3 csomag sícucc és egy táska csabor. :) Van akkora táskád, amibe beleférsz?
Előzmény: (csabor 116332)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.25. 20:12
Ferikém!
Hiába nehéz az élet.
Én jövő héten megyek a talponsíelő szekcióval egy körre. Elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad beleférek egy táskába.
(a sícuccokat, ruhaneműt másik háromban viszem)

Csabor a takarékos csomagoló
Előzmény: (WéberF 116247)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.03.24. 21:21
3 lány? Atya-világ! Elfértek abban a "pici" lakókocsiban?

13 éves lányunokámat vittem egy hétre síelni két éve, nejemmel szokásos módon pakoltunk a kocsiba, rengeteg helyet hagytunk - hittem én. Kisunokám megjelent egy méretes sporttáskával, elhelyeztem, azt hittem indulhatunk.

A kis tündérem azt mondja, várjunk, segítsek lehozni a cuccait: még két "hajóbőröndnyi" csomag, meg még egy sportzsák - abban a síeléshez szükséges öltözékek.
Kérdem én: mire ez a "költözködés"? Válasz: csak nem képzelem, hogy ugyanabban a ruhában fog reggelizni, vacsorázni, egy héten belül kétszer nem lehet felvenni ugyanazt a szoknyát, pulcsit, miegymást!
Majdnem itthon kellett hagynom a saját sícipőmet, de azért csak elfértünk. Azóta utánfutóval készülök a gyerekre!
Ehhez képest egy mikrosütő? Ugyan, apróság.
WFeri
Előzmény: (Szab 116192)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.03.24. 20:53
Petiiii
"Pálinka nélkül nem indulok síelni!"

Pfffffff
Előzmény: (Koty 116225)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.03.24. 20:38
Szívemből szóltál!!!!!!!
Előzmény: (Koty 116225)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2011.03.24. 20:26
Pálinka nélkül nem indulok síelni!
Van, hogy nem is iszom belőle, de kéznél van végszügség esetére : )
Előzmény: (csabor 116212)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.