Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rocker sílécek - tapasztalatok

ÜZENETEK (189)Időben csökkenő Időben csökkenő
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.12.19. 10:55
Köszönöm a segítséget!
üdv, J.
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2018.12.17. 23:30
Ha belefér az idődbe, akkor menj el egy vadonos sítesztre, hamár Völkl.
https://www.vadonsport.hu/sitesztek
2 évet mentem Racetiger SL UVO-val. Írtam már róla valahol. Délután az összetúrt pályákon nem tetszett, azon kívül szuper.
Code S UVO-m lett helyette. Ugyanaz a magszerkezet, mint a Racetiger, de ez más geometria. A bakancs alatt szélesebb, így jobban tart a délutáni, mostohább körülmények között. Ez Tip&Tail rocker, a Racetigerrel ellentétben, ami Tip Rocker.
Próbáltam a Racetiger GS-t és a Code L-t is, nekem azok nem jöttek annyira be. Én inkább rövidebben forgós vagyok.
Code S UVO egy zseniális léc.
Előzmény: (joce29 202525)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.12.17. 21:18
Sima code speedwallom van. Nagyon jó. Akár a gyerek kísérgetésében, akár lendületesebb haladásban, igazi univerzális léc. Nekem.
Előzmény: (joce29 202525)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.12.17. 16:22
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! Elhatároztam, hogy lecserélem a 15 éves K2 Mach Devil lécemet!
Próbáltam beleásni magam a témába, de minél többet tudok, annál bizonytalanabbá válok az új léc választásával kapcsolatban!
Magamról annyit, hogy 20 éve síelek, 178 cm magas, 75 kg vagyok. Sítudásom nehezen meghatározható. Manapság már mindenki haladónak mondja magát, aki 2x lejött a hegyről, ezért azt mondani, hogy haladó sítudás - elég tág fogalom.
Szóval profi nem vagyok, de azért elég jól elboldogulok a havon.
Kinéztem egy lécet, gondoltam megkérdezem tőletek, hozzáértőktől, hogy mit gondoltok erről a választásról:
Völkl Code Speedwall UVO L síléc + rMotion2 12.0 D Code green kötés - 171 cm vagy 178 cm
Használ valaki ilyen lécet közületek? Esetleg próbáltátok már?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!
üdv, J.
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2018.11.17. 13:40
Azzal tisztaban vagy hogy egyes FIS versenysik is tip rockeresek?

Ugyanugy viselkedik a rockeres lec ha elen van...
Előzmény: (Vid 201838)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 22:28
Olvasgattam a beszámolókat, és kb erről beszélgettünk korábban. Aki nem tud gyors, biztos élváltásokat csinálni, az úgy érzi a rocker lécen hogy könnyebben megy a síelés.
Viszont sem fejlődni nem fog, sem igazán mély elfekvős íveket nem lehet velük megsíelni, mert ahhoz túl bizonytalanok. Kemény, jeges pályán meg szintén nem lehet őket élen vezetni, pedig bizony pont ott kell a teljes híd.Vagy legalábbis jégen egy 30 cm-el hosszabb léc kell ugyanolyan biztos élvezetéshez.(új szó, most találtam fel :) )

A többségnek tetszik, de nem fognak fejlődni, ami végső soron az élvezetet kisebbíti. Mert jobban síelni nem azért kell, hogy mások megbámuljanak, hanem hogy minél rosszabb pályaviszonyok között is örömünket lelhessük a csúszásban.
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2018.03.28. 21:53
Igen, látom, ez utáni széria már rockeres volt és hiába
all-mountain csak "on-piste" ajánlják, de 66mm-el mi más is lehetne?! :)
Előzmény: (- Marky - 200944)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.03.28. 19:21
http://skibansko.bg/blog/head-speed-supershape-review/

Ez van nekem, 66mm "széles" derékkal, ez classic pályaléc

(Előtte nekem is magnum volt, imádtam, ö lett a dioverő, mert szinte teljesen elfogyott belőle az anyag)
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2018.03.28. 14:38
"Volt elsőként egy Head Supershape ispeed-em,
Aztán egyszer kipróbáltam kíváncsiságból egy all-mountain tip rockert is."

A Head szerint az ispeed is tip rockers, all-mountain léc! - persze attól függ melyik évjárat?!
Nekem egy imagnum-om van, annak 72mm a közepe, azzal nincs ilyen gond..
Igaz, én 105kg vagyok, jobban hajlitom a lécet és a bucka is csak térd feletti magasságban jelent gondot. :)
Én nagyon szeretem, elég gyors és fordulékony (R 13,1m)!
( A Lacko szerint érdekes, mert nincs átmenet, nem lehet forgatni)

Nekem a másik lécem egy Atomic D2 GS, azzal lehet száguldozni, de igazából nem gyorsabb mint a Head.
(Ez a Lacko szerint gyógysi) :)
Előzmény: (- Marky - 200919)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.03.27. 13:05
Mindig jó látni, hogy van aki nálam is elvetemültebb :)

Aki tud jó áron Blizzard Bonafied-t vagy Brahma-t, az ne tartsa magában. Nálam ők az új jelöltek rocker kategóriában

Esetleg valakinek tapasztalata velük?
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2018.03.27. 11:13
Én jelenleg 4 pár lécet használok, ebből 2-3 párat viszek minden síelésre. Már kinéztem a az 5. és 6. párat is.
Előzmény: (- Marky - 200919)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.03.27. 10:30
Szintén zenész...
Én is ott lyukadtam ki, hogy 2 pár van rendszeres használatban (illetve van egy 3. dióverő).

Volt elsőként egy Head Supershape ispeed-em, de ugyanezt tapasztaltam. Kifagyott, kemény pályán, reggel tudom kihozni belőle a maximumot, amint romlanak a viszonyok, átmegy kemény melóba vele a síelés (nyilván itt az én képességem korlátja is közbejátszik)

Aztán egyszer kipróbáltam kíváncsiságból egy all-mountain tip rockert is. Nem hittem igazából a dologban, azt hittem csak marketing maszlag, de teljesen megváltoztatta a síelésem biztosságát az ideálistól eltérő pályaviszonyok között. Nyilván nem magától jött a dolog, kellett sokat edzeni vele, de végül ugyanazt tapasztaltam mint Te. Így lett egy Head Rev85 Pro-m is a gyűjteményben. Könnyedén jövök le vele a délutáni buckás időszakban az erőlködő sporttársak között.

Egyformán szeretem mindkettőt, viszont így egy nap síelésem sem megy kárba élmény szempontból. Este ránézek az előrejelzésekre és eldöntöm melyik pár jön fel velem a hegyre reggel. (Pályaszállás esetén akár délben csere).

Anyagi szempontból is kivitelezhető a dolog, egy új jó léc árából simán kijött a 2 pár 2 éves léc.

"Sajnos" kezd ez a két pár is kevés lenni, mióta elkezdtem kifele járkálni a pályáról, kiderült, hogy az all mountain se jolly joker mindenhova, a Rev85 szélessége mélyhóba még csak "éppenhogy" kategória, úgyhogy keresés alatt van éppen egy 3. családtag.

Olcsó jó minőségű drog nem létezik, szerencsére ez legalább egészséges :)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2018.03.25. 21:25
Ma jöttünk haza Gasteinből tökéletes pályákon síeltünk !
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2018.03.25. 20:04
Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy én is megosszam a tapasztalataimat rocker lécek tekintetében.
Utolsó nem rocker lécem egy Atomic RC SL léc volt. 2-3 szezont mentem vele. Kezdetben szerettem, aztán ahogy egyre több tapasztalatot szereztem - úgy kezdtem kevésnek érezni. (Szomorú, de nem elhanyagolható tény, hogy szedtem magamra pár kilót). Nagyobb sebességnél kezdtem el egyre bizonytalanabbnak érezni, nem tartott eléggé, késő délutáni buckákon csavarodott. Közepes sebesség mellett nagyon kezes léc volt, kanyarbejáratokat nagyon szerette, kijáratokat érezni kellett, kisebb hibákat nem vett észre, jól használható, közepes tudású léc volt.
Erről váltottam Völkl Racetiger SL UVO-ra, ami egy tip rocker léc. 1 napos kölcsönzéses teszt után éreztem, hogy ez egy minőségében más léc. Relatíve kemény léc, de összességében nagyon kezes. Igazán a frissen kezelt, kemény havon érzi otthon magát. Gyors, rövid kanyarok, keményen megélezve. Én nem bírtam annyira megtaposni, hogy bármilyen bizonytalanságot érezzek.
A fekete leves délután jön, amikor fogy az erő, hanyagabbá válnak a mozdulatok, gyengül a pályaminőség... Amiért nagyot büntet: kanyarkijárati tehermentesítéskor hanyagul lent felejtett ívbelső léc lent felejtett hátulja. Ott egyből szól, hogy fáradsz, ideje pihenni! :)
Ami a fentieken kívül nagyon nagy pozitívum, hogy az UVO a pálya "karcosságát" abszolút kiszűri. Olyan, mintha egy Dolby B-t kapcsolnál be.
Hátránya, hogy igazán 8 és 11 között nyújt nagy élvezetet és amit ebben az időszakban ad, azt délután elveszi.
Emiatt kölcsönöztem az idén kipróbálásra a saját Racetiger mellé egy Tip&Tail Rocker Völkl Code S UVO-t. Bad Gasteini túránk alkalmával az összes tulajdonságát volt módom kipróbálni. A gastein-völgyi pályakarbantartási szokásokat nem kommentálnám... Januárban Val Gardenán sieltünk - volt kontraszt minden szempontból.
A léc zseniális! Megmentette a gasteini túrát számomra. Tip-tail rocker voltából következőleg az ívreállítás csak egy gondolat. Hosszabb íveket szeret, mint a Racetiger SL, mivel a Code S 15-ös rádiuszú, az SL pedig 12.7. A legnagyobb geometria eltérés középen van, a kötés alatt. Itt a Code S lényegesen szélesebb. Buckákon, vacak terepen szuperül tart.
Nem kell annyira a terepet figyelni vele, mint a Racetigerrel. Kb. átmegy mindenen habozás nélkül. Az ember akár úgy is érezheti, hogy egy fokkal jobban tud sielni. :)
A délelőtti élményparádéból minimálisat vesz el,(pedig abban a Racetiger SL brutálisan erős) a délutánokhoz viszont rengeteget tesz hozzá. Magszerkezete a 2 lécnek teljesen azonos. A viselkedésbeli különbség pusztán a geometriából és abból adódik, hogy a Code S Tip és Tail rocker is.
Itt jön a kérdés, hogy tartson-e az ember 2 lécet vagy jobb egy ilyen all mountain tip&tail rocker, ami körülményektől függetlenül kiszolgálja az embert. Ami biztos, hogy kell nekem egy Code S UVO!
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2018.02.27. 16:38
Szia!

Milyen testmagassághoz használod a 171cm-est?
Előzmény: (pinter14 199552)
Kiralyretes
41 élménybeszámolót írt
41
6 éve tag
2018.02.16. 23:31
Hali! Koszi a hsz-t. Nekem csak egy lecem van. Pont ezert vettem vegul ezt a tipust, mert ugy gondoltam, h ez hasznalhato a legaltalanosabban.
Előzmény: (pinter14 199552)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2018.02.16. 14:47
Ilyen lécem van nekem is, 171 cm-es közepesen jól síelésig kiváló, meg ha csak 1 lécem lenne lehet ezt választanám.

De egy rendes freeride léc és egy rendes pálya léc új távlatokat fog nyitni mindkét területen...

Sikerült beszereznem egy fis szabvány 190 cm-es versenylécet (full camber, Salomon 2v,r>27, 2011/2012)
Még tanulok síelni vele, plusz ezzel valóban nehéz lassan és könnyedén síelni, de teljesen más mint egy rockeres léc.

Szóval pályán kívül jó ez a rockerség, de nem hiába nem rockeresek versenylécek..

Persze akinek nincs lehetősége/kedve/energiája sokat síelni és sok lécet tárolni annak nincs más kell egy rockeres léc és 4 évszakos gumihoz hasonlóan mindenhova átlagos lesz.
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.02.16. 08:29
Nem 8.0 BT lesz az a léc véletlenül?
Kiralyretes
41 élménybeszámolót írt
41
6 éve tag
2018.02.16. 08:15
Sziasztok! Vasaroltam egy Salomon X-drive bt lecet. Ez rocker 2.0-as (barmit is jelentsen ez). Meg is volt a proba. Tetszik a lec de azt vettem eszre, h ez a lec mintha igenyelne a tempot. Nagyon nehez vele lassan mennem. Valakivtudja esetleg, h a rockeres lecekre ez jellemzo, vagy a technikamon kell javitani?
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.