Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Konferencia a gyermek síbalesetek megelőzéséről

ÜZENETEK (37)Időben csökkenő Időben csökkenő
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2014.01.30. 10:12
Bocs, csak most láttam meg a bejegyzésed.

De igen. Ráadásul elég jól sikerült ez a félórás műsor, úgyhogy azóta még egy félórás adásban megint előkerült a téma. Napközben című műsorban ekkor már az iskolai sítáborok biztonsága volt a téma.
Előzmény: (pokmalac1 166774)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2014.01.13. 22:15
Gyula! Nem Te voltál ma az állami rádióban?
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.03.06. 19:46
Ez nem hanyagság, ez divat.
Előzmény: (Fidosan 156736)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2013.03.06. 18:11
Azt hiszem ez ide tartozik...tegnap voltunk Cairngormban (Skócia) egyik kedvenc síterepünk itt, és a hajam égnek állt attól amit láttam, gyerek tanulócsoport...gondolom tanárokkal,cairngorm ski centre feliratos síkabátos nemtudomkikkel, szülőkkel, és a gyerekek úgy síelgettek, lifteztek, hogy a kantáros nadrág kantárját nem tették a vállukra mert pisilésnél lusták öltözni, hanem a kabát alól lógott,...csoda ha a szerencsétlen hülyegyerek kiesik a liftből mert beakad, fennakad,visszarántja...letépi....stb...de ha már viselkedni meg öltözni nem tanították meg őket, akkor miért nem szólnak rájuk...vagy egyszerübb megvárni míg megtörténik a baj ?
Na például ilyen egyszerű dolog miatt is lehet szerintem egy komoly baleset...
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.27. 11:25
Vági Zoltán elhangzott előadása:
Mire vigyázzunk a gyerekekkel a sípályán?

Hasznos, 13 pontból álló gyakorlati tanácsokkal:
http://skihungary.hu/hu/hirek/mire-vigyazzunk-a-gyerekekkel-a-sipalyan/3512
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.25. 16:23
Sikeresen lezajlott cégünk által szervezett játékos előadásunk.

Köszönet az előadásokért, síoktatóknak:
Apjok Ildikó
Csapody Ákos
Ozsváth Miklós
Vági Zoltán

Előadóknak:
Bátor Balázs ( Alpina )
Cselovszy Zsolt ( FBAM Szövetsége )
Gál Balázs ( Forcefield )

Köszönet a rendezvény támogatójának:
https://www.sportbiztositas.net
Lakatos Áron

Köszönet moderátorunknak:
Klausmann Viktor

Képes beszámolót készítettek:
sielok.hu
Budai Polgár ( II. kerület lapja )
Story Magazin

Saját képeink:
2.konfer3ncia-003.JPG
2.konfer3ncia-005.JPG
2.konfer3ncia-007.JPG
2.konfer3ncia-009.JPG
2.konfer3ncia-014.JPG
2.konfer3ncia-022.JPG
2.konfer3ncia-026.JPG
2.konfer3ncia-027.JPG
2.konfer3ncia-036.JPG
2.konfer3ncia-043.JPG
2.konfer3ncia-047.JPG
2.konfer3ncia-052.JPG
2.konfer3ncia-055.JPG
2.konfer3ncia-058.JPG
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.15. 14:58
Sikerült véglegesítenünk a programot.

Néhány extra is lesz/lehet:
Megpróbálunk ( nem biztos, hogy sikerülni fog ) élő közvetítést is létrehozni. Videó anyagot is készítünk a konferencia/bemutatóról.

Játékként a szülőknek lehetőség lesz egy pár fa sílécen egyet körbe csoszogni, együtt a gyerekkel, utcai cipőben két pár kötésbe állva - szülővel való együttmozgás:).

Részletek:
http://skioutlet.hu/hirek.php?kod=102
budaitancklub.jpg
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.09. 15:59
Elkészültek plakátjaink a rendezvény beharangozójaként. Aki gondolja, küldje tovább. Köszönjük!

A rendezvény támogatója a sportbiztositas.net.

Részletek:
http://www.skioutlet.hu/hirek.php?kod=102
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.05. 13:39
Jó képek:)

Egy síoktatónak a legszebb öröm. Én sem hagytam ki anno. No persze most már óvatosabb vagyok - lennék :)
Előzmény: (AAron 142345)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.11.02. 13:58
Ha kb tudod hová mentek, nyugodtan kérdezz rá a lifttársaságnál, szívesen veszik az ilyen kérdéseket és segítenek. Személyes véleményem, hogy ne síeljünk gyerekkel a hátunkon. Egészen egyszerűen azért, mert rajtunk kívülálló okok miatt is megtörténhet a baj. Én amikor az unokahúgommal síeltem, akkor a bébi pályán hóekében ölemben tartva előre, csúszkáltam (sokan csinálják). Nagyon-nagyon élvezte! Egyébként van gyerekbarát toplista az ADAC-nél. Rákeresek neked, és beteszem az Ausztria topikba valahová.

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=1643&itttid=191143
Előzmény: (Cilla 142339)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.11.02. 13:55
Megy az, csak kell 4-5 felnőtt a hátvédnek.

https://sielok.hu/fotoalbum/forum-115238/galeria/
800-CSC-0383.JPG
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.11.02. 13:49
Szia, én is Russbachot javasolnám. Az a baj még kicsi a gyereketek, mert 1 éves kortól van ingyenes bölcsőde. (Lásd.: http://www.dachstein.at/winter/familie/spatzennest/ ) Személyes tapasztalatunk még nincs ezzel a bölcsivel, de nagyon tetszett amikor láttam ezt a lehetőséget, jövőre lehet kipróbáljuk (3. gyerek most lesz 1 éves).

Mi amikor babával voltunk mindig felvittük magunkkal babakocsistul. Olyan helyre mentünk, ahol kabinos lift van és van oda/vissza útra szóló "kiránduló" jegy. Aztán egy bérlettel felváltva síeltünk a többiekkel. Pl. Zillertal3000 EggalmBahn/Lanesrbachban vannak pályaszállások. A kabinos tetején van egy "havas körhinta", varázsszőnyeg ... ahol ha van másik kisebb gyerek, ő is el tud szórakozni. Itt tömegeffektusok sem jellemzők se az étteremben se a liftnél.

A háton gyerekhordás gondolatával már én is kacérkodtam, de aztán jöttek a rémtörténetek. Lefagytak a végtagjai a kicsinek (-15-20, Obertauern), a le fel mozgás miatt a nyaka nyekkent meg ... Azért a 2. gyereket vittem így, lankás kék pályán a 4-éves fiammal együtt síelve, szép napos időben, de akkor ő már majdnem 2 éves volt (kabinos liftet használtunk).
Előzmény: (Cilla 142339)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.11.02. 12:52
Kedves Cilla!

Az utóbbi években nekem is feltűnt, hogy a sílifteknél szinte mindenhol kihelyeztek táblákat, amivel tiltják a háton való gyermekszállítást. Az is biztos, hogy Ausztriában már nagyon komolyan veszik ezeket az előírásokat.

Jómagam is síeltettem így ( kb. 16 évvel ezelőtt ) az akkor egy-két éves fiamat. Felnőttebb fejjel belátom, a tiltás jogosságát. A liften is veszélyes, sízés közben pedig még inkább.

Szóval egy 8 hónapos kicsivel sízni, szerintem maximum valami teljesen elzárt (bébi) pályán lehetséges, de talán ez sem nagyon ajánlatos. Addig amíg síelni szeretnél, valaki másra jobb bízni a kicsit - mondjuk öt gyerekkel ez nehéz:)

Javasolt helyszín:
Mivel három csemetém van, mi is kerestük az ilyen családi helyeket és szívesen ajánlok is olyat, ami nekünk teljesen bevált, viszonylag közel is van. Mönichkirchenben van a Gasthof Enzian, ami pályaszállás ( középső állomás, de kocsival fellehet menni ), és kifejezetten gyermekbarát:
http://www.enzianwirt.at/

A síterep magyar nyelvű oldala:
http://www.schischaukel.net/hu/szallas-es-etkezes/

Érdemes mielőtt foglalni, mert elég hamar megtelik februárban.

Balesetmentes családi sízést, sok havat!
Cilla
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2012.11.02. 12:43
Köszönöm szépen a válaszod. A kérdésem első fele szerintem kifejezetten ebbe a topikba illik a meglevők közül, és annyiból fontosabb is, mint a második fele (amire Te válaszoltál), hogy ahhoz, hogy egyáltalán elinduljunk, először tudnom kéne, hogy felengednek-e egyáltalán a pályára/felvonóra gyerekkel. Lehet, hogy túlparázom a dolgot, de speciel az osztrákok már azért is rám szólnak/-tak, ha dzsekim nincs állig felcipzározva... (És elnézést, hogy továbbírtam a kérdést, valóban a második fele máshova kellett volna menjen.)
Előzmény: (Hogwash 142340)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.11.02. 12:08
Nem a legjobb topikot találtad meg ehhez a kérdéshez, de azért adok tanácsot :) Nézz kórül a Dachstein West topikban, Russbachban biztos találtok megfelelő apartmant akár öt gyerekkel 90-100 euró/éj környékén a kabinos felvonó közelében. 75 kn pálya sok új fejlesztéssel, a gyerekes családokra kihegyezve.
Cilla
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2012.11.02. 11:04
Sziasztok, tanácsot, illetve konkrét információkat szeretnék:
Februárban mennénk családilag síelni Ausztriába. Az egyik gyerek 7-8 hónapos lesz akkorra. Mit engedélyeznek az osztrákok és mit nem? Kenguru/háticipelő? (Régebben sok ilyet láttam, de félek, hogy újabban mindkettő tilos lehet.) Ha bármelyik jó, akkor kell a gyerekre bukósisak? (A háticipelőben még el tudnám képzelni, csak ugye azt eleve csak nyolchónapos kortól, pontosabban biztos üléstudás és kellően erős gerinc esetén lehet használni, szívesebben vinném kenguruban, ott viszont nonszensznek tűnik a sisak.) Amennyiben egyik sem engedélyezett, akkor van jó (konkrétan öt gyerek mellett kifizethető, mindazonáltal tágas, világos és tiszta, nem a magyaroknak fenntartott kategóriájú) pályaszállás-ötletetek, olyan pályával, ahol egy tizenötéves, nyolc éve (jól) síelő fiú sem unatkozna? Meg olyan tapasztalat, hogy hol van netán meleg víz is a mosdóban, mert jéghideggel nem egy desszert egy babát tisztábatenni? Az utóbbi években a Grossglockner régióba jártunk, nagyon szerettük a pályát (se nem kicsi, nem untuk egy hét alatt, se nem túl nagy, nem vesztek el a külön síelő gyerekek), de ott vagy béna, vagy túl drága (Adler) a pályaszállás, és nem nagyon rémlik, hogy melegvíz lenne. Minden információt előre is köszönök!
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.10.19. 11:39
Felhívás

Gyermek síbalesetek megelőzésének kérdései – családi sízés keretében

Játékos bemutató két részben. Résztvétel díjtalan - előzetes jelentkezés szükséges!

2012. április hónapban már megrendezésre került egy konferencia, mely a szervezett síoktatás balesetvédelmi kérdéseit tárgyalta, szakmai alapon. Beszámoló:
https://sielok.hu/rovat/balesetvedelem/cikk/konferencia-beszamolo/

A mostani játékos konferencia célja, hogy a családban síző gyermekek balesetvédelmi kérdéseit közérthetően megértesse úgy a szülők, mint a gyermekek számára.

Időpont: 2012. november 25. ( vasárnap ) 10 órától. Kétszer 40 perc játékos előadás, bemutató.
Helyszín: Budai Táncklub Berczik Sára terem, Budapest II. Kapás utca 55.
Megközelítés: Széll Kálmán térről 4-6 villamossal, 2. megálló: Mechwart liget
Parkolás szombaton és vasárnap díjtalan. Parkolók: végig a Kapás utcában
Jelentkezés: feher@skioutlet.hu e-mail címen, a tervezett résztvevők számának megadásával

A játékos bemutató témái:
Mire vigyázzunk a gyerekekkel a sípályán?
Veszélyhelyzet felismerése, megoldása.
Mivel tudunk felkészülni balesetvédelmi szempontból a sízés előtt?
Kell-e és mire jó a bukósisak, síszemüveg, gerincvédő?
Hol, mire elegendő az Európai Egészségbiztosítási Kártya?
Pedagógia - pozitív példa jelentősége.

Előadók: Neves síoktatók és szakmai szervezetek képviselői

Az előadás napján a SkiOutlet üzletében minden védőfelszerelés
( bukósisak, síszemüveg és gerincvédő ) jelentős kedvezménnyel kapható!

Létszám korlát 80 fő. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.10.10. 16:30
Magyarország II. Sí biztonsági konferenciája

Gyermek síbalesetek megelőzésének kérdései - családi sízések esetében


TERVEZET


Helyszín: Budai Táncklub, Budapest, II. Kapás utca 55.
Megközelítés: Széll Kálmán térről 4-6 villamossal,
2. megálló: Mechwart liget

Parkolás szombaton és vasárnap díjtalan.
Parkolók: végig a Kapás utcában

Lehetséges időpont: 2012. nov.25. vagy december 2.
( vasárnap ) 10 – 13 óra

Célcsoport: elsősorban szervezett oktatást kevésbé igénybe vevő szülők, gyermekek
Minden előadás kb. 10 perces

Terveink szerint 2012. november 25-én ( vasárnap ) 10 - 13 óra között Budapesten, az art deco stílusában csodálatosan felújított Budai Táncklub Berczik Sára színpados nagytermében( Bp. II. Kapás utca 55. ) kerül megrendezésre az a konferencia, melynek célja, hogy a szakmai közönségen felül, a családban sízőket érdemben tájékoztassa a síbalesetek elkerülésének kérdéseiről. A mostani konferencia szervezőjeként elsősorban nem a szakmai szervezetek képviselőit kérjük fel előadások megtartására, hanem neves, gyakorlatban sokat dolgozó oktatókat.

A konferencia szakmai, gyakorlati előadásait még négy, más típusú előadás is színezi: Két előadás védőfelszerelés kérdéseiben és két előadás biztosítási kérdésekben ( Pl: Hol, mire elegendő az Európai Egészségbiztosítási Kártya? ).

Szakmai előadások tekintetében az előző konferencia előadóinak jó része jelezte, hogy most is szívesen vállalnak egy-egy előadást.

Egy-egy előadás időtartalmát szigorúan 5 és 10 perc közé tervezzük és elsősorban nem szigorúan szakmai, hanem közérthető, gyakorlati tanácsokkal, kevés de szükséges adatokkal szeretnénk szolgálni, mindezt oly módon, hogy a sajtó számára is közérthető legyen az üzenet.

A konferencia keretei tehát adottak, a részletkérdéseket hamarosan lezárjuk. Részletes program véglegesítésének belső határideje: október 17.

Az előző konferenciáról beszámoló a sielok.hu alatt:

https://sielok.hu/rovat/balesetvedelem/cikk/konferencia-beszamolo/

Az előző konferencia előadásai, sajtó beszámolók:

http://www.skioutlet.hu/hirek.php?kod=95
EU-egészségbiztositási kártya. Tudjuk mikor hol mire jó és mire nem?
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.06.10. 22:11
Köszönet Apjok Gergőnek a munkáért.

Repárszky László
Előzmény: (skioutlet 139359)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.