Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Válóok??? A feleségem nem szeret síelni.

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.12.04. 19:27
Rera!

Saját magad tudod szabályozni!Direkt nem állítottam át,mert itt kötetlen beszélgetés folyik.
Előzmény: (Rera 145048)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.12.04. 16:54
Egyetértek Veled Feri Bá!Ez egy kötetlen fórum.
Előzmény: (WéberF 145015)
admin8
60 élménybeszámolót írt
60
13 éve tag
2012.12.04. 14:19
Kedves Fórumozók! Ez lassan az offban is off !!!
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.12.04. 10:51
Pont mint egy rendes asszony! (sok munka van benne míg olyan lesz!)
Előzmény: (szendre 144969)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.12.04. 09:33
Ezen analógia szerint elmondható, hogy az én nejem is igencsak elnéző sok tekintetben. :-) De legalább a síelésre nem kellett annyira rábeszélni, de nem is csapta meg annyira a szele nem lett fanatikus. Szereti a hegyeket és a havat, de nagyon fázós és óvatos síelő. Ennek ellenére jól szokta magát érezni. Van más hobbim is más évszakokra, na azt pl. nem űzi, sőt nagyon nem szereti, de elfogadja, hogy csinálom, versenyeken veszek részt...stb.
Előzmény: (csabor 144860)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.12.03. 11:21
Én szeretem például a kosárlabdát. (már csak 165 centis mély termetem miatt is nekem való) Feleségem utálja a kosármeccseket, de nem akar elválni, ha elmegyek meccsre, sőt otthon még pluszba megnézem a TV felvételt is.
Ha belegondolok feleségem sok mindent utál amit csinálok, mégis kitart mellettem. Türelmes asszony. Azt hiszem csak akkor válna el, ha nem vinném síelni, ha már 25 év szorgos munkájával rábeszéltem a havas lejtők látogatására.

Szóval türelem és próbálkozás!

Csabor a hatékony rábeszélő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.12.03. 10:56
Szüleim példája alapján szerintem egyáltalán nem válóok.
Édesanyám sosem síelt (ill. két alkalom után úgy gondolta, hogy ez nem neki való) és mégis: egyrészt nem váltak el :), másrészt nagyon jól el tudta tölteni az idejét a pályák körüli sétálással, túrázgatással. Élvezte a hegyeket, a napfényt (rossz időt is) a havat a jó levegőt stb. Pihenni, melegedni betért a hüttékbe, vagy olvasgatott a szálláson...stb. Olyan is volt, hogy a feleségem terhesen már nem síelt, de ott volt és jól érezte magát.
A lényeg, hogy érezze jól magát havas körülmények között...ez viszont nem biztos, hogy megy mindenkinek. Sztem a kompromisszum készség a kulcsa az egésznek.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.11.23. 09:07
Biztos igazad van Rera! Embere válogatja! Az én nejem már nem siel ... 47 éve vagyunk együtt, de nekem jólesik, ha a 2 hetes sítúrán velem van. Persze az 1-2 napos túrákra nélküle megyek, de márciusban az egyhetesen már hiányzik!
Előzmény: (Rera 143349)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2012.11.13. 19:02
Szerintem a kettő nem mindenképpen függ össze: az ember a magánéletét és a síelést külön is élheti! Sőt, aki házas, férjezett, annak még jó is, ha a másik nem síőrült: legalább van egy kis szabadsága, ahol CSAK Ő lehet. Szerintem, szerintem...

u.i.: Persze az már, hogy síeléskor (előtte, utána, esetleg közben) mit csinál, a saját lelkiismeretén múlik.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.10.25. 12:36
Semmi esetre sem válóok, ha a feleség nem szeret sízni!

Mi kb 30 évvel ezelőtt határoztuk el, hogy sítúrára megyünk. Hát mit mondjak! Polsport lécek, Alpina őskövület csathiányos és nem méretes bakancsok, régi Salomon kötés (kép mellékelve). Egyszóval nem túl ideális feltételek, ráadásul Martin terepe, ráfogott síoktatással (az ott a pálya, oda kell lecsúszni stb), gondolom nem kell ecsetelni.

Na ilyen előzmények után feleségem nem adta fel, pedig nem ugrott a dologért és pár év leforgása után óvatosan de együtt tudtunk csúszni, főleg, hogy gyermekünk is belenőtt a sízésbe. Történt viszont egy baleset, mely meghatározta nejem további sípályafutását, kereszt és külső szalagszakadás, műtét, rehabilitáció stb. A hegyek szeretete, a friss levegő élvezete továbbra is megmaradt nála, s ezért csak a kimondottan "fiús" sítúrákon nem volt velem azóta. Hála Istennek Ő mindig feltalálja magát amíg a pályán vagyunk.

Az apres ski-t meg együtt töltjük. Így is működik.
regi-Salomon.jpg
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.09.30. 09:01
Ez qrva jó ötlet!!! csak egy jól fizető mellékállást kell találnom!...... (integetni és is tudok menet közben s ez nem dicsekvés! vannak rá tanúim)
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2012.09.25. 16:28
Fordított is lehet ám a helyzet, mikor a hölgyek imádnak síelni és a választottjuk nem tud, vagy nem akar. Megboldogult lánykoromban én voltam az, akinek szenvedélye volt a sízés és látva azt másoknál, milyen gondot okoz, ha a párjuk csak toporog és szenved a pálya szélén, úgy éreztem, megelőzendő a bajt, hogy radikális eszközhöz kell folyamodnom. Nem biztos, hogy követendő példa, de nálam ragyogóan bevált. Megmondtam a páromnak, akinek addig még soha nem volt léc a lábán, hogy addig bizony hozzá nem megyek feleségül, míg meg nem tanul síelni! Gyorsan pótolta ezt a tudásbéli hiányosságát. Én oktattam, és mivel nagyon fontos volt számomra, hogy ő is szeresse meg ezt a sportot, kerültem az olyan körülményeket, ami kedvét szeghette volna. Talán engedékenyebb is voltam a kelleténél a stílusbéli hibák korrigálásában, nehogy szekatúrának vegye. Maradt is néhány csiszolandó, helytelenül rögzült mozdulat, de úgy döntöttem, hogy az kevésbé zavar, mintha nem osztozna velem a síelés örömében.
A sí iránti szeretetünk és a házasságunk is tartósnak bizonyult, immáron 36 éve együtt vagyunk, és rendszeresen űzzük e sportot. Néhány, kényszerűségből, (szülés, illetve építkezés miatt) kihagyott szezonon kívül minden télen legalább egy hetet, de ha tehetjük még többet síeléssel töltünk. A két fiunkat természetesen korán megtanítottuk síelni és már alig várom, hogy az unokáimmal is együtt síelhessek.
Előzmény: (robertoo 139177)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.07.05. 08:52
Nekem is sokáig tartott rájönnöm, hogy meg kell próbálni a másik fejével gondolkodni. Amit én szeretek, a másiknak lehet ijesztő vagy unalmas. Egyszer én veszek vissza a másik kedvéért, aztán majd legközelebb én leszek a kedvezményezett...
Előzmény: (TZoli 139545)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2012.07.04. 22:49
Soha nem fogom megérteni a nőket.
Kedves Nejem elcipeltem a legtutibb helyekre, többször voltunk a Dolomitok legszebb részein. Hősiesen velem tartott, de látszott, hogy valami nincs rendben. Megint ilyen messze utazunk? Megint valahol a világ végén leszünk? Hány óra az út? Muszáj nekem is mennem? Meg hasonló kérdések felvetése már az elején, nem is sült ki belőle jó dolog. Legfeljebb pár óra sielés, aztán a semmitevés, unatkozás.
Aztán történt valami. Felkerestünk olyan közeli kis helyeket, mint pl Jogland síterepei. És megtörtént a változás. Kedves Nejemnek megtetszett a dolog. Azóta együtt tervezzük az idényt, igaz nem "nagy" helyekre, de sűrűbben.
Az elmúlt szezonban pedig együtt fedeztük fel a magyarországi megújult sípályákat. A kedvenc a Kékes lett. A maga 800 méteres libalegelőjével.
Előzmény: (Lackó 139540)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.07.04. 12:43
Szerintem a baj nem a síeléssel, illetve annak nem akarásával van.

Sok ember van, aki nem tudja feltalálni magát, nem tudja értékelni, ami van, nem képes megtalálni magának a jó programot. Helyette kínlódik.
Pedig mindenhol akadhatna valami, amivel jól lehet tölteni az időt, legyen az téli hegyek vagy tengerpart.

Hány ilyet láttam, te jó ég! Amikor egy nagy társasággal megyünk síelni, szinte mindig vannak "gyalogosok" velünk. Nem síelő szülők, férjek, feleségek, nagyszülők.

Ahogy megfigyeltem kétféle embertípus létezik. Vannak a magukat mindenhol feltalálók, és vannak a kínlódók.

A magukat feltalálók, mindig észreveszik a lehetőségeket, és jól elfoglalják magukat. Ha jó idő van, kirándulnak a hegyen, kiülnek napozni, olvasni, elsétálnak egy hüttébe enni-inni, de van, aki fotózgat, vagy éppen a kisgyerekeket felügyeli a gyerekpályán.
Ha rossz idő van, akkor felderítik a busz menetrendet, és bemennek a közeli városba, faluba úszkálni vagy múzeumot nézni, vagy bármi ehhez hasonló.

A kínlódók sajnos ilyesmire nem képesek. Ők csak savanyú képpel szenvednek, nyafognak, unatkoznak. (Miközben a világ legszebb helyein vannak éppen, ahová a legtöbben életükben el sem jutnak.)
Hiába a gyönyörű idő, amikor délben odamegyek hozzájuk -miután az egész délelőttöt a parkoló környéki kínlódással töltötték-, hogy "tessék, amíg ebédelünk, adunk pár bérletet, ingyen fel tudtok menni a csúcsra a lifttel, csodálatos a kilátás, és le is tudtok sétálni délután, tök szép idő van, útközben be tudtok térni jó kis hüttékbe is", akkor általában a válasz annyi, hogy "lesétálni, meg nincs ott hideg fent?".
És szinte mindig maradnak lent tovább szenvedni...

Szóval szerintem ez embertípus kérdése.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.07.04. 11:59
Az enyém négy napot síelt életében, azt is felnőtt fejjel, nem is különösebben sportos alapokkal (saját megfogalmazása szerint oszlopos tagja a lekvárszövetségnek), aztán jött a gyerek. És mire újra fog, akkor a gyerek bőven gyorsabb lesz nála... ;-) De mivel szeretjük együtt eltölteni az időt, csak szervezés kérdése. Persze nekünk egyszerűbb a helyzet, mert az oktató kéznél van, és minden íratlan szabály ellenére csak tőlem hajlandó tanulni. Eddig még nem volt egyetlen feszült pillanat vagy kellemetlenség sem. Ha újra lécre áll, csúszkálunk egy-két órát együtt vagy hármasban, a kezdőpályát is lehet élvezni, ha a családdal vagyok.
Előzmény: (robertoo 139177)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.07.03. 23:42
Halihó, szia!

Van azért itt egy veszély, sízésben még nem hallottam ilyesmiről, de szörfözésben megtörtént.

Kb. 20 fős szörfös csapat egy görög szigeten, hölgyekkel. Napsütés, rézsút part felől fújó 4 - 6 Beaufort szél. Napokon keresztül, és órákon át.

Fiúk mind bent hasítanak a vízen, hölgyek a parton izgulnak. Két napig. Aztán kezdenek unatkozni.

Aztán néhány, már rutinos, jóképű "helyi idegenvezető legény" felajánlja az unatkozó hölgyeknek, hogy megmutatják a falu idegenforgalmi nevezetességeit.

Mire a szörfös fiúk késő délutánra hótfáradtan partra krajcoltak, (negyedszelezés, 70 - 90 literes swert nélküli deszkákkal), a hölgyek már várták őket. De olyan nagyon nem volt felhőtlen a vacsoralégkör, amikor a kirándulás szóba került.

Úgyhogy, csak óvatosan!

Síbarátsággal:
Replaci
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2012.07.02. 13:51
nálunk is hasonló volt a helyzet, éveken keresztül küzdöttünk, de egy idő után frusztrálta a csajomat, hogy nem fejlődik, fél a pályán, és hogy engem is akadályoz a síelésben, mert rendszeresen megvártam a pálya alján
nálunk az vált be, hogy síről a snowblade-re váltott, ezzel már sokkal határozottabban csúszik, és ami a lényeg, hogy élvezi a dolgot
emellett próbáljuk úgy intézni a síeléseket, hogy mindig jöjjön velünk valaki, aki kb. hasonló tempóban-szinten síel, így nincs frusztráció, kényelmesen ellötyögnek, hüttézgetnek, szóval jól érzik magukat
nagyapa
202 élménybeszámolót írt
202
17 éve tag
2012.06.30. 16:58
Én is irigykedtem, az óta egyedül járok.Ő meg tudomásul veszi Üdv nagyapa
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.06.29. 17:10
Ezt az önreklámot vazze....

Ha az asszony nem akar síelni, otthon marad.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.