Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Élezés: térddel, csípővel vagy akármivel

ÜZENETEK (27)Időben csökkenő Időben csökkenő
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2013.01.01. 11:28
Haha Ozsival egyet értek teljesen, megnéztem pár képet, hogy átgondoljam a dolgokat

https://sielok.hu/fotoalbum/695573/kep/3/

lehet, hogy ezért nem volt soha térdszalag szakadásom?

illetve volt kedvenc tanítványom:

https://sielok.hu/fotoalbum/673816/kep/6/

mostanában nem fényképeztünk ezek minimum 3-4 éves képek, idén fotózok hahaha
800-champipi-del-freeride1.jpg
800-DSC-0031.jpg
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.12.31. 16:51
Tessék, a valódi csípőbetolós-kiflizés:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


(Van még mellette sok más "érdekesség" is a mozgásában...)
Előzmény: (Joci 148012)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2012.12.27. 22:12
Alá írom, oktatásra hibátlan terep, főként hét közben!
Előzmény: (ozsi 148052)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 22:08
Viszont tökéletes a finom dinamikák megtalálására kis sebességnél! ;-)
Előzmény: (gaboca 148042)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2012.12.27. 21:38
A 4-es MSZI-n nem egy megindulós pálya. :-)
Előzmény: (ozsi 148041)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 21:35
Néztem már, de egyelőre nem volt hely rendesen megindulni...
Előzmény: (gaboca 148039)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 21:35
Otthon remélem, nagyon hasznos! Nekünk van három is... ;-)

Nálad más problémával küzdünk. Bár nagyobb tempójú, élesebb kanyarokkal még nem mentünk, ott még megjelenhet.

Egyébként magát a hokedlit nem szeretem a hiba megjelölésére használni, mert úgy vettem észre, hogy aki betolja a csípőjét, többnyire kicsit sem úgy éli meg, mintha egy hokedlin ülne félfenékkel. Sokkal inkább azt érzi, hogy az ívkülső oldalon kicsit összeszorulnak a bordái, az ívbelső kicsit megnyúlik az oldala meg a farizmai a csípő környékén. Esetleg az ívbelső válla közeledik a füléhez. Vagy valami ilyesmi. Jól sejtem?
Előzmény: (Agnes77 148035)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2012.12.27. 21:35
Valaki hozzá értőbb megnézi a síelésed az rögtön megmondja kis székezel e vagy sem.
Előzmény: (Agnes77 148035)
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2012.12.27. 21:18
Nekem is van hokedlim?? Vicces, de nem tudom magamról megállapítani... (a kifejezést pláne nem ismerem, nem itt tanultam)
Á
Előzmény: (Lackó 148025)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 20:59
Igen, itt már gyorsan történnek a dolgok, de a havat nézed az egyes lába alatt, abból látszik, hogy van ott még erő. De hamar el fog múlni. Ezek ott valóban nem nagy dolgok, de pár éve már egyre jobban úgy gondoljuk, hogy a nagy dolgok csak következmények, a valós történések mindig korábban és alig láthatóan történnek. A síelés egy nagy átverés!

Szerintem is rátaláltunk valamire, igaz vagy már 5-6 éve csak most sikerült kidolgozni. De ez is csak egy gondolat és megoldás, bár szerintem jó megoldás. De lehet ettől még sok más is. Nincs túl sok titok, csak azt nem szeretnénk, hogy félig megismerve lejáratódjon. A részeltek önmagukban nem használhatók, ezért szívesen átadjuk bárkinek, inkább működjön jól. A tavaszt majd megdumáljuk... De az üzletkötőket szívesen átigazolnánk! ;-)
Előzmény: (Ró 148030)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.12.27. 20:42
Nagyon közel van egymáshoz a véleményünk és mégis nagyon távol, ami ezredmásodpercekben mérhető! Még abba belemennék, hogy van terhelés a térdeken, de ez megszünő és egyre csökkenő erőhatás.Az jó ha van rá jobb megoldásod ami mindezt megelőzi, de ezt sajnos nem fogom április elött megtudni, mert akkor tudnék egy képzésen részt venni nálatok, (mert mindenre nyitott vagyok)De addig is be kell érnem azzal amit készen , mások által kipróbálva kapok, és meg kell jegyeznem olyan titkok vannak ezek között amit még máshol nem is hallottam.De az biztos,hogy jó úton jársz, igaz nagyon az elején, de biztos titkolsz valamit, ami nem nyilvános még, de ezt meg jól teszed, mert ezekért a máshol nem elérhető infokért sokat képesek az emberek kiadni, és utaznak is érte eleget.Hozzánk pl. még Japánból is eljönnek.Mára befejezem, most folytatom a Km. nyilvántartásom ahol úgy vagyok mint a sítudásommal, most tartok július-nál.:-) és nem :-(
Előzmény: (ozsi 148026)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 20:11
Az jó ha egyet értünk! :-)
De mégsem. Abban egyet értünk, hogy mindkettő a kikormányzás végén van, ez látszik a botfelkészítésből, de szerintem ez pont a legkeményebb terhelés szakasza (a versenyzőnél a pocsék kép ellenére azért látszik, hogy még komoly terhelés alatt fut a léc).
Az 1-es képen feltehetően pont ezért húz rá térddel, mert a felsőtesttel kicsit izomból indul el. A felsőtest megindítása viszont késlelteti a súlypont átesését, ezért kell ráhúzni a térddel. Így a rövidülő sugár miatti erők és a hegyre felfutó léc segít az élváltásban.
A toleráns felfogásokban ez belefér, de én ezt már hibásnak tartom. Ugyanis nem egészséges sem a térdekre, de az ágyéki gerincszakaszra is rátesz egy felesleges hajlást ráadásul egy elfordulásban. Itt nem probléma, de komolyabb tempónál ez a szokás már nem annyira jó. És ha el lehet kerülni egy másik megoldással, miért ne? ;-)
Előzmény: (Ró 148022)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.12.27. 20:11
Titok. ;-)
Előzmény: (klaci 148024)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.12.27. 20:08
Na figyelj (hogy Joci is örüljön)!

Hogy fogsz leszoktatni minket a hokedliről?

:-)
Előzmény: (Lackó 148010)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.12.27. 19:41
Igen egyet értek a képekkel kapcsolatban, de még sem, mindkettő sielőnél az Anticipáció legelső szakasza látható ahol semmi terhelés nincs már a térdeken. A felsőtest elindul a találkozási pont felé, míg az alsótest még mindig élhelyzetben van de ez hamarosan változni fog , csak a felvételen egy korábbi állapot látható. A készülő bottűzés is ezt igazolja. Mindkettő sielő profi, ebben egyetértek.
Előzmény: (ozsi 148020)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.27. 19:15
Az 1-es meg a négyest is azért raktam be, mert még egy kifinomult mozgásnál is megjelenhetnek hibák. A versenyzőnél érthető, ott a nagy terhelés miatt vagy egy pillanatnyi ráélezés miatt erre szükség lehet (itt valószínűleg az utóbbiról van szó). De ettől még ez a térdre nézve egészségtelen.

Az 1-es nekem viszont sokkal kevésbé tetszik. Ott teljesen szükségtelen a letérdelés, csak az ürge nem erre figyel vagy nem is foglalkozik vele. De mivel egy oktatóról van szó, illene ezt is figyelembe venni, mert a hobbisíelő ezt már másolja. És ezt inkább ne másolja le, főleg nem eltúlozva.

A profi versenyzőkkel óvatosan kell bánni, sokszor halvány segédfogalmuk sincs arról, hogy mit is csinálnak. lehet, hogy ő úgy éli meg, hogy a feneke bent van, tehát azt mondja, hogy be kell tolni. Közben izomzatilag valószínűleg ő is frontálban indult meg, de a tanítványa már oldalra fog mozogni... (A müncheni olimpia után megkérdezték Mark Spitzet, hogy hogyan húz a kezével a víz alatt. „Hát elöl berakom, és egyenesen húzok hátra.” Aztán a víz alatti felvételen kiderült, hogy először kifelé húz, aztán befelé, folyamatosan változtat a kézfej szögén, a mellkastól pedig megint másként tol a has alatt.)

Szerintem is a beforgatott csípő elvesz az ívkülsőről és hátratolja a terhelést (persze lehet kompenzálni), a kicsit kiforgatott meg egy darabig kifelé és előre viszi a terhelést (de egy idő után meg sodródást generál). De nagyon jól érezted, hogy a gyors élváltáshoz pontosan felhúzott terhelés kell, de az élváltás meg elnyúlik. Szerintem a legjobb a pontos frontális terhelés. Ettől a bázistól lehet aztán eltérni szükség esetén, de ezt jó felépíteni alapnak.
Előzmény: (Ró 148017)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2012.12.27. 18:50
hello mindenki ! az egyes és a négyes képpel nincs semmi gond, ez így van rendben, gondolom azért lett berakva a topikba. Ez a popokicsavarás még mindíg teret kap egyébként a versenysíben, bár én nem támogatom.( a képeken ugye látható, hogy nem erröl van szó)Szóval amikor elkezdek azzal vitatkozni, hogy a popo zum tor mozgás lehet ,hogy hibás, akkor azt mutatja az edző( osztrák!)hogy nézzem meg , hoz egy csomó képet (világkupásokról) és azt mondja ők a leggyorsabbak.és ez igaz is. na de ez nem működik mondom, hát érzem, hogy nem.De mondja, kicsit kicsavarod a csípőt és az összes súly az ívkülső lábon van az újjhegyeken.Kipróbáltam, tud ez működni és tényleg stabil helyzet, de a tartás kioldásával eltöltött idő szerintem feleslegesen sok.Hozzáteszem ez kb. egy hónapja, tehát napjainkban alkalmazott technika, . a másik edző ,kiképzőoktató( és többszörös világbajnok és ő is osztrák)meg azt mondja : az igaz ,hogy popo zum tor, de kicsavarás nélkül .Itt úgy ahogy ti a pedál fogalmat használjátok (ha jól gondolom). Na nekem ez a szimpatikusabb. de hát van ilyen is meg olyan is.Beszélni kell róla, de lehet nyugodtan állást foglalni, nem vagyunk egyformák.És mind a kettő embernek rengeteg érme van, nem tudtam megszámolni!Egy a fontos, hogy mindketten meg is csinálják amiről beszélnek, tökéletesen és bárhol, remélem itt is erröl van szó és ti is be tudjátok mutatni bárhol amit tanítotok.:-)
Előzmény: (ozsi 147965)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.27. 18:38
Én csak azokat az érzéseket próbáltam meg leírni ami a saját mozgásom során megtapasztaltam. Az már csak hab a tortán ha sikerült ebből valamit jól elemeznem. :-)
A baj csak az, hogy ettől még nem fogok jól síelni. :-(

Még valami. Még mindig magamat elemezve. Ebből a befelé forduló csípőtől a talpon jelentkezik egy fogatás ami a síléc elejét igyekszik kitörni, kiszakítani az ívből. Hozzá jön még egy szép kis hátra terhelés amitől a síléc hátulja lesz túlterhelt. És amikor a sílécek elejének kellene, hogy bekormányozzon az új ívbe akkor az nem is kap terhelést. Tegyünk a képletbe még egy kellően kemény sít és már meg is van a végeredmény. Parádésan kiugrik alólam a léc én meg túrhatom a havat. :-)
Előzmény: (ozsi 148003)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.27. 18:22
Bizony ám, hogy hasznos! Valahogy úgy érzem én is, hogy érdemes figyelni. :-)

És mindezt Klaci egy egyszerű kérdése indította el. Aztán lett belőle egy szép kis lavina. :-) Tudja ám, hogy hogyan kell kérdezni. :-)

"Vagyis nincs már hokedlira vagy sámlira csücsülés?
Vagy ahogy talán Koty fogalmazta elég pregnánsan: Úgy teszel, mintha a kötésből nem kilépve pottyantani akarnál, de anélkül, hogy a termék a lécre essen.

Akkor mindez már nem játszik, vagy félre értettem valamit?"


Egy ártatlan kérdéstől ismét sok infó került a felszínre.

Csak várjunk míg Klaci bekérdez egy újabbat. Rátapintva egy szintén kényes témára. :-)

Előbb vagy utóbb, de érdemes lesz az eddig leírtakat (főleg mióta Ozsi is színre lépett a sielok. hu fórumán )sorba szedni, megformázni és mint szakirodalmat megjelentetni. Szerintem ettől bővebben még szakirodalom nem lett megjelentetve. ( Csak vicceltem. ) :-)
Előzmény: (Lackó 148010)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.12.27. 17:41
Jó kis topik lett ez, hasznos dolgok vannak benne, szerintem mindenki által érthetően leírva.
Figyelek tovább... :-)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.