Menü ≡

Obertauern síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 1528, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.09.14. 21:03
(Üzenetazonosító: 195864)
maci-laci Hozzászólások: 3477
Regisztrált: 2005.11.27.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért arra kíváncsi lennék ki az a kamikaze aki a G2 tetejéről rendesen megnyomja :D :D Bruhaha
Előzmény: (Bélapó 195863)
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2017.09.14. 20:13
(Üzenetazonosító: 195863)
Bélapó Hozzászólások: 1067
Regisztrált: 2005.11.07.
77 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kiegészíteném Gabócát! A gamsleiten tetejétől a kabínos aljáig. Ha rendesen nyomod, a kabinos bejáratánál nagyot kell fékezned. Ha csak úgy immel-ámmal, akkor jó, ha eljutsz a kabinig.
Előzmény: (prannky 195857)
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.09.13. 20:55
(Üzenetazonosító: 195860)
maci-laci Hozzászólások: 3477
Regisztrált: 2005.11.27.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

OT nem kimondottan a boardosok paradicsoma. Az átkötő részeknél többször előfordul, hogy nem tudsz átcsúszni.Viszont teljesen körbe tudod csúszni ami jó móka.Szerintem a pályák többsége nem túl rövid, ami a lejtést illeti ott nincs panasz. A pályák jelölése korrekt, de a kékekben is szokott lenni inkább pirosnak mondható rész. Ha még nem voltál érdemes akkor menni amikor az összes pálya üzemel. Ami még jó benne, hogy a legcsúfoltabb napokon is lehet néhány eldugott pályát találni ahol igen kevesen vannak, bár ezek nem a leg élvezetesebbek, de még akkor is jó alternatíva a sorban állás helyett.
h i r d e t é s

Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.09.13. 20:47
(Üzenetazonosító: 195859)
gaboca Hozzászólások: 2901
Regisztrált: 2009.02.09.
46 síterepet értékelt

http://sielok.hu/images/siterkepek/obertauern.jpg

http://www.gamsleiten2.at/gamsleiten2.htm

Azért, ha a második linken levő pályát tempóban lenyomod egyben, mesélj majd róla! :-D
Feladó:  prannkyFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2017.09.13. 19:11
(Üzenetazonosító: 195857)
prannky Hozzászólások: 46
Regisztrált: 2013.12.27.

Hali. Érdeklődnék,hogy milyen hosszúak a pályák meg mennyire leejtősek. Mert ez a 683 m nem valami csalogató. Inkább többet csúsznék mint felvonóznák.
Feladó:  Atomic973FérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2017.04.28. 07:47
(Üzenetazonosító: 195557)
Atomic973 Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2014.01.28.
68 síterepet értékelt

Május 1! 'Sajnos'
Feladó:  adalbertFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.28. 07:43
(Üzenetazonosító: 195556)
adalbert Hozzászólások: 336
Regisztrált: 2007.03.11.
20 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Melyik az utolsó sí nap? Május 1 vagy április 30?
Feladó:  SzilvásgombócFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.04.23. 18:58
(Üzenetazonosító: 195483)
Szilvásgombóc Hozzászólások: 75
Regisztrált: 2009.08.01.
15 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Sziasztok!

A nem mindennapi aprilisi idojarast gondoltuk meg mi is kihasznaljuk. Gyorsan lecsekkeltuk, az osszes lift megy meg es kb 80cm havat mondtak a hetvegeig.

A Mura volgyeben igazi tavaszias idojaras fogadott bennunket, kellemes plusz fokok, havat mar csak a csucsokon lehetett latni. Aztan Mauterndorfot elhagyva mintha kitettek volna a 'Tel itt kezdodik' tablat. Twengnel mar havas volt minden OT-n pedig pentek reggel 10-kor -5.5 fok es igazi teli idill.

Az elso meglepetes: minden parkolo full. kb 15 perc keresgeles utan talaltunk egy helyet. A megerkezesre koccintottunk egyet es irany a palya. Tenyleg szuper volt, sokszor meg februarban sincsenek ilyen hoviszonyok. A csutortoki havazas miatt kicsit puha volt a palya de tenyleg kiraly.
Aztan a masodik meglepetes: alig voltak a palyakon, sorbanallas nulla. En elkepzelni sem tudom hol lehetett annak a rengeteg autonak a gazdaja...

Szombatra mar kifagyott palyak, kb delig nagyszeruen tartotta magat. Szombat este nekiallt havazni, ma 10h-ig kb 25-35cm hullott. Igazi freeride hangulat.
Ma mar tenyleg nem volt senki. 10h-kor a Plattankarbahnnal mig felertem, az egesz belathato siterepen 7!!! embert szamoltam :) szoval egy ideig nem kellett keresni a szuz reszeket sem.

Valahogy soha nem volt a kedvencem OT, tul nyuzsis, a palyak karakterisztikaja sem a kedvemre valo. Lehetne kicsit szelesebb, esetleg hosszabb, linearisan sullyedo szakasz alig van benne.
DE az adottsagaival joparszor huzott mar ki bennunket a csavabol, es ujra bizonyitotta nekem hogy jar neki az 5*
Feladó:  LBSkiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.13. 10:15
(Üzenetazonosító: 194971)
LBSki Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2014.02.25.
6 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
03.11.-én szombaton volt az idei Obertauern nekem.
Hétköznap akartam menni,de a szabadidőm/időjárás nem volt szinkronban.Síbérlet váltásnál nagy sor volt.:-(Mint általában az összes liftnél is,de nem volt veszélyes!
Előző napokban kiadós havazás volt,ennek megfelelően nem volt hóhiány.:-))De itt mindig is sok hó szokott lenni.
Ennek hátránya a buckásodás volt.Több helyen és jobban buckásodott mint előző években.Már tavaly is rákészültem a Gamsleiten2-re de a pálya alján elment a bátorságom!:-))))
Idén megnéztem pár vidit róla a neten és úgy gondoltam nem is annyira veszélyes!:-)))
Fel is mentem a lifttel.Aztán ott fent láttam,hogy mégis komoly ez a fekete pálya!!:-))))
3 kis borulás/eldőlés árán lejöttem!:-)))
Mély hóban nem volt még tapasztalatom ilyen meredek lejtőn.Sok energiát igényelt,így nem próbálkoztam még 1X.:-)
Összességében szuper napsütéses nap volt,de legközelebb mindenképp hétköznap megyek.
Képek:
http://sielok.hu/fotoalbum/18709/galeria/
Feladó:  ottiszFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.02.01. 13:30
(Üzenetazonosító: 193592)
ottisz Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2011.01.29.
13 síterepet értékelt

Sziasztok!
Tudtok olyan helyet a völgyben, ahol amíg anya-apa síel nagymama el tud lenni egy fél éves kisbabával? (gyerekjátsz szoba pelenkázóval). Ha igen, melyik parkolohoz közel? Mi elsődlegesen az Edelweiss környékén mozognánk.
Feladó:  lordus
Dátum: 2017.01.31. 12:42
(Üzenetazonosító: 193530)
lordus Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2006.12.28.

őőő, kupon füzet és hütték:

Sajnos nem túl pozitív a tapasztalatom.
3 hüttéből 2 helyen átvertek, nem tettem szóvá, de term. nem mentem oda még egyszer.
Az egyik helyen bár gyerek adagot kértem, felnőttet számláztak, majd amikor a kuponnal is akartam fizetni magyarázkodott, hogy a 2 eurós kuponhoz "ki kell tölteni a füzetet" - mondom: igen, ki van töltve. aztán meg, " ja, előre kell szólni... míg a másik helyen többször elfogadták úgy, hogy nem előre nyafogtam a kedvezményért...
Másik helyen kértem egy menüt, és az italt kiszámlázták külön, pedig angolul és németül is ott állt fehren-feketén, hogy benne van az árban.

Sajnos ilyen téren sokat változott a helyzet, kissé a régi szlovákiára hasonlít, bár ez talán erős túlzás. (vissza is szívtam)
Mindenesetre a kuponfüzetet így nem tudtuk teljesen kihasználni, illetve rosszul esett, hogy hülyének néznek, mert akcentussal beszélek németül, akkor biztos valami utolsó suttyó vagyok, aki még számolni sem tud húszig.

De maga a januári akció jó, olcsóbb a jegy nem is kevéssel, még nincs síszünet, és ha nem is kevesen, de nem is tömegével vannak a pályákon. Harmadszor voltam ugyan így a környéken és legközelebb is kihasználom a lehetőséget, ha adott!
Előzmény: (zerge 193031)
Feladó:  zergeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.30. 19:59
(Üzenetazonosító: 193506)
zerge Hozzászólások: 81
Regisztrált: 2009.11.04.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Obertauern piros pályái között nem ez az egyetlen furcsa pálya. Több olyan van ami felül meredek, utána meg lehet golyóban siklani a liftig. Erősen felül értékelt szerintem Obertauern, a nagyfoku népszerűség miatt nagyobb a tömeg is mint a környező síterepeken azonos időszakban nézve.
Fanninberget érdemes kipróbálni, kicsi de minden pályája hozza a jelölés szerinti érzetet.(Piros 5, 6 öt csillagos).
Dátum: 2017.01.30. 18:47
(Üzenetazonosító: 193502)
15 síterepet értékelt

Tudom, hogy nincs egyertelmu szabalyozas, de a 4d palya vajon hogy lehet piros? :)
Szerintem a felso harmada meredekebb mint a G2.
Feladó:  zergeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.21. 13:53
(Üzenetazonosító: 193031)
zerge Hozzászólások: 81
Regisztrált: 2009.11.04.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

LUNGO síbérlet, Special Week kedvezményről: egy kupon füzetet adnak a pénztárnál, amikor a Special Week kedvezményes síbérletet kértem. Rögtön ki is tépik a síbérletre vonatkozó oldalt, csak a nevet és a szálláshely nevét kell ráírni, és már jár is a kedvezmény.
A kupon füzet ezenkívül tartalmaz még síszervíz, síoktatás, wellness, uszoda és muzeumi kedvezményt, Ami még fontos, tartalmaz 3db 2Euros kupont amit a megjelölt hüttékben lehet felhasználni.
Előzmény: (zerge 189623)
Resize-of-S-week-1.jpg Resize-of-S-week-2.jpg
Feladó:  HogwashFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.17. 18:57
(Üzenetazonosító: 192864)
Hogwash Hozzászólások: 824
Regisztrált: 2006.08.31.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A 2b teteje széles, a közepe már nem, a legalja viszont meredek - konkrétan a fekete alja -, ha nem a túloldalra átemelő lifthez akarsz csúszni. Nem rossz pálya - a párodnak sem - de ez van a legmesszebb a Grünwaldkopftól. A többi általad kérdezett "kék" csak átkötő síút, keskeny, botozás, satöbbi. Egy kevésbé gyakorlott síelőt nem szórakoztató körbevinni, hidd el. Ha viszont mindenképp szeretnéd, akkor ne kérdezősködj, hanem hajrá :)
Előzmény: (lordus 192835)
Dátum: 2017.01.17. 13:51
(Üzenetazonosító: 192848)
15 síterepet értékelt

2b szerintem szuper lesz nektek, csak nem tul szeles
a maradek amit emlitettel az mind azert van hogy eljuss a masik palyara, ezek tulkepp nem rendes sipalyak

egyel elotte kerdezonek:
1998-tol van kedvezmeny, idosebbnek nincs
Feladó:  lordus
Dátum: 2017.01.17. 10:35
(Üzenetazonosító: 192835)
lordus Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2006.12.28.

Köszi az útmutatást!

Amikről még nem beszéltél kék pályák (a teljesség igénye nélkül), azokról kérdeznélek.
Nevezetesen: 2bc; 3ab; 12a; 16def;

Fent nevezettek még a térkép alapján hosszabbnak tűnnek és nem húzóliftesek, ezért érdekesek még számunkra.

köszi!
Előzmény: (Hogwash 192690)
Feladó:  Plakis
Dátum: 2017.01.15. 13:59
(Üzenetazonosító: 192697)
Plakis Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2008.07.25.

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy 1995, 1997-ben született diákigazolvánnyal rendelkező egyetemistáknak van-e valami kedvezmény a napijegyből? /ha jól látom a szezonbérletnél van/ köszi a választ :-)
Feladó:  varia2000FérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.01.15. 13:59
(Üzenetazonosító: 192696)
varia2000 Hozzászólások: 48
Regisztrált: 2008.01.30.
25 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hello, szerintem Obertauern tökéletes választás lehet,nagyon jók a kék pályák és a pirosak is egy kettő azért van ami erős piros pld. 9/b,én többször voltam még kezdő síelőként is , és mindig vissza vágyok,mert nagyon jó síterep ,nem véletlenül kap sok-sok 5-t. Még egy jó tanács ,ha valamelyik pályát nem meri bevállalni a párod ,Te próbáld ki először és fel tudod mérni ,hogy bevállalhatja -e .üdv,istvan
Előzmény: (lordus 192662)
Feladó:  HogwashFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.15. 09:30
(Üzenetazonosító: 192690)
Hogwash Hozzászólások: 824
Regisztrált: 2006.08.31.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nekem is volt hasonló dilemmám, mert rendszeresen járunk Lungauba, de a legkisebb gyerek még csak öt éves, és bár ügyes, de még nem való neki az, hogy körbehurcoljuk OT-ben. Az én megoldásom az, hogy ő csak a lentebb említett két hely közül síel az egyiken - természetesen egy felvigyázóval - míg a többiek kalandoznak. Ha a Grünwaldkopf - Hochalm - Sonnenlift 1 környékére esik a választás, akkor a 3-as parkoló a nyerő (a 2-es is megfelel, ha csak ott van hely, mert a 3-as elég kicsi) + a Hochalm hütte. Ez utóbbi egy nagy hütte, ahol sokszor élő zene is van a teraszon. Nagyon hangulatos tud lenni. Ez egy nagyobb terület, több kék pályával: 10-es a Hochalmbahn tetejétől, 8-as, 15 a-b-c, oldalt a két hátsó ülőszékes, a Monteflubahn és a Kehrkopfbahn a 6-os és 7-es pályákkal, mind kivétel nélkül kék! Ez önmagában egy kisebb pályarendszer. Ez az én választásom, mert ez változatos, nem unalmas, ráadásul ott van a szomszédban a két piros kedvenc (5 és 21), valamint a Seekarek felvonónál pályán kívül is lehet huncutkodni, és a szintén kedvenc 1-es is a közelben van, a Zehnerkar kabinos mellett. Ha viszont az Edelweiss a szimpatikusabb, akkor a 6-os parkoló a tietek. Itt a felvonó tetején és az aljában is van kipróbált, hangulatos hütte napozó székekkel. Ez viszont csak egyetlen, és nem túl hosszú pálya, a kezdőket szokták itt tanítani. Ha próbára akarod magad tenni a G2 kezeletlen feketén - jó móka -, akkor a Zehnerkar tetejéről a 14a pályán egyenesen a G1 felvonó aljába csúszhatsz, nem kell körbemenni. Vissza a G2-től a Grünwaldkopfhoz ugyanígy egyenesen lehet csúszni. Én a helyedben nem cipelném körbe a párodat, mert egyikőtöknek sem lesz az igazi.
Előzmény: (lordus 192662)

következőutolsó laponként: összesen 1528, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
h i r d e t é s
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 80 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...