Menü ≡

Murau - Kreischberg síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 2351, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Antal FerencFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.09.09. 09:08
(Üzenetazonosító: 195835)
Antal Ferenc Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2007.10.30.
19 síterepet értékelt

Kösz szépen!
Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.09.08. 21:20
(Üzenetazonosító: 195830)
apoca Hozzászólások: 295
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

kék 4c, legyen jobbra is a kis felvonó mellett egy gyakorló pálya.
Feladó:  Antal FerencFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.09.08. 11:52
(Üzenetazonosító: 195827)
Antal Ferenc Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2007.10.30.
19 síterepet értékelt

Sziasztok. Valaki tudja.hogy mi készül a 4-es pálya mellett?
h i r d e t é s

Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.10. 20:51
(Üzenetazonosító: 195258)
apoca Hozzászólások: 295
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szezon véget ért, amit egy éve írtam, azt nyugodtan ismételhetem: "Ebben az idényben kétszer is voltunk Kreischbergben. Hozta a szokott jó formáját, amit a pályák karbantartására értek elősorban. Remélem a következő idényben is eljutunk ide, addig is mindenkinek, ha még jut rá ideje-lehetősége kellemes csúszást, majd nyaralást!"
Feladó:  cdlFérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2017.03.19. 16:05
(Üzenetazonosító: 195047)
cdl Hozzászólások: 56
Regisztrált: 2015.03.08.

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
A héten voltunk 4 napot 2 gyerekkel itt.
A középállomáson már tavasz volt, legalább 10 fok, ragyogó napsütés.
A középső pályák olvadtak, feltúrtak voltak.
A 10 személyes beszállója előtti pályán fél méteres dombokat toltak össze. Én ezt mondjuk élveztem, boardal kurjongatva csúszkáltam az egyikről a másikra. Nagyon bejött.
Sível nem lehet annyira élvezetes.
A 15-17 délelőttönként még teljesen használható volt, délután kezdték megadni magukat.
A Rozi viszont egész nap élvezetes volt, a meleg ellenére is.
Hiába a fenti +6 fok, csodásakat csúsztunk rajta.
Ott nem olvadt a pálya, recsegett a lap alatt.
A 2 gyerek 2*2 órára beírattuk a Mayer síiskolába minden napra.
Ez nagyon jó döntés volt, sokat fejlődtek.
Köszönöm Csumpinak és munkatársainak a tanítást, megyünk jövőre is.
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2017.03.19. 11:12
(Üzenetazonosító: 195044)
minerel Hozzászólások: 3257
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

bele lehet magyarázni de ennek semmi köze, hogy ki milyen nemzetiségű.
Előzmény: (DrGeorge 195035)
Feladó:  déziFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.18. 16:50
(Üzenetazonosító: 195038)
dézi Hozzászólások: 179
Regisztrált: 2009.02.20.
36 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szomorú, de amíg ezeket a fiatalokat nem neveli senki( legalább a pályán), addig így fognak viselkedni.Sajnos muszáj szóvá tenni nekik, mert azt hiszik, ez a vagány.
Előzmény: (DrGeorge 195035)
Feladó:  DrGeorgeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.18. 10:44
(Üzenetazonosító: 195035)
DrGeorge Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2017.03.18.

Tegnapi napon, 2017.03.17-én voltunk családdal, 3,5 és 8 éves gyerekekkel síelni. Egy hosszabb síelésről hazafele jövet gondoltuk megállunk egy napra. Régen sokat jártam ide, még gyerekek nélkül. Szerethető síterep Bp. viszonylagos közelsége, széles, gondozott pályái miatt.
Nagyon meleg volt, de március végén ez azért gyakori.

Ezt követően kétszer meggondolom, hogy gyerekkel még egyszer idelátogatunk. A legnagyobb gondom kedves magyar honfitársaimmal volt. Síelési kultúra közelít a nullához, nem az a baj, hogy sok a kezdő síelő és mellettük a gyerekeket nem érzem olyan biztonságban, hanem:
- állok a két gyerekkel a sorban a csákányos felvonónál a sorban, jön egy fiatal hölgy és tolakszik elénk ezerrel, úgy, hogy kb 10-en álltunk sorban összesen?!! Persze magyar volt..
- a sípályán viszonylagos nagy sebességgel közlekedő fiatal srác szándékosan úgy megy el mellettünk, hogy kb 2 cm-rel kerül ki az utolsó pillanatban. Aztán mikor szólok neki, hogy nem így kellene, akkor kaján vigyorral úgy tesz mintha nem is értené miről beszélek. Persze ő is magyar volt...

Úgy látszik, ahogy sok minden másban van még hova fejlődni.

Legközelebb inkább továbbmegyünk 100-150 km-rel ahol arányaiban kevesebb a magyar.

Voltunk idén Svájcban, Sölden-ben, stb, de sehol sem találkozott az ember ezzel a mentalistással. Sőt a korábban igen negatív tapasztalatként megélt Chopokon sem volt semmi gondunk 3 gyerekkel, pedig rengetegen voltak a pályán. Szlovákok túl tudtak lépni saját árnyékukon, a magyarok nem. Siralmas, ezért tartunk itt, ahol...
Feladó:  qwer1234FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.06. 21:47
(Üzenetazonosító: 194794)
qwer1234 Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2010.01.05.
6 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Üdv!
Február 24-től március 4-ig voltunk kint a családdal Murauban. Mivel majdnem éjflkor érkeztünk a szállásra 24-én, ezért másnap még csak 9:30 körül értünk a felvonó aljába. Nem úgy mint a rá következő összes napon. Minden nap 7:55 és 8:10 között megérkeztünk a parkolóba, ahol az első sorba sikerült beállni, ami a nap végén nem rossz. Ennek ellenére a felvonónál 10. helynél jobbat nem sikerült kifognunk. :-) Egyébként a kabinos felvonó minden nap 8:25 környékén indult. Tehát ha valaki arra hajt, hogy elsőként karcolja bele a nyomot a frissen ratrakolt pályába, akkor korán kell kelni.
A felvonózárás pedig így néz ki:
Rosenkranz ülőszékes: 15:45
Rosenkranz csákányos: 15:30
sixpack (16/17): 15:45
dupla csákányos: 16:00 de inkább 15:58 !
6-os kabinos, középső állomás (2): 16:15
10-es kabinos (18): 16:00

15:45-ös Rosenkranz felmenetellel és a 16:15-ös 6-os kabinossal ki lehet hozni a maximálisat időben. Addigra már oszlik a tömeg az egyesen és nem merő életveszély lemenni a tömeg miatt. Más kérdés, hogy a pálya ott már irgalmatlanul össze lesz túrva. Ráadásul a völgyben a plusz fokok megteszik az áldásos tevékenységüket és kellemetlen vizes hóban lehet lefelé jönni. Az utolsó nap biztonsági okokból már én is kihagytam a parkolóig sízést, ha addig nem történt baj, akkor ne az utolsó szakaszon legyen valami.

18-as pálya 11-ig ok, de utána az alja nagyon rossz lesz. A 12-es szintén hulladék 11-től. Persze ha nagyon hideg van akkor nem annyira. Az új 10a nekem tetszett, alig jár arra valaki.

A síiskolák is teltházzal mennek, előfordult, hogy a 18-as pályán 4 csoport is volt egyszerre, 4 külön helyen szinusz görbét leírva. Talán jobb is, hogy a csoport tagjai libasorban mennek egymás után, mert kiszámíthatóbbá teszik a mozgásukat.

Állatok ismét voltak. Egyszerűen nem értem, hogy ha 50-60-al megy, miért kell 2 centire fordulni pláne gyerek előtt/mögött/oldalt? Kis hiba, aztán kész a baj. Vagy nagy sebességgel beugrat a letörésbe, ahol nem láthatja, hogy a letörés után egy kezdő megy éppen keresztben hóekében. De gyerekek között is vannak életveszélyesek. 6-7 éves kölyök jön hóekében, nagy sebességgel és nem előre néz hanem hátra.
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.03.06. 20:58
(Üzenetazonosító: 194793)
nyugiba Hozzászólások: 315
Regisztrált: 2007.01.18.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Addig még sok minden történhet. Ha hó nem is lesz, a táj biztos szép lesz.
Feladó:  szilvih0106NőHaladó síelő
Dátum: 2017.03.06. 11:13
(Üzenetazonosító: 194788)
szilvih0106 Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2011.03.07.

Sziasztok, március végén mennénk Kreischbergbe. Szerintetek lesznek még jó pályák, vagy az idén nagyon támad a tavasz?
Feladó:  soosrFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.02. 12:17
(Üzenetazonosító: 194715)
soosr Hozzászólások: 109
Regisztrált: 2008.11.18.
13 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Üdv!

Gondoltam megosztom én is az" utolsó csúszás" történetemet. Február 26tól március 01-ig terveztem a síelést kreischberg pályáin. Sajnos 27-én be kellett fejezzem, így két napom kárba ment. Délutánig folyamatosam csúsztunk így egész elfáradtunk. Párom mondta, hogy menjünk le a kabinossal nehogy az utolsó csúszás áldozatai legyünk ahogy a korábbi beszámolókba írták.Persze én nehogy már! Ok a feketét kihagyjuk de a kéken a középső állomásig megyünk az gyerekjáték! A vége előtt kb száz méterre az utolsó letörés elötti lankás részen laza tempóban síelve úgy estem mintha egy vonat ütött volna el. Valszeg a léc külső éle akadt meg az olvadt havon, én meg a fáradtság miatti energia sporolós sielésem áldozata lettem. Kiugrottam a lécből és teljes mellkassal tompítottam a hegyet. Kb. egy percig levegőm sem volt. Ezután lesíeltem a maradék száz métert és lementünk a kabinossal. Na a parkolóban pakolás közben kezdtem érezni hogy baj van. Ma szántam rá magamat a kivizsgálásra mivel nem javultam. 9-es bordám törött plusz mellkass zúzódás. Szóval ha valaki érzi a fáradtságot NE kövesse el azt a hibát, hogy itt még lecsúszok, mert a baj könnyen megvan. Jobbulást mindenkinek!
Feladó:  Apple csillaNőHaladó síelő
Dátum: 2017.02.25. 16:02
(Üzenetazonosító: 194602)
Apple csilla Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2016.01.31.
6 síterepet értékelt

Neked is jobbulást!
Engem tegnap már megis műtöttek, ma hazaengedtek.

Nagyon is osztom a véleményedet: nincs utolsó csúszás, nincs "na még egyet" :-)))
Bevallom, hogy időnként a babakocsisokkal jövök le, ha már gáz a pálya és utána hazavezetek (nincs utolsó csuszi).

Hajrá következő szezon!!
Előzmény: (Vazul86 194573)
Dátum: 2017.02.25. 15:43
(Üzenetazonosító: 194601)
6 síterepet értékelt

Köszi szépen!
Én is azért gondoltam, hogy megírom a pozitív tapasztalataimat, mert ezek sajnos kevésbé tudódnak ki, pedig ez sok jó ember profi együttműködésének ködzönhető, akikről hajlamosak vagyunk megfeledkezni.
Illetve, csakhogy tudjuk, mennyire klassz helyen űzzük A SPORTOT!
Előzmény: (- Marky - 194571)
Dátum: 2017.02.25. 15:38
(Üzenetazonosító: 194600)
6 síterepet értékelt

Szia,
Nem volt ismeretlen a széttúrt, jeges pálya és annak biztos megsíelése számomra, decemberben is volt benne részem sokszor.

Szerintem már kezdtem fáradni a 17-es pálya utolsó letörése előtt. Pihentem egy pár percet, majd indultam, de nagyon erős árnyék-nap foltos volt, és szerintem ez egy kicsit megzavarta a térérzékelésem. Nem jól vettem a következő ívet, nem nyomtam eléggé a léc csőrét, megbillentem és a két léc közé huppantam hanyatt.
De mivel ez nem nagy sebeséggel történt, a léceim sem tudtak leoldani. A soronkövetkező egyik bucka elkapta a jobb lécem belső élét és 180 fokot fordított rajtam, és jól megreccsentette a térdem.

Szerencsére senkiben nem tettem kárt és egy csomóan körémgyűltek segíteni, illetve nehogy más meg belémjöjjön.

Nagyon hálás vagyok, akik mind segítettek, meg leszedték a léceimet és értesítették a pálya végén váró családom.

Szóval mindez dél körül történt és nem csak a nagyobb, hanem a kisebb sebességet is tudni kell kontrollálni.

Egyébként mindig a legszupibb síoktató kiképző barátaink technikai képzésein is többször egész családilag résztveszünk, pont a nagyfokú veszély csökkentése végett, meghogy a síelni tudó 10%-ba csúszhasson a "sítudomány".
Van még hova fejlődnöm .. :-)
Előzmény: (csabeszka 194568)
Feladó:  Vazul86FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.24. 12:05
(Üzenetazonosító: 194573)
Vazul86 Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2016.11.29.
6 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sajnos 9-én én is elszúrtam... nap végén levezető az 1-esen. Előtte nap simán lejöttem. 9-én csúnyán össze volt túrva, a hegyen full köd, így gondolom nagyobb terhelést kapott. Volt vagy 5 perc mire összeszedtem magam. Én lesíeltem, de nem volt egyszerű.3 nap ki is esett, másnap csak fekvés. A belső szalagom fájt és dagadt, be. Itthon Sport kórházban kezdtem, nem szakadt el szalagom de 3 hét kezelés kell neki.
Volt biztosításom de nem kellett használni.
A tanulság számomra: nap végi utolsó csúszást hagyd ki, ha csak fent van köd, lent szét lesz túrva, kontrollárt síelést jobban megtanulni, gyere le korábban, ne a tömeg után.
Remélem március végén visszatérünk.
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.24. 10:38
(Üzenetazonosító: 194571)
- Marky - Hozzászólások: 392
Regisztrált: 2008.12.02.
44 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Jobbulást!
Jó olvasni a biztosító és a lifttársaság hozzáállását is a dologhoz, vannak még ezek szerint etikusan működő vállalkozások.
Feladó:  csabeszkaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.24. 08:51
(Üzenetazonosító: 194568)
csabeszka Hozzászólások: 233
Regisztrált: 2010.01.02.
31 síterepet értékelt

Szia!

A tapasztalatok miatt leírnád, hogy hogyan történt a baleseted: pl. délután, buckás pályán, neked mentek, túl gyorsan mentél stb. Köszi
Dátum: 2017.02.23. 21:34
(Üzenetazonosító: 194550)
6 síterepet értékelt

Sziasztok!
Némi hasznos infókat megosztanék Veletek baleset esetére, sajnos friss tapasztalatok:
Elestem, és a térdemben a szalagok bánták, lesíelni már nem is tudtam.
Így a motoros szános szanitéc maga mögé ültetett és kb fénysebességel a 17-es pálya utolsó letörésétől vitt az 6személyes felvonó melletti elsősegélyre.
Ott nem kértek biztosítási kötvényt vagy eu-s tb kék kártyát, csak személyit.
Most 1 hét elteltével jött a 90 eurós számla a motorozásról.
Ezt át kell utalni iziben, majd a biztosítónak beadni kifizetésre.

A balesetem miatt ugrott a szezon hátralévő része is már, ami családi Murtal8 szezon bérlet esetében nem csekély.

Megkérdeztem a lifttársaságot, hogy mit lehetne tenni? Azonnal válaszoltak írásban, hogy időarányosan visszafizetik az egész család számára!

Nagyon jól eső érzés volt, hogy ha baj van mennyire normálisan, korrekten állnak a vendégeikhez.

Még egy: EUB sí extra biztim volt, amit azelőtt soha nem kötöttem, nem ismertem és kellemes élményem volt velük, csak ajánlani tudom; fantasztikusan intéztett mindent helyettem a biztosító, pl nem csak luxus szintű betegszállító mentőt küldtek (VIP Ambulance), hanem még egy plusz sofőrt, aki a kocsimat is hazavezette.
Most, hogy a kárigényt kell velük intézni, ez is olajozottan működik!

Mindenkinek baleset-mentes, kontrollált, jól megválasztott sebességű síelést kívánok!!! (Én túl lassan mentem...)
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.02.21. 23:48
(Üzenetazonosító: 194470)
nyugiba Hozzászólások: 315
Regisztrált: 2007.01.18.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A Kreischbergen rajta van a bérleten, hogy nem átruházható.
Hasonló a helyzet Turracher Höhén is. De ott a vejem előre le tudta levelezni a céggel, hogy a 2 kisgyermek mellett egyszerre úgyis csak egyikük tud síelni és ezért engedjék meg, hogy egy bérletet vegyenek, amit felváltva használnal.
Ez működött is.

Én megpróbálnám megbeszélni a kreischbergi üzemeltetőkkel is. Legalább érdemes megpróbálni az egyenes utat. Azt is el tudom képzelni, hogy volt a házigazdáknak már rossz tapasztalatuk ügyeskedőkkel...
Előzmény: (Meedea 194446)

következőutolsó laponként: összesen 2351, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
h i r d e t é s
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 80 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...