Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rocker sílécek - tapasztalatok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Rocker sílécek - tapasztalatok
2017.02.17. 09:59
Na, ahogy elnézem a piacot bejött amire gondoltam pár éve.
Emberi áron pályalécet venni, ami nem versenyléc már nem lehet, vagy csak kivételesen. Minden rokker, még a 100 ezres kategória fölött is sokszor, így egy haladóbb síelő nem tudja megtanulni az élen vezetést, pláne nem kissé jeges pályán.
Aki meg jól síel, vagy szeretné megtanulni az élen vezetést, az meg vegyen 200 ezerért lécet. (Merthogy ott, nem véletlenül megtartották az eredeti szerkezetet-a la versenyrokker vagy mi a frász) Gratulálok a síiparnak!

Természetesen pályalécekről beszélek, mélyebb hóban jó a felhajtott léc, de mélyebb hóban meg a széles, és igencsak felhajtott lécekkel jó siklani, amikkel a pályán csak szerencsétlenkedni lehet.
A pályarokkarek csak arra jók, hogy a szerencsétlenkedést bebetonozzák, és a carvingoktatást lehetetlenné tegyék.

Hogy a léctesztelők, meg ebből élők nem siránkoznak azt megértem, hiszen nem vágják maguk alatt a fát.
Amúgy meg az élen vezetést különösen élvezetessé tevő kötésmagasítások is eltűntek a piacról az egybe szerelt lécekkel együtt.

Mindegy, ennek is van előnye, így már nem 100 ból egy, hanem 1000-ből egy ember fog csak tudni szépen, és élvezetesen síelni,(Aki a korábbi lécekkel tanult meg) és annál nagyobb lesz ilyenkor mindig az ámulat és az értetlenség a pályán. :)

Nem, nem vagyok az újítások ellen, csak hát ez esetben visszalépésről van szó.
Bár ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor megjegyzem, hogy talán mire telítődik a piac ezekkel a szarokkal, ismét megjelennek mint fentebb írtam, a "különleges élreálló" lécekkel, hogy legyen (és akkor tényleg lesz) értelme lecserélni a rokkereseket.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.