Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszimulátor

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.19. 02:58
Fezso!

A rendes szobakerekpar az nem er semmit de a spinner szoba kerkpar az igen az nagyon jo!!!!
Előzmény: (endre77 209851)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.19. 01:45
Fezso!


Szerintem nem azert eltero a velemenyed az Ocseddel mert amerikaban el..


Ami e gepet illeti igen probaltam volt a Skiers'Edge gepem par het utan eladtam,aztan kesobb probaltam egy baratomet az mar a 4es tipus volt..ugyan olyan semmit ero...Csak strapabirobb nem szakad el olyan gyorsan a gumi szij rajta!

Kezdo sielo leven megvettem ,- aztan eladtam kesobb..rajottem semmit sem er NEKEM!!Sielesben semmit sem er sot karos technikailag!Miota ertem hogy akarok sielni azota teljesen ertektelen..nem sielk jol ..szerintem sosem fogok ugy ahogy szeretnek!/PEDIG KEMENYEN DOLGOZOK RAJTA/..CSAK KICSIT IGENYES VAGYOK...De lagalabb ertem mit hogyan akarok pontosan!Ellentetben a legtobb emberrel es oktatoval is azert van a sarkossag nem sokan probalgatjak hogy kellene en pontosan tudom de megcsinalni az nem konnyu sok melo es odafigyeles de levezem...maskent en nem csinalok semmit..Vagy jol vagy sehogy!!Magan eletem munkam szorakozasaim...stb..stb.Ezert vagyok sarkos..

A padloszonyeg sieles az ugyanaz azzal a kulombseggel teljesen kezdo legalabb megtanul mozgo csuszo dolgon stabilitast felepeiteni!!!ENNYI!!!!Nem tobb nem kevesebb!!

Itt ezen a sielo gepen mit tanulsz jobbra balra mozogsz a labaiddal..de valojaban nem jobbra balra mozogsz hanem atdobod magad hegyrol lefele!!Tejesen mas!!ha ez a hulyeseg berogzodik..jo szerencset ahhoz hogy elfelejtsd!!

Amin peldaul dolgozom kemenyen a kanyar vegen hatraulo helyzetbe kerulsz..s onnet atdobod at magad lefele a lejton..beguggolasbol kulso labra terhelve kiegyenesedik az egesz tested es kulso labad..ugy kerul teljes terheles a kulso lecre...gyakorold ezt gepen..

Meg meg rengeteg mas dolog is!!!rogyasztott terdekkel tekeregni meg rangatozni hat ha valakinek ez fejlodes akkor hajra ..neki kell ugrani!!

Fizkai felkeszules az pedig ha sokat sielsz kell de nem ilyuen gepekkel!

Gepekkel- gepek nelkul, kondi teremben?- otthon edzovel ,magadban..kell egy jo programm amihez ragszkodsz igeny szerint s akkor lesz kondi a sieleshez.Okos jo gyakorlatok szemelyhez igenyhez tuningolva!

Mintha valaki heti egyszer akar focizni..meccset jatszani de mar 50-60 eves ..s panaszkodik meccs utan holt faradt mar nem birja!!!Erre en megkerdeztem hanyszor edzel egy heten ..mire O egyszer sem...-ere En Te viccelsz azt akarod csinalni 50-evesen amit 20-evesen sem csinaltal ??14-15 evesen heti 4x jartunk edzesre hogy meccset jatsszunk hetvegen..akkor most???

Szoval itt a sarkossagom En nem azert vagyok sarkos mert mert jartatom a szamat hanem mert ugy elek amirol beszelek azt csinalom!!!!!


Udv Endre
Előzmény: (fezso6 209850)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.11.18. 22:33
Az öcsémék is Amerikában élnek általában eltérő a véleményünk .endre77 azért nem kellene egyszerre ilyen sarkos véleményt írni mindenről!Talán már próbáltad ?Szobakerékpár is kuka?
Előzmény: (endre77 209849)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.11.18. 21:35
Nekem megvan a sajat velemenyem errol!


Ha valaki igen lusta es nem tudja magat ravenni edzesre..s ez a sizesre emlekezteti..hat akkor ertem valamivel raveszi magat!!

Sokkal jobban fel lehet keszulni megfeleloen osszeallitott gyakorlatokkal!/szemelyre szabva!!/..De az a legjobb ha a fizikai allapot fenntartasa az eletstilus nem divat...

Hogy mennyit segit a sielesben??szerintem semmit ..

Ettol talan meg a padloszonyeg is jobb pedig az sem sieles de ott legalabb valami egyensulyerzek fejlesztes van
Előzmény: (admin2 209848)
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2020.11.18. 13:35
Pandémia idejére ajánljuk, ha a portálon elkerülte a figyelmed:

"Szeretnél a saját otthonodban edzeni, állóképességed fejleszteni? A síszezonra felkészülni? Esetleg bepótolni a járványhelyzet miatt elmaradt síelést? Bérelj magadnak síszimulátor edzőgépet! Idén ősszel online edzésekkel hozhatod magad formába!"

részletek a cikkben:
https://sielok.hu/rovat/felkeszules/cikk/pro-ski-simulator/

Várjuk azok hozzászólásait, akik már kipróbálták ezt a gépet és az online edzéseket!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.04.07. 07:37
Tegnap egy családdal mentem el a szimulátorra. A célszemély egy lelkes srác volt, akit havon oktattam többször.

Amikor már kellően elfáradt, a család fiatal hölgytagja is szerette volna kipróbálni a szimulátort. Kezdő síelő, most kezd párhuzamossá válni a síelése, de óvatos, félénk. Ennek ellenére hamar ráérzett, és szépen ment rajta.

Feltűnt a bal térdének a mozgása a terhelés megérkeztekor. Jeleztem, hogy ezzel érdemes lenne foglalkozni, mert ez esetleg fájdalmakat, kopást fog okozni a későbbiekben.
Ja, hát az neki szokott fájni, és voltak is már orvosnál, keresik az okát...

A síelésben, a szimulátoron ugyanazokból a mozgásmintákból dolgozunk, mint a hétköznapi életben. Nincs különbség, legyen szó járásról, futásról, fociról vagy bármiről. Amit itt kijavítunk, máshol is javulást fog hozni.
A különbség abban van, hogy a szimulátoron és az edzőeszközökön pontosabban tudunk mozgásszerkezetet elemezni és javítani, mint a valós környezetben.

A családfő is elmondta, hogy neki meg a bal térde szokott fájni egy pontban, de csak a foci közben. Jobb lábas, hamar levezettük, hogy a kitámasztásban lehet a hiba, rosszul rögzítheti a térdét. Biztos, hogy javítható a mozgásszerkezet korrigálásával.
Legközelebb őt is feltesszük a szimulátorra és az egyensúlyeszközökre, hogy megkeressük az okot és elkezdhessük kijavítani.
Admin D
60 élménybeszámolót írt
60
8 éve tag
2016.02.02. 18:47
Kedves Rera!

Utánanéztünk és a konvertálásról szóló cikk már nem aktuális, ezért nem jelent meg a linken, bocsánat a téves információért.
A jelenlegi videó formátumok kezelése nagyon bonyolult, így sajnos nem tudunk a konvertáláshoz pontos segédletet adni, a feltöltéssel kapcsolatos infók viszont aktuálisak és továbbra is itt találhatóak meg: https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/video-feltoltes/
Admin D
60 élménybeszámolót írt
60
8 éve tag
2016.02.02. 11:43
Kedves Rera!

Megérkezett hozzánk a kérdésed az info@sielok.hu-ra, azért válaszoltuk meg itt, hátha másnak is érdekes lehet az információ.
A feltöltésről szóló cikket épp aktualizáljuk, azért nem jelenik meg a linken lévő cikk, amíg elkészül, addig a türelmedet kérjük.
Előzmény: (Rera 187075)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.02.01. 15:34
Rera jól látja, a linken semmi sincs.
Előzmény: (Admin D 187074)
Kepkivagas1.JPG
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2016.02.01. 13:10
Kedves Admin D, az ezeréves butatelefonom felvételét valahogyan mp4-be konvertáltam, mégsem tudtam feltölteni az oldalra. Bizonyára nem jól csináltam! Ezt a cikket egyébként megtaláltam, tényleg van benne egy link, hogy a konvertáláshoz segítség ITT, de arra kattintva nincs semmi... A szerkesztőségnek írtam, de nem kaptam választ.
Előzmény: (Admin D 187074)
Admin D
60 élménybeszámolót írt
60
8 éve tag
2016.02.01. 12:50
Kedves Rera!

Ebben a cikkünkben található minden információ a videófeltöltésről és a konvertálásról is találsz benne linket: https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/video-feltoltes/
Előzmény: (Rera 187071)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2016.02.01. 11:34
Naaaagy segítséggel mégis közzé tudom tenni a felvételt!
Mert önzetlen emberek márpedig vannak!! Köszönöm.

Most itt tartok. Tuuudom, még az időzítéssel gond van, meg néha az ívbelső térdemet is bebillentem.
DE alakul. :-)

https://sielok.hu/video/818769/?itttid=439304
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.28. 19:07
Ne akard átvinni az egyiket a másikra. Majd megoldja az agyad, felhasználja a mozgásmintákat. A havon síelj, a szimulátoron alkalmazkodj! :)
Előzmény: (Rera 186819)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2016.01.27. 11:38
"Ezen a téren fantasztikus eszköz a szimulátor, nagyon jól lehet ezt fejleszteni, és megtanulni, hogyan alkalmazkodjunk az oldalirányú erőkhöz, amelyek a síelésben különlegességek."

Köszönöm! Aha, ezért zavarodott össze a lábam a szimulátor óta, ezért "dob meg" a hó azóta... A régi "képzeletbeli programom" felmondta a szolgálatot, az új érzéseket nem tudom kezelni... De nem adom fel! Szimulátor, hó, szimulátor, hó, szimulátor, hó! Csak ennyi az új programom. :-)
Előzmény: (ozsi 186815)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2016.01.27. 10:06
Én nem innét közelítem meg.
1. A síelés lényege, hogy tudjuk érzékelni a lábunkra ható erőket, és igazodjunk hozzájuk. Ott hibázunk legtöbbször, hogy egy képzeletbeli program mentén csinálunk mozdulatokat (mert így láttuk vagy így mondták), de ezeknek elég kevés köze van ahhoz, ami valóban ránk hat. Húzunk, vonunk, csavarunk, ugrálunk, miközben ha tudnánk érzékelni, akkor sokkal stabilabbak és nyugodtabbak lennénk. na meg sokkal egészségesebbek.
De nem vagyunk felkészülve az ilyen erők megérzésére (irány, nagyság, változás). Ez civilizációs sajátosság, ez van. De fejleszthető.
Ezen a téren fantasztikus eszköz a szimulátor, nagyon jól lehet ezt fejleszteni, és megtanulni, hogyan alkalmazkodjunk az oldalirányú erőkhöz, amelyek a síelésben különlegességek.

2. Amit szintén nehéz összetenni a havon, hogy hogyan történik az élváltás, hogyan esünk át a léc felett, hogyan rendezzük át magunkat, stabilizáljuk az ízületeket. Ott jön a hó, a bucka, egy másik síelő stb. Erre már kevés figyelem jut. A szimulátor megadja, hogy csak arra figyeljünk, ami ezt érinti. Ha már kezd reflexessé válni, a havon is működni fog.
Pl. sokkal nagyon esély van egy x-láb kiszedésére (ami nagyon káros az egészségre), mint havon.

Szóval nem az érzést kell rajta keresni. Ez egy gép, egy eszköz, amelyiken fantasztikusan össze tudunk tenni részleteket, amelyeket síelés közben kifejezetten nehéz. Amikor hóra megyünk, nem biztos, hogy azt érezzük, hogy hű, az ugyanolyan. Hanem egyszer csak, szinte észrevétlenül mondjuk eltűnik az x-láb, kevesebbet fáj a térdünk, vagy valahogy más lesz az élváltásunk vagy a kanyarunk jellege.
Előzmény: (Joci 186392)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2016.01.19. 14:12
Szervusz!

Talán a felkészítő edzés a jobb kifejezés rá. Mert nem egy az egyben tudja szimulálni a síelést. A síelés egy térbeli rendszer, ez pedig csak egy függőleges és egy vízszintes mozgást állít elő. Amitől hasznosnak ítéltetik, hogy azokat az a fő erőket adja a használójára, ami egy síelés során is hatna rá. Így anélkül játszadozhatsz ezekkel az erőkkel, hogy bármi más zavaró tényező lenne.

A videóból kivágtam azokat a részeket, ahol beszélgetés volt. Így csak a mozgásban töltött részek maradtak. Síoktatóknak úgy gondolom az is elég beszédes.
A szimulátor használata alatt folyamatos instrukciókat kaptam a mozgás felépítéséről. Mit, hogyan csináljak. Azokból az alapokból felépítve ahogyan síelni is kell.
Szóval nem csak egy kondigép, hanem a mozgás szerkezetét is lehet rajta tanulni.És ehhez helyszínen kapsz segítséget.

Hogy az itt tanult mozgás mennyire állja meg a helyét, arról inkább akkor nyilatkoznék, ha a havon is kipróbáltam. De nekem egyenlőre pozitív a véleményem. Ebben is hoztam azt a fajta mozgást, amit a síelésemben benne van. Ha itt javítani tudom, úgy hiszem az a havon is jelentkezni fog.
Előzmény: (WéberF 186337)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.01.18. 22:11
Ha csak a video alapján dönt az ember, akkor könnyen ezt gondolhatja.
A gyakorlat azonban egészen mást mutat, igenis lehet rajta "síelni". Ki kell próbálni, érdemes.
Igen, a síelést szimulálja.

Aki kipróbálta, őket kivétel nélkül meggyőzte a hasznosságáról. Ebből gyanítom, hogy valaminek azért csak kell lennie a dologban... :-)

És igen, egyben kemény edzés is.
Előzmény: (WéberF 186337)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2016.01.18. 21:01
A video alapján ez valóban inkább edzés! Nem érzékelem a síelés élményét! Vagy a szimulátor nem a síelést szimulálja? Engem nem győzött meg a hasznossága, legfeljebb a sportos teljesítmény lehetősége! WFeri
Előzmény: (Joci 186275)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2016.01.17. 20:45
A szimulátor használatról készült videó. 4 percben összevágtam, hogy mit sikerült összehoznom a fél órában. Izzasztó volt. Keményen le lehet fáradni benne. Akár edzésnek is kiváló.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2016.01.15. 20:29
Tetszik.Szombaton adok rá esélyt, hogy még jobban megismerhessem. :-)
Remélem a pályán is hasznosítom majd az előnyeit.
Előzmény: (Lackó 186141)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.