Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Murau - Kreischberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Woody Park 2 - 15% kedvezmény!
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Murau - Kreischberg
2018.01.29. 19:14
Nagyon szép napos idő van. A 6 személyes buborékos felső állomásánál tegnap és ma is 6 fokot mutató hőmérőt láttam.
Olvas a hó, jobban ragad és könnyebben képződnek a buckák.
Sajnos sokan nem veszik figyelembe a tudásukat és azt jócskán meghaladó pályákra merészkednek. A Rosenkrantz erős piros pályái ma is tele voltak hóekében kínlódó emberekkel. Nyilván így hamarabb fáradnak és hamarabb hibáznak.

Sajnos már délelőtt 10 körül is láttunk az 5-ös 7-es pálya találkozásának egy csomagolás alatt levő embert. Jött is érte a sárga helikopter. Elég látványos volt, ahogy leszállt a pályára. Ehhez lezárták nagyrészt a 7-est pont a becsatlakozásnál, de erről nem volt feljebb semmi jelzés.
Az is rosszul járhatott, aki nem fékezett időben..,

Ma délután nagy szerencsénk volt. Az unokaöcsém éppen felért, mielőtt elromlott a kétüléses felvonó. Mi pedig azért úsztuk meg, mert kb. 14h15-kor (amikor még ment) elmentem folyó ügyeimet intézni. Mire visszaértem, már csak a csákányos ment. Naivan azzal mentünk egy kört, remélve, hogy a beülős is megjavul, mire visszaérünk. Hát, egy kicsit tovább tartott...
Még 17h30 után is hallottuk a helikoptereket jönni-menni. Ezek szerint volt, aki bőven több, mint 3 órát csücsült a levegőben megállított felvonón. Bónuszként talán utazhatott helikopteren, de nekem azért ez nem lenne jó üzlet...
Kiváncsi vagyok, hogy a lécekkel mi lett.


Jó lenne, ha ez az esemény is motiválná az üzemeltetőket, hogy cseréljék már le ezt az ósdi liftet valami normálisra.
Pl. a 6 személyes, lentről induló kabinost át lehetne ide telepíteni, ott pedig csinálni egy nagyobbat (min. 10 személyest).

Aki most kint van és olvassa a hozzászólásomat, vigyázzon magára és a környezetére (engem is majdnem elsodort egy sebesség mániás atyafi a 17-esen).
Előzmény: (Picsi02 198803)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.