Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Topik nézettség számláló

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.02.15. 19:15
Köszönöm/köszönjük a változtatásokat!

Az új számlálással (IP figyeléssel) hosszú időre rendet tettetek!
Előzmény: (zadmin 134531)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.15. 17:52
Na, hát sok hűhó semmiért.
Nem vagyok büszke erre a mai kavarásra, de van ilyen nap.

Azt gondoltam, hogy a google analytics adatokból, a site statisztikákból, az eddigi látogatottsági számokból valami ügyes algoritmussal sikerül kiokoskodni a jelenleginél korrektebb számokat.
Na, nem jött össze, sikerült jobban összekutyulni, mint eddig volt.

Szóval visszaállítottam az eredeti számokat.
Szerintem ezek a számok 99%-ban jól tükrözik az eddigi látogatottságokat.

Úgyhogy visszatérek András felvetéséhez, hogy a Kékestető és az Eplény topikkal valami nem stimmel. Kékestetőt már rendbe tettem korábban. Én sem találok semmi magyarázatot arra, hogy miért ennyire magas a látogatottsági mutató az Eplény topikban.

Ezért ennél az egy topiknál felhasználtam a google analytics adatokat, mely azt mutatja, hogy a Mátraszentistván topik látogatottsága 85%-a az Eplényinek, így állítottam be az értéket. Szerintem nagyjából ez reális lehet.

Az IP cím figyelés természetesen megmarad, tehát a további számok már remélhetőleg jól fognak alakulni.
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.15. 16:18
Aha, látom, köszi.
Nem egyszerű ez a rendbetétel, én is találtam már 1-2 hibát, ezeket módosítottam.
Asszem ennél értem, mi lehetett a gond, nemsoká (remélem) rendbeteszem ezt is.
Előzmény: (Lackó 134518)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.15. 16:10
Valami talán mégsem stimmel.

Több topiknál a mostani változtatás után sokszorosára ugrott a látogatottság.
Az egyiknél ha jól emlékszem tegnap 3500 körül volt, erre ma 16500.
Ezt a topikot egyébként 2012.01.27-én nyitottam, nekem kicsit soknak tűnik ez a szám ehhez képest.

Több másik topiknál is sokszorosára ugrott a tegnapihoz képest.

Ezt azért nem értem, mert ha korábban mminden klikket mért (tehát egy robot akár meg is pörgethette a számlálót), a mostani adatok a gugli szerintiek, akkor most hogyan lehet több?

Talán a gugli nem mér jól?

Ui: Nagy jelentősége az egésznek persze nincs, de ha már rendbe teszitek, talán ez is infó lehet.
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.15. 12:47
Rendbetettük a topik nézettség számlálót.
Kidobtuk a régi számokat.
A google analyticsből kinyertük a topik látogatottsági adatokat, és ezek alapján frissítettük adatbázisunkat.

A számok nagyon hasonló trendeket mutatnak, csak elenyésző esetben volt nagyon eltorzult adat. De valóban jobb így, megbízhatóbbak lesznek ezek a tájékozató adatok.

Mostantól úgy működik, hogy egy IP címről egy óra alatt egy kattintást mér.
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.14. 16:36
Köszi a javaslatokat, gondolkodunk, mi lenne az ideális megoldás.

Azért azt mellékesen megjegyzem, hogy ezeket a számokat soha, sehol nem használjuk semmiféle hivatalos statisztikában, látogatottsági adatként, sehogyan. Erre a hivatalos google analytics statisztikát használjuk, ahol az egyedi látogató számok korrekt áttekintést adnak.

Síterepek értékeléséről szerintem írj a 'Síterepek értékelése' topikba.
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=13364
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.02.14. 15:30
"Ki fogjuk ezeket szűrni, és a nézettségi számok nagyjából tükrözni fogják a realitásokat."

Az elfogultság látszatát is kerülve nem visegrádi példát hozok fel:

Eplényi topik, új üzenet: 3230, látogatottság: 1356617
Mátraszentistván topik, új üzenet: 2051, 452094

Nos eplénynek kb. 1,5-szer annyi hozzászólása van, míg a látogatottsága több, mint 3-szoros. Reális ez? A két síterep minden mutatója nagyjából hasonló (sőt MSZI-nek egy árnyalattal jobb) kéne legyen....


"Mellesleg tökéletes rendszert lehetetlen csinálni, mert hogyan különböztetsz meg két kattintást?"

Két megoldást javaslok:
1) A látogatottsági mérőszámot el kell törölni, ki sem kell írni, ha nincs szűrés!
2) Ugyanarról az IP címről érkező kérést csak akkor kell számlálni, ha pl. fél órán belül nem érkezett innen lekérés (pl. a statsector is így működik). Szorgalmas robotok így max. óránként 2-vel léptetik a számlálót, naponta 48-cal. Máris elenyésző érték.


"esetek többségében nem emberről, hanem robotokról beszélünk"

A robotokat is emberek írják. Kétlem, hogy programhiba...
Egy ilyen scriptet néhány perc alatt meg lehet írni, ami folytonos kérésekkel pörgeti egy topik számlálóját.


Magyarországi síterepek értékeléséről is lenne javaslatom, hová írjam?
Előzmény: (zadmin 134362)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.14. 11:50
A topikok látogatottságát úgy mérjük, hogy minden kattintás számít, nincs mögötte nagyon kifinomult rendszer, mely megpróbálja kiszűrni a trükközéseket. Mellesleg tökéletes rendszert lehetetlen csinálni, mert hogyan különböztetsz meg két kattintást? Ha valaki minden percben rákattint a topikra, akkor lehet, hogy nagyon kíváncsi, de lehet, hogy trükközik.

Viszont figyelemmel követjük azt, hogy mi történik a szájton, és szerencsére Ti is figyelemmel követitek, és András neked külön köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet erre az anomáliára. Mert azt természetesen semmiképpen sem fér bele, hogy egy nap egy IP címről valaki 20.000-szer érje el a topikot, és ezzel pörgesse a számlálót.

Mellesleg ebben az esetben, sőt az esetek többségében nem emberről, hanem robotokról beszélünk. A robotok lehetnek rossz szándékú trükközők, rossz szándékú betöréssel kísérletezők, vagy csak simán elromolott, rosszul programozott letöltőprogramok.

Természetesen rossz szándékú, betöréssel kísérletező robotok a sielok.hu-t is rendszeresen támadják, mint minden szájtot az interneten. Viszont eddig ezt kiegyensúlyozottan tették, mindenfelé próbálkoztak.

Most egy robot a Kékestető topikot nézte ki magának. Még tovább kell elemezni, hogy mit is csinál, és miért is csinálja, de nekem erős a gyanúm, hogy valami elromolott, rosszul konfigurált programocskáról van szó.

Ki fogjuk ezeket szűrni, és a nézettségi számok nagyjából tükrözni fogják a realitásokat. Ahogy fent írtam, tökéletes sosem lesz, de azért nagyjából stimmelni fog.
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.02.14. 07:04
Már csak 6000-et lépett a számláló....
Mindegy, ezek szerint az eplényi 1356587-nek sincs hírértéke. Ez is kiugróan magas volt már régóta.
Előzmény: (zadmin 134219)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2012.02.13. 14:41
Egy gaz galád támadó robot próbálkozgatott a betöréssel a Kékestető topikon keresztül, ezt számlálgatta oly szorgosan a rendszer.
A számlálót visszaállítottam, köszi a hibajelzést!
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.02.13. 12:08
Rendszeresen figyeljük a sielok.hu fórumát és azon belül az értékeléseket/látogatottságokat.
Így vettem észre, hogy a Kékestető topic látogatottsága kb. 24 óra alatt ~86000 - ről ~100300 -ra ugrott! Nem romlott el a számlálótok?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.