Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Wurzeralm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel die Traube
ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2020.02.21. 10:25
Sziasztok.
Holnap meglátogatjuk a terepet.
Van valami új infója valakinek?
Bármi jöhet, köszönöm.
Girondins
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2016.11.18. 14:40
Sziasztok!

Mik a vélemények erről a síterepről?

Előre is köszönöm.
formasu
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2014.02.02. 13:56
Jövőre is vissza lehet váltani! Nem évül el.
Előzmény: (hpeter 168596)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hpeter
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2014.02.02. 12:59
Pénteken jöttünk haza, Hinterstoderen és Wurzeralmon síeltünk 5 napig a családdal. Az utolsó nap kivételével szinte üresek voltak a sípályák, a hó és többnyire az idő is megfelelő volt. Sajnos a bérleteket (5 db.) elfelejtettük a végén visszaadni. Ha valaki mostanában menne Budapestről, és segítene visszaváltani a kauciót, kérem, írjon nekem.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.12.22. 21:56
4 napos felső-ausztriai túránkat itt kezdtük.

Graz felől jöttünk az A9-esen, feleslegesen kifizettük a 4,5 EU-t alagútért. Le lehetett volna menni Liezen felé és onnan főúton elmenni Wurzeralm-ig. Így ~3km-t kellett csak mennünk a főúton és már ott is voltunk a sikló aljánál.

Dec. 18-án csak lézengtek a pályán, megvolt a "csak a miénk a pálya érzés".

A pályák:
- 3-as variációk a 2-es ülős mellett szuperek. Szép széles piros/fekete haladó pályák ~kb. 500m szintkülönbséggel. Ez volt a kedvencünk.
- Piros 1-es Talabfahrt rendben volt, szép széles hóágyúzott pálya. A hátsó kék kettesen nincs teljesen kiépítve a hóágyúrendszer, ott voltak kopottabb, jeges részek.
- A többi pálya nem túl hosszú, de széles, jól kezelt.
Mivel az egész egy északra néző "katlanban" van, a nap nagy részében árnyékban vannak a pályák. Nem olvadnak le.

Egyéb extrák:
- Ha jól emlékszem a 3-as Talabfahrt mellett a sítúrázóknak volt külön rész a "feljövetelhez". Elég sok túrázót láttunk.
- Fent 1400m-en van sífutópálya (talán 4km).
- Suny Kid parkban szőnyeg mellett gyakorolhatnak a kicsik, szépen elkerítve.
- Végül, de nem utolsó sorban a lenti étteremben (vonat állomás alatt) összeismerkedtünk a pincérrel (Gábor). Kiderült, hogy rengeteg magyar dolgozik a Hüttékben, jó eséllyel mindegyikben lehet magyarul is rendelést leadni ...

Gastro:
Gábor megkínált minket Zirben snapsszal. Ezt a nedűt a fenti tűhullató fenyők tobozából készítik. Én nem vagyok nagy alkoholpárti, de ez tényleg jó.
Nagyobb mennyiségben a családnak mi a Windischgarsten központjában lévő Schnaps-Idee-ben szereztünk be belőle. ( https://www.schnaps-idee.at/lage.html ) Nagyon kedves a boltos, kérsz valamit, egyből a meg akarod kóstolni kérdéssel nyit. Mivel a cukrozott és ne cukrozott Zirben párlatból is kaptunk mintát elég vidáman távoztunk a boltból.
Wurzeralm1.jpg
Wurzeralm2.jpg
Zirbenschnaps - Cirbolyapálinka
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2013.11.19. 12:49
Hinterstoder! Kellemes és egy kellemetlen emlék fűz hozzá: az első komoly síbalesetemet ott adtam elő, 40 évesen azt hittem, hogy a 20-as koromban tudott kunsztokat még tudom. 6 hónap betegállomány lett belőle. Ennek ellenére nekem szimpatikus pályák. Gondolom nem véletlen, hogy egy csomó Síszövetségi verseny áttelepült ide Sankt Lambrechtből. WFeri
Előzmény: (admin3 162630)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2013.11.19. 11:16
Budapesttől való könnyű megközelíthetősége ellenére Wurzeralm és a közeli Hinterstoder kevésbé ismert síterepeknek számítanak még a magyar sízők körében. Az alábbi cikkünkben bemutatjuk ezt a két felső-ausztriai síterepet: https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/hinterstoder-ausztria/
gal.andor
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.02.12. 12:34
2012. február 6-tol 11-ig jártam itt a sítáborral. Ahogy a sípályáról olvastam az infókat úgy éreztem nem lesz a legjobb. Szerencsére ennek ellenkezőjét tapasztaltam. Első napon rögtön tökéletes napsütésben síeltünk. A parkolóból egy sikló visz fel a középső állomásra. A siklónál nem kellet sokat várni. A siklóból is gyönyörű kilátás nyílik a havas lejtőkre. A középső állomásból átlehet síelni egy 4 üléses felvonóhoz. Ez a kis erdős szakasz kissé lapos volt. A 4 üléses felvonó közelébe található a hütte.A felvonóból kiszálva választhatunk egy rövid de nagyon jó piros és egy kék pálya között. A kék egészen levisz a parkolóba. Mi körülbelül fél 10-kor értünk fel a 4 üléses felvonó tetejére. A felvononál egész nap szinte senki nem volt így 1perc alatt már a felvonóba ültünk. A piros pályán szinte alig sieltek, mivel ha több ember lett volna az is eloszlik. A piros pályáról egy kék átkötő pályával átlehet síelni a 2 üléses felvonóhoz ami egészen a csúcsig visz(1800méter). A kilátás innen pazar volt. Innen piros és fekete pályák visznek le vagy a hüttéhez vagy újra a 2 üléses lifthez. Itt is a pályák tökéletes állapotban voltak. Ugyanúgy mint a 4 üléses liftnél várni se kellett. A pályán kívül is a 3méteres hóban is tökéletes volt a sízés. Ez a sípálya nagy élményt nyújtott nekem. Szerintem a kedvenc sípályám lett!

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/wurzeralm-2012/galeria/
PICT4615.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.