Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Rocker sílécek - tapasztalatok

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 181, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  kyoshozozoFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.03.28. 14:38
(Üzenetazonosító: 200940)
kyoshozozo Hozzászólások: 152
Regisztrált: 2011.11.21.
13 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"Volt elsőként egy Head Supershape ispeed-em,
Aztán egyszer kipróbáltam kíváncsiságból egy all-mountain tip rockert is."

A Head szerint az ispeed is tip rockers, all-mountain léc! - persze attól függ melyik évjárat?!
Nekem egy imagnum-om van, annak 72mm a közepe, azzal nincs ilyen gond..
Igaz, én 105kg vagyok, jobban hajlitom a lécet és a bucka is csak térd feletti magasságban jelent gondot. :)
Én nagyon szeretem, elég gyors és fordulékony (R 13,1m)!
( A Lacko szerint érdekes, mert nincs átmenet, nem lehet forgatni)

Nekem a másik lécem egy Atomic D2 GS, azzal lehet száguldozni, de igazából nem gyorsabb mint a Head.
(Ez a Lacko szerint gyógysi) :)
Előzmény: (- Marky - 200919)
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.27. 13:05
(Üzenetazonosító: 200921)
- Marky - Hozzászólások: 434
Regisztrált: 2008.12.02.
48 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mindig jó látni, hogy van aki nálam is elvetemültebb :)

Aki tud jó áron Blizzard Bonafied-t vagy Brahma-t, az ne tartsa magában. Nálam ők az új jelöltek rocker kategóriában

Esetleg valakinek tapasztalata velük?
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2018.03.27. 11:13
(Üzenetazonosító: 200920)
bouquetk Hozzászólások: 138
Regisztrált: 2011.11.29.
63 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Én jelenleg 4 pár lécet használok, ebből 2-3 párat viszek minden síelésre. Már kinéztem a az 5. és 6. párat is.
Előzmény: (- Marky - 200919)
h i r d e t é s

Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.27. 10:30
(Üzenetazonosító: 200919)
- Marky - Hozzászólások: 434
Regisztrált: 2008.12.02.
48 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szintén zenész...
Én is ott lyukadtam ki, hogy 2 pár van rendszeres használatban (illetve van egy 3. dióverő).

Volt elsőként egy Head Supershape ispeed-em, de ugyanezt tapasztaltam. Kifagyott, kemény pályán, reggel tudom kihozni belőle a maximumot, amint romlanak a viszonyok, átmegy kemény melóba vele a síelés (nyilván itt az én képességem korlátja is közbejátszik)

Aztán egyszer kipróbáltam kíváncsiságból egy all-mountain tip rockert is. Nem hittem igazából a dologban, azt hittem csak marketing maszlag, de teljesen megváltoztatta a síelésem biztosságát az ideálistól eltérő pályaviszonyok között. Nyilván nem magától jött a dolog, kellett sokat edzeni vele, de végül ugyanazt tapasztaltam mint Te. Így lett egy Head Rev85 Pro-m is a gyűjteményben. Könnyedén jövök le vele a délutáni buckás időszakban az erőlködő sporttársak között.

Egyformán szeretem mindkettőt, viszont így egy nap síelésem sem megy kárba élmény szempontból. Este ránézek az előrejelzésekre és eldöntöm melyik pár jön fel velem a hegyre reggel. (Pályaszállás esetén akár délben csere).

Anyagi szempontból is kivitelezhető a dolog, egy új jó léc árából simán kijött a 2 pár 2 éves léc.

"Sajnos" kezd ez a két pár is kevés lenni, mióta elkezdtem kifele járkálni a pályáról, kiderült, hogy az all mountain se jolly joker mindenhova, a Rev85 szélessége mélyhóba még csak "éppenhogy" kategória, úgyhogy keresés alatt van éppen egy 3. családtag.

Olcsó jó minőségű drog nem létezik, szerencsére ez legalább egészséges :)
Feladó:  fezso6FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.25. 21:25
(Üzenetazonosító: 200892)
fezso6 Hozzászólások: 27
Regisztrált: 2009.01.19.
36 síterepet értékelt

Ma jöttünk haza Gasteinből tökéletes pályákon síeltünk !
Feladó:  hamoriarpiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.25. 20:04
(Üzenetazonosító: 200891)
hamoriarpi Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2016.10.11.
14 síterepet értékelt

Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy én is megosszam a tapasztalataimat rocker lécek tekintetében.
Utolsó nem rocker lécem egy Atomic RC SL léc volt. 2-3 szezont mentem vele. Kezdetben szerettem, aztán ahogy egyre több tapasztalatot szereztem - úgy kezdtem kevésnek érezni. (Szomorú, de nem elhanyagolható tény, hogy szedtem magamra pár kilót). Nagyobb sebességnél kezdtem el egyre bizonytalanabbnak érezni, nem tartott eléggé, késő délutáni buckákon csavarodott. Közepes sebesség mellett nagyon kezes léc volt, kanyarbejáratokat nagyon szerette, kijáratokat érezni kellett, kisebb hibákat nem vett észre, jól használható, közepes tudású léc volt.
Erről váltottam Völkl Racetiger SL UVO-ra, ami egy tip rocker léc. 1 napos kölcsönzéses teszt után éreztem, hogy ez egy minőségében más léc. Relatíve kemény léc, de összességében nagyon kezes. Igazán a frissen kezelt, kemény havon érzi otthon magát. Gyors, rövid kanyarok, keményen megélezve. Én nem bírtam annyira megtaposni, hogy bármilyen bizonytalanságot érezzek.
A fekete leves délután jön, amikor fogy az erő, hanyagabbá válnak a mozdulatok, gyengül a pályaminőség... Amiért nagyot büntet: kanyarkijárati tehermentesítéskor hanyagul lent felejtett ívbelső léc lent felejtett hátulja. Ott egyből szól, hogy fáradsz, ideje pihenni! :)
Ami a fentieken kívül nagyon nagy pozitívum, hogy az UVO a pálya "karcosságát" abszolút kiszűri. Olyan, mintha egy Dolby B-t kapcsolnál be.
Hátránya, hogy igazán 8 és 11 között nyújt nagy élvezetet és amit ebben az időszakban ad, azt délután elveszi.
Emiatt kölcsönöztem az idén kipróbálásra a saját Racetiger mellé egy Tip&Tail Rocker Völkl Code S UVO-t. Bad Gasteini túránk alkalmával az összes tulajdonságát volt módom kipróbálni. A gastein-völgyi pályakarbantartási szokásokat nem kommentálnám... Januárban Val Gardenán sieltünk - volt kontraszt minden szempontból.
A léc zseniális! Megmentette a gasteini túrát számomra. Tip-tail rocker voltából következőleg az ívreállítás csak egy gondolat. Hosszabb íveket szeret, mint a Racetiger SL, mivel a Code S 15-ös rádiuszú, az SL pedig 12.7. A legnagyobb geometria eltérés középen van, a kötés alatt. Itt a Code S lényegesen szélesebb. Buckákon, vacak terepen szuperül tart.
Nem kell annyira a terepet figyelni vele, mint a Racetigerrel. Kb. átmegy mindenen habozás nélkül. Az ember akár úgy is érezheti, hogy egy fokkal jobban tud sielni. :)
A délelőtti élményparádéból minimálisat vesz el,(pedig abban a Racetiger SL brutálisan erős) a délutánokhoz viszont rengeteget tesz hozzá. Magszerkezete a 2 lécnek teljesen azonos. A viselkedésbeli különbség pusztán a geometriából és abból adódik, hogy a Code S Tip és Tail rocker is.
Itt jön a kérdés, hogy tartson-e az ember 2 lécet vagy jobb egy ilyen all mountain tip&tail rocker, ami körülményektől függetlenül kiszolgálja az embert. Ami biztos, hogy kell nekem egy Code S UVO!
Feladó:  nimbus2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.27. 16:38
(Üzenetazonosító: 200160)
nimbus2 Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2015.03.07.
12 síterepet értékelt

Szia!

Milyen testmagassághoz használod a 171cm-est?
Előzmény: (pinter14 199552)
Feladó:  KiralyretesFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.16. 23:31
(Üzenetazonosító: 199585)
Kiralyretes Hozzászólások: 36
Regisztrált: 2018.01.24.

Hali! Koszi a hsz-t. Nekem csak egy lecem van. Pont ezert vettem vegul ezt a tipust, mert ugy gondoltam, h ez hasznalhato a legaltalanosabban.
Előzmény: (pinter14 199552)
Feladó:  pinter14FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.16. 14:47
(Üzenetazonosító: 199552)
pinter14 Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2013.01.29.
12 síterepet értékelt

Ilyen lécem van nekem is, 171 cm-es közepesen jól síelésig kiváló, meg ha csak 1 lécem lenne lehet ezt választanám.

De egy rendes freeride léc és egy rendes pálya léc új távlatokat fog nyitni mindkét területen...

Sikerült beszereznem egy fis szabvány 190 cm-es versenylécet (full camber, Salomon 2v,r>27, 2011/2012)
Még tanulok síelni vele, plusz ezzel valóban nehéz lassan és könnyedén síelni, de teljesen más mint egy rockeres léc.

Szóval pályán kívül jó ez a rockerség, de nem hiába nem rockeresek versenylécek..

Persze akinek nincs lehetősége/kedve/energiája sokat síelni és sok lécet tárolni annak nincs más kell egy rockeres léc és 4 évszakos gumihoz hasonlóan mindenhova átlagos lesz.
Dátum: 2018.02.16. 13:30
(Üzenetazonosító: 199548)

Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.16. 08:29
(Üzenetazonosító: 199533)
gaboca Hozzászólások: 2984
Regisztrált: 2009.02.09.
45 síterepet értékelt

Nem 8.0 BT lesz az a léc véletlenül?
Dátum: 2018.02.16. 08:15
(Üzenetazonosító: 199530)

Sziasztok! Vasaroltam egy Salomon X-drive bt lecet. Ez rocker 2.0-as (barmit is jelentsen ez). Meg is volt a proba. Tetszik a lec de azt vettem eszre, h ez a lec mintha igenyelne a tempot. Nagyon nehez vele lassan mennem. Valakivtudja esetleg, h a rockeres lecekre ez jellemzo, vagy a technikamon kell javitani?
Feladó:  jóska63FérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.12.26. 06:42
(Üzenetazonosító: 197553)
jóska63 Hozzászólások: 476
Regisztrált: 2008.11.05.
55 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

hát kiss rövidke és felületében föleg kicsi volt az si a szűzhóra, azzal is lehet menni csak sebességet kell adni neki
Feladó:  QjoszucsiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.12.25. 17:56
(Üzenetazonosító: 197544)
Qjoszucsi Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2017.03.07.

Egy éve használok egy pár Volkl rtm 163 lécpárt. Az elején valóban fura volt.

Most azonban Forgatok, élezek, mint a korábbi carvinggal. Mindezt szándék szerint, irányítani könnyebb. Igaz az élezést el kell hinni és sebesség is kell hozzá. Nekem a súlyom utóbbiban sokat segít-:)))))) (95 kg, 183 cm)

Az egyedül teljesen igaz, hogy egyenesen remeg a síléc csőre, ekkor szerintem is bizonytalan érzést nyújt.
Nekem mély, friss hóban nem jött be igazán... de igazán csak kezelt pályán használom.

Szóval ízlések és pofonok különbözőek! Tervezek kibérelni egy keményebb carving lecet, majd egy hosszabb cca 170 cm rockert és ha bejön, az egyiket meg is veszem.
Dátum: 2017.11.24. 20:34
(Üzenetazonosító: 196843)
45 síterepet értékelt

Rajtam nem múlik! :-)
Feladó:  Balogh AttilaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.11.24. 20:05
(Üzenetazonosító: 196840)
Balogh Attila Hozzászólások: 134
Regisztrált: 2006.01.30.
11 síterepet értékelt

"a kecske étvágya csillapodik"...avagy az 1.pont teljesítve, némileg kényszerpályán mozogva(visszaváltós léc/bakancs beszámítással) itt pihen mellettem egy szépséges pár Elan RaceSLX Amphibio.
Remélhetőleg mielőbb havas tapasztalatokkal is szolgálhatok, ígérem megosztom veletek. Továbbá azt is remélem, hogy Gabóca felajánlásával is élni tudok majd.
Köszönöm segítségetek újfent.
Szép hosszú síszezont, jó egészséget, remek kondíciót mindenkinek!
Feladó:  Balogh AttilaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.11.21. 16:00
(Üzenetazonosító: 196767)
Balogh Attila Hozzászólások: 134
Regisztrált: 2006.01.30.
11 síterepet értékelt

:)
Közben volt időm egy remek lehetőséget kidolgozni, mely a "az étvágyát csillapító kecske és a megmaradó káposzta" esetéből származik...
1. Beszerzek egy "pályarokkert"(egyébként Fuxos mondatai után lehet, hogy épp Amphibio-t, sőőőőt). Lévén a két gyermekem(12,9 ill. 14,3 évesek) magasságban és lábméretben is erősen megközelítettek, így az ő léceik "visszaváltósak, azaz remélhetőleg beszámítósak" lesznek. Azaz, ha 2. pont megvalósul, lesz kire hagynom a rokkereket.
2. Ha összejön akkor Gabócát szaván fogom, s kipróbálom az SL pályasít a Chopokon(netán Tálé-n, ahol kábé 15éve először mentem külföldre síelni, jah és Krusovice-csapoltat fogyasztani esténként)
Szóval alakul ez...meg a síkészletem is...:)
Előzmény: (Fuxos 196755)
Feladó:  FuxosFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.11.21. 09:45
(Üzenetazonosító: 196755)
Fuxos Hozzászólások: 42
Regisztrált: 2016.02.11.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Boccs a kétszeres üzenetért. :)

"ezek szerint a 4D Elan Amphibio kilőve, mert ott épp a belső íven maradt a rocker ha jól értelmezem..."

A külső ív a rockeres. Nem kezdő léc. Kell a sítudás, hogy jó tudjál vele menni. Az Elan honlapja nagyon haladóknak és profiknak ajánlja. Bérelj egyet és próbáld ki.
Feladó:  FuxosFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.11.21. 09:36
(Üzenetazonosító: 196753)
Fuxos Hozzászólások: 42
Regisztrált: 2016.02.11.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A külső élek a rockerek.
Dátum: 2017.11.20. 23:31
(Üzenetazonosító: 196745)
45 síterepet értékelt

Amennyiben déli oldalról támadod Chopokot össze hozhatunk egy találkozót, kiviszem neked a Stöcklit, kipróbálhatsz egy bolti verseny lécet.

http://www.sportoutlet.hu/shop/archive/item/319-stockli-laser-sl-4d-silec-salomon-smartrak...

következőutolsó laponként: összesen 181, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 5 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...