Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Murau - Kreischberg síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 2436, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2018.02.12. 21:53
(Üzenetazonosító: 199360)
minerel Hozzászólások: 3399
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

"...deszkásokat meg kerülöm, mint ördög a tömjénfüstöt." Több helyünk lesz! :-D
Előzmény: (Ildikogs 199336)
Feladó:  sípestFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.12. 18:23
(Üzenetazonosító: 199351)
sípest Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2010.11.09.

Steiermark-ban síszünet van azért lehet tömeg!Szerintem 2.napon még nem kellene a piros pályát erőltetni..
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.02.12. 18:00
(Üzenetazonosító: 199346)
nyugiba Hozzászólások: 329
Regisztrált: 2007.01.18.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Épp arról van szó, hogy fokozatosan kell haladni. A "2. 3. napon" a 18-as már belefér (gondolom, hogy az alagúton kerülve) a hóekével már jobb viszonyban levőknek. Bár szerintem a 2-es kéken a jobb oldaltól bal felé haladva is el lehet jutni a párhuzamos lécvezetésig...
De a Rosenkrantz piros pályái szerintem nem valók annak (különösen felnőttnek), akinek a tudása még a hóekéig terjed.

Persze mindenki azzal tölti az idejét, amivel akarja.

Szenvedő alanyként maximálisan egyetértek azzal, hogy a "centizős" száguldozó sízőket meg kellene fékezni. Egy ilyen ifjú hölgy eléggé elrontotta a közérzetemet. Még mindig nyakmerevítő gallért hordok és Cataflam fájdalomcsillapítót szedek. Ha jól tudom, vannak olyan olasz pályák, ahol erre a célra pályarendőrség is van.

A tapasztalataim alapján ez Kreischbergen sem ártana.
Előzmény: (Ildikogs 199336)
h i r d e t é s

Feladó:  IldikogsNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.12. 14:16
(Üzenetazonosító: 199336)
Ildikogs Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2014.02.03.
7 síterepet értékelt

A hóekében kínlódáshoz annyit, hogy ha valaki csak a kéken csúszik, sose fog megtanulni síelni. Az ott engem is síelni tanító oktató a tanítványokat a második-harmadik napon elviszi buborékos melleti pirosra :). Engem sokkal jobban zavar, ha valaki fél méterrel mellettem hasít el bármilyen tökéletes tudással. Úgy két éve pl. én is kaptam egy beszolást egy honfitársamtól. A 18-as tetején vettem fel a lécemet, és rosszul kattant be a kötésem. Ugyanakkor a ferde talajon oldalra meg is csúsztam, és álló helyben elestem. Neki a honfitársnak. Ne szépítsük, kirúgtam a lábát rendesen, mivel közvetlenül mellettem csatolt. De még meg se szólalhattam, már osztotta az észt, hogy minek jön ide kezdő (nem vagyok egyébként kezdő, közepes sítudásom van)... Nem is zavartatom magam, és ha kevesen vannak, és nem kifejezetten jeges a pálya, bizony lemegyek a feketén is. Jól keresztbesíelem persze, és figyelek arra, hogy ne menjek senki elé. A deszkásokat meg kerülöm, mint ördög a tömjénfüstöt. Egyébként ma pl. 10 cm friss hó volt már reggel a pályán, és délben még havazott. Úgyhogy egész nap lehet gyakorolni a buckasízést. Előtte 3 napig viszont éjjel mínuszok, nap közben 0 fok körül, jó minőségű pályákkal. Viszont rengetegen voltak, az alsó állomásnál nyitástól de. 11-ig félóra sorbanállással lehetett bejutni. Aztán a 10 személyes kabinosnál és a Rosenkrantz ülőszékesnél is hasonlóan tumultuózus jelenetek örvendeztettek mindenkit. Tolakodás, furakodás a köbön. Ebben az osztrákok is kitettek magukért rendesen.
Előzmény: (nyugiba 198805)
Feladó:  csemmyboyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.06. 13:14
(Üzenetazonosító: 199052)
csemmyboy Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2011.01.20.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Zell am See-n is így van, de pl. a gleccserre - Kitzsteinhornra már nem érvényes, úgyhogy ezt síterepe válogatja.
Feladó:  Apple csillaNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.05. 15:41
(Üzenetazonosító: 199022)
Apple csilla Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2016.01.31.
6 síterepet értékelt

Ctrl C "Lachtal szél" + Ctrl V "Kreischberg szél"
Hihi
De nem biztos, hogy ennyire egyszerű, higgyünk inkább a hegyi bennszülötteknek 😀
Előzmény: (minerel 198899)
Feladó:  lestalzsFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.04. 22:19
(Üzenetazonosító: 198986)
lestalzs Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2013.11.15.

Azt szeretném kérdezni, hogy a többnapos bérlet vásárlás esetén az előző nap 15:00 tól való ingyenes sielés csak murauban létezik, vagy általában minden síterepen ?
Előre is köszönöm a választ
Előzmény: (nyugiba 198963)
Dátum: 2018.02.04. 16:34
(Üzenetazonosító: 198963)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnap délután 3/45-kor indultunk haza és 11-re meg is érkeztünk Bp-re egy élménydús hét után.
Közben megálltunk vacsorázni a Mosonmagyaróvári Graben étteremben, mit ezúton is szívesen ajánlok mindenki figyelmébe.
Többek beszélgetve derült ki, hogy sokan nem tudnak arról, hogy többnapos bérlet vásárlása esetén az előző napon 15óra után már érvényes a bérlet. Mi vasárnaptól szombatig vettünk bérletet, de szombaton már egy jó kis bemozgásra volt lehetőségünk. Vasárnap - szerda között sok-sok napsütésben volt részünk. Sajnos hétfőn elütött egy ifjú hölgy és az akkor szerzett nyaki rándulásom még most is erős fájdalmat produkál intenzív mozgás esetén. Érdekes, hogy mikor a fejemen volt a sisak, akkor a síelésben nem akadályozott.
Csütörtökön enyhe, pályáfrissítést eredményező havazás volt.
Péntekre éjjel ill. napközben leesett vagy 30 cm hó, ami érdekes élményt eredményezett. De nekem ebből 2 óra síelés elég volt. Inkább visszamentem a szállásra lazítani.
Szombatra kivasalták a pályákat, így az újabb enyhe hóesésben már jókat lehetett siklani. Délutánra az idő is kiderült, így napsütésben tudtunk búcsúzni a "legnagyobb magyar hegytől".
Akik mostanában mennek, jó pályákra számíthatnak.
Csak óvatosan, vigyázzunk egymásra.
Dátum: 2018.02.01. 22:33
(Üzenetazonosító: 198899)
2 síterepet értékelt

Lachtal tetején is ugyanaz a szél fúj:-) Ott ugye megy a modernebb bubis.
Dátum: 2018.02.01. 17:52
(Üzenetazonosító: 198882)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma érdekes napunk volt. Reggel borús időben kezdtünk. Aztán volt hószállingózás majd erősebb havazás. Délután folyamatos volt az enyhe havazás, ami 4 óra körül erősbe váltott. Az utolsó menetek egyikével jöttünk fel a családi pálya aljától, aztán lementünk a 18-ason, hogy a 10-es bubival 15h57-kor induljunk fel. Végül a 3-as, 2-es kombón jöttünk a középállomásig. Oda kb. 16h15-re értünk. A 2-es pálya alsó részén már nagyon erős volt a havazás és köd is leszállt.
Alul viszont eső fogadott. Ha helyes az időjárás jelentés, akkor éjjel hullani fog vagy 15cm hó és holnap is egész nap havazásra számíthatunk.Jó friss hóra érkzik, aki szombaton jön. De mi sem panaszkodhatunk, mert volt 4 csodálatos napos napunk.

Sajnos ma is láttunk helikoptert. Valószínűleg egy találkozási pontnál történt ütközés.

Minden nap eszembe jut édesapám tanácsa: "Fiam! A kreszben csak egy szabály van: ne menj oda, ahova más is megy ugyanakkor".
Feladó:  Apple csillaNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.01. 07:54
(Üzenetazonosító: 198868)
Apple csilla Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2016.01.31.
6 síterepet értékelt

Előző szezonban a liftkezelőkkel jöttem le a hegyről az utolsó lifttel. Ekkor kérdeztem őket, hogy nincs-e tervbe véve a Rosenkranz ülőliftjének a cseréje? Azt válaszolták, hogy a nagy szél miatt nem lehet nagyobbra cserélni, ill buborékot sem rátenni.
Az a terv, hogy a következő project a lenti 6 személyes kabinos közeljövőbeni cseréje lesz. De ki tudja, hogy ez a legutóbbi eset mennyire fogja a szükséges pénzcsapokat megnyitni...???
Feladó:  Antal FerencFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.31. 17:15
(Üzenetazonosító: 198857)
Antal Ferenc Hozzászólások: 18
Regisztrált: 2007.10.30.
19 síterepet értékelt

Az biztos.hogy mázli volt ez az idöjárás most ott fent a hegyen. Igazi minuszoknál nagyon durva lett volna.
Előzmény: (apoca 198856)
Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.31. 16:42
(Üzenetazonosító: 198856)
apoca Hozzászólások: 314
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért nagy szerencse volt a bőven plusz fokos időjárással, ennél a leállásnál. Mentem már fel -16 fokban és a növényzet feletti kopár részen meg a szokásos szél is. Kifejezetten örültem, hogy kiszállhattam és mozoghattam. Ilyen szituban 3 órát ülni már kihűléssel fenyegethet.
Előzmény: (szaloker 198830)
Dátum: 2018.01.30. 19:05
(Üzenetazonosító: 198832)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Gratulálok a feleséged nyugalmához. Biztosan az ragadt át a gyerekre is.

Nekem ma nem volt szerencsém a Rosenkratz-on. Egy sebesség mániás, de figyelmetlen ifjú hölgy hátulról/oldalról elkaszált a 10-es pálya bevezetőjén. Nem is értem, hogy egy ilyen széles helyen mi a fenének nem képes oldaltávolságot tartani. A fiam egy kicsit feljebb éppen hogy megúszta az ő ámokfutását.

A fiaim meg végignézték az én letarolásomat egy kicsit feljebbről.

Szerencsére csak egy kis húzódásom lett a jobb térdemben, és némi folytonossági hiány a lécemben. De alakulhatott volna ez mindkettőnk számára is sokkal szerencsétlenebbül.

Figyelem. Csak annyival menjünk, amit tudunk kontrollálni mások veszélyeztetése nélkül.
Előzmény: (szaloker 198830)
Feladó:  szalokerFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.30. 16:26
(Üzenetazonosító: 198830)
szaloker Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2012.01.29.
BEMUTATKOZÁS

A tegnapi sílift leállás apropóján beszéljünk a tényekről:
(feleségem és 12 éves gyerkőcöm ücsörgött közel 3 órát):

A tegnapi nap iszonyat meleg volt 5-8 fok körül. A 12 éves fiam 35 kg, nagyon fázós egyébként. Fáztak, de nem fagytak meg. Őket végül helikopterrel szedték le így fülig érő szájjal síeltek le a végén új élménnyel gazdagodva.

Persze ez mázli, mert -3 vagy -10 fokban, szél mellett ez nem lett volna ennyire vicces.

Időben:
13:50-kor állt le a lift
14:50-ig ment a javítási próbálkozás- ezt be is mondták (előző nap is volt egy leállása már a liftnek és hétfő reggel is csak késve tudták indítani karbantartás miatt)

Ekkor mondták be, hogy "nyugi, mindenkit meg fogunk menteni"
15:20 -kor jelentek meg a felvonó alatti csákányosnál az első piros ruhás hegyi mentők (ők az oszlopoktól visszafelé ereszkedve kezdték meg a mentést => a családom természetesen az egyik oszlop után volt pár méterrel, így elvileg maradtak a végére :( )

-Ezután 3-4 helikopter folyamatosan vitte fel a hegyi mentőket a pályához (a lenti parkoló mellett alakítottak ki egy ideiglenes helikopter leszálló helyet)

-Miután fent volt az összes "gyalog" hegyi mentő utána kezdték meg a helikopteres mentést. A feleségemet és a gyerkőcömet elsőnek szedték le. Állítólag ekkor már figyeltek arra is, hogy hol vannak gyerekek.

-A leszedett síelőket 8 fős csoportokban (kaja , pia + adatok felvétele után) egy vezető vezette vissza a pályára egy erdei ösvényen.
Szinte mindenki a saját lábán síelt le ízlés szerint középállomásig vagy akár az aljáig.

- A családom 17:15-re ért le a lenti parkolóba, de volt akit még utánuk mentettek.
-18:00-ra (állítólag) befejezték a mentést

Véleményem szerint egy kicsit sokat variáltak, mire "megrendelték" a mentést. Elképzelhető, hogy ha hideg van, akkor gyorsabban reagáltak volna. Pánik hangulat meg egyáltalán nem volt.
Feladó:  bertazsFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.30. 14:38
(Üzenetazonosító: 198828)
bertazs Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2013.01.03.
48 síterepet értékelt

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogyha a főszezon utolsó napján veszem meg a Kreischberg- Lachtal 3 napos bérletet, akkor azt milyen áron kapom? Még főszezoni, vagy már utószezoni áron. Illetve a gyereknél, hogyan van, mert neki meg az utószezonban már ingyenes. Előre is köszi segítséget.
Dátum: 2018.01.29. 20:50
(Üzenetazonosító: 198808)
2 síterepet értékelt

Dátum: 2018.01.29. 19:14
(Üzenetazonosító: 198805)
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nagyon szép napos idő van. A 6 személyes buborékos felső állomásánál tegnap és ma is 6 fokot mutató hőmérőt láttam.
Olvas a hó, jobban ragad és könnyebben képződnek a buckák.
Sajnos sokan nem veszik figyelembe a tudásukat és azt jócskán meghaladó pályákra merészkednek. A Rosenkrantz erős piros pályái ma is tele voltak hóekében kínlódó emberekkel. Nyilván így hamarabb fáradnak és hamarabb hibáznak.

Sajnos már délelőtt 10 körül is láttunk az 5-ös 7-es pálya találkozásának egy csomagolás alatt levő embert. Jött is érte a sárga helikopter. Elég látványos volt, ahogy leszállt a pályára. Ehhez lezárták nagyrészt a 7-est pont a becsatlakozásnál, de erről nem volt feljebb semmi jelzés.
Az is rosszul járhatott, aki nem fékezett időben..,

Ma délután nagy szerencsénk volt. Az unokaöcsém éppen felért, mielőtt elromlott a kétüléses felvonó. Mi pedig azért úsztuk meg, mert kb. 14h15-kor (amikor még ment) elmentem folyó ügyeimet intézni. Mire visszaértem, már csak a csákányos ment. Naivan azzal mentünk egy kört, remélve, hogy a beülős is megjavul, mire visszaérünk. Hát, egy kicsit tovább tartott...
Még 17h30 után is hallottuk a helikoptereket jönni-menni. Ezek szerint volt, aki bőven több, mint 3 órát csücsült a levegőben megállított felvonón. Bónuszként talán utazhatott helikopteren, de nekem azért ez nem lenne jó üzlet...
Kiváncsi vagyok, hogy a lécekkel mi lett.

Jó lenne, ha ez az esemény is motiválná az üzemeltetőket, hogy cseréljék már le ezt az ósdi liftet valami normálisra.
Pl. a 6 személyes, lentről induló kabinost át lehetne ide telepíteni, ott pedig csinálni egy nagyobbat (min. 10 személyest).

Aki most kint van és olvassa a hozzászólásomat, vigyázzon magára és a környezetére (engem is majdnem elsodort egy sebesség mániás atyafi a 17-esen).
Előzmény: (Picsi02 198803)
Feladó:  Picsi02FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.29. 17:37
(Üzenetazonosító: 198803)
Picsi02 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2018.01.29.
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok! Ma délután rengeteg helikopter szállítja a csúcsra vezető liften ragadt embereket! A felvonó leállt, kb 100 ember ragadt fent. De a baleset is egyre több, sok a kezdő felnőtt és általában a saját kezüket törik, de az enyémen is átment egy, csak nem lett, óvatosan menjetek!
Feladó:  qwer1234FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.25. 18:57
(Üzenetazonosító: 198672)
qwer1234 Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2010.01.05.
6 síterepet értékelt

Az idő szép napos mostanában idekint, a hó remek, viszont szinte minden nap jön mentőhelikopter. Ma az ugratóknál történt valami a csákányos mellett, tegnap előtt vélhetően összeütközés történt a 18-as pálya legfelső sok kereszteződéses részén, az előtti napokon is jött, de akkor nem voltunk a közelben. Érdemes a síkreszt tanulmányozni, illetve preventíven sielni, mert nem biztos, hogy a másik tudatában van ezeknek a dolgoknak.

következőutolsó laponként: összesen 2436, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 327 vendég és 12 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...