Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Murau - Kreischberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wohlfühlpension Kreischberg/Egger-Feiel - Nyári ajánlat MurtalGäste kártyával
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
qwer1234
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Murau - Kreischberg
2017.03.06. 21:47
Üdv!
Február 24-től március 4-ig voltunk kint a családdal Murauban. Mivel majdnem éjflkor érkeztünk a szállásra 24-én, ezért másnap még csak 9:30 körül értünk a felvonó aljába. Nem úgy mint a rá következő összes napon. Minden nap 7:55 és 8:10 között megérkeztünk a parkolóba, ahol az első sorba sikerült beállni, ami a nap végén nem rossz. Ennek ellenére a felvonónál 10. helynél jobbat nem sikerült kifognunk. :-) Egyébként a kabinos felvonó minden nap 8:25 környékén indult. Tehát ha valaki arra hajt, hogy elsőként karcolja bele a nyomot a frissen ratrakolt pályába, akkor korán kell kelni.
A felvonózárás pedig így néz ki:
Rosenkranz ülőszékes: 15:45
Rosenkranz csákányos: 15:30
sixpack (16/17): 15:45
dupla csákányos: 16:00 de inkább 15:58 !
6-os kabinos, középső állomás (2): 16:15
10-es kabinos (18): 16:00

15:45-ös Rosenkranz felmenetellel és a 16:15-ös 6-os kabinossal ki lehet hozni a maximálisat időben. Addigra már oszlik a tömeg az egyesen és nem merő életveszély lemenni a tömeg miatt. Más kérdés, hogy a pálya ott már irgalmatlanul össze lesz túrva. Ráadásul a völgyben a plusz fokok megteszik az áldásos tevékenységüket és kellemetlen vizes hóban lehet lefelé jönni. Az utolsó nap biztonsági okokból már én is kihagytam a parkolóig sízést, ha addig nem történt baj, akkor ne az utolsó szakaszon legyen valami.

18-as pálya 11-ig ok, de utána az alja nagyon rossz lesz. A 12-es szintén hulladék 11-től. Persze ha nagyon hideg van akkor nem annyira. Az új 10a nekem tetszett, alig jár arra valaki.

A síiskolák is teltházzal mennek, előfordult, hogy a 18-as pályán 4 csoport is volt egyszerre, 4 külön helyen szinusz görbét leírva. Talán jobb is, hogy a csoport tagjai libasorban mennek egymás után, mert kiszámíthatóbbá teszik a mozgásukat.

Állatok ismét voltak. Egyszerűen nem értem, hogy ha 50-60-al megy, miért kell 2 centire fordulni pláne gyerek előtt/mögött/oldalt? Kis hiba, aztán kész a baj. Vagy nagy sebességgel beugrat a letörésbe, ahol nem láthatja, hogy a letörés után egy kezdő megy éppen keresztben hóekében. De gyerekek között is vannak életveszélyesek. 6-7 éves kölyök jön hóekében, nagy sebességgel és nem előre néz hanem hátra.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.